Élesztőpástétom II. (vegán)

Élesztőpástétom II. (vegán)

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2011. ápr. 18., hétf. 14:28

(eredetileg májpástétom van írva, de ugye megbocsájtátok e név elhagyását? ;) )

Felszolgálási idő:
Elkészítési idő: fél óra
Főzési idő: 15-20 perc
Kategória: pástétomok
Fajtája: vegán

Bemutatás
Ezt a receptet a Biblia a helyes táplálkozásról című könyvecskéből írtam ki régebben, ahonnan giyandeva barátunk is bemutatott már egy élesztőpástétom receptet. Az eredeti hozzávalókat is feltüntetem, de ()-ben olvashatóak a megjegyzéseim is.

Hozzávalók
-10 dkg élesztő (pár dekával több is lehet) -10 dkg liszt (valamilyen teljes őrlésű, szerintem a gluténmentes lisztek a legjobbak, én leginkább frissen őrölt barnarizslisztet használok) -15 dkg darált dió (több ne nagyon, de kevesebb lehet kb. a fele mennyiségig; napraforgómaggal, vagy más olajos maggal is helyettesíthető (lenmaggal se rossz!), ízmódosító hatást vedd figyelembe!) -1 fej vöröshagyma (de lehet lila, vagy fokhagyma is; persze kicsit változik az íz) -0,5 dl olaj (én nem mérem, csak lötyögtetek egy kicsit) -1/2 teáskanál só (kevesebb is lehet) -vegamix (tartósítószermentes növényi ételízesítő) -majoranna, köménymag, (szerecsendió, vagy bármilyen fűszer, lehet kísérletezni bátran) -tiszta víz (szűrt, pi, stb.)

Elkészítés módja
A felszeletelt hagymát rövid ideig pároljuk kevés olajos vízben, majd hozzákeverjük az élesztőt. Csomómentesre keverjük közepes tűzön. Beletesszük a lisztet, szintén csomómentesre keverjük. Mindig annyi vizet kell hozzáadni, hogy a végére egy krémszerű (tejfölszerű van írva eredetileg) anyagot kapjunk. Kb. 10-15-20 perc kevergetés elég. Egy lábasnyi mennyiséget kapunk. A tűzről levesszük, kicsit hűlni hagyjuk, majd beletesszük a frissen megőrölt olajos magot és a fűszereket. Kihűlés után kenhető kenyérre, de mártogatni is lehet. Hazai margarin és vajhelyettesítő!

Tápérték info
teljes értékű anyagokból készül, és élet is van benne, mivel nem főzzük a fűszereket sem az olajos magot, hanem csak a kicsit kihűlt masszába tesszük bele

Forrás:
Beküldte:: Parsifal , Apr. 14. 2006 - 10:45:57
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


Vissza: pástétomok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron