vegetárius közösségek

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

Tagja vagy-e valamilyen vegetárius vallási, vagy spirituális közösségnek?

Igen, természetesen
11
48%
Már gondolkodtam rajta, hogy tartozni kellene valahová
6
26%
Nem,én magányos "vegetárius farkas vagyok"
3
13%
Nem szükséges, hoyg ilyen közösséghez tartozzam
3
13%
Nem is vagyok vegetárius!
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma : 23

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. dec. 6., kedd 13:34

PETA2: Are you vegetarian as part of the Rastafarian religion?
Ziggy: No, its part of my religion, Ziggy religion.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. dec. 7., szer. 15:50

Jájjj, ezen én is szoktam nyöszörögni. Elképesztő, hogy mennyien képzelik azt: veginek lenni valami elvont vallási mozgalom emberkínzó előírása. Az eszükbe sem jut, hogy esetleg van, akinek nincs előregyártott modulokra szüksége, épp elég a személyes, lelkiismereti alapú meggyőződés. Lehet mondani, hogy privát vallás, igen.
:]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. dec. 7., szer. 19:04

Amikor vega lettem, nagyon sokan nekem szegezték a kérdést: akkor ugye valami szektának is a tagja vagyok? :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. dec. 7., szer. 20:46

Ziggy Bob Marley fia ugye?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. dec. 8., csüt. 11:38

Igen, Ziggy Marley, az idézet a peta2.com -ról van.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. ápr. 12., csüt. 19:55

Üdv! Az Esszénus Béke Evangéliumokat bemutató oldal - http://esszenus.uw.hu/ - kiegészült egy Deklarációval - XXI. századi esszénus alapelvekről. Közkincs! :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: bassjazz » 2007. ápr. 13., pén. 9:33

Parsifal írta:Üdv! Az Esszénus Béke Evangéliumokat bemutató oldal - http://esszenus.uw.hu/ - kiegészült egy Deklarációval - XXI. századi esszénus alapelvekről. Közkincs! :)


Köszi szépen a linket! Nagyon érdekes volt az oldalt olvasgatni! Az oldalon keresztül jutottam el a "Vegetáriánus volt-e Jézus?" ( http://esszenus.uw.hu/esszenus_links.htm oldal alján...) írásokhoz a www.veg.hu -n! Hú... Nagyon érdekes, elgondolkodtató, hogy mi került bele a bibliába, és ki hogy értelmezi azt... Mennyi minden múlik részleteken, fordításokon stb.

Mégegyszer köszi Parsifal!
Avatar
bassjazz
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2006. aug. 11., pén. 0:00
Tartózkodási hely: Csákberény8073

r

HozzászólásSzerző: akralgob » 2007. okt. 29., hétf. 20:20

Egy kis kitérő... A rózsakeresztesek is vegetáriánusok... Ja végül is szekta? Vallásközösség? Egyház? Szellemi iskola? Mindenesetre megkövetelik a lakto-vegaságot... Jót derültem egy asztalkiírásukon: a vegán náluk diétás menü. :)

Azt tapasztalom, hogy a legtöbb gyorsan megtérni akaró ember vagy megijed ha valamely közösség kér tőle valamit, vagy nagyon hirtelen csinál mindent... meggondolatlanul... Vagy csak én látom így? Talán ezért is van, ahogy olvastam megkérdezik az embertől, hogy ha már vega, hova tartozik?

Egyébként kötelező valahova tartozni? Úgy értem: mit gondoltok, ahhoz hogy valaki megtisztuljon, kell valahova tartoznia? Vagy elég ha magányos farkasként él tisztán...

Egyébként volt értelme annak, amit írtam? (Viccen kívül.)
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

igen

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2007. okt. 29., hétf. 22:50

Boldogságot!

Igen, volt és van értelme annak, amit írtál.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. okt. 29., hétf. 23:40

persze (szerencsére) nem vagyunk egyformák

nekem (személyszerint) óriási segítség, hogy vegetárius közösséghez tartozhatok

könnyebb így az életem
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: akralgob » 2007. okt. 30., kedd 11:08

Nawesh! Előbb lettél vega, és aztán csatlakoztál valahova, vagy előbb csatlakoztál valahova, ahol vega lettél? (Persze más is válaszolhat.)
És csak engem érdekel (némiképp szociológiai szemmel) hogy melyik a gyakoribb: elvhez találni közösséget, vagy közösséggel készen kapni elveket? A vége ugyanaz, jó esetben magadévá teszed az elveket, és tartozol valahova. Nekem az első fontosabb, és meghatározóbb tapasztalat volt (elvhez közösséget találni). Természetesen ettől még formálódik az ember mindig, és csúnya volna, ha nem változnánk időről időre.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. okt. 30., kedd 23:16

paradox, de előbb lettem vega és utána csatlakoztam egy vegetárius közösséghez. viszont (ha lehet így mondani) a közösségben kiteljesedett a vegetárius életmódom is...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: ata » 2007. okt. 31., szer. 16:59

Első 2évig tartó húsnemevős korszakomnak a katonaság, majd a házasság, gyerekek, külvilág felé való teljes tombolás vetett véget.
Tíz évre rá értem meg arra, hogy ne csak húst ne egyek, hanem vegetariánussá váljak.
Amikor már szétfeszített a változás iránti vágy, megtaláltam hozzá az ösvényt, és segítőket, először főleg itt a veg.hu-n.
A gyakorlatban sok a buktató... akit érdekel bővebben:

Ma váltam vegetáriánussá, két év húsnemevés után (TEST))
http://veg.hu/modules.php?name=News&fil ... e&sid=1203

Hogyan lettem vegetariánussá 2 év húsnemevés után 2. (Szellem)
http://veg.hu/modules.php?name=News&fil ... e&sid=1205

Hogyan lettem vegetariánussá 2 év húsnemevés után 3.(Lélek)
http://veg.hu/modules.php?name=News&fil ... e&sid=1208
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. nov. 7., szer. 16:33

kedves akralgob!

nagyon örülök, hogy felvetetted ezt a kérdést! számomra nagyon fontos egy közösséghez tartozni, de valószínűleg azok számára is így van, akik ezt a honlapot rendszeresen olvassák, és írnak a fórumba. hogy miért? mindannyian különböző, kisebb-nagyobb közösségek tagjai vagyunk - akarva vagy akaratlanul...

egyrészt beleszületünk közösségekbe:
- magyarként, németként, japánként, stb. (nemzet),
- keresztényként, zsidóként, hinduként, muzulmánként, stb. (vallás),
stb.stb.

de ennél személy szerint fontosabbnak tartom azt, hogy mi magunk, tudatosan milyen közösség részévé válunk. azaz megfordítom: vállaljuk-e a tagságot abban a közösségben, amelybe beleszülettünk, választunk-e ezeken túl/helyett más közössége(ke)t, illetve mi alapján vállalunk részvételt más közösségekben?

mi itt egyrészt a vegetáriánusok közösségébe tartozunk, azon túl pedig különböző vallási, nemzeti, stb. közösségekbe is. és itt már nem mondhatjuk, hogy ha akarjuk, ha nem, mert ezt mi magunk választottuk! szerintem nagyon fontos átgondolni, hogy egy-egy döntésünk mi mindenre kiterjed, megnézni a lehető legtöbb aspektusból azt, hogy amit választunk, fel tudjuk-e vállalni, mi a közösség célja, ezzel egyetértünk-e, tudunk-e vele azonosulni, stb.

viszont: ha mi választottuk, ha beleszülettünk (és nem tudunk rajta változtatni, vagy akár hiszünk is abban, hogy ez nem véletlen), rettentően fontos az, hogy ezeknek a közösségeknek aktív, építő tagjai legyünk. csak egy példa: rengeteg embertől (jól képzett, diplomás, intelligens, stb.) hallom, hogy a magyar nép ilyen, vagy olyan, az ország romokban hever, a nemzeti önbecsülés a béka feneke alatt van, stb. minderre hivatkozva el akarnak menni külföldre, dolgozni, érvényesülni, stb.

nem ítélem el azt, aki máshol keresi a boldogságot, csak arra akarok rámutatni, hogy ne a nemzetet, másokat, stb. hibáztassuk a helyzetért, mert azt a nemzetet mi magunk alkotjuk - hanem talán tegyünk azért, hogy másmilyen legyen.

ehhez először is el kell hinni azt, aminek pont az ellentéte van most a fejekben (és nyilván erre a politikai, gazdasági, stb. helyzet is rásegít): hogy igenis sok kicsi sokra megy, és mikroszinten mindenki, minden cselekedetünk (sőt, gondolatunk, szavunk) hat!

nagyon megdöbbenek azokon a kijelentéseken például, amikor valaki azt mondja, hogy ő csak húst nem eszik, de nem akar a vegetáriánusságról beszélni, ennek a közösségnek aktív tagja lenni, csak mondjuk párt szeretne találni. számomra ez azt sugallja, hogy a vegetáriánussága, mint döntés nem volt tudatos, és nem akarja felvállalni ennek a létnek a különböző aspektusait...

ráadásul az sem mellékes, hogy a párkapcsolati lét és a nagyobb közösségbe tartozás is ugyanazon az alapon nyugszik: kölcsönös megértés, odafigyelés, bizalom, egymás segítése, szeretet, stb. így hát hogyan lehet valaki sikeres egy párkapcsolatban, ha amúgy a közösségi léttől elzárkózik?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2007. nov. 8., csüt. 9:04

Szívemből szóltál... bár lehet, hogy megköveztek, én nem érzem azt ezzel a honlappal kapcsolatban, hogy egy közösséghez tartozom. Csak vannak kérdések, és kapok rá válaszokat, de hogy kitől, az másodlagos, mint az is, hogy a jelzőlámpán a zöldnek melyik árnyalata jelzi az áthaladást. Inkább csak közösséget vállalok ezzel a társasággal, ami az én szememben nem ugyanaz. Csak elv-társak vagyunk a szó jó értelmében - bocsánat ha valakinek erről más jut eszébe. A közösséghez tartozás nekem a személyes kontaktuson alapszik. És persze az én hibám (is), hogy eddig még nem találkoztam azokkal, akiktől a válaszokat kapom.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron