Gyors "rakott" krumpli

Gyors "rakott" krumpli

HozzászólásSzerző: baraka » 2011. jún. 18., szomb. 16:35

Felszolgálási idő:
Elkészítési idő: egy óra
Főzési idő:
Kategória: _Egyéb
Fajtája: lakto-vegetáriánus

Bemutatás
Kép
Ezt az ételt nagyon gyorsan össze lehet "dobni". Sokkal egyszerűbb mint a hagyományos rakottkrumpli, és legalább olyan finom. Ha nem finomabb...


Hozzávalók

Hozzávalói aszerint változhatnak, mi van épp otthon. A legegyszerűbb változat hozzávalói 4 főre:

kb. 1, 1 és 1/4 kg burgonya (étvágy szerint), 2 közepes fej vöröshagyma, 1 gerezd fokhagyma, só, őrölt bors, 1 mokkáskanál pirospaprika, 3 evőkanál olaj, 2 dl tejföl + 1 dl víz, 1 teáskanál liszt.
Elkészítés módja



A megtisztított burgonyát és vöröshagymát vékony karikára szelem egy mély tálba. Hozzászórom a sót, borsot, pirospaprikát, lisztet, az apró kockákra vágott fokhagymát. Meglocsolom az olajjal és kézzel jó alaposan elkeverem, hogy egyenletesen bevonja a krumplikarikákat a fűszer, az olaj, a liszt. Egy jénai tálba vagy közepes tepsibe terítem az egészet, majd a vízzel elkevert tejföllel meglocsolom. Alufóliát téve rá forró sütőbe teszem. Fél óra elteltével a fóliát leveszem, és szép pirosra sütöm.

Ez a legegyszerűbb változat. Lehet aztán bonyolítani is: még mielőtt tejföllel meglocsolnánk, lehet a tetejére tojáskarikákat is tenni. Készíthető - most sok van belőle - finom erdei gombával is. Én most cukkinikarikákat tettem hozzá, mert árválkodott egy fél darab a hűtőben, kár lett volna érte. Így viszont jó társaságba került. Aztán lehet tetszés szerint fűszerezni is: köménymaggal, babérral, majoránnával, borsikával, hagy ne soroljam... A variációk száma végtelen...

Uborkasalátával, fejes salátával, káposzasalátával mennyei. Télen pedig bármilyen savanyúság tálalható hozzá.


Forrás: baraka boszorkánykonyhája :-)
Beküldte:: baraka , Tuesday, September 11. 2007 - 19:59:48




----------------------------------------------------------------------------------------------

Küldte: Syringa Dátum: 2008. május 23. péntek, 08:55

Köszönjük szépen a receptet, nem gondolták volna a húsevő lakótársaim sem, hogy ilyen finom lesz :)
Kérték, hogy máskor is legyen ez a vacsora.

Syringa

-----------------------------------------------------------------------

Küldte: baraka Dátum: 2008. május 29. csütörtök, 17:43

Nagyon szívesen, és örülök, hogy ízlett! :-)

Nekem is ez az egyik kedvenc ételem.

Van egyébként húsos variációja is. Hirtelen kisütött szelet húsokat lehet tenni a tepsi aljára, és arra a keveréket. Lehet bele tenni kolbász és szalonnacsíkokat is.

További jó étvágyat, Neked is, a lakótársaknak is! :-)

Szeretettel, baraka.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron