mi, nők

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. nov. 12., hétf. 17:40

annyira már nem vagyok fiatal, hogy elítéljek bármit is :-) van egy törekvésem, ami mindennél fontosabb, még néha az eredményeknél is. ezt úgy értem, hogy arra törekszem, amit leírtam, de el tudom képzelni, hogy van olyan szituáció, ahol nehezebb ezt megtenni, csak engem ez még ilyen nem ért utol. mondjuk szerintem az is árulkodó, hogy ki milyen szituknak, kísértéseknek van kitéve... de ez az "el tudom fogadni, hogy van máshogy is" hozzáállás nem összekeverendő azzal, hogy "hát had szóljon, hamár nőnek, szépnek, szexinek teremtettek" hozzáállással...

igen, a döntéseket akkor hozzuk, amikor. de bármikor megváltoztathatjuk őket, tudatosan, hiszen mi is változunk. de akkor vállaljuk minden következményét. én ha azt érezném, hogy már nem tudok hűséges lenni úgy, ahogy anno az igen kimondásakor gondoltam, akkor egyszerűen kilépnék a kapcsolatból, mert nem tudom azt adni a páromnak, amire felesküdtem. szerintem ez így fair.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 12., hétf. 20:30

Akralgob, nem elhatároztam. Lepottyant rólam. Mint a hagymáról az elszáradt héj. Héjjjj :-)

Az akaraterőről nincs túl jó véleményem. Egy valamire jó: az elfojtásainkat frankón kitermeli... Szerintem tudatosság, az létezik. Folytonos figyelem, az igen. De akaraterő?! Hát, van ilyen? :-)


Áááá Norci, milyen finom vagy :-) :-) :-)
Milyen lehelletfinom kis ítélkezés érződik ebben a nagyon ezo-szövegben... :-)

"mondjuk szerintem az is árulkodó, hogy ki milyen szituknak, kísértéseknek van kitéve... de ez az "el tudom fogadni, hogy van máshogy is" hozzáállás nem összekeverendő azzal, hogy "hát had szóljon, hamár nőnek, szépnek, szexinek teremtettek" hozzáállással..."

Hát eegen, én még nem vagyok úgy tűnik nagyon spirituális úton-járó... Vagy spirituális úton-álló? :-)
Nos, hadd emlékeztesselek - bár ez asszem giyandeva, vagy Nawesh, vagy Govinda témája inkább -, hogy mi a dharma. A dharma igazság, igaz út. Nem az, amiről azt szeretnénk hinni, hogy az. Hanem az, ami a miénk. Lehet tetszelegni, és megpróbálni egyből a Jóistenhez vezető ajtó kinyitni, de nem fog menni. Csak azt érhetem el, hogy a kilincs a kezemben marad, miközben azt azon az ajtón, amit nekem szántak, kihagytam. Pedig a szobák egymásból nyílnak... Ha a saját igazságomat, dharmámat, útamat járom be, a sok-sok kacskaringó és egymásba nyíló szoba végül oda vezet, amit Istennek hívnak.
Vagy eltölthetem az egész életemet azzal, hogy én már olyan jó vagyok felkiálltással csak rángatom azt a kilincset, aztán nem jutok sehova...
Nawesh mesélt egyszer egy mesterről akinek az volt a dharmája, hogy vágóhídon, állatokat öljön. Neki azon az ajtón kellett belépnie. A dharma az, hogy megéljük azt, amire rendelve vagyunk. Hogy elfogadjuk a sorsot és annak tanítását. Nem pedig megítéljük és elutasítjuk.
Nos, őt is elítélheted. Persze csak ilyen lehelletfinoman, jó? Mert az olyan nőies :-)

Okoskodhatunk, és gyárthatunk elméleteket. Az élet meg jön, és rácáfol. Merthogy ez a szokása neki, és a feladata is :-) :-) :-)
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2007. nov. 12., hétf. 22:54

személyes felelőtlenségeidet nem háríthatod át semmi másra, még a spiritualitásra, vagy annak hiányára sem

nem írhatod a másokban lévő előítélet rovására sem a benned lévőt

ez nem okoskodás és elméletgyártás, ezt az élet mondta, mondatta velem
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. nov. 13., kedd 0:25

Egy csöpp pontosítás, mi a dharma:
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/le ... armah.html

Amúgy meg elég eltértünk a nőiesség és férfiasság témájától. Mondjuk bedobom a közös kalapba vitaindítónak: kedves hozzászólók, hogy látjátok viselkedésben, öltözködésben, gesztusokban, mik hordozzák a nőkre és férfiakra jellemző stílusjegyeket?
Szerintem érdekes felvetés... ki mit gondol erről. :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 13., kedd 0:32

Nem is akarom, kedves boglárka. Nem is akarom. Egyáltalán. Csak beszéltünk valamiről. Te pedig személyesre vetted, rám aggattál valamit, és ítélkezel. Nem is ismersz. Azt sem tudod, ki vagyok. Ha jól végignézem a témát, hármunk közül egyedül én nem személyeskedtem, ó, szüzek :-)

Előítélet? :-) Kiben kedves szent szűz? :twisted:

Elővettünk egy témát. A nő érzéki aspektusát. Mintha szeretnétek eltörölni. Lehet, bár nem fog sikerülni... :-) :-) :-) (Az ágyban is ilyen fatehenek vagytok?:-) )

Valamiért nagyon érzékenyen reagáltatok. Hogy miért? Nem az én dolgom. Derítsétek ki magatok. Én csak beszélgettem. Beszélni mertem valamiről, nőként. Erre mindketten jöttök nekem az erkölcsi felsőbbrendűségetekkel.
Nos, a tudat tükör-természetű. Amit nagyon elhárítok, azt majd tükör-élményként látom viszont. Ha én nem élem ki a teljességemet, ha árnyékba kényszerítem... majd megteszi a párom. A másik.
Jó szórakozást az élet nevű játékban... :-)

Az erkölcsi prédikációkat pedig tartogassátok a szentembereknek. Én nem vagyok az. Kösz.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. nov. 13., kedd 0:35

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 13., kedd 0:49

Mivel semmi sincsen, ami felöl meditálni lehet, úgy meditáció egyáltalán sem létezik. Mivel semmi nem jöhet, ami a helyes útról eltéríthetne, úgy a helyes útról való letérés sem létezhet. Meditáció nélkül, az útról való letérés nélkül, pillants bele a Valóságos Állapotba, melyből önfelismerés, önértés, önmegvilágosodás sugárzik.


Ó, tanítványok! Buddha egy haszontalan ember. Nem törekszik jólétre és hírnévre. Ha nem látjátok igazi természeteteket, és azt hiszitek, hogy a szútrák olvasása, a buddhák segítségül hívása, a hosszantartó és kemény tanulás, az éjjel-nappal való gyakorlás, a virrasztás, vagy a tudás a DHARMA, akkor gyalázzátok a dharmát. A múlt és jövő buddhái csupán az igazi természet látásáról beszélnek. Minden gyakorlás véget ér egyszer. Hogyha nem látjátok igazi természeteteket, és azt állítjátok, hogy elértétek a Tökéletes és Felülmúlhatatlan felébredettséget, magatoknak hazudtok.

Ó, tanítványok! Aki a tudathoz ragaszkodik, nem látja az igazságot, ami a tudaton túl van. Aki a dharma gyakorlására törekszik nem találja meg a gyakorláson túli igazságot. Ismerni azt, ami a tudaton és a gyakorláson egyaránt túl van, a tudat gyökerének teljes átmetszésével lehet; a mindent lemeztelenítő szemlélettel. Így kell elszakadni valamennyi megkülönböztetéstől, és a nyugalomban időzni. Nem kell sem adni, sem elvenni, csupán természetesnek maradni, hiszen a nagy tanítás minden elfogadáson és elutasításon túli.

Buddha: Dharma-beszéd
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2007. nov. 13., kedd 0:51

mást se ismerek ,kedves baraka

további személyes megjegyzésidet szívesen várom privát üzenetben, mert engem zavar dühös állásfoglalásod

nem a véleményed sértő vagy nem helyénvaló, hanem a modorod

és nem vagyok se szent se szűz...
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 13., kedd 0:58

Elnézést. Nem elég finom és emelkedett. Sajnálom. Egyébként nem vagyok dühös, vagy rossz smile-kat szúrtam volna be a szövegbe? :-) :-) :-) Mert ilyen mosolygósakat akartam...
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 13., kedd 1:16

A mindent lemeztelenítő szemlélet kemény dolog. Szeretünk elfutni előle, és szép mázas elképzelésekbe, és főleg szavakba kapaszkodni. Mert azt hisszük, attól már "jók" is vagyunk. Mert hát feltétlenül ebbe a kategóriába próbáljuk préselni magunkat. Önmagában semmi sem rossz, csak az, amit annak ítélünk.
Szándékosan fogalmaztam nyersen, nem személyeskedésből, vagy bántásból. A szellemi út nem ábrándos széplelkeknek való. Hanem azoknak, akik kő kemény őszinteségre képesek önmagukkal szemben.
Miért is? Mert csak így lehet átvágni a tudat gyökerét. Csak ebből születhet önfelismerés, önértés, önmegvilágosodás. Mindannyiunknak nagyon fennkölt kép él magában önmagáról. Ezt le kell rombolni, mert nem valóságos. Illúzió. Azt kell látnunk, akik és amik vagyunk. És az minden elfogadáson és elutasításon túli.
Buddha nagyon bölcs ember volt. Áldassék a neve. :)
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. nov. 13., kedd 11:30

baraka írta:Nem is akarom, kedves boglárka. Nem is akarom. Egyáltalán. Csak beszéltünk valamiről. Te pedig személyesre vetted, rám aggattál valamit, és ítélkezel. Nem is ismersz. Azt sem tudod, ki vagyok. Ha jól végignézem a témát, hármunk közül egyedül én nem személyeskedtem, ó, szüzek :-)

Előítélet? :-) Kiben kedves szent szűz? :twisted:

Elővettünk egy témát. A nő érzéki aspektusát. Mintha szeretnétek eltörölni. Lehet, bár nem fog sikerülni... :-) :-) :-) (Az ágyban is ilyen fatehenek vagytok?:-) )

Valamiért nagyon érzékenyen reagáltatok. Hogy miért? Nem az én dolgom. Derítsétek ki magatok. Én csak beszélgettem. Beszélni mertem valamiről, nőként. Erre mindketten jöttök nekem az erkölcsi felsőbbrendűségetekkel.
Nos, a tudat tükör-természetű. Amit nagyon elhárítok, azt majd tükör-élményként látom viszont. Ha én nem élem ki a teljességemet, ha árnyékba kényszerítem... majd megteszi a párom. A másik.
Jó szórakozást az élet nevű játékban... :-)

Az erkölcsi prédikációkat pedig tartogassátok a szentembereknek. Én nem vagyok az. Kösz.



Kedves baraka! ha azt olvasod el, amit valóban írok, akkor látod, hogy az előítéleteket, skatulyázást többes számban írtam, ennek pedig az volt az oka, mert nem gondolom magamat sem előítélet-mentesnek! Én sem vagyok megvilágosodott, hogy az ítélkezés fölött álljak, ez van. De törekszem rá. Ennyi, amit tehetek, és ezt meg is teszem.

Azért az erős volt egy kicsit, hogy te nem személyeskedtél... Abban viszont semmi ítélkezés nincs, hogy beazonosítja az ember, hogy milyen szituba miért keveredik, miért találkozik azokkal az emberekkel, akikkel, stb. ez az önismeret, amiről te is beszéltél. és igen, én is elgondolkodtam azon, amit te hordozol számomra.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2007. nov. 13., kedd 11:44

mindannyiunk figyelmébe ajánlom Fodor Ákos verseit...
mindet!
mert két szóval lemeztelenít és mécsest gyújt akármelyikünk fejében
széplelkeket edző és naturalistákat szelidítő
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 15., csüt. 0:06

És rájöttél, Norci?
Az üzenetre, úgy értem.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. nov. 15., csüt. 9:35

Igen! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. nov. 15., csüt. 10:55

Örülök Neki 8) :wink: !
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron