milyen vallású vagy ?

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 9., hétf. 11:17

A vallás és a hit számomra egyértelműen elkülöníthető, ugyanis nincs vallásom, hitem viszont érdekes módon annál inkább. Én is az egyetemes felsőbb tudásban -vagy hogyan nevezzem- hiszek, abban, ami minden hívő számára ugyanaz. Szerintem a vallást akár hit nélkül is lehet gyakorolni, ha a szertartások mögött nincsen semmi.
Meg akartam keresztelkedni szüleim után római katolikusnak, de úgy érzem, ettől nem lennék jobb vagy több vagy más, mint most; a papunkat meg nem tudnám elfogadni szellemi vezetőmül. Nem láttam értelmét csak azért, hogy az emberek ne nézzenek rám úgy, mint egy istentagadóra.
A hinduizmus sokkal közelebb áll hozzám is; tudom, hogy sok hindu eszik húst, de akkor is jobban megmagyarázza számomra, hogy miért nem jó. Különben nem csak emiatt lettem vegetáriánus (először lakto), de tényleg valamennyira az oka volt ez is, a jóga filozófiája is, meg az, hogy nagyon szeretem az állatokat, de csak ha élnek, a húst viszont utáltam. Ezek miatt együtt.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: peace15 » 2005. aug. 31., szer. 17:38

...
Avatar
peace15
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2005. aug. 31., szer. 0:00
Tartózkodási hely: Zala megye

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 1., csüt. 14:33

Ez a három pont mit jelent?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: peace15 » 2005. szept. 3., szomb. 11:06

Áh,semmit semmit!Csak valamit ki akartam próbálni! :D
Avatar
peace15
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2005. aug. 31., szer. 0:00
Tartózkodási hely: Zala megye

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 21., hétf. 14:55

Én evangélikus vagyok. Felnőttként döntöttem úgy, hogy közelebbről meg kéne ismerkednem a vallással. Úgy gondoltam(gondolom),hogy segítséget nyújthat a gyermekem neveléséhez. Persze ez csak a kiindulópont, azóta sok más pozitívumot tapasztaltam.
Templomba is sokszor eljárok, jól érzem ott magam. Otthon is lehet az ember vallásos, de így könnyebb térben és időben elszakadni a mindennapoktól. (Például nem szedi ki a kezemből a bibliát az egyéves kisfiam :lol: )
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 21., hétf. 15:11

Amúgy szerintem a legfontosabb az optimizmus, a pozitív gondolkodás és a saját agressziónk leküztdése! Amelyik vallás erre tanít, az nem lehet rossz. A baj abból fakad, ha valaki nem tartja be a saját vallásának a szabályait sem.

A hitről:
Ha valaki hisz valamiben és ebből erőt tud meríteni, akkor boldog lehet, mert a legbővebb forrásból meríthet!
Ha nem hisz semmiben, akkor sajnálatra méltó,mert a legoptimálisabb körülmények között is képes a boldogtalanságra.
(én mindkettőt megéltem)
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 24., csüt. 18:22

Magam részéről semmilyen gyülekezetnek, felekezetnek vagy egyháznak nem vagyok tagja. Megvan a saját hitvilágom, de erről nem volna értelme beszélni, vagy igét hirdetni, vagy akármi. Belső.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 18:26

Ravenangel írta:Magam részéről semmilyen gyülekezetnek, felekezetnek vagy egyháznak nem vagyok tagja. Megvan a saját hitvilágom, de erről nem volna értelme beszélni, vagy igét hirdetni, vagy akármi. Belső.


Bardo hasonló képpen van csak ő igét hirdet meg térít :lol:
Bár van egy olyan bölcs kínai mondás: "a bölcs halgat, tethetséges vitatkozik az ostobával a tehetséges szavain" (asszem így van bisztos lessz aki jobban tudja :lol: )
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. feb. 20., hétf. 21:05

én a saját vallásomat élem, magam vagyok a világ alja. szerencsére szeretem önmagam és az emberek, tehát... de ez sem igaz. a frankó az, hogy el vagyok varázsolva. na csááá
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. feb. 21., kedd 15:48

Vallásnélküli hívő vagyok. Áhítattal lépek / nem megszokásból/ Isten bármelyik "házába", ugyanúgy a természetbe. Vallásom röviden: Az élet tisztelete minden formában, ha ugyanannyi energiával jót is tehetsz, ne tegyél rosszat , törekvés a feltétel nélküli szeretetre / elfogadni valakit úgy ahogy van , jó- és rossz tulajdonságaival együtt/ ," a halotti ingen nincs zseb" - szem előtt tartása.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. feb. 22., szer. 20:09

Indián Tízparancsolat
1. Gondoskodj a földről, és tiszteld minden lakóját !
2. Maradj hű a Nagy Szellemhez !
3. Mutass tiszteletet embertársaid iránt !
4. Dolgozz az egész emberiségért !
5. Segíts és szeress, ahol szükséges !
6. Tedd azt, amit jónak gondolsz !
7. Gondoskodj tested és lelked jólétéről !
8. Erőd egy részét fordítsd a világ jobbítására !
9. Légy mindig igazságos és tisztességes !
1O. Vállald tetteid következményét !

Hát nem gyönyörű ?
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 23., csüt. 10:51

De az!! Nagyon szép!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. márc. 2., csüt. 17:15

Most már, hogy ennyire szeretjük egymást és a világot, kellene valami jót is csinálnunk; nem? Én már annyira szeretek...! Nem tudom, hogy fogjam vissza... :P
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. márc. 2., csüt. 17:27

ha a vallásomat kérdezi a kérdező, elárulhatom én a muzulmán, keresztény, mohamedán és buddhista vallásokat gyakorlom.
Hogyan lehetséges ez?? Elárulom: sehogy...
De miért ez a kérdés lényege. A lényeg elvész a kérdésben.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 8., szer. 16:53

Ok, Padrosa! Úgy érzem, valahogy" fel kellene dobni" a fórumot. A sok tag ellenére alig szól valaki. Ha meg szólnak szegények, beléjük fojtják a szót. Csak egyet lehet érteni, vagy lehet mást is gondolni, szólni, írni? Talán nem lenne ilyen dög unalom ez a fórum! Ha nem így lenne! : :twisted:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron