magyarság

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 5., szomb. 9:27

Így gondolom én is, de azért olvassuk újra Szilvi frappáns szavait:

"..visszatérhet (ősi)gyökereihez. Ezt egy nagyon jó dolognak tartom, de úgy érzem, bármely nép, illetve tudásának a többi fölé rendelése már nem helyes irányba viszi el az embereket."
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 5., szomb. 12:03

Maximáliasn egyetértünk :wink:

és kiegészítésképpen ehhez tartozik, hogy természetesen egy nép, nemzet sem alacsonyabbrendű, mint a másik!!!

emberek vagyunk, hol ilyen, hol olyan bőrszínnel, vallással, nemzethez tartozóan.

Úgy érzem (és tapasztalaom), hogy ha az ember igyekszik megismerni magyarságának gyökereit, hagyományait, abból csak pozotívan töltekezhet és ha büszke lehet a múltjára, akkor növekszik az önbizalma és egészséges lehet.

Az egészség pedig nagyon-nagyon fontos dolog a személynek, a családnak, a kisebb és nagyobb közösségnek...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 7., hétf. 10:21

így van, egyetértek. az tényleg butaság, ha valaki már a nacionalizmus felé megy el a nagy büszkeségtől... nem vagyunk más nemzetek fölött, csak másmilyenek vagyunk, de mivel mindenki másmilyen, más-más küldetéssel, ezért semmiféle negatív vagy pozitív megkülönböztetésnek nincsen helye.

szerintem a lényeg az, hogy ha már ebben az életünkben magyarnak születtünk, akkor azonosuljunk ezzel a lehető legjobban, azaz tudjunk meg róla mindent, hogy ez mivel jár (pozitív és negatív dolgok egyaránt).

egyébként fura, hogy a magyarok egyáltalán nem büszkék arra, hogy azok, akik. mármint magyarok. inkább ez a megkeseredettség árad mindenhonnan belőlünk, hogy de rossz sorsunk van, inkább máshova születtem volna, stb. (nép szinten értem, nem egyénin). ahelyett, hogy élnénk azzal a lehetőséggel, ami most megadatott nekünk. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 14., hétf. 14:10

kedves magyar őstörténet iránt érdeklődő vegik!
sokat olvastam az elmúlt időszakban a magyarságról, de még hátravan az információk rendezése.
addig is, akit érdekel, olvassa el az alábbi oldalakat, fontos információkat talál rajta eredetünkkel kapcsolatban:

http://www.kitalaltkozepkor.hu/birolajo ... talom.html
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 14., hétf. 14:22

http://www.napfonat.hu/ostortenet.htm

ajánlom ezt az írást is a téma iránt érdeklődőknek... és természetesen a cikkben említésre kerülő könyvet, a kitalált középkort is. nekem is megvan, de még csak nagyon kis részén vagyok túl. valamint ennek létezik egy másik kiadása is, mely a magyarok helye a kitalált középkorban címet viseli, vagy valami hasonló. az is érdekes lehet, előbb-utóbb sorra kerül nálam is :-)

szintén javasolt irodalom badiny jós ferenc összes műve, különös tekintettel, a Jézus, pártus királyfi címűre...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 14., hétf. 14:38

Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 14., hétf. 17:43

Kedves Norci!

Köszönöm az olvasnivalókat.

A kitalált középkor c. könyvet nem olvastam (még), csak a neten böngésztem vele kapcsolatban, de azért felmerült ezzel kapcsolatban egy két dolog:

Egy "sötét középkori" összeesküvés Eurpába még belefér :wink: de közben folyt a történetírás Kínában, Indiában is. Ott pedig nincsenek lyukak :idea: az időben :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 16., szer. 10:32

valami olyasmit hallottam erről, hogy érdekes módon nem is tanítanak olyanokat a keleti iskolákban, ami abban a bizonyos háromszáz évben történt.
közelebbit akkor tudok mondani, ha beszéltem apósommal erről (hétvégén), illetve a párom magával vitte a kitalált középkort vidékre, remélhetőleg ezen a héten elolvassa a nyelvi képzés estéin :-)) ő elég profi történelemben, és majd beavat bennünket. :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. márc. 16., szer. 11:30

Szia Norci!

Még a végén meggyőzöl :wink:

Nekem is az a kérdésem, ami Naveshnak, kiváncsian várom a választ!

További szép napot!

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 16., szer. 14:37

valami olyasmit hallottam erről, hogy érdekes módon nem is tanítanak olyanokat a keleti iskolákban, ami abban a bizonyos háromszáz évben történt.
közelebbit akkor tudok mondani, ha beszéltem apósommal erről (hétvégén), illetve a párom magával vitte a kitalált középkort vidékre, remélhetőleg ezen a héten elolvassa a nyelvi képzés estéin :-)) ő elég profi történelemben, és majd beavat bennünket. :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 20., vas. 15:44

Magyarság témakörben egy nagyon jó oldal:

www.mariaorszaga.hu
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 22., kedd 14:07

köszi az oldalt, nawesh. megnéztem, tényleg szuper.
hamár máriánál vagyunk, mi a véleményetek arról, hogy állítólag mária pártus királynő volt? aki gondolja, tovább gondolhatja... 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 23., szer. 17:20

Több jó könyv is van Mária és Szent Fia pártus származásáról :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 29., kedd 8:58

hát igen. de sajnos szegény Badiny Jóst nagyon leszólják azért, mert kimondja... sőt, megnéztem a külföldi véleményeket is róla, szinte lesajnálják, hogy szerencsétlen magyarok kitalálnak maguknak történelmet... :x :o :cry:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 29., kedd 9:27

Pedig Badinyi Jós nagyon körültekintően írja műveit.

:wink:

Óriási tárgyi tudás., stb..

Az Arvisurákról ki hallot már? Kinek mi a véleménye?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron