Tejtermékek

Semmi állati

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 27., pén. 17:46

Én is abban reménykedem, hogy egyre jobb lesz a helyzet :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 30., hétf. 9:26

látva svédországot és dániát, kissé megingott bennem az elképzelés, hogy magyarország anti-vegetáriánus ország... egész koppenhágában van összesen 3 :!: vegetáriánus étterem, és bio/vegán/vegetáriánus élelmiszereket sehol :!: nem lehet kapni... még szerencse, hogy volt nálunk elég itthonról vitt kajci, egyébként nem tudom, mit ettem volna! amikor hazajöttünk, úgy éreztem, a kánaánban vagyok!!! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 30., hétf. 15:48

Hiszen Dánia sertés-és tejtermék nagyhatalom! (Svédország meg közel van :wink: ) Dánia talaja olyannyira elszennyeződött a sok állati trágyától, hogy ma már Dán sertéstenyésztők akarnak Magyarországon befektetni, hogy több tízezres sertéstelepeket hozzanak létre.

Nem is beszélve arról, hoyg tengerparti ország, így természetes :?: :? számukra a nagyarányú halfogyasztás is.

Szóval hiába lettünk EU-tagok, attól még nem könnyebb a vegák élete?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 30., hétf. 15:50

az egy dolog, hogy közel van a tenger, meg sok a legelő, de ez máshol is így van, szerte a világon. mégis jönnek az újabb és újabb vegi termékek - szerencsére!!! :D

ott van pl. UK, rengeteg vegi termék tőlük származik, pedig ugyanilyen jellemzőik vannak, mint dániának. szóval még nem jöttem rá a megoldásokra.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 30., hétf. 17:40

De a britek gyarmatosították a vegetárius Indiát, és India így vágott vissz, hogy előbb-utóbb vega lesz Nagy-Britannia :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 31., kedd 8:43

ez nagyon frappáns volt, nawesh! én erre még soha nem is gondoltam! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Ki szenved kevesebbet, avagy "a tej

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 15., csüt. 11:11

Eszembe jutott egy kérdés? Vajon ki szenved kevesebbet? A vidéki állattartó hízlalt malacai, akiknek életének kegyetlen mészárlás vet véget, vagy a nagyüzemek tejelő tehenei, akiket folyamatosan kihasznált, mindennap megfejt a gazda, majd kimerülésük után "hálából" vágóhídra ad tovább?

A válasszal nem az állatok szenvedésének tényszerű, beletörődő összehasonlítása a célja, hanem a felismerés, hogy a tehenek tejének és az azokból készült termékek fogyasztóinak, legyenek azok akár vegetáriánusok, szerepük van ezeknek az állatoknak a szenvedésében (ami összeadva többnek is tűnhet, mint a "csak húsukért tartott" állatok szenvedései!).

Ha azt hitted, hogy a teheneket, de a tyúkokról is beszélhetnénk, nem ölik meg a tejükért, és a tojásukért, akkor sajnos tévedsz.

Talán a spirituálisabb keleti országokban, például Indiában, ahol a tehenekkel szemben hálát éreznek, mivel az "odaadja" a tejét az embereknek (valójában az emberek veszik el!), így ott talán nem ölik le. De itt, a nyugati, anyagias világban a már nem tejelő tehén még mindig jó bevétel, ha a vágóhídra kerül.

Ezért bíztatlak titeket, tejet, tejterméket, tojást evő vegetáriánusok, hogy ha még következetesebbek akartok lenni, fogjatok össze. Állapodjatok meg egy tehenésszel, aki nem fogja levágni a tehenet, miután az már nem ad több tejet, és jól fogja őket tartani. Mert hiszen sokan közületek valljátok, hogy ne ártsunk, ne okozzunk szenvedést, ne öljük meg az állatokat. Érzitek a következetességet?

Továbbá fogadjátok meg Székely Professzor tanácsát, aki azt mondja, - Jézus tanításaira és tudományos felismeréseire alapozva-, hogy a tejet akkor fogyasszuk, amikor az állatok már a frissen nőtt füvet tudják legelni. Mert a tejnek ekkor a legjobb a minősége. Ha fogyasztasz tejet, akkor akkor teszed jól, ha csak tavasszal, illetve a friss füvek megjelenése után eszed, miután az állat már azon friss füvekből táplálkozik.

Természetesen "a halál tüze nélkül készítsétek ételeiteket" ( Jézus szavai az Esszénus Béke Evangéliumból - http:\\esszenus.uw.hu ), így a tejet se forraljátok, főzzétek, és pasztőrözött formában se fogyasszátok, mert ez így ártalmas nektek, és vétek elpazarolni a tápanyagot, ha már egyszer elvették a tejadó állattól. A leghelyesebb az aludttejet saját magunknak készíteni. A tejet töltsd kedvenc bögréidbe, majd tedd tiszta, pormentes helyre (pl. kamra), vagy takard le egy ruhával, és néhány nap múlva eheted a tej emberi fogyasztásra leginkább megfelelő formáját. Közben hálával gondoljunk "az állatra, aki az embernek adta a tejét".

Mielőtt vegán lettem, tejterméket is fogyasztó vegetáriánus voltam. Ekkor megismertem a jelenlegi állapotokat, amiket fent már olvastál. Eleinte keresni kezdtem az erőszakmentes(ebb) tejet, de ilyet mint mondtam, talán csak Indiában találni. A piacokon árult házitejeknek talán nagy része nem pasztőrözöt, homogénezett, - mint a bolti tejnek nevezett dobozos levek -, de az állat, akitől számazik, mindennap ki van használva. Hamarosan furdalni kezdett a lelkiismeretemet, hogy azt mondom, "Ne árts!", "Ne ölj!", miközben ártok, és tehenek szenvedése, halála szárad a lelkemen.

Van egy másik oldal is. A másik oldal. Az egészségügyi maffia ( bővebben az azonos című könyvben - http:\\www.ezvankiado.hu ) helyi szervezete, aki fenntartja, hogy hús nélkül sem, tej és tojás nélkül pedig különösen nem lehet egészségesnek maradni. Pedig lehet. Sőt csak így lehet. Hús, tej és tojás nélkül lehet igazán EGÉSZ-séges az ember. (Bővebben Váradi Tibor "Az egészséges életmód alapjai" című munkáját ajánlom. - http:\\www.napfenyes.hu)

Könnyebb a dolgod, mint gondolnád, ha kész vagy lemondani a tejről, és a vele való ártásról. Ugyanis a növények is készek tejet adni, erőszak nélkül. Az olajos magak, az áztatott, csíráztatott gabonák kiváló ízű (a hagyományos tejre emlékeztető, vagy annál finomabb), és persze egészségesebb "növényi tejet" adhatnak az embernek. Ilyeneket már a reformüzletek, és nagyobb áruházak is árulnak, de ezeknél, frissebb, egészségesebb, és olcsóbb is, ha magunk csináljuk otthon. ( Növényi tejreceptekért nézz szét a vegetáriánus oldalakon, például a veg.hu fórumán is. )

Javaslom, hogy olvass bele a tej igazságaiba.
Kívánom, hogy erősödj meg testben és lélekben, és ne árts! Így igazi boldogsághoz juthatsz.

Köszönöm figyelmedet.
Parsifal
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Boldogs

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. szept. 15., csüt. 11:22

Kezdem magam úgy érezni, mintha egy bűnös élőlény lennék, mert tejet és tejterméket is fogyasztok.

Szerintem óvatosabban kellene bánni ezzel a kérdéssel és sokkal óvatosabban kellene fogalmazni, mert nem biztos, hogy az az igazság e témában, mert egy mozaik kép kockáitt a teljes egységben kell vizsgálni, de, ha valaki csak a mozaik kockák egy-két darabjából von le következtetéseket, az könnyen téves lehet a két teljességét illetően
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Foilyt.

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. szept. 15., csüt. 11:26

Csak egy töredéknyi -talán érdekes_ adalék a Védát tanitásaiból.

A tej fogyasztása elősegiti a lelki atomok kifejlődését, azokét az atomokét, amiknek a szerepe nem az anyagi szinten fejleszt ki testeket, hanem a teljesen tiszta lelki otthonban.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 15., csüt. 11:58

"Kezdem magam úgy érezni, mintha egy bűnös élőlény lennék, mert tejet és tejterméket is fogyasztok. "

Ne érezd ezt. Olvasom a hozzászólásokat, a kijelentéseket, amivel egyetértek, de érzek benne következetlenséget, ellentmondást, és ezt megmondom. Ettől, illetve attól, hogy az illető mit hogyan csinál nem fogok haragban lenni az illetővel. Ahogy te szoktad mondani, úgy érzem én is. Szeretettel írtam... Aki úgy érzi, felveszi, aki nem...

"Szerintem óvatosabban kellene bánni ezzel a kérdéssel és sokkal óvatosabban kellene fogalmazni, mert nem biztos, hogy az az igazság e témában, mert egy mozaik kép kockáitt a teljes egységben kell vizsgálni, de, ha valaki csak a mozaik kockák egy-két darabjából von le következtetéseket, az könnyen téves lehet a két teljességét illetően"

Nem lehet elhalgatni, ami itt folyik. Kihasználjuk az állatokat, szenvedést okozunk nekik, és ezzel magunknak, utódainknak. Beszélni kell erről.

Egyébként írtam azt is, hogy a nálam elismertebb ember hogy vélekedik a kérdésről, egyértelmű jószándékkal a tejet fogyasztani akarókra tekintettel. Haragudj ezért rám!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 15., csüt. 12:05

"A tej fogyasztása elősegiti a lelki atomok kifejlődését, azokét az atomokét, amiknek a szerepe nem az anyagi szinten fejleszt ki testeket, hanem a teljesen tiszta lelki otthonban."

Ezzel egyet lehet érteni. Ha ezt úgy értelmezzük, ahogy látszik, hogy a természet szeretné. Hogyn is? Gandhi felismerte: Az elválasztás után egyetlen emlős sem él tejjel, különösen nem más fajok tejével.

Így egészíteném ki tehát Gandhi mondatának szellemében a Védákat, ha ez nem eretnekség tőlem:

"A tej fogyasztása elősegiti a lelki atomok kifejlődését, azokét az atomokét, amiknek a szerepe nem az anyagi szinten fejleszt ki testeket, hanem a teljesen tiszta lelki otthonban ...A SAJÁT ANYATEJJEL TÁPLÁLT GYERMEKEKNÉL (illetve abban az esetben a felnőtteknél is, ha ebből kifolyólag nem szenved senki, csak nyer vele)."
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 15., csüt. 12:38

Ezzel én is egyetértek Parsi! De csak így jó! Mindenkinek a saját fajának tejét kéne innia a megfelelő ideig. Én pl nem bírnék megfejni egy tehenet Pláne nem szopni a tőgyéből. Kézeljétek csak el.. elég röhejes látvány lenne nem? :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 15., csüt. 15:26

Mi abban a röhejes? Kimész a mezőre, aláfekszel és kész! Nem értelek...
:lol: :P :D

(Én életemben 1x ittam friss tejet, még meleg volt.... Most elmeséljem, mennyire undorító íze és szaga volt?)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 15., csüt. 15:49

Fú! el tudom képzelni. A tehén meleg váladéka... hmm milyen finom is. Fúj de gusztustalan. Szóval engem már nem csábít a tejtermék, itthon nem állítok elő ilyen kajákat.
http://www.milksucks.com/milksuckers/ethnicming72.pdf
http://www.milksucks.com/milksuckers.html
jó kis képek.. megnéztétek már? van animációs is köztük.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 15., csüt. 16:14

Nos, tapasztalatból mondhatom, hogy a "tőgymeleg tej" finomabb, mint a bolti, agyonkezelt tej...

De a lényeg: Parsi nagyon elgondolkodtató dolgokat írtál. Logikailag valóban nincs semmi különbség két állat között, ha az egyiket a húsáért tartják, a másikat pedig a tejéért, vag ytojásáért, mert a Nyugati világban bizony megölik előbb-utóbb a háziállatokat.

Indiábana dzsainok "tehén-otthonokat" tartanak fenn, ahova összeszedik az öreg, elgyengült teheneket és ott fejezhetik be földi létüket.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron