Hulladékproblé-MA!

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

Hullad

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 12., kedd 17:44

Hulladékos katasztrófa-helyzet van. Sajnos az egész világon. Mit tesz/tud tenni egy vegetárius? De akár egy nem vega is. A vegizmusra váltás már egy jó pont hulladékos szempontból? Lássuk...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 12., kedd 17:49

Igen, kevesebb hulladék és szennyezés jár a vegetárius táplálkozással, különösen ha a hozzávalókat vegyszer és műtrágya alkalmazása nélkül termesztjük.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 12., kedd 18:47

Vegetáriusként talán az ember érzékenyebbé válik a környezetünket érintő problémákkal szemben.

Valahol olvastam, hoyg pl. egy vegetárius ember évente kb. fél HA (5000 m") esőerdőt ment meg a kipusztulástól.

Először nagyon örültem ennek a hírnek, majd elkezdetm számolgatni:

15 évig húst ettem. Akkor ezen logika alapján 7,5 hektárt kiírtottak miattam.

16 éve vegatárius vagyok, így 8 hektárt "megmentettem"

vagyis a mérleg +0,5 hektár.

nem sok::))

Az abszolút győztes a 3 éves lányom:

http://www.joga.com/joga_hu_kepek/gyszig_2.jpg

aki még életében nem evett húst::))


Persze az esőerdők messze vannak, de egy vegetáriusan táplálkozó embernek tennie kell valamit a szemetelés ellen is.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 13., szer. 17:48

Van ugye a fogyasztás. Ez akkor van a helyes mederben, ha az ember szükségleteit elégíti ki vele. A mai reklámokkal terjedő fogyasztói társadalom nem a valós szükségleteit elégíti ki, hanem a felkeltett szükségleteit.

"Vegetáriusként talán az ember érzékenyebbé válik a környezetünket érintő problémákkal szemben" - világított rá helyesen nawesh.

Régen az emberek az ipari fejletlenség és az önellátóbb életvitel következtében maguk teremtették meg a javaikat. A szemét, amit nevezzünk hulladéknak, nem létezett. (A szaknyelvben a szemét értéktelen anyagot jelent, a hulladék hasznosítható, tehát értékesebb.) Mindent hasznosítottak. Ételmaradék az állatoknak, vagy a növényi részek mellé a komposztra. Az emberek visszaadták a földnek amit kivettek belőle. Gondolom már mindenki hallotta az öreg kínai esetét a vendéggel és a fatoalettel a kertben. Manapság méregkeverés folyik, és szemetelés. Mi már nem vagyunk önellátóak. Még ha kertünk van sem tartjuk be a játékszabályokat, égetünk. Így hát üzletekben vásárolunk. Ezzel is azóta van nagyobb baj, amióta az eldobó csomagolásokban vannak az ételek, italok. Némelyik csomag tartalma is Szemét!

"Vegetáriusként talán az ember érzékenyebbé válik a környezetünket érintő problémákkal szemben."

Szerencsémre a vegetárizmussal egy időben a környezetvédelemben is tanultam, úgy mint Kukabúvár magazin - www.kukabuvar.hu . A legfontosabb a megelőzés. Nem megvenni a szemetet-huladékot. A tartós, utántölthető, nagy kiszerelésű szükségleteket. Valamennyi csomagolást így is kapunk. Előnysorrend: papír - újratölthető üveg - celofán - műanyag (PE) csomagolások. Olvassunk a témában! Képezzük magunkat! Ezeket újrahasznosíthatják. Gyűjtsük külön, azután a szelektív gyűjtőbe. Amíg nem volt a településünkön ilyen gyűjtésiu lehetőség, reggel a suliba menet vittem át a szomszéd városba. A vonaton. Mindig látták a bejárósok, akikkel utaztam. Tanulságos, azthiszem. Kerüljük a veszélyes anyagokat!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 6., szomb. 7:46

Kedves Parsifal!

n sajna nem ismerem az öreg kínai esetét :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 6., szomb. 10:02

Egyszer egy utazó járta Kínát. Elhaladt egy kínai apó rizsföldje mellett. Az öreg beinvitálta a megfáradt vándort. Amint illendő volt, megvendégelte. Másnap az utazó útra kelt volna. Ám az apó az ellátásért cserébe várt valamit az idegentől, és a kerti fabudira mutatott... :)

Amit kivett a földből, és a vendég tányérján is volt, azt vissza kell adni a földnek. A körforgás így kívánja. Mint ahogy a levelek is lehulnak ősszel a fáról, hogy visszaadják a földnek, amit abból merítettek.

Komposztálásra fel!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 6., szomb. 11:09

Nem ismertem a történetet, köszönöm 8O

Abszolút egyet értek vele.

Egy Indián mondta:

Amikor az utolsó fát is kivágják az erdőben és kifogják az utolsó halat a folyóból, akkor jössz rá, ó ember, hogy a pénz nem ehető.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 8., hétf. 18:23

A középsuliban, ahová jártam, ott az aulában ez az idézet ki van téve! Szóval segített érzékennyé lennem...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 14., vas. 20:22

Éppen ma olvastam valahol, hogy a tervek szerint jövőre mégis egyedi termékdíjjal fogják terhelni a műanyag táskákat és a PET palackokat.

Bár így lenne...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 17., csüt. 12:12

Jó a HULLADÉKPROBLÉMÁS cikk, remélhetőleg minnél többen olvassák.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 26., szomb. 11:09

Egy érdekes hír Indiából (no ná :wink: ) a levegővel tölthető mobilokról.

mobilt így is úgy is használunk, legalább kevesebb elektromos áram fogyna 8O

A delhi műszaki egyetem ipari formatervezési tanszékének hallgatói olyan mobiltöltőt készítettek, amely a szél energiáját hasznosítja. A parányi hordozható eszköz turbinája három-négy wattot termel, amely a mobilokhoz éppen elegendő.

http://index.hu/tech/hardver/legmo0225/
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 20., vas. 21:25

Egy problema, hogy sok primitiv ember eldobalja a szemetet az utcan, a cigisek meg eldobaljak a csikkeket. A multkor biciklivel mentem, egyszer csak azt lattam, hogy a kertes hazbol repul ki egy csikk az utcara. A taplo biztos nem tud gondolkodni, mivel az agya olyan lehet mint egy egysejtue.

Az ilyen emberek szerintem a fejlodes egy alacsony szintjen rekedtek meg.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 16., vas. 19:55

No igen, ez máig felfoghatatlan számomra is: miért kell eldobni a csikket, de egyáltalán miért is kell rágyujtani??? Taplóság a felsőfokon, hisz legtöbb esetben a dohányos senkit nem kérdez meg, hogy más is akar e vele "szívni". No komment.

Más:

környzetvédelmi szempontból és főleg két csomópontot látok: műanyag palckok és műanyag zacskók:
-Miért visszaválthatatlan műanyagba csomagolják a tejet, ásványvizet, üdítőt, méz... és szinte mindent??? A sajnos az, hogy alig van választásunk a legtöbb esetben.

-A másik ami felháborít a műanyag reklámzacskók problémája, ha akarom ha nem rám akarják erőszakolni!!! nagyáruházban, patikában(a gyógyszer elférne a zsembenben, de azért kell egy zsebkendőnyi zacsi, DE miért???),de még a bioboltakban is!
A legutóbbi különösen felháborít: legalább itt lehetnének tudatosabbak a boltosok: hisz lehetne adni vászonszatyrot, ami mellesleg legközelbb is jó lenne, vagy kevésbé szennyező papír zacskót... elég strapabírók.
Nem tudom észrevettétek, az USAban mindenki papír zacsival vásárol be, legalábbis a filmekben ezt látni.

Mellesleg a műanyag zacsi könnyen elszakad és akkor már nem jó semmire... mi több: csak gyűlik, gyűlik a havi bevásárlások alkalmával.

Egy halvány remény azért van... a "Teso"-ban úgy tudom már egy jó ideje csak visszaválhataó műanyag zacsit adnak. Megveszed pár forintért és ha elszakad visszahozod és kapsz újat INGYEN. végre valami. Az újrafeldolgozott papír zacsinak azért jobban örülnék...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. ápr. 16., vas. 22:51

Nem kötelező elfogadni azt a "zacsit". Én mindig látványosan visszaadom, aztán nyelek egyet, nehogy kioktassam a pénztárost, elvégre nem ő tehet róla. Dolgoztam én is Tecsó pénztárban (diákmeló :evil: ), és sok egyéb ok mellett ezért is léptem le: nem bírtam elviselni, h tömegével kell osztani a szatyrot a népnek, mert a hülyéje nem képes otthonról 3 zacskót (neadjisten vászonszatyrot) elcipelni még a nagybevásárláshoz sem. Inkább pakol 10 ilyen kis szar zacsiba, ami szétszakad, mire kiér vele a kocsihoz - így máris szemét lesz belőle.
A másik, ami engem baromira kiakaszt, amikor a hülye "ember" kihordja a szemetét az erdőbe. A taplóság teteje... És hogy mit tehetünk?
http://kukabuvar.hu/hirek/1254
Azért ez az ország sajnos soha nem fog oda eljutni, h vkit ilyesmiért lecsukjanak! :cry: Mint ahogy állatkínzásért sem... :cry:
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 18., kedd 23:29

Nos, legalábbis Szegeden tesco zacsi ügyben az a helyzet, hogy adjáka normál szakadósat amennyit csak akarsz, és lehet venni 50 ft-ért (ha jól emlékszem) visszaválthatósat, melyet utána már cserélnek, ha elszakad

de a fogyasztói társadalom lényege valóban ez: minden csomagolt (túlcsomagolt), egyszer használatos, eldobható, felesleges...

lecserélhető!

Akár mi emberek is. Mert nem mi vagyunk a lényeg, csak az, hogy fogyasszunk :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron