milyen vallású vagy ?

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. márc. 8., szer. 20:20

(Hit)vallásom a bölcsesség, a szabadság és legfőképp a SZERETET. :)
Ezeket szeretném elérni, e célok érdekében küzdök és dolgozom magamon és próbálok helyt állni a mindennapokban.

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 27., hétf. 21:17

Megmondaná nekem valaki, hogy mit jelent az, hogy "lelki szegény"?
Mert én nem tudom...
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 27., hétf. 21:35

"A lelki szegénység szentírási jelentéséből induljunk ki. A szegény érzi saját gyengeségét, kiszolgáltatottságát, erőtlenségét, és ezért szíve nyitott annak befogadására, aki őt gazdaggá, erőssé teszi. A lelki szegény azt az embert jelenti, aki Isten "szegénye". Ilyen értelemben és ilyen lelkülettel mindent Istentől vár, Ő teszi az embert gazdaggá, erőssé azzal, hogy befogadja Isten országába. "

Forrás: http://www.katolikus.hu/news/981024.html

Ez alapján elmondhatjuk, hogy pl. Assissi Szent ferenc ilyen "lelki szegény" volt. Vagy a korai kereszténységben az egyiptomi remete atyák. Akik egyszerűségükben vegetáriusok is voltak...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 27., hétf. 21:44

Köszönöm :)
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 28., kedd 9:27

Lelki szegények vagyunk mindannyian. Csak valaki felismeri, valaki nem. Lelki "gazdagságunk" tudatában önelégültek vagyunk és nem teszünk semmit a fejlődésünk érdekében. A lelki szegénységünk felismerése az alapja annak, hogy elinduljunk a lelki gazdagodás útján.

Én ma eddig jutottam a felismerésben.

Éljen Assissi Szent Ferenc !
/eddig is a kedvencem volt, ki tudja miért?/

Éljenek az egyiptomi remete atyák!
Éljenek a lelki szegények! / tegnap még nem tudtam kik azok/ :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. márc. 28., kedd 10:27

Boldogságot!

Én nem érzem magam "lelki szegénynek"
Sajnálatos, hogy a mai világban ez a meghatározás nagyon negativ értelmet vett, - igaz Nawes szépen rátapintott irásában a lényegre - de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a lelki gazdagság nem jelenti feltétlenül azt, hogy az ember öntelt, önelégült lesz.

A lelki gazdagság Isten kegye, igy ha valaki ezzel rendelkezik, akkor az a személy nem a maga érdemének tekinti, hanem Isten ajándékának, amit azzal a célból adott neki az Úr, hogy adjon másoknak is.
A szeretet és a lelki gazdagság relve az, hogy minnél többet add az emebr belőle, annál többet kap az osztásra.

Szerintem nem szabad összetéveszteni a Jézus tanitást e téren azzal, amit Ő is mondott még: sok minden van, amiröl nem beszélhetek... stb.
Vannak lelki irányzatok, lelki kultúrák, ahol a lelki gazdagságot kiemelik, mint erényt, s arra ösztönzik a hiveket, hogy ezt szerezzék meg.

Érdemes lenne a lelki szegények forditást jó alaposan megvizsgálni, hiszen nem titok, hogy a forditásokban, sok a pontatlanság.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. márc. 28., kedd 10:37

Boldogságot, Kedves Nawesh!

Jól fogalmaztál!
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 28., kedd 15:45

"Alapjában véve a ,,lelki szegénység'' a szerető szív nyitottsága: mindegy neki, sok vagy kevés sikerül-e az életében. Már nem a dolgok külső megjelenését, felszínét látja. A lélek fülelőn fordul kifelé, nem tolja előtérbe sajátmagát, megszabadult önmagától. Legyőzi a szokások, a hétköznapok, a fáradt eltompulás hatalmát. Elszakad megrögzött beidegzettségeitől, belső mozgásának iránya egyre ,,távolodik'' önmagától, nyitott a ,,más'' mindig új jelenlétére. A bensőleg független ember első, szinte ,,ösztönös'' rezdülése: szerény jóakarat az élet, az események, az emberek iránt, nem pedig birtokbavétel. Ez a teremtő erejű együttlét a másikkal. Ki tud tartani még akkor is, ha nem viszonozzák, ha félreismerik vagy visszautasítják. Ebből a belső eloldódásból fakad a lényegi fordulat a bensőség felé, és az képesít egy új világ megpillantására: Az ember a dolgokat önmagukért akarja, eredeti szentségükben, nem elsősorban azért, hogy ,,használja'' őket; el tud időzni annál, ami előtte van, ami eléje tárul; meg tud állapodni tágranyitott érzékekkel és kitárult lélekkel; nem az övé a világ és mégis mélyebben, bensőségesebben adja magát neki, mint bármi birtokolás lehetővé tenné. Így jön létre ,,oldott egzisztencia'', szemlélődőképességével és mélyreható tudásával. Az ilyennek az emberek feltárják legtitkosabb valójukat, mert tudják: itt nem használják ki, és nem használják el őket, nem manipulálják, nem kényszerítik a célosság idegen kereteibe, nem tudnak mindenre kádenciát, hanem úgy fogadják el őket, amilyenek, örömük és bánatuk páratlanságában. Új világ támad az ilyen élet körül, az önátadás benső magatartásából sarjadó világ: a megismételhetetlennek, az otthonosságnak, a megbecsülésnek, a védettségnek a birodalma." ,,Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa'' (Mt 5,3).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pitypang 2006. márc. 28., kedd 16:08-kor.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 28., kedd 16:07

"...az ember csak a szívével lát jól. A lényeges a szemnek láthatatlan."

Antoine de Saint-Exupéry: A KIS HERCEG


A kis herceg is lelki szegény volt. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. márc. 28., kedd 21:49

szegénység = üresség :?:

Ahhoz, hogy a mindenséget befogadhassuk, ki kell ürítenünk a lelkünket :)

elveszítjük egonkat, stb ..
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 29., szer. 8:15

Még csak két napja ismerkedek a "lelki szegénység" jelentésével. Természetesen nagyon szubjektiv és szelektiv módon. Azokat az írásokat amelyikben nem érzem az embert, kihagyom vagy néhány sor után otthagyom. Nekem fontos a hit, a lelkesedés, a dallam, az életszerűség.
:) :P :) :P :) :P :) :P :) :P :) :P :) :P :) :P :) :P :) :P :) :P
NEKEM EZT JELENTI:

szegénység= nyitottság, befogadni akarás, tudás, fejlődőképesség, magasabb értékek keresése :)

Vallásnélküli hívő vagyok. Mindenhonnan azt veszem magamhoz ami nekem megfelel. /Önző módon!/ :lol:

A mindenség "befogadása" ha csak néhány pillanatra is gyönyörűség. :P :)

Az ego a bal agyféltekéhez tartozik, én a jobbat többet használom! :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pitypang 2006. márc. 29., szer. 11:40-kor.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 29., szer. 8:43

" Sokat kell tanulnunk ahhoz, hogy felismerjük milyen keveset is tudunk. Ha valaki sokat tanul rádöbbenhet arra, hogy milyen hiányosságai vannak. A lélekben szegény ember ilyen már sokat tudó, de hiányosságaira egyre jobban rádöbbenő ember. :)

Korlátaink elismerése, a teljesség utáni vágy és törekvés, a lelki szegénység boldogokká tehet minket. :) :P

Továbbmenve:ha másokat is boldoggá akarunk tenni, lelki szegénységet kell bennük ébreszteni a magasabb értékek iránt, és segíteni kell őket, hogy azokból részesülni tudjanak."
:) :P :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. márc. 29., szer. 13:38

Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 30., csüt. 10:14

Valamikor már olvastam, a végére, a képre és az érzésre emlékszem. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 30., csüt. 10:33

Jokut:IMA

Szavaim egyek
A nagy hegyekkel,
A vén sziklákkal,
A magas fákkal.
Egybeolvadtak
Egész testemmel
Meg a szívemmel.
Egy vagyok én az
Egész világgal.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron