Medvehagyma szezon :)

Medvehagyma szezon :)

HozzászólásSzerző: Simon Judit » 2015. ápr. 15., szer. 17:11

Gombapörkölt, nokedlivel éééés szép zöldes medvehagymás öntettel!
Hozzávalók:
- 1 kg gomba
- 1-2 paradicsom
- 2 fej hagyma
- egy kis üveg lecsó
Fűszerek: p. paprika, só, bors, petrezselyem,olajos medvehagyma
A nokedlihez:
- 0,5 kg x liszt
- pici curry
- só
- házi vegeta
- és víz
Az öntethez:
Tejföl vagy magtejföl. A mag tejfölhöz –10 dkg napraforgó mag vagy kesudió,és víz, só, bors, citromlé,
Akkor neki is láthatunk! Megtisztítom a gombát. Ha sikerül elég szép gombát kapnom, akkor én le se szoktam húzni a héját csak alaposan átmosom. A következő lépés a hagymák megpucolása, felkockázása. Ha ezzel meg vagyok, akkor én már fel is szoktam tenni a nagy kondér vizet forrni a nokedlikhez. És, ha magtejfölt készítek, akkor beáztatom s kis csészényi magomat.
Majd kis olajon elkezdem megpirítani a hagymát, ha üveges és kicsi színt is kapott némelyik hagyma széle, akkor rádobom a tetszőlegesen felvágott gombát és hagyom összeesni.
Ezután beleteszem a felkockázott paradicsomot, lecsót, ha szeretjük azt is a pörköltféleségekbe. Majd beleszórom a pirospaprikát, ízlés szerint sóval, borssal ízesítem. Majd csak hagyom, hogy jól levet eresszen, szaftosodjon. Ha szükséges vizet is tehetünk bele. Ez mindig attól függ, hogy milyen a gomba és a paradicsom víztartalma. Tehát a vizet érzésre adjuk, hozzá, hogy pörköltes kinézete legyen az ételünknek. Ezután csak hagyom, hogy jól összefőjön az étel.
Eközben fel is forrt a vizem, egy kis sót hintek bele meg egy pici olajat löttyintek hozzá. Majd elkészítem a nokedlit. A lisztet egy magas falú edénybe teszem , hozzákeverem, a pici curryt- nagyjából egy púpos késhegynyit, beleszórok egy apró mokkáskanálnyi sót, teáskanálnyi házi , szárított vegetát. Ezután annyi vízzel keverem össze, hogy sűrű legyen, de még kicsit nyúlós is. Akár nokedli szaggatóval is a forró vízbe engedhetjük, vagy én a jó öreg bevált, kicsit munkásabb módszerrel szoktam dolgozni, egyszerűen egy kanállal beleszaggatom az edény faláról a forró vízbe.
Akkor főnek meg a nokedlik vagy galuskák ahogy felénk az Alföldön nevezik, ha szépen feljönnek a víz tetejére. Egy lyukacsos fejű kiszedőben lecsöpögtetem, és egy pici olajjal meglocsolom, hogy ne tapadjanak össze a darabkák.
Mindeközben a pörkölt is szépen megfőtt, megkóstolom, hogy a fűszerezéssel elégedett vagyok-e, ha igen most jön a különlegesség. Egy kis csomag petrezselymet apróra vágok és belekeverem, majd még fokozom az ízeket egy kis még friss vagy tavaly eltett medvehagyma hozzáadásával. Ezekkel elkeverem és el is zárom a tüzet alatta, hogy minél több érték megmaradjon a petrezselyemben és a medvehagymában. ezzel a két utolsó hozzávalóval pazar íz élményt varázsolhatunk az egyszerű gombapörköltbe.
S az utolsó villám tennivaló az öntet elkészítése. Ha magokból lesz, akkor annyi vízzel összeturmixolom hogy ellepje, és egészen krémes állagú legyen. Majd pici só, két kanál citromlé és az apróra vágott medvehagymával koronázom meg az öntet. Ha tejfölből készül, akkor egyszerűen csak összekeverjük a fűszerrel és az apróra vágott medvehagymával és kész.
Ezennel el is készültem. A nokedlire merem a gombapörköltet, megfestem egy kis öntettel és már alig várom, hogy megkóstolhassuk!
Csatolmányok
gombapöri.jpg
Simon Judit
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2015. feb. 4., szer. 21:19


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron