jóga

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 16., szomb. 8:38

Tulajdonképpen nem a hang miatt, inkább a TANÍTÁS miatt küldtem a linkekekt :wink:

Amikor először találkoztam Swamijivel, akkor az előadásán 5 perc után elaludtam :oops:

Én telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom és ha visszhallgatom a beszélgetéseimet, nem ismerek rá a saját hangomra.

De a lényeg az, hogy (számomra és sokak számára) Swamiji szavai nektárként hatnak. A bölcsesség forrása....
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 17., vas. 20:29

szégyen-nem szégyen, régebben én is bóbiskoltam tibor előadásain. aztán utána kérdeztem, hogy is van ez... merthogy sem előtte, sem utána nem voltam fáradt, álmos. csak amint elkezdődött az előadás. furcsának találtam, és kiderült az igazság: ez a tudatalatti védekező mechanizmusa, bezárulsz a tanítás előtt. aztán tudatosan felülkerekedtem a kísértésen, azóta nem bóbiskolok. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 21., csüt. 9:01

Swamiji: Élni és élni hagyni

nagyon szép gondolatok :idea:

http://www.ganga.hu/links/20040723_2.php
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 21., csüt. 10:59

Ez szerintem baromság! A tudat alatti védekező mechanizmus... ez egy bla-bla. Mert ha valami érdekel, akkor nem alszom el rajta. Ennyi. De ha valakinek mondjuk monoton a hangja vagy olyan a hangfekvése akkor könnyen el lehet aludni rajta. Szerintem csak erről van szó.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 21., csüt. 11:50

én tapasztaltam mással kapcsolatban is ilyet! pl akármennyire is érdekelt egy film, tv-n simán elalszom. aztán meg sajnálom, hogy miért nem bírtam ki... :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 21., csüt. 14:54

ha fekve nézed,akkor tényleg könnyebb elaludni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 21., csüt. 14:55

de ez lehet a fáradtság jele is.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. ápr. 21., csüt. 16:20

és az is előfordulhat, hogy az ember olyan nyugalmi állapotba kerül, hogy az elme ellazul, és végre úgy érzi kipihenheti magát, és alszik egy nagyot :-)
mindig is élvezem az olyan előadásokat, ahol az előadó nyugalmat áraszt

egyébként alvás közben is működink az agyunk, ami lényeges az megmarad (másrészt elvileg mindenki hozzáfér a mindentudás forrásához, nem?)

a hipnózissal kapcsolatban olvastam egy történetet egy asszonyról, akinek terhessége alatt nagyon jó kapcsolata volt a nőgyógyászával, és a szülést követően ez a kapcsolat megromlott

nem értették az okát, hipnózist alkalmaztak, hogy mi történhetett szülés közben (szülés közben altatták az anyukát)

ez egy rutin szülés volt az orvosnak, és hogy az időt múlassák, trágár vicceket meséltek egymásnak
ez nem tetszett még alvó állapotában sem az anyukának

szilvi

ui: egyébként tényleg ciki elaludni :D
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 21., csüt. 17:38

erről én is hallottam.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 23., szomb. 8:08

A test (a fizikai test) nagyon megköveteli magának, ami jár.

Amikor valaki fáradt, akkor a test bizony ha kell, elalszik.

A tudatalattiba minden beépül.

Ezért nem jó, pl. ha alvás közben bekapcsolva hagyjuk a tv-t, vagy a rádiót. A sok hülyeség mind-mind beépül a tudatallttinkba.

De ezel kapcsolatban felmerül bennem, hogy lehetséges, hogy a finomra hangolt agyunk akkor is veszi az adásokat, ha pl. egy tv nincs bekapcsolva?

Mit tehetünk?

Spirituális technikákkal vértezzük fel magunkat :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 23., szomb. 12:34

Persze, hiszen a körülöttünk lévő emberektől is árad felénk az energia. Tehát lehetőleg kerüljük a negatív emberek társaságát.. :) Mi magunk pedig legyünk pozitívak,életigenlők, az életet a maga túláradő teljességében éljük.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 25., hétf. 17:21

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 2., hétf. 6:50

Swami MaheshwaranandaJi előadás a vegetárius táplálkozásról :wink: :idea:

http://www.joga.org/vegetarius/index.html
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 6., pén. 0:14

Swami ChidanandJi előadása május 5-én, péntek sete Szegeden

Az Élet valódi boldogsága címmel.

Várunk mindenit szerettel:

http://www.freeweb.hu/jamee/aktualis.php
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 19., csüt. 0:46

na, hogy már én is hozzászólhassak ilyenekhez:
ma láttam hogy valami joga "k...gy..." mit tudom én hogy irják. elöadások sorozatai lesznek...
mit kell ott csinálni?
mehet oda nem jogás halandó is, aki eddig semmi de semmi köze nem volt ilyesmihez?

érdekelne mit mesélnek az elöadásokon. sokféle van. többnapos...

ugy gondoltam ez igy tarthatatlan hogy mindenki jógás itt, és én meg semmit se tudok erröl :oops:
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron