Prósza

Prósza

HozzászólásSzerző: baraka » 2011. dec. 7., szer. 10:11

Felszolgálási idő: 30 perc
Elkészítési idő:
Főzési idő:
Kategória: Zöldséges ételek
Fajtája: lakto-vegetáriánus

Bemutatás
Ez egy rendkívül jól variálható, és nagyon finom étel. És gyors.
Kép

Hozzávalók
Hozzávalók 7-8 db-hoz: 8 kisebb burgonya (én az agriát, a sárgabelűt szeretem a legjobban), 3 kisdobozos kefír (vagy ennek megfelelő menny. aludtej), kb. 15-20 dkg liszt, kb. 2 csapott teáskanál só, 2 evőkanál olaj, esetleg 1 gerezd fokhagyma, a sütéshez még olaj.

Elkészítés módja
A burgonyát lereszelem vékony szálasra, mint a sajtot szokás. Sózom, hozzákeverem a kefíreket is, a két evőkanál olajat, és az átszitált lisztet is. Ebből annyit, hogy olyan jó sűrű palacsintatészta-szerű legyen. Ez az alap prósza. De van mikor belereszelek egy gerezd fokhagymát is, nem rontja el, sőt! Teflonserpenyőben, közepes lángon, egy evőkanál olajon elterítek egy nagyobb merőkanálnyi masszát kb. fél centi vastagságban, és piros-ropogósra sütöm mindkét oldalát. (Ha nem állna össze, ha szakadós lenne, akkor ez azt jelenti, hogy még kell bele liszt.) Lehet enni megtejfölözve, sajttal megszórva, vagy így natúran is. De bármilyen zöldségragut ráhalmozhatunk az egyik felére, és ráhajthatjuk a másikat, így már tölteléket rejtegető, laktató kis batyut kaphatunk. Én nagyon szeretem úgy is, hogy készítek hozzá egy vegyes, friss zöldségkeveréket: finom szálasra vágok lilahagymát, káposztát, paradicsomot, paprikát, uborkát, csírát, fejessalátadarabokat (ami éppen van otthon) teszek hozzá, s ebből egy kis kupócot a prósza egyik felére halmozok. Megcsurgatom tejföllel, ketchuppal, mustárral, és ráhajtom a másik felét a tésztának. Olyan így, mint valami vega gyros... De süthető bele gomba is, vagy tofu, vagy bármi. A tésztába is keverhetünk még hagymát, zöldhagymát, paprikát, gombát, kelkáposztát apróra vágva, stb... egyszóval a variációknak csak a saját képzeletünk szabhat határt! Jó étvágyat hozzá!

Forrás: közkincs
Beküldte:: baraka , Sunday, November 12. 2006 - 07:15:44
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00


Vissza: Zöldséges ételek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron