Tejtermékek

Semmi állati

Tejterm

HozzászólásSzerző: litta » 2005. jan. 19., szer. 16:00

Helló!

Azt kérdezném tőletek, hogy ti mit gondoltok a tejtermékek fogyasztásáról? árt az vagy nem?
Mindenhol azt lehet olvasni, hogy az embernek oda kell figyelnie a táplálkozására ha vegetáriánus lesz, ha nem akar beteg lenni.
Na nekem semmi bajom nem lett, pedig nem figyeltem semmire.
De a tejtermékek fogyasztásának abbahgyása kapcsánm már nem vagyok ilyen nyugodt.
Van valakinek valami tapasztalata?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 19., szer. 17:49

Én sem fogyasztok már jó ideje tejterméket... Na jó vegán vagyok elvileg. De nem könnyű. A nagy mennyiségű állati fehérje rákot okoz. Ez nem titok. Szóval csak nagyon kevés tejterméket lehet enni (heti 1 vagy semmi) és az is kicsi legyen. Minek az állatok (tehén) tejét inni? Nem értem. Az a bociknak való nem?
Rengetegen élnek hús meg tejtermék nélül. Semmi bajuk. Lényeg, hogy olvass utána a témának és figyelj oda mit eszel, legyen kiegyensúlyozott. Minél több nyers kaját egyél! Vitamin bogyókra semmi szükség! 8)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 20., csüt. 12:12

A tej ivadékok gondozására szolgál. A tej emberi fogyasztását csak érdekek akarják, úgy mint tejipar, ínyenc-vágy (szokás).
Az átmenet jegyében azonban csak olyan tej merülhetne fel, amely olyan állattól származik, amelyet jól tartanak.
Továbbá csak nyers formában, és úgy se a tej, hanem a fermentált (savanyított) termékek, mint a túró, aludttej, tejföl.
jó olvasást a témában, és kitartást kívánok.
Peace
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 20., csüt. 13:36

ártani mindenképpen árt, minden szinten - mondom én, aki néha-néha elcsábul.
a legnagyobb baj vele - nálam -, hogy szinte mindenben ott van, nagyon nehéz kikerülni. én régen napi 3 bögre tejet megittam, erről minden nehézség nélkül le tudtam mondani, de akkor jött a fekete leves, hogy tulajdonképpen ilyen-olyan formában mindenben ott van, ami bennem nem is realizálódott... főleg az édességekben :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 21., pén. 12:41

Amikor még versenyszerűen sportoltam (ametőren), akkor este edzés után 1 liter simán lement, plussz a vacsora. Az az erőszakos pasztőrözött csorgózacskós. Na meg is lett a hatása, mert szemem sem tökéletes, stb stb.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. jan. 26., szer. 0:23

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.
Megnyugodtam kicsit.
Van valami ötletetek hol olvassak utána? Van megbízható könyv, ami olyan rendszert ajánl, ami garantálja, hogy az embernek nem lesznek hiánytünetei?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 26., szer. 12:14

Talán Váradi Tibor és a Napfényes Alapítvány könyvei,
www.notmilk.com,...

Nem a tej hiánya okozhat hiánybetegséget - miért is okozna, mikor az csak csecsemőknek való az elválasztásig -, hanem a finomított ételek, a csak főtt étel, ...

Látszik, hogy nem szeretnél magadnak rosszat, meg mered kérdőjelezni a tejmítoszt. És mint minden mítosz, ez sem igazi...

Jó tanulást az életre!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 2., szer. 18:41

Nézzétek mennyiféle növényi sajtféle... Uúúú... :D :p
Megkóstolnánk, ugye?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 2., szer. 20:22

http://www.milksucks.com/ ha tudsz angolul. Sajnos angol német oldalakat/könyveket tudnék ajánlani ,de nem tudom ki tud milyen idegen nyelvet.
MAgyarország kissé el van maradva ezen a téren (is). Senki nem fordítja le ezeket a könyveket? /weblapokat? :roll: :?: A könyvesboltokban egyenlőre a 100 legjobb húsétel és stahl judit szakácskönyve kapható.. hát mit várunk... :cry: :cry: :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 16., szer. 22:08

Én a húsról 16 évesen simán lemondtam, persze nem 1ik napról a másikra, mert szerintem a hirtelen változás nem jó a testnek...
18 évesen lemondtam az alkoholról (teljesen, még pl körömvirág tinktúrát sem iszom), a cigiről, a legkeményebb drogom a tea.....
Szerintem ezeket nem nehéz mellőzni a táplálkozásomból, de tej mindenben van... szóval így nagyon nehéz, + az ijen kaják nagyon sokba kerülnek (nekem, mint diáknak). De egyszer jó lenne eljutni idáig.... kb 20 évesen:)
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 23:32

Milyen kaják? pontosíts egy kicsit... és akkor megtárgyaljuk :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 16., szer. 23:48

Köszi szépen, asszem jól jönne némi segítség.....
Tudom, hogy bioboltban mindent megkaphatok, de engem inkább pár egyszerű süti, rágcsálnivaló receptje érdekelne amiben semmi állati nincs....
köszi
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 23:49

rengeteg recept van pl a www.vegetarianus.hu -n a receptek címszó alatt
mennyire tudsz főzni?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 23:52

ja és itt is van pár recept!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 17., csüt. 7:33

Sára lányom Walldorf oviba jár és bár azovi nem vega (Sára az egyetlen), több, ilyen-olyan érzékeny gyermek van, ezért pl. tízóraira csak olyat esznek, amelynben semmi állati (így tojás és tej sincs)


Néhány egyszerű pstétommal azért feldobtuk az egyhangúságot :wink:

és sütit is jól lehet sütni ezek nélkül
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron