Húsvéti szójasonka (vegán)

Húsvéti szójasonka (vegán)

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2012. ápr. 4., szer. 9:28

Felszolgálási idő:
Elkészítési idő:
Főzési idő:
Kategória: fasírtok
Fajtája: vegán


Bemutatás
Emlékeztem rá, hogy korábban már olvastam ehhez az időszakhoz kapcsolódó receptet, és meg is találtam egy korábbi Vegetáriánus hírlevélben (lásd: www.vegetarianus.hu). Végignézve az összetevőit én ilyet meg sem ennék. Azért, hogy én ilyet egyek, állatok szenvedjenek? Nem tudnám élvezni. Aztán meg nem is jóhatású az a füstölt sajt. Éppen ezért zárójelbe írom azokat a minőségibb változtatásokat, amelyek után már én, vegán is megkóstolnám.

Hozzávalók
-25 dkg szójakocka (a rapunzel bio szójakockáját ismerem eddig a legjobbnak, kicsit drágább, mint a hazai, de nem GMO, és bio is!) -25 dkg reszelt karaván sajt (ehellyett meg kell próbálni füstölt gabonakolbászt, vagy esetleg "füstölt" olajat, vagy sót használni) -2-3 evőkanál burgonyakeményítő -fűszerek -2-3 nagy fej vöröshagyma

Elkészítés módja
A vöröshagymát apróra vágom és egy dl olajon megfonnyasztom, majd rászórom szárazon a szójakockát és minden oldalon egy kevéssé megpirítom. Felöntöm 1 bögre vízzel és hozzáadom a fűszereket: só, Borsi, kevés bors, őrölt kömény, csipet majoránna (ez el is maradhat), 1 gerezd fokhagyma. Fedő alatt puhára párolom. Vigyázat, az első adag vizet igen hamar felszívja, ha száraz kockával dolgozom. (Természetesen előre áztatott kockával is így készítem, akkor az áztatóvízzel együtt teszem párolni.) Közben a sajtot megreszelem és a burgonyakeményítőt elkészítem. A fedőt levéve az összes vizet elpárologtatom a kockáról, s ezek után még forrón összekeverem a sajttal. A tűzről levéve beleteszem a keményítőt. (Ha nincs, enélkül is összefogja a sajt.) Fóliába, folpackba göngyölöm és formálom. Kihűlés után a hűtőszekrényben jól eltartható. Vékony szeletekben igen gusztusos.

Tápérték info
Eléggé koncentrált étel, ezért keveset ajánlott fogyasztani belőle, és mindenképpen revitalizálva, valamint nyers zöldségekkel, salátákkal kiegészítve.

Forrás: Forrás: Vegetáriánus Hírlevél, 25.szám, 1999. április
Beküldte:: Parsifal , Friday, April 14. 2006 - 10:49:27
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


Vissza: fasírtok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron