Őszibarack csatni (vegán)

Őszibarack csatni (vegán)

HozzászólásSzerző: baraka » 2012. aug. 22., szer. 12:42

Felszolgálási idő:
Elkészítési idő: 1 óra
Főzési idő: 30 perc
Kategória: Mártások
Fajtája: vegán

Bemutatás

Figyelmeztetés: elsőre nagyon vadnak tűnik a következő étel. De csak fejben. Készen, kóstolás után valami egészen nagyon finom ízt produkál...
Kép

Hozzávalók

Érett őszibarack, só, cukor, citromlé, friss gyömbér, szegfűbors, szerecsendió, fahéj, szegfűszeg, chilipaprika, hagyma. (A fűszerekkel csinján bántam, így lett finom.)
Elkészítés módja

"CSATNIK : a kísérő ételek között előkelő helyet töltenek be az "édes-csípős" vagy "erős-savanyú" csatnik, melyek általában valamilyen gyümölcsből (almából, citromból, guavából, mangóból, banánból, eperből, szilvából, kókuszból stb.) készülnek. Ám nem kevésbé finomak a rebarbarás, paradicsomos, sárgarépás csatnik. Ezt a szószós, krémszerű ételt legtöbbször párolt rizs mellé tálalják. A krémszerű, szószós csatnik nővelik az ízválasztékot és segítik az emésztést."

(Rosta Erzsébet: Vegetáriánus konyha Indiában, Terebess e-tár: Keleti konyhák)


Kép


Ezt a csatnit én kreáltam. Nem is lett rossz :-)

A barackokat hámoztam, daraboltam és először minden nélkül hagytam megfőni, besűrűsödni. (Mint mikor lekvárt főzök.) Csak ezután reszeltem bele a gyömbért, tettem hozzá a cukrot, sót, citromlevet. Így főztem még vagy 5 percig. Én jó édesre készítettem, bátran használva a citromlét is. Mikor majdnem teljesen kihűlt, akkor kevertem bele a többi hozzávalót. A hagymát, chilit nagyon apróra vágva tettem hozzá, a többi fűszert mozsárban jól összetörve. A gyömbért természetesen reszelve.

Bátorság és kísérletezőkedv legyen velünk, konyha-jedikkel!:-)

Egyébként szerintem nagyon finom rántott zöldségek mellé is: patiszon, cukkini, karfiol és társaira gondolok.

Forrás: baraka boszorkánykonyhája :-)
Beküldte:: baraka , Monday, August 06. 2007 - 14:07:59
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00


Vissza: Mártások

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron