Vegan termékek

Semmi állati

Attól függetlenül, hogy vegetarianus, vegan, esetleg egyik sem vagy, hordanál-e bőr, selyem, gyapjú ruhákat?

Igen
12
29%
Nem
14
34%
Ha nincs alternatíva
15
37%
 
Szavazatok száma : 41

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 11., kedd 8:27

Még egy kis hozzátoldás:


A Budai úton is van egy biobolt Székesfehérváron. (egy ronda rózsaszín butik mellett) Nagyon jó kis bolt, sokminden van. Ráadásul törzsvásárlóknak 10% kedvezmény van. Itt főleg élelmiszer és kiegészítők vannak nagy választékban és keleti fűszerek.

A Liszt Ferenc úti bigyoboolt szintén elsősorban az élelmiszerekben erős, de itt vannak gyógypapucsok meg ilyenek is. Na meg kóstoló! AKi szereti kóstolgatni nézzen be.:)

A Várkörúti biobolt a könyveskínálat miatt szeretem. Komolyan könyvben ők a legjobbak!

A Tavaszpont is inkább könyves bolt, de van élelmiszer is. Kellemes hangulata megfogó.:) Amolyan meghitt üzletecske.

A többi boltot nem ismerem... de kívánom hogy találd meg a számdra legmegfelelőbbet.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 11., kedd 21:38

Én mondjuk nemrég óta járok bioboltokba, de mintha elkezdtek volna szaporodni.
És ez jó, nagyon jó. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 12., szer. 9:52

Igen nagyon jó, hogy egyre több biobolt van, tényleg sokat adnak az egészséges életmód teredéséhez. Az egy más kérdés, hogy miért kell árusítani managalica kolbászt meg ilyeneket... 8O :? :x

Mellesleg ami szerintem még jó lenne, ha több szakképzett eladó lenne az ilyen üzletekben és nem kiszolgáltatni a biznisznek a reformtáplálkozás iránt érdeklődőt...

Igen, engem nagyon felháborítanak ezek az "update" cuccok, meg "kenyérvarázs" meg minden készpástétom, ami hetek óta az üvegben punnyad. Pofátlanul jóval többszörösen az átlag bio élelmiszernek, ami amúgy is egy magasabb árkategória.

Sajnos a reformtáplálkozás szerintem korcsosulóban van... a régen túlnyomórészt alig feldolgozott élelmiszereket átveszik a divatos kész termékek, avval a címszóval bio...

Felvilágosítés, felvilágosítás, felvilágosítás!!! :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 12., szer. 14:28

A csúcs :x azk a konzerv pástétomok, melyek húst ugyan nem tartalmaznak, de tele vannak aromákkal és ízfokozókkal

akkor mi is van?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 12., szer. 17:45

Azért a JOBB bioboltokban nem árulnak semmilyen húst!
Én legalábbis amelyikben voltam, ott egyikben sem árultak. Kivéve az újpesti biopiacot, ahol az egyik standnál árulnak valamilyen húst.

Azért ezekben a boltokban is meg lehet találni azokat az ételeket, alapanyagokat, amik kevesebb cuccot vagy alig tartalmaznak bármit is.

Ezért kell a bio elnevezésű dolgokat venni, mert azokban nem lehet semmi ízfokozó, aroma stb., mert bio elnevezése csak az ellenőrzött áruknak lehet.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. ápr. 14., pén. 19:06

Hola!

Köszi a részletes választ mindkettőtöknek!!! Majd letesztelem a boltokat, ha arra járok :wink:

"Azért a JOBB bioboltokban nem árulnak semmilyen húst!" - én még műveletlen vagyok ezen a téren, ezért kérdezem: bio=vegetáriánus? A húsevőknek nem lehet olyan (kényszer)képzetük, h van "bio hús" is? Mondjuk olyan boci, ami egész életében békésen legelt az alpesi réten, így nem evett vegyszert? :oops:
Üdv
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 14., pén. 19:32

De, sajnos. A BIO nem egyenlő SAJNOS a vegetarianussal...

Így sajnos sok helyen kapható "bió" managalica kolbázs és egyéb kacat... mit mondjak: sokat nem változtat a tényen, a végén így is úgy is elvágják a nyakát kínszenvedések közepette.

Csak most ez divat, biohúst enni. Mert hogy állítólag kevesebbet szenved és békésen él a haláláig. No komment.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 15., szomb. 13:19

Ma voltam a Herbaházban.
Vettem mosódiót, majd beszámolok az eredményről.
Jó hely ez a haerbaház, főleg mert sok minden van egy helyen, sőt sok olyan dolog is van, amit máshol nem nagyon kapni.
És pár termék még olcsóbb is mint a kisebb bioboltokban, de van ami drágább (pl. a mosódió).

Ja, és ha minden igaz van vega fagyi is ott. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

M

HozzászólásSzerző: norbertop » 2006. ápr. 19., szer. 20:16

Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 4., csüt. 17:33

Montage Jeunesse: Vegán kozmetikai termék, elsősorban nőknek.. :D növényi alapanyagokból, állatokon nem tesztelnek, és a vegetarian society jele is rajta van a csomagoláson.
van a dm-ben és rossmannban is.

http://www.montagnejeunesse.com/aboutus.html
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 16., kedd 7:44

Tegnap nekem is sikerült bevásárolnom belőle, és tényleg finom. :)
És a simának tényleg nagyon finom íze van, érekes hogy natur, és mégis különleges íze van.
Csak egy baj van vele, ha jól láttam, akkor hőkezeléssel tartósítják, tehát túl sok tápanyag nem marad benne. Vagy rosszul gondolom?
Amúgy van magyar weboldaluk is:
http://www.joya-szoja.hu/
A hol kapható fülecskénél leírják, hogy hol lehet kapni. :)

flower írta:Joya - egy új (legalábbis nekem) szójaital. Van sima, vaníliás, csokis. Osztrák termék, nem GMO, és jó áarban van!! 339 a csokis és 329 a sima az Intersparban. Egy literes. Sokkal jobban ízlik nekem, mint a Provamel vagy az Alnatura.
Természetesen 100 % növényi.
Próbáljátok ki.
Az simának hasonlít az íze a madártejhez. Tényleg!

http://www.joya-soja.at/
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 16., kedd 15:21

már találtam joya joghurtot is. -ezt is az intersparban.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 16., kedd 15:39

:)
Meg shake-jük is van. :)

flower írta:már találtam joya joghurtot is. -ezt is az intersparban.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. jún. 29., csüt. 12:15

Az AMWAY-ről nem tudja valaki, hogy mennyire állatbaráok? PETA listán nem volt sehol sem...
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. júl. 6., csüt. 12:41

A héten érkezett Peta listan az Amway azok között szerepel, akik nem tesztelnek allatokon, és nem is adjak ki egy masik labornak az összetevöket, hogy allatokon teszteljék. Viszont azt nem irja, hogy allati anyagokat hasznal-e.
:roll:
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron