csoki

Semmi állati

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 19., szomb. 19:16

a cigi már csak azért is más tészta, mert míg a húsevéssel "csak" saját magának árt az ember, addig a cigizéssel már másoknak is. engem pl abszolút nem érdekel, ha cigizik valaki, otthon, magában, stb. de ha étteremben egy társaságban megkérdezés nélkül rágyújt, vagy zárt helyen, másokra tekintet nélkül teszi, akkor az felháborít! mindenki a saját egészségét tegye tönkre, ha akarja, ne másét.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 20., vas. 22:27

véletlenül a kezembe került egy újság. fölháborodott dohányosok nyilatkoztak benne az új dohányzás ellenes törvénykezéssel kapcsolatban kb. ilyesmiket: ,, diszkrimináció...a dohányos is ember, nem másodrendű állampolgár (?). a sör és a kávé nem az igazi cigaretta nélkül" - és mind közül a legdurvább: ,, civil állampolgárok, akik meg akarnák tiltani egy másik embertársuknak a dohányzást, azok ÖNZŐ, EGOISTA(?), INTOLERÁNS emberek. azért, mert ők nem cigiznek , a másik se tegye?(?).." /BLIKK/- biztos azért lett ilyen agresszív a mondandója végére, mert egy párszor már megpróbált leszokni, csak gyenge volt hozzá. végül a kedvencem: ,, én dohányosként tiszteletben tartom a nem dohányzókat, ugyanezt tőlük is elvárnám.." satöbbi. a probléma a következő: az élet minden területén tapasztaljuk, mennyire rövidlátó a társadalmunk. az életvitel: mindenki kizárólag a mának él (szilikon mell, ami 20 év múlva.. ajaj, teljes eltévejedés).egyáltalán nem értik meg, hogy a passziv dohányzás közel hasonlóképpen káros, mint az aktív. mindenki csak ködösít a füstös kiskocsmás hangulat szöveggel, miközben élet és halál, vérkomoly ez a probléma. a kismamák rohangálnak ide-oda, nem árt az a kis sör, jobban alszik a gyerek(???), egy pár évet kell csak várni, amikor jelentkeznek a bajok: gyenge értelmi képességű gyerekek ( nem csak 9 hónapon át mérgezte az édesanyja) , danonino az valóban nagyon egészséges, a gyerekek kedvenc állata a lila tehén, akinek a tőgyéből tejcsoki jön ,miközben mormoták masszírozzák. stb stb hol élünk, miről beszélnek ezek az emberek, micsoda értékrend, milyen élet, kik irányítják az országot ( a mindenkori kormány . nem pártoskodunk ), kik a hangadói ennek a társadalomnak? és főleg: milyen álmokat kergetnek? mit áldoznak föl a hamis értéktelen, haszontalan álmokért? azért, mert valaki úgy ébred, hogy ő most james deanre hasonlít és jól áll a cigaretta a szájában , azért én fulladjak meg a buszmegállóban, Magyarországon?? ki az a james dean? elnézést, kicsit elragadtattam magam, de gondolom érthető a hasonlat. james deannel nem volt semmi gond, addig, amíg bele nem keveredett a hollywoodi kavarásba. egy művészlelkületű, tehetséges, szemüveges srác volt, szeretett volna nyitni a világ felé, ismerős történet.. rossz emberek rossz emberek vannak körülöttünk, immunitás immunitás
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 20., vas. 23:28

"kik irányítják az országot ( a mindenkori kormány . nem pártoskodunk ), kik a hangadói ennek a társadalomnak? és főleg: milyen álmokat kergetnek? mit áldoznak föl a hamis értéktelen, haszontalan álmokért?"

Ugyan, nem kell elkeseredni. :) Csak nyitott szemmel járni és megtalálni a "nem hangoskodókat" - azokat az embereket, helyeket, közösségeket, ahol igazi értékek vannak, stb. Van egy lengyel szám, amelyben a következő mondat található:

"zwiesc Cie moze ciagnacy ulicami tlum"
= megtéveszthet/elsodorhat az utcán hömpölygő tömeg.

De ha éberek vagyunk, nem fog.... :) Igyekezzünk megtalálni a helyünket és a hozzánk hasonló embereket. Onnantól pedig nem érdemes energiáinkat arra pazarolni, hogy mérgelődünk/tépelődünk a világ állásán. Kis változtatásokkal lehet csak haladni. Ha ezt elkezdjük és megvalósítjuk szeretettel pl. elsőként a családon belül, már nagyon sokat tettünk.

Mindenkinek sok sikert ehhez! (nem könnyű feladatok ezek)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 21., hétf. 5:12

igazad van, jablko abban, hogy először nekünk kell változtatnunk magunkon. viszont nem szabad függetlenednünk a világtól sem, mert ebben élünk, tudnunk, látnunk kell, hogy mi zajlik... és ez olykor feldühíti az embert. ha nem tudjuk, mi vesz körül, nem is tudunk felkészülni rá, védekezni ellene. ezért abszolút megértem kedvesállatokat, maximálisan egyetértek abban, hogy ez a világ teljesen kifordult magából. azaz nem a világ, hanem mi, emberek. :oops: :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 21., hétf. 13:28

Norci, a hús sem CSAK a fogyasztójának árt, tudod! Az erkölcsi és szeretetgyalázó hatásokon túl lásd még Gazdasági és környezeti hatásokat, pazarlásokat, szennyezéseket

Zsoli!
Emlékeztek: Toleranciáról parika jelenlétében korábban beszéltünk a nemdohányzós topikban, emlékeztetőül hadd idézzem néhány frappáns mondatát (Kiemelés és dőlt betűs tőlem):

"Szerintem nem kell senkivel haragba lenni, csak mert mi MÁS ÉLETET folytatunk." <i>Mert ugye "nem csak" más ételt eszünk...!</i>

"Aki el tudja viselni a hullákat maga körül, biztos még több esélye is van. De szerintem nem szabad soha azt az érzést adni, hogy a veggi tolerálja a mindenevők evési szokásait. Mert akkor nem tudna semmit megváltoztatni."

"..a vegánság nem egy életmód amit nehéz tolerálni. A húsevés viszont igen..."
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. feb. 27., hétf. 10:56

Ma három hete nem eszik a párom húst. Az engedélyével a nevében írom ezt a hozzászólást.

Az elmúlt évek alatt hozzászoktam ahhoz, hogy a családom tagjai ha mérsékelten is, de esznek húst. 3 hete elmentünk párom édesanyjához, hogy lássa a kicsit. "Finom" disznótoros várt minket, amiből párom is eszegetett. Vasárnap hazajöttünk, délután párom már nem érezte jól magát, belázasodott, hasmenése volt, és sokszor sokat hányt, nagyon görcsölt a gyomra. Valami vírusos nyavalya lehetett.

Miután túl volt a nehezén, elaludt. Álmában megkérdezte, hogy mitől hányt, mire egy hang azt felelte neki:

"HÁT TE HÜLYE, NEM VESZED ÉSZRE, HOGY A HALÁLT ESZED ?!!!!"
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. feb. 27., hétf. 13:18

:o :wink:
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 27., hétf. 17:37

Nagyon jó!
Szerintem innentől fogva vegi lesz.. ez a megérzésem.
Tuti jó ez az álom! Ez biztos felnyitotta a szemét!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 27., hétf. 21:42

Szilvi írta:Ma három hete nem eszik a párom húst. Az engedélyével a nevében írom ezt a hozzászólást.

Az elmúlt évek alatt hozzászoktam ahhoz, hogy a családom tagjai ha mérsékelten is, de esznek húst. 3 hete elmentünk párom édesanyjához, hogy lássa a kicsit. "Finom" disznótoros várt minket, amiből párom is eszegetett. Vasárnap hazajöttünk, délután párom már nem érezte jól magát, belázasodott, hasmenése volt, és sokszor sokat hányt, nagyon görcsölt a gyomra. Valami vírusos nyavalya lehetett.

Miután túl volt a nehezén, elaludt. Álmában megkérdezte, hogy mitől hányt, mire egy hang azt felelte neki:

"HÁT TE HÜLYE, NEM VESZED ÉSZRE, HOGY A HALÁLT ESZED ?!!!!"


Nagyom szeretem az ilyen , a hátérvilágból érkező mondtakoat, gondolatokat! Engedelmeddel felhasználhatom ezt a mondatot? :roll: KÖSZI!
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 28., kedd 3:56

ez nem semmi, hogy megadatott neki ez az élmény!!! :D :D :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. feb. 28., kedd 8:18

Szia Bardo!

Megkérdeztem páromat, idézheted:-)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Előző

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron