vegetárius keresztények

A kereszténység két évezrede alatt számos kisebb-nagyobb közösség, szent étkezett vegetáriusan. Sokak szerint az Úr Jézus is vegetárius volt. Hiszen Az, Aki eljött a Földre, hogy életét adja értünk megehette volna az állatokat?

veget

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 0:51

talán itt az ideje egy ilyen topicnak is!

Parsifal! vajon az esszénusok kereszténynek minősülnek :wink: :idea: :?:

Szóval találtam egy szegedi oldalt, ahol a kereszténység és a vegetárius étkezés kapcsolatáról írnak:
Itt a helye a hivatkozásnak:

http://gmfsrv.admin.u-szeged.hu/hszilvi/cva.htm
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. máj. 9., hétf. 8:49

Ezt én fordítottam!

találhatsz ott néhány képet a családomról, amit az Amerikában élő hugom miatt tettem fel!

szép napot!

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 26., csüt. 16:03

Szilvi, jó, hogy csinálsz ilyen fordításokat! Folytasd!

Nawesh, kérdésedre, hogy "vajon az esszénusok kereszténynek minősülnek?", ezt mondhatom: Szerintem nem minősülnek semmilyen vallásúnak. Inkább filozófiai irányzatnak hat, ahogyan a Székely Professzor beszél róluk, és így jelzőként említi az ókori görögök, Luigi Cornaro vagy Assziszi Ferenc nevei mellett, mint olyan emberek mellett, akik az esszénus életmód alapján éltek.
Egyébként meg egy népcsoport, egy Közösség lehettek\voltak, de függetlenül minden egyháztól. Szerintem nem keresztények, mert Jézus csak egy tanítójuk volt, és az élete, a tanításai képviselik a lényeget, nem a KERESZTsége, halála. A kereszt és az esszénus fogalmakkal így együtt még tán nem is találkoztam...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 27., pén. 17:50

vajon Jézus színrelépése után mi lett az esszénusokkal?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. márc. 30., csüt. 12:14

Nawesh!
Keresztény vagy és vegetáriánus? És milyen társaságba jársz? Mert nekem mostanában gondot okoz a húsevő keresztények jelenléte. Nehezen tudom elfogadni őket sajnos, mert számomra a kereszténység egyenlő lenne a hús-és erőszakmentes élettel.
A kérdés a többiekhez is szól!

További szép napot!

timcu
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. márc. 30., csüt. 16:14

A Hetednapi Adventisták hirdetik a vegetárianizmust, de nem teszik kötelezővé.
Ők több városban vezetnek életmódklubbot, ami nyitott, párom édesanyja is jár hozzájuk. Finomakat főznek tej-, tojás- és húsmentesen. Istentiszteletet szombatonként tartanak, néhányszor mi is elmentünk, mert a szomszédban van az imaházuk.

http://www.adventista.hu/

Hetednapi Adventista Reformmozgalom honlapja:
(valahol úgy olvastam, náluk mindenki vegetáriánus)

http://www.hetedra.org/

és egy külföldi link:

http://www.christianveg.com/default.htm
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 1., szomb. 15:18

jön a válasz, csak lassan :oops: táppénzen voltam a lányommal és nem nagyon vagyok gépközelben

majd a jövő héten :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 1., szomb. 15:24

de természetesen kedves timcu nem akarom megkerülni a kérdést.

Az az igazság, hogy a lányom születése óta egyre kevesebbet járunk templomba...
Persze ezt nem a lányomra akarom ráfogni :roll:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2006. ápr. 1., szomb. 19:51

Szilvi írta:A Hetednapi Adventisták hirdetik a vegetárianizmust, de nem teszik kötelezővé.
Ők több városban vezetnek életmódklubbot, ami nyitott, párom édesanyja is jár hozzájuk. Finomakat főznek tej-, tojás- és húsmentesen. Istentiszteletet szombatonként tartanak, néhányszor mi is elmentünk, mert a szomszédban van az imaházuk.

http://www.adventista.hu/

Hetednapi Adventista Reformmozgalom honlapja:
(valahol úgy olvastam, náluk mindenki vegetáriánus)

http://www.hetedra.org/

és egy külföldi link:

http://www.christianveg.com/default.htm



Hát igen, bár nekem van egx barátnőm, akinek ez a vallása, elég tágan értzelmezi azt, hogy ő vegetáriánus. Akkor eszik húst, amikor nem látják az egyháziak. Nekem nem szimpi ez a vallás, sokat sátánoznak benne.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. ápr. 2., vas. 9:57

Én csak saját tapasztalatomról írtam, itt nem hallottam, hogy valaki titokban enne húst, mert nem kötelező vegetáriánusnak lenni. Párom édesanyja is húsevő (sajnos). Multkor voltam náluk esküvőn, ahol a pár húsevő volt, az ételek között volt egy tányéron husos fasirt, minden más étel vegetáriánus volt. Képmutatás persze mindenhol elképzelhető.

Több keresztény gyülekezetben voltam már, sátánozást mindenhol hallottam, bár különböző mértékben - többek között ezért nem tartozom sehova sem :-(
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 3., hétf. 8:40

Na, és a barátaitok, a családtagjaitok, akikkel napi kapcsolatban vagytok, akikkel legtöbbször találkoztok, ők is mind vegetáriánusok? És ha nem, akkor hogyan kezelitek ezt a dolgot?
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: Thebestduncsi » 2006. nov. 22., szer. 14:39

Ahogy irod a aláírásodban, ugyanolyan emberek mint te, ezzel a különbséggel, tehát ugyanugy viselkedsz velük a különbség annyi, hogy te jobban elfogadod a másságukat, mert te vagy a szükebb halmaz és kicsit megérted milyen alázatosnak lenni.
A másik, nem könnyű, de könnyebb lehet, ezért mindenképpen tudatni kell velük, hogy nem eszel meg mindent és lényeg a példa mutatás, hogy ők is megértsék és átérezzék helyzeted,
nagy tűréssel kb. ennyi. :)
Avatar
Thebestduncsi
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2005. jan. 17., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: andras_ » 2008. márc. 5., szer. 10:33

Sziasztok! Ide kattintva elérhető Röck Gyula: Az egészség természetes előfeltételei és a vegetárizmus c. munkája. Vegetáriánizmus katolikus szemszögből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andras_ 2008. márc. 5., szer. 10:48-kor.
Avatar
andras_
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2008. márc. 5., szer. 1:00

:)

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2008. márc. 5., szer. 10:39

András:
Nekem gyerekkoromban sokat jelentet az írása.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Re: :)

HozzászólásSzerző: andras_ » 2008. márc. 5., szer. 10:46

Boldogsag írta:András:
Nekem gyerekkoromban sokat jelentet az írása.


Nekem most is sokat jelentenek a könyvei!
Milyen munkákat ismersz tőle?
Avatar
andras_
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2008. márc. 5., szer. 1:00

Következő

Vissza: keresztény vegetáriusok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron