jóga

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 28., pén. 22:45

Swamiji jelenleg Indiában tartózkodik.

http://www.yoga-in-daily-life.org/artic ... 0050119001

egy részlet január 16-i satsangjából, mely segít megvilágítani a Mester és tanítvány kapcsolatot:

"Guruji mesélte ezt a történetet: Egyszer egy Mester érkezett egy faluba. Sok ember eljött a látására, köztük egy földműves, aki a tanítványa akart lenni. Mantrát kapott a Mestertő és a Mester megkérdezte tőle:
Mit gondolsz rólam?
” A földműves gondolkozott és így válaszolt:
Tudod, van egy bivalyunk és Te pont úgy nézel ki!
A Guru így válaszolt:
Gyakorold a Mantrát, gondolj csak rám, mint egy bivalyra, nem számít!
Két év múlva a Guru ismét ebbe a faluba érkezett. Eljött az összes Bhakta, Prasádot hoztak, zöldségeket, gyümölcsöket, magokat, stb. A farmer is. A Mester ismét megkérdezte őt:
Mit gondolsz rólam?
Hát tudod, mi mindannyian dolgozunk, de te csak ülsz és beszélsz!
A Guru így válaszolt:
Legalább most már az emberek közé sorolsz! Gyakorold a mantrád!
Ismét két év múlva jött a Guru és feltette ugyanazt a kérdést:
Mit gondolsz felőlem?
A farmer ezt mondta:
Mi csak közönséges emberek vagyunk, de Te szent személy vagy, boldogok vagyunk, hogy a Darsanodban részesülünk! Ez egy hatalmas lehetőség!
Újabb két év múlva, mikor eljött a Guru, a földműves anélkül, hogy a Guru megkérdezte volna, telve odaadással felállt és ezt énekelte:
GURU BRAHMA, GURU VISHNU, GURU DEVO MAHESHVARA......"
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 8., kedd 12:14

Hozzád fordulok Nawesh. Mától jógázom, ma megyek először, régebben is akartam de nem volt. Itthon egyedül meg nem akartam nekiállni, jobb ha van egy tapasztalt "edző". Szóval már alig várom. Egy edzőteremben lesz, lesz halk zene, meg füstölők.. végre nem a zajos izzadt, párás erobik. sosem jött be.
van valami kezdőknek szóló tanácsod?
üdv
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 8., kedd 16:26

Kedves Flower!

Holnap mindent :wink: adig már lesznek tapasztalataid is....

mely jógaiskola, milyen tanfolyam ?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 9., szer. 10:39

Nagyon szuper volt a jóga, megyek csütörtökön is! Csak 2szer van egy héten. Nem jógaiskola, hanem egy sima fitness központ,ahol van eg jógaoktató, már 10 éve jógázik, tanított Pesten is.
Az óra egy órás, elején rövid meditáció(hasi légzés,tüdő,tüdő-csúcs légzés..), aztán az ászanák.. jó nehezek voltak, 2-3 szor kellett kitartani mindenkinek ameddig bírja, tehát egyéni ritrmusban. A végén kb 10-15 perc relax. A zene nagyon kellemes, fények gyengék. Jó volt. Érzem is az izmaimat. De lesz azt hiszem egy jógatanfolyam is ott,az végigvisz egy bizonyos szintre. Arra elmegyek tuti. Nekem nagyon bejön a jóga! Vérge nem az erobikórák izzadt, ugra-bugra,zajos,fülledt légköre... :) :)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 9., szer. 17:45

Az nagyon jó, hogy heti kétszer van, bár (tapasztalataim szerint) az egy óra - tanfolyamon - majdnem kevés.

Mivel tanácsot kértél:

a jóga nem sport, főknt nem verseny. Ez azt is jelenti, hogy minden gyakorló EGYÉNI RITMUSÁBAN tud gyakorolni. ha úyg érzed egy gyakorlatnál, hogy megerőltető számodra, vagy kellemetlen számodra elvégezni, akkor nyugodtan hagyd abba, pihenj egy kicsit és kezd újra :wink:

Relaxációnál célszerű egy könnyű takaróval betakarózni, hogy ne fázz.

örülök, hoyg tetszett.

Az ászanák nem mások, mint "meditáció a testtel"

Jó gyakorlást kívánok.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 9., szer. 17:59

Igen tudom,hogy nem sport ,sajnos sokan sportnak hiszik.... :cry:
Jó volt a hőmérséklet, nem fáztam,amúgy mondták,hogy aki fázós, hozzon takarót. nagyon jó,hogy egyén iritmus van. Ez rajta is van a tájékoztatón, hogy csak magunkra figyeljünk, másokra ne.
Szóval,ha jobban belejövök, fogok itthon is gyakorolni, pl a gyertya vagy fél gyertya tetszik nagyon. Ez nem hiába az ászanák anyja.. (tudom,ha nők,ha menstruálnak, nem csinálhatják..) már tájékozódtam.. meg folyamatosan azt teszem.
Eddig senkit nem tudtam rávenni,hogy jöjön el velem,mindenki csodálokzik, meg furának tartja... az a megtévesztő,hogy fitneszközpontban van és ezért mindenki sportnak hiszi. Meg olyanokat mondanak,hogy attól hogy lehet izmosnak lenni.. fogyni...stb.
Igyekszem elmondani,hogy ne merről szól, akkor meg csak lesnek. :?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 9., szer. 19:32

Én a kollegáimnak (vagy húsznak :wink: ) vezetek egy Jóga a Mindennapi Életben tanfolyamot Szegeden. Ez nem fittnesz terem, de hétfőn jóga van, kedd-csütörtökön aerobik :wink:

Tudom, hogy a jóga iskolák, módszerek időnként különböznek, :idea: :!: de nekem kissé korainak tűnik félgyertyát gyakoroltatni egy kezdő tanfolyamon.

mondom ezt úgy, hogy (természetesen) nem ismerem az oktatód tematikáját.
os igen, kár kikerülni a témát: otthon is célszerű minden nap valamennyi időt rászánni a gyakorlásra.

Jó gyakorlást.

szép anyagot választottál ki a vasslás topicba a www.joga.com-ról :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 9., szer. 20:25

Konferenciát szervezett Indiában a Jóga a Mindennapi Életben Rendszer helyi alapítványa, a Yoga in Daily Life Foundation, New Delhi.

A konferncia témája a környezetszennyezés és az egészség kapcsolata volt. Elsősorban az egészséges táplálkozásról szólt a konferencia.

Az alábbi linkre kattintva beszámoló (angol nyelven) olvasható a konferenciáról

link

és nagyon szép képek is megtekinthetőek.

Hamarosan elindul az Ayurvéda Akadémia!

A magyar nyelvű tájékoztató itt olvasható:
http://www.ayurvedaacademy.org/pdf/folderhu.pdf

az Ayurvéda Akadémia nemzetközi honlapja:
www.AyurvedaAcademy.org
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 9., szer. 20:25

Konferenciát szervezett Indiában a Jóga a Mindennapi Életben Rendszer helyi alapítványa, a Yoga in Daily Life Foundation, New Delhi.

A konferncia témája a környezetszennyezés és az egészség kapcsolata volt. Elsősorban az egészséges táplálkozásról szólt a konferencia.

Az alábbi linkre kattintva beszámoló (angol nyelven) olvasható a konferenciáról

link

és nagyon szép képek is megtekinthetőek.

Hamarosan elindul az Ayurvéda Akadémia!

A magyar nyelvű tájékoztató itt olvasható:
http://www.ayurvedaacademy.org/pdf/folderhu.pdf

az Ayurvéda Akadémia nemzetközi honlapja:
www.AyurvedaAcademy.org
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 9., szer. 21:43

Nekem személy szerint meg se kottyan még a gyertya sem, se a fejenállás.. stabilan állok fejen akármeddig, na jó addig nem.. :D Eléggé sportos alkat vagyok,(tudom a jóga nem sport) mindenféle sportot kipróbáltam,karate,atlétika,úszás,lovaglás,stb..
de tkp ez nem kezdő tanfolyam, már egy ideje megy, én csak most kapcsolódtam be. Szóval bárki bemehet erre az órára, nem tanfolyam. Az oktató látja rajtunk,hogy ki kezdő,ki van ott először, stb.. segít, kiigazít.. szóval észreveszi a hibákat.. szerintem jól csinálja
Nem jógatanfolyam sajna,de hát semmi sem tökéletes.. :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 9., szer. 21:50

A lényeg, hogy belekóstolhatsz a jógába :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 9., szer. 22:41

:D :!: Yes!!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 3., csüt. 16:46

Swami MaheshwarandaJi a közelmúltban Szlovéniában tartózkodott:

Találkozott a szlovén köztársasági elnökkel, Dr. Janez Drnovsek úrral

http://www.yoga-in-daily-life.org/artic ... 0050228001 és Ljubljanában tartott egy nagy előadást.

http://www.yoga-in-daily-life.org/artic ... 0050302001

Az angol nyelvű anyagokra lehet fent kattintani.

Swamiji előtte Magyarországon járt.

Két előadás részlete hallgatható itt meg:

Elmédet megértő szeretettel és alázattal meg tudod tisztítani
és Legyél kegyelmes önmagadhoz -- gyakorolj!
címmel.

http://www.joga.org/guruvakya/index.html

Áldott olvasást és elmélkedést

Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 20., vas. 20:45

flower írta:Nekem személy szerint meg se kottyan még a gyertya sem, se a fejenállás.. stabilan állok fejen akármeddig, na jó addig nem.. :D Eléggé sportos alkat vagyok,(tudom a jóga nem sport) mindenféle sportot kipróbáltam,karate,atlétika,úszás,lovaglás,stb..


Meddig tudsz fejenallni?
En olyan 15 percig tudok, neha szoktam.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 21., hétf. 13:35

Én is szeretek fejenállni, de nem percekig. Nagy élmény volt hóban - persze sapkában - fejenállnié és "gyertyát" gyújtani. Aztán angyalkát csinálni... :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron