Az élet és a halál

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

Az élet és a halál

HozzászólásSzerző: imola92 » 2011. okt. 24., hétf. 9:30

Dátum: 2006. november 04. szombat, 08:00 Küldte: imola92

Újra írtam, mert nagyon, de nagyon sok örömmel tölt el, ha valaki elolvassa a cikkemet. nem is tudom, hogy miért... Egyszerűen örülök, hogy végre olyan emberekre találtam, akiket szintén érdekel a spiritualitás, vegetáriánus táplálkozás, élet, halál... Köszönöm:Imola

14 éves vagyok, és mint szerintem minden ember ebben a korban, én is felteszek magamnak egy kérdést:
Miért is élek én?
Mi az életem értelme?
Miért fontos olyan sok embernek az élete, hiszen újjá születünk, majd meghalunk és így tovább. Vagyis én ebben hiszek.
Az én életem családomnak sokszor megköszönve csodálatos! Mégis belegondolok néha, hogy mi lett volna, ha egy olyan családhoz kerülök, akik nem szeretnek, nem bánnak velem jól, vagy hasonlók.
Miért pont ebbe a családba születtél? Isten akaratából, vagy Te választottad ezt? Nem tudom. Hiszek benne, hogy okkal kerültem oda, és van egy feladatom.
Olyan furcsa érzés volt, nemrég az iskolában olvastam egy spirituális könyvet az újjászületésről, előző életekről, amikor eszembe jutott: Miért nem halok már meg? Saját magamtól megijedtem. Miért gondolok én ilyeneket? Hiszen az emberek között, akiket ismerek, ez úgymond nem normális. Az ő gondolataik szerint az élet nagyon jó és szép, és főleg értékes.
Ezért teljesen kikészültem, vagyis nem értettem a dolgot. Bennem lenne a hiba? Vagy csak nem bescsülöm meg azt, amit Istentől kaptam? Ettől meg olyan érzésem volt, mintha megbántottam volna valakit. Aztán ez a kérdés ahogy jött, úgy el is tűnt. De még mindig bennem maradt egyfajta rossz érzés. A barátaim miért félnek a haláltól? Hiszen az is az élet része ugyanannyira, mint a születés...
Azon töprengtem még el, hogyha egy szeretted, például a nagymamád kómában fekszik egy kórházban, hagyod békében elmenni, hogy újra testet öltsön, vagy "erőszakkal" gépek segítségével itt tartod ebben a világban. Úgy gondolom, hogy ez nem helyes. de ha én ilyen helyzetbe kerülnék, vajon mit tennék?
Lehet, hogy nem gondolnék abba bele, hogy neki mi a jobb, csak az én érzelmeimre hallgatnék. Olyan nehéz ez a kérdés, amikor elvesztünk valakit, akit szeretünk. Lehet, hogy neki jobb lenne odaát, de ha ilyen helyzetbe kerülünk, általában csak a saját fájdalmunkkal szembesülünk. Az nem jut az eszünkbe, hogy neki igazából mi is a jobb?
Sok kérdésre még mindig nem találtam választ, de keresem. Azt hiszem, én ezért élek.

Szeretettel és köszönettel: Mayer Imola


Élet

Voltam már virág,
Mely ezer színt ád,
Fa lombkoronája,
A napfényt szívja magába.

Voltam tenger,
A partot mostam,
Fény a vízben,
Eget világítottam.

Nap az égen,
Éltető erő,
Dobbanás a szívben,
Elmúló idő.

Szikra a tűzben,
Melengető parázs,
Tükör a vízben,
Csillogó varázs.

Mégis mindig egy lélek vagyok,
Fogynak körülöttem a nappalok,
Minden nap egy új emberként
Ébredek, majd meghalok.


Utolsó percek

Mentem az utcán kábán,
Csak engem néztek bambán.
Megvetően rám kuncogtak,
Rám köptek, és sivalkodtak.

De én csak mentem előre,
Előre a vesztőhelyre,
Nem néztem se jobbra se balra,
Magam elé meredtem meghalva.

Lelkem már a fellegekben,
Testem hánykolódik csendben,
Tudom már, hogy mi a sorsom,
Húsom madarak tépik a parton.

Azon a parton, hol egykor,
Madarat etettem, jól éltem akkor.
De mikor? -kérdem én merengve,
A múltamon hangosan tűnődve.

Nyakamon feszül a hurok,
Kirúgják alólam a létrafokot,
Testem ernyedten lóg le már,
Jön felém a halálmadár.

Ekkor egy kép villan át rajtam,
Gyermekem fejét látom a sorban,
Arcáról a könnyek folynak,
Szeretlek anya! -szól, de már meghaltam.

Testemet ott hagyják lógni,
A napon soká száradni,
De lelkem Isten kezében van,
Új útra indulok boldogan.





----------------------------------------------------------------

Re: Az élet és a halál
Küldte: baraka Dátum: 2006. november 04. szombat, 09:26

Megríkattál, kis boszorkány! Nem is annyira a szavaiddal, hanem a tiszta, szép lelkeddel, ami surgárzik a betűk mögül is... Köszönöm neked.

--------------------------------

Re: Az élet és a halál
Küldte: imola92 (kerol13@freemail.hu) Dátum: 2006. november 04. szombat, 09:46

Köszönöm Baraka!
imola92
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2006. okt. 21., szomb. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron