nyárson sült zöldségek pácolt tofuval

nyárson sült zöldségek pácolt tofuval

HozzászólásSzerző: Simon Judit » 2015. júl. 24., pén. 22:21

Hozzávalók nagyjából 4-5 főre
A pácolt tofuhoz:
- egy keményebb fajta tofu, lehet füstölt is,
- szójaszósz
- fokhagyma
- mustár és grillfűszer


A nyársas zöldségekhez:
- 3 közepes cékla
- 1 zellergumó
- 2 közepes hosszúkás padlizsán
- 2 közepes inkább vékonyabb fajta cukkini
- 3 db paradicsom
- 3 fej vöröshagyma
- 30dkg kisebb fejű gomba
- borsikafű,
- kömény –ez a fűszer a magyaros rablóhús ízesítésének alapja
- só, grill fűszer
- hidegen sajtolt olaj- megkönnyíti a dolgunkat, ha van spriccelő fejes olajunk
- grill pálcák vagy kihegyezett bambusz vagy hurkapálcák
- alufólia
Lehet még köretként rizzsel tálalni, de önmagában is megállja a helyét. Én tökmagos jázmin rizzsel egészítettem ki.
Ha mindezek megvannak akkor már egy nappal minimum tudnunk kell, hogy hétvégén mit szeretnénk készíteni, mivel a tofu pácolása egy éjszakát vesz igénybe.
A tofut másfél centis kockákra vágom. Majd elkészítem a páclevet, ami nagyjából fél deci szójaszószból, mustárból, kinyomott 2-3 gerezd fokhagymából és grill fűszerkeverékből áll. Én a grill fűszert egy ázsiai boltban vettem a Fővám téren, ott kifejezetten találtam olyat, amiben nincsenek ízfokozók. Összekeverem a hozzávalókat. Majd beleteszem az összekockázott tofut egy magas falú műanyag dobozba és jól nyakon öntöm a páclével, össze is rázogatom , hogy mindenhol be tudjon majd szívódni a tofuba. Ha átszíneződött a tofu, akkor mehet egy éjszakára pihenni a hűtőbe.

A következő lépés a zöldségek megtisztítása, fel szeletelése, kockázása. Nagyjából egy ujjnyi vastag szeleteket vágok a céklából, cukkiniből és a répából. A padlizsánt szeleteket inkább negyedelve teszem majd bele, míg a paradicsomot és a hagymát csak simán negyedelem.
Aztán jöhet a kedvenc részem a tűzrakás. Fontos, hogy nem a lángoló tűzön süssük meg a kis csomagjainkat. Tehát megraktam a tüzet és szépen megvártam míg elégnek a kisebb hasábok,aztán kerestem néhány izmosabb törzset és azzal alapoztam meg a jó kis parázs létrejöttét.
Amíg ez a folyamat szépen lezajlott, addig kinn a tűz mellett egy asztalkán kiterítettem az alufóliából egy kis csíkot. Ezen porciózom majd kis a zöldségeket mielőtt a nyársra kerülnének.
A hűtőben pácolódót tofut nem felejtjük el ugye? Kiteszem azt is a zöldségek mellé és kezdődhet is a zöldséggyönygyfűzés .
Az alufóliára nagyjából két adagra való zöldséget és tofut kiterítek, sózom , fűszerezem , a só különleges dolog grillezésnél, soknak látszik amit rászórunk,de nagyjából mégis akkor lesz finom az íze, ha kicsit eltúlozzuk.
Jól átforgatom ezen a fűszeres sós lapon a zöldségeket, majd egyenként felhúzom a nyársra az alkotóelemeket. Én variálgattam a színekkel is, hogy, hogyan lesz mutatósabb. Majd, ha egy nyárs megtelt, akkor rátesszük egy új alufóliára ééés most jön az olajspriccelgetés, aztán pedig szépen bebugyolálom a nyársat és így tovább, míg el nem fogynak a zöldségek, meg a tofu.
Aztán a szépen bepólyázott zöldségcsomagokat a sütőlapra helyezem és nagyjából 15-20 percig hagyom , hogy a mostanra szépen lecsitult tűz utáni forró parázs szépen elvégezze a dolgát. nagyjából félidőben egyszer megfordítom a csomagocskákat. Ha szeretnénk rizst is hozzá, akkor ez a legmegfelelőbb időpont, míg békésen sülögetnek a csomagjaink. Ez alatt meg is tudjuk főzni a rizs is hozzá. Mindezek alatt, bármikor, ha úgy érezzük , bele lehet kukkantani egy kis batyukba, hogy meglássuk, hogyan is áll a folyamat.
Ha úgy ítéljük meg, hogy készen van a rablózöldségünk, akkor óvatosan vegyük le a parázsról őket és bontsuk ki a fóliákat. Egy nagyobb tálcára helyezve tálalhatjuk a mindeközben szépen kidagadt illatos jázminrizsünkkel.
Csatolmányok
jó.jpg
Simon Judit
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2015. feb. 4., szer. 21:19


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron