TOJÁS - egy boldog tyúk keresése

Semmi állati

TOJ

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 3., pén. 1:31

vajon még eztán a film után is azt gondolják e a vegetariánusok, hogy a tojás miatt egy állatnak se kell meghalnia?

miért kell itt recepteket olvasak, amik tojással készülnek?

Küken sexen (vagyis csibék kiszortirozása):

http://www.grundrecht-leben.de/downloads.html#videos_kueken

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parika 2006. márc. 3., pén. 1:38-kor.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 3., pén. 1:37

Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 3., pén. 13:59

Parika!

Szerintem nem kellene ennyire keményen ítélkezned. Szerintem anno te is ettél húst és tojást is...

Senkire nem lehet ráeröltetni semmit. Belső megértés nélkül mit ér valami követése? ennek a folymatnak nem a videón, hanem a szíveben kell lejátszódnia...

Mellesleg ha ezt a szemléletet veszük alapul, akkor egy ovo-lakto vegát "megkövezehet" egy lakto vega. A lakto vegát meg egy vegán.
Én NEM értek ezzel egyett.

Mindenki annyit válaljon az állatok szenvedésének enyhítésében, amennyire érett, amennyire képes a témát feldolgozni.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 3., pén. 15:07

Gyerekkori emlékeim vannak nagyapámék gazdasági udvaráról, egyáltalán nem rosszak. Nem láttam, hogy az állatok szenvedtek volna! Mindegyiknek megvolt a maga helye, ennivalója. A baromfi szabadon futkározott, kapirgált, a tehenek kijártak a legelőre. Persze meghaltak ők is! A nagyapám jó gazda volt, hajnaltól estig dolgozott. Az állatok részei voltak az életüknek. Ismerték és szerették őket!
Az embertelenség, azt hiszem, a nagyüzemi állattartással kezdődött!
És elvárható-e a városokba zsúfolt emberektől,akik csak ritkán találkoznak háziállatokkal,hogy átérezzék azok szenvedését?
És gondolkoztatok már azon, hogy a haszon miatt mennyi szenvedés jutott ki embernek, állatnak egyaránt? A hasznos helyett is a szükségest használom már, úgy utálom!
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2006. márc. 3., pén. 20:14

A gyerekkorról esembejut az a kiscica, akit úszni akartam megtanítani, meg azok a kiscsirkék akiket halálra simogattam.

Akár milyen jól él együtt az ember az állattal, szerintem nem természetes a dolog.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 3., pén. 20:34

Nem, valóban nem!
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 3., pén. 21:04

Az első videót megnéztem!
nem is figyeltem a szöveget, annyira sajnáltam szegény csibéket. mit is mond a narrátor? miért csinálták ezt velük????
Úgy lapátolták őket, mint a szemetet..
többet nem is nézek ilyet, annyira kivagyok tőle most.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 3., pén. 22:51

flower írta:Az első videót megnéztem!
nem is figyeltem a szöveget, annyira sajnáltam szegény csibéket. mit is mond a narrátor? miért csinálták ezt velük????
Úgy lapátolták őket, mint a szemetet..
többet nem is nézek ilyet, annyira kivagyok tőle most.


hogy a kedves vegetáriánusok és mindenevök tojást ehesennek, kell ugye tojótyúk. a megtermékenyitett tojásokból fele nönemü fele himnemü csibék látják meg (nem a napvilágot hanem) az üzemet.
a tojástermelö iparban a himnemü csibékre nincsen szükség. tehát szemét és igy is járnak el velük.
régen felhasználták a himnemü csibéket húsnak. miután pár hónapig kegyetlen körülmények között tartották öket és grillcsirkének levágták.

manapság rögtön a kiszortirozásuk után a nönemü csibéktöl, futószalagon kerülnek ládákba ahol elgázositják öket kb egy percig. legtöbbször nem elegendö ez az idö a teljes megölésükhöz csak fulladoznak, szivverés száma a végsökig felerösödik stb. igy hozzáöntenek még egy adag "friss" himnemü csibéket, és velük együtt mégegyszer elgázositják öket. majd szemétre kerülnek. ahol azok, akik eddig nem haltak meg a halom tetem alatti súly miatt halnak szép lassan meg.
és még ezek után is sokan életben maradnak. mint egy jóbarátom ezt tanusithatja. ö járja az ilyen üzemek "szemét" telepét és ment meg csibéket. furcsa módon 10% uk meg még nönemü is! mert a szortirozás is futószalagon történik, és az emberek is tévedhetnek sok nönemü csirke is igy végez.
ha meg nem, akkor kerül talajtartásra vagy biotartásra vagy ketrecesre.
és igy éli le életét (pár hónap) amig levágják. - nem tudom melyik a jobb.

a túl késön kikelt tojások és félig kikelt csibék szortirozás és utánkeresés nélkül-túl költséges lenne, nem éri meg- élve darálóba kerülnek! elmúzositják öket!

jó étvágyat!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 3., pén. 23:05

pitypang írta:Gyerekkori emlékeim vannak nagyapámék gazdasági udvaráról, egyáltalán nem rosszak. Nem láttam, hogy az állatok szenvedtek volna! Mindegyiknek megvolt a maga helye, ennivalója. A baromfi szabadon futkározott, kapirgált, a tehenek kijártak a legelőre. Persze meghaltak ők is! A nagyapám jó gazda volt, hajnaltól estig dolgozott. Az állatok részei voltak az életüknek. Ismerték és szerették őket!


egy rabszolga akit nem ütnek és miután nem tud annyira gyorsan dolgozni leölik szerinted jó dolga van?
meghaltak? hogyan? halálra simogatták öket?
szerintem életük során kihasználták öket és miután nem volt belölük haszon még a húsukat is fel akarták értékesiteni. haszon-állat. rabszolga aki csak azért élt mert szükség volt valamilyen részére. és az ember csak azért "tartotta jól" mert különben nem lett volna belöle haszna!
hát nem szivesen mondanám magamról hogy egy ilyen ember engem szeret. még a végen engem is kihasznál és levág ha nem adok elég tejet.
a kisborjak (a tehenek kisgyerekei) pedig biztos finomak voltak...
ismerték az állatokat? igen! azt tudták hogy meklyikböl mennyi a hasznuk. de ha tényleg ismerték volna öket akkor például nem esették volna teherbe a tehenet hogy legyen teje. (amit utánna ök megisznak)
és ha tényleg szerették volna öket akkor nem használták volna ki öket.
egy kegyelemfarm sikeres példája az ÖNZETLEN és valódi szeretetnek.
de nem egy gazdasági farm.

régen lehet hogy talán "szükséges" volt ilyen kihasználása érzö életeknek.
ma már egyre többen tudják hogy vegán életmód egészséges és szükségtelen az állatok legyilkolása bármilyen célból.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 3., pén. 23:15

giyandeva írta:Parika!

Szerintem nem kellene ennyire keményen ítélkezned. Szerintem anno te is ettél húst és tojást is...


miért itélkezek keményen? nem szabad itt egy videót küldeni?

giyandeva írta:Senkire nem lehet ráeröltetni semmit. Belső megértés nélkül mit ér valami követése? ennek a folymatnak nem a videón, hanem a szíveben kell lejátszódnia...


miröl beszélsz?
belsö megértés?


giyandeva írta:Mellesleg ha ezt a szemléletet veszük alapul, akkor egy ovo-lakto vegát "megkövezehet" egy lakto vega. A lakto vegát meg egy vegán.
Én NEM értek ezzel egyett.


milyen szemléletröl beszélsz? semmilyen szemléletet nem nyilvánitottam.
egy kérdést tettem fel. és ezt jogosan tettem. mert a vegetáriánusok azzal szabadkoznak: "miattam már nem hal meg egy állat se!"
és ez nem az igazság.

giyandeva írta:Mindenki annyit válaljon az állatok szenvedésének enyhítésében, amennyire érett, amennyire képes a témát feldolgozni.


érett? ugy érted: amennyire meglátta a való világot? igen én is igy gondolom.
a téma egyszerübb mint az egyszer egy.
néha csak lusta az ember...

minden jót
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 4., szomb. 0:25

Az emberek többségének fogalma sincs arról, hogy mi folyik az állatokkal, hogy ők húst, tojást ehessenek. Erre jók ezek a videók, hiszen egy csomó ember rádöbbenhet, "megvilágosodhat" hogy mi is megy valójában. és akkor talán nem eszik többet ilyet. sok emberre hatással van ám az ilyen videó.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 4., szomb. 1:00

eddig a legtöbb ismerösömre hatott :)
és cselekedtek!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 4., szomb. 1:04

flower, nézd meg a másik filmet is.
eldöbbentö milyen masinák vannak.
persze jó lenne ha magyarul lenne...
egy kimenekitett tyúk is van a filmben, ahogy ujra tollakat kap és kimerészkedik a szabadságba.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 14., kedd 2:53

A filmek megdöbbentőek.
1984, Matrix, Trminator, "csak" állatoknak kitalálva. A teremtés koronája, Isten képmása részéről. Istentelen, Embertelen, Gyalázatos.
Csoda-e, hogy az emberben ilyen víziók jelennek meg saját jövőjéről, ha képesek vagyunk ekkora rémségekre? És néha az az érzésem megérdemelnénk. (Majmok bolygólya)

Osztálytársnőm a gimiben szó szerint egy tyúkra hasonlított külsőleg. Értelmes, okos, együttérző lány volt, évekre rá tudtam meg, hogy 10-14 éves tyúkjai is voltak, akiket a kikelés pillanatától ő gondozott. És mind végelgyengülésben halt meg. És azt hiszem itt a meghalt a helyes szó.
Velünk annak idején tán egyszer megpróbálta megosztani tapasztalatait az okos tyúkjairól, persze vad csikó korunkban jól kiröhögtük.

Nemrég olvastam egy cikket az okos tyúkokról, és azonnal eszembejutott Ő. Elszégyenltem magam.[/b]
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: tami » 2006. júl. 21., pén. 9:52

Tojásos vagy durum?

érdemes elolvasni ezt a cikket.
http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=76&alrovat=79&cikkid=9518&dire=reformeletmod&again=true

Elég sok badarság van benne.

"A magyar gabona kiváló lisztalapanyag... A tésztagyártás egyik alapanyaga hazánkban egy speciális, másutt nem használt, daraszerű tésztaipari liszt, melynek kiemelkedően jó a minősége. "


"A durumtésztát a mediterrán térségben őshonos durumbúzából állítják elő. A durumdara egységes fehérjeszerkezetének és nagyobb sárga pigment tartományának köszönhetően tojás nélkül is jó állagú tészta készíthető belőle. Sokan azért szeretik, mert főzéskor jobban megtartja alakját. "

A rossz minőségű nyugati magától összeáll, a jó magyarhoz meg adalékanyag kell?????????? Melyik is a jó minőségű?

A koleszterines rész:

"Bizonyított tény, hogy extrém nagy tojásfogyasztás sem eredményezi a vér koleszterinszintjének kóros emelkedését, ugyanis a szervezet eltávolító mechanizmusa megszabadul a felesleges mennyiségtől. Leszámítva a kisebb arányú örökletes rendellenességet, a vér magas koleszterinszintjéért az eltávolító mechanizmus élet során fellépő zavara a felelős."

Döbbenet!!!!!!!!


Magam a tojás miatt lettem vegi, mivel tiniként kiverte az arcomat. Nállam jól működött a védekező mechanizmus.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron