Hol a határ, van e a lónak túloldala?..és egyéb kérdések

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

Hordanál e bőrből készült ruhát/cipőt?

Hordok bőrből készült ruhát ha muszály, és esetleg nem tömegtermelésből származik
3
38%
Semmiképpen sem, inkább fagyoskodok a hidegben minthogy kezet emeljen bárki is egy állatra
5
63%
 
Szavazatok száma : 8

Hol a határ, van e a lónak túloldala?..és egyéb kérdések

HozzászólásSzerző: kyle » 2008. nov. 19., szer. 15:55

Sokat szoktam vitatkozni egy barátommal elvi kérdéseken azzal kapcsolatban hogy mivel védjük jobban a természetet - ő például nem hajlandó felvenni bőrből készült holmikat mert az ismert ipari háttér és az állat megölése miatt, viszont gond nélkül vesz műanyag alapanyagú cipőket ruhákat stb.

Az én véleményem ezzel kapcsolatban az, ha lehet akkor a kevésbé rosszat tegyem . A műanyagokkal az a gond hogy bizony az is készülhet állati származékokból, meg persze más szerves alapanyagokból - DE ezek termékek nagyon lassan bomlanak le és mérgekké bomlanak javarészt, kiszakadnak jelentős időre a természet körforgásából ( nem kis mennyiségekről van ám szó ), ezáltal kevesebb táplálék jut majd mindenkinek, illetve ami jut az is mérgezett lesz részben.
Most akkor én inkább hordok egy bakancsot ami bőrből készült és egy állat halála kellett hozzá, minthogy még másik tíz állat vagy embernek mérgezzem majd meg az életterét, és fosszam meg a természetet a visszakerülő/visszaforgó szénhidrogénektől és ásványi anyagoktól.

Nektek erről mi a véleményetek?
Avatar
kyle
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2008. nov. 17., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pest megye


HozzászólásSzerző: syzygy » 2008. nov. 20., csüt. 22:30

A muszály pontos lyé.

Ami viszont lényegesebb: én sem tudok döntésre lyutni, mi a lyobb, a műa vagy a bőr. Csak cipőben kérdés ez számomra, mert se táskát, se kabátot vagy más egyebet nem hordok egyik alapanyagból sem. A műcipő se nem egészséges se nem környezetbarát. A bőrcipő egy vegának nem illik és még támadási felületet is nyúlyt... Mi a megoldás?
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: kyle » 2008. nov. 21., pén. 2:47

syzygy írta:A muszály pontos lyé.

Ami viszont lényegesebb: én sem tudok döntésre lyutni, mi a lyobb, a műa vagy a bőr. Csak cipőben kérdés ez számomra, mert se táskát, se kabátot vagy más egyebet nem hordok egyik alapanyagból sem. A műcipő se nem egészséges se nem környezetbarát. A bőrcipő egy vegának nem illik és még támadási felületet is nyúlyt... Mi a megoldás?


Koszonom a kioktatást helyesírásból, bemutatkoásod stílusosan sikerult;)Azért remélem általában nem így kommunikálsz idegenekkel.

Én úgy vagyok vele hogy ha muanyag v bor kozul kellene választani akkor inkább a természetes anyagot választom - téli cipo esetén, és persze ha hozzáférheto.
Avatar
kyle
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2008. nov. 17., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pest megye

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. nov. 21., pén. 14:42

A cipőmön kívül semmi sem tartalmaz bőrt...

De hasonló kérdés lehetne... Te mennyi műanyagot használsz el 1 év alatt? - mikor mindent műanyagba csomagolnak -
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: kyle » 2008. nov. 21., pén. 18:54

giyandeva írta:A cipőmön kívül semmi sem tartalmaz bőrt...

De hasonló kérdés lehetne... Te mennyi műanyagot használsz el 1 év alatt? - mikor mindent műanyagba csomagolnak -



Vannak textilszatyrok, azokkal váltom ki a pvc zacsikat ha vásárolni megyek, a pékárut és a zöldséget nem szoktam beletenni műanyag zacskóba, sajnos már alig van üzlet ahol papír lenne a kenyerek mellett csomagolásnak. Vannak háztartási trükkök is kiváltani pl a súrolószert - ecet/só komináció pl még mindig jobb mint ha teleöntenénk vegyszerrel az elfolyó vizet.Bár ez is valahol pocsékolás hiszen ivóvízzel mosogatunk a legtöbb helyen amibe vétek sót tenni.Régen rézből (is) voltak konyhai főzőedények - azokat homokkal súrolták ki...
Avatar
kyle
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2008. nov. 17., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pest megye

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2008. nov. 27., csüt. 20:17

ha ennyire belemegyünk, akkor a papírzacskó sem jobb;)

egyébként én kerülöm a bőr termékeket, neten sok vegán boltot találni, sajnos mindegyik külföldi:(
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. feb. 17., kedd 12:04

Megfigyeltem, hogy szerencsére egyre több helyen találkozom "lebomló" csomagolással. Nagyon üdvözlöm a kezdeményezést.
(pl. most az adzuki bab ilyen 100% osan lebomló zacsiban volt)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ti fizetnétek akár egy kicsit többet az ilyen korszerű csomagolásért? Vagy hogy újra a lebomló csomagolásokat alkalmazzák?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron