80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. jún. 2., kedd 16:12

Szia Wiskerton!
Ez a vér dolog azért eléggé elgondolkodtató.
A jód dolgában...
Mennyi ideig volt benne hiány? Legalább ugyanaddig kéne rendszeresen adni magunknak, és csak azután várhatnánk, hogy valami javul. Igazából nem baj, ha nem érzünk semmi hatást, mert ezek a természetes tápanyagok sokkal finomabb és lassabb változásokat okoznak. Az is lehet, hogy a hatás nem ott jelentkezik, ahol vártuk, ezért nem is tudjuk hozzákötni. Ha már azt tudjuk, hogy gyengélkedik a pajzsmirigyünk, vagy az alvásunk nem nyugodt, vagy szapora a szívverésünk, esetleg a vérnyomásunk ingadozik, vagy néha ideges verejtékezés jelentkezik, esetleg kézremegés.. És még sok más tünet is lehet, akkor gyanakodhatunk a jódhiányra. De alapvetően nem okozhat problémát, mert egy táplálkozási ciklus alatt kiürül a többlet.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. jún. 5., pén. 23:26

Stoner!
Van egy ötletem. Lehet,h épp a 811 hatására, de mióta "tisztul" a fejem, a hitrendszeremet is szándékosan elvesztettem.. Én most 6 hétig 118-aztam, és hát 25 éves tévhitemet kellett elvesztenem a zsír hatásával kapcsolatban.. És sok hülyeség nem igaz, amit a zsírokkal kapcsolatban írnak. De ez most nem ide tartozik. Viszont, mivel magamnak sem hiszek, másnak még kevésbé hihetek. Végére értem a Graham könyvének. Logikus embernek tartom magam, tetszik az Ő logikája is, még ha néhol több sebből vérzik is. Viszont abban neki is igaza van,amit magam is vallok, h MINDENT lehet jól és rosszul is csinálni. Másképpen mondva 20%-osan, 80%-osan v 100%osan. És sokszor más az eredmény. Olvasom a fórumot, és látom,h a 811 szerint evő emberek - lehet, h nem tudatosan - de alig pár %-a tartja az EREDETI, GRAHAM féle irányelveket! És persze emberi tulajdonság, h sz@rul csinálunk vmit, és szidjuk a rendszert, mert nem hozza az eredményt. Magam 45 vagyok, és ez az étrend tetszik. Ha a következő 50 évre egészségben megtart, Nekem megéri letesztelnem. Mondjuk én mikor megtanultam sakkozni, előtte megtanultam a lépéseket is.. Nem értem, az emberek miért kezdenek bele életmód - étrend változtatásba anélkül, h az alapszabályokat megismernék, v betartanák. Egy játék, pl sakk v kártya, nem olyan jelentőségű számomra, mint az egészségem, de még ott is rászánom az időt a megtanulására.. Az egészségem 100* többet ér, ezért nem értem a többieket. Sok bloggon vak vezet világtalant tanácsadás történik.. Na mind1. A lényeg: véleményem szerint, ha egy étrend jó, az 2 hét v 1 hónap alatt meghozza az eredményt. Ezt arra alapozom,h kb 10 különböző fogyókúrás módszerrel tudtam 2 hét alatt 10kg felett fogyni. Ha jól csináltam, működött. Más rosszul csinálta, nála nem működött. A 118 is tökéletesen hozta az eredményt már 2 hét után, csak finomítottam még pár hétig.
Szóval vissza az ötletemre. 1 HÓNAP GRAHAM féle, EREDETI 811 étkezés! De nem ez a lebutított verzió, amit a nagy többség csinál! (kb mint amennyi köze van a papok által prédikált Bibliának az eredeti tanításokhoz.. ). Én mindenképp kipróbálom,h hozza-e az 1 hónap után azt a kicsattanó, energiában gazdag érzést! Ami miatt írtam Neked, h 1 mérés - nem mérés. Te ismersz itt megbízható embereket, akik vállalva az áldozatot (hisz ha nem lenne az, mindenki ezt csinálná), bevállalja Velem,h dokumentáltan végigcsinálunk 1 hónapot, és leírjuk az étrendet, és a tapasztalatokat. És akkor több emberen látjuk az eredményt. Nekem kell pár nap, mire visszaállok, és ráhangolódom, és elfogyasztom a romlandó, már megvett "bűnözős" dolgaim (avocadó stb), de kb 06.15-től ráérek :-). Persze érdekes lesz,ha nincs 20 ember, aki vállalná, hisz akkor mit csinálunk itt a 811-ben? A szabályokat közösen újra lefektetnék az egyértelműség miatt. De súgok: Aki 10 percnél többet tölt a konyhában, késen és villán kívül mást használ az étele elkészítéséhez, v 2 percnél tovább tart beírnia a Cro-no-meterbe a napi étrendjét, az vmi más rendszerben étkezik, és nem a 811.
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 6., szomb. 9:43

Azért a turmixgép még belefér, Gabesz?
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. jún. 7., vas. 4:08

Dóra írta:Azért a turmixgép még belefér, Gabesz?


Kedves Dóra. A szitu az,h én pár éve - saját kútfőből - összevissza - ész nélkül már nyersen eszem. De ebbe volt,h két hétig csak pl kókuszdió.. V cheviche is volt benne. V bármi, csak nyers. (alkalmanként éttermi sushi, abban ugye volt főtt rész is..). Amikor tavaly decemberben rátaláltam a 811-re, nagyon érdekesnek találtam, bár ez az esztelen pánikot a zsírtól, nem igazán értettem, ill értem. 3 hónapig nagyjából 811-eztem, majd most két hónapot 118-aztam, a kontraszt kedvéért :-), de ennek hatásairól, csak privát fejtettem már ki a véleményem másnak is, mert a szédelgő kezdő embereket nem akarom megzavarni :-). A lényeg: igazából azt a KICSATTANÓ eredményt nem érzem, sőt különbséget sem.. Ennek a logikám alapján több oka lehet, ezeket akarom most tesztelni. 1, Graham esetei a könyvben félholt emberek, akikbe hálni jár a lélek, és abból az állapotból könnyű jobb eredményt produkálni. Én abszolút jól érzem magam, eredményeim a 15-18 éves korommal egyeznek meg - lehet,h erről a szintről csak nem tűnik fel a javulás.. DE ETTŐL még nem zárhatom ki, h sokkal jobban is érezzem magam! Bár nem tudok semmire panaszkodni.. 2, Graham módszere akkor működik, ahogy Ő ajánlja, és ez a lebutított változat Nálam már nem hoz javulást, ehhez már akár jobb az állapotom, v többet kell tennem.. Nem tudom! De ezért fogom kipróbálni. Persze nézem az előny / hátrány-t.. Előnye: akár sokkal jobban is lehetek (ezt nem bánnám, még ha nem is tudom, hol jönne ki, de legyen).. de persze,lehet,h már nem leszek jobban, de rosszabbul se. Hátrány: Le kell mondanom - jelenlegi felfogásommal értelmetlenül - pár kedvenc kajámról: kesudió, avocadó, kókuszdió.. DE ezt nem tudom előre!! 20 évig - gyerekkoromtól a reggelim 6 tojásos rántotta volt! Nem emlékszem, hány éve hagytam abba a tojás evést, de kb a boltban sem ismerném már meg, és nem is értem, minek venném meg.. (ez azért nem mindennel van így, vannak hiányosságaim inkább édességnél pl túró-rudi téren, bár 5 éve nem ettem, de azt még felismerem :-). Amit ki akarok küzdeni a mondokámból: Ma már nem érint pl a tojás kérdés, bár aki még eszi, nem is érti, h lehet nélküle élni. De amíg nem próbálod ki szigorúan, nem tapasztalod meg, addig ez nem is következik be. Tehát a "hátrány"ként felfogott kesudió, kókuszdió, avocado is elképzelhető, h eltűnik!! De ez a gagyi verzióban nem következett be! Kreatívan megoldottam a kérdést: Graham azt írta, a zsír 24 órát akadályozza a CH normális dolgát, ezért én kb 10 napig nem ettem zsírosat, akkor 2-3 nap "randalírozás" kókuszdió, avocadó egész nap, magában és más CH-t nem ettem együtt velük. Utána 1 nap vízböjt, (megvolt a 24 óra zsír kiürülés) majd újra csak gyümölcs.. Szóval akár az átlagom is hoztam havi szinten, minimalizáltam a zsír "káros" hatását.. De nincs az a KICSATTANÓ változás, a korábbi évekhez képest. EZÉRT SZÁMOMRA MOST CSAK A GRAHAM FÉLE eredeti 811 ami szóba jöhet! De ezért gondoltam,h ne csak én teszteljem. Saját tervem legkönnyebb verziója: én ébredés után csak tiszta vizet iszom 1-2 órát, ez általában 1-2 liter. Utána ennék 1 féle gyümölcsöt, pl papaya VAGY mango. NO turmix. Viszont annyit, amennyit bírok, kb 1 kg.. 4-5 óra múlva a saláta, paradicsom + még 1 választott zöldség, amennyit bírok, és kész. Én magában, ízesítés nélkül 0,5kg salátát megeszem, paradicsommal, summa 1 kg. NO fűszer, no só, semmi. Este Nekem a a banán jön be, natur, de azért héj nélkül :-), kb 0,5kg, néha 1kg... Ennyi. De lehet szigorúbb is, monodiétámba belefér a napi csak 1féle gyümölcs, v heti 1 féle gyümölcs,és csak utána csere, ez már csak elhatározás kérdése. Ehhez most mehet a napi 1 óra napozás, kb 2 óra edzést tennék mellé, stb.. Mert a könyvet végigolvasva ez az eredeti Graham féle ajánlás. Más kérdés,h az étel összeírásába már mindent beleír, de ugye az emberek így se képesek betartani. De az ok egyszerű: amíg valakinek az étkezés okozza a legnagyobb örömet, addig nem is fog lemondani róla. És ez érthető is, a mai stresszes, rohanó világban. Az ember hazaér, és legalább jót eszik.. "csak az az enyém, amit már megettem" stb.. Ezért írtam a kajával kapcsolatban: a konyhában töltött idő napi 10 perc, a banán pucolása, a saláta max felvágása nem igényel több időt, és elég a kés, és villa. ÉS ha így eszem, akkor ezt az 5 tételt + sólyés dzést 2 perc alatt beírom pl a Cronometerbe.. Persze, aki nem így eszik, az nem is írja a cronométert, mert 20 tételt már uncsi beírni, érthető. De az étkezést mindenki maga döntené el, általában én 2 étkezéssel letudom a napot, nem szoktam ma már nagy faksznit csinálni neki.. Ráadásul - Graham -szerint is, az étkezés az 1 tétel az egészség terén, van még vagy 4-5 tényező ezen kívül. Pl gyanítom, hibába eszem 811-en, ha mellette cigiznék, v füvet szívnék, v minden hétvégén berúgnék.. (ettől még a 811 átlagban meg lenne :-). Mai felfogásom szerint pedig JÓT nem tehetek a szervezetemnek az étkezéssel, csak kevesebbet ÁRTHATOK. És ez a 811 a legkevésbé rossz, kivéve persze,ha megint trükközöm, kotyvasztok, keverek, kombinálok. De ha a betegségeink oka nagyrészt lelki eredetű, akkor megint úgy gondolom, addig érdemes az étkezéssel foglalkozni, amíg kényelmesen megoldható, utána a következő leggyengébb láncszemmel érdemes foglalkozni (stressz, aggódás, depresszió, bármi egyéb). De persze először a testemet rakom össze, aztán jöhet a további rendrakás :-). Összefoglalva: errekészülök, ma még lemondásként megélve (mint egy húsevő, akitől elveszik kedvenc ételét). De bízom benne, h hozza a várt hatást. Csak a bloggon se találtam még olyat, aki a kicsattanó egészségről írogatott volna, de persze olyat se, aki az eredeti szigorú elveket betartaná (vagy csak nem találtam az írásaikat). Arról viszont non-stop olvasok, h mit mivel turmixolj össze.. :-)
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 7., vas. 5:24

Az egyszerűség az én elvem is. Leginkább egyféle gyümölcs az ideális, olykor max. kettő. Már a zöldturmixszal sem annyira vagyok kibékülve, ezt is kicsit kutyulásnak érzem, de azért néha csinálok ilyet, mert nekem nem könnyű még annyi zöldet megrágni. A gourmet-nyers az sosem jönne be, nem csak mert nem sok köze van a 811-hez, de azért sem, mert az egész rendszer egyik fő pillére az egyszerűség, ígyhát eszem ágában sincs órákat pepecselni a konyhában, cukkini-spagettiket meg egyéb (szerintem) hülyeségeket gyártani. Az viszont jobban beválik, hogy napi 4-5 étkezés, mert nem tudok együltő helyemben egy kilónyit lenyomni semmiből sem. A zöldséges kaja pedig jobban beválik este, mint napközben, de ez a lényegen nem változtat.
Ahogy írod, Gabesz, sok ember azért keverget mindent, mert hiányzik nekik a megszokott íz-élmény. Valószínű Graham étrendi ajánlásai közt is ezért vannak az elképesztő "vacsorák", a hajam égnek áll, brokkoli naranccsal és ilyesmik. Viszont a könyv szövegéből kiderül, hogy ő is a mono-étkezéseket tartja ideálisnak. Biztos az olvasó kedvéért ír mégis több-összetevős ételeket, nehogy elmenjen a kedvük mindjárt az elején azoknak, akiknek túl egyhangúnak tűnne egyféle gyümölcsöt enni egyszerre.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. jún. 7., vas. 6:43

Tökéletesen egyetértek Veled, és Örülök,h néha mást is találok, akinek hasonló a felfogása :-). Ha viszont Te már engem ennyire megelőztél, írj vmi biztatót :-). Milyen lett a Személyes érzésed, mit változtál szigorúan csak azóta, amióta rendesen betartod a 811-et? Tehát nem az előtte 20 évvel, amikor esetleg még mást ettél.. Nem tudom, mit ettél a 811 előtt.. Biztos nem pacalt körömpörkölttel :-) (számomra rémisztő a disznónak a sz@rban tapicskáló körmét megenni, de remélem itt nincs olyan, akit ezzel megbántanék :-). Tehát miről tértél át a 811-re, és ahhoz képest mit tapasztaltál? (ha már sokszor megírtad, bocsi, küldhetsz linket is, v copy..
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 7., vas. 10:50

Na, a pacal az előtte sem játszott nálam :-)) Szóval, 3-4 éve vagyok vegán, főtt és nyers vegyesen szerepeltek, mindig igyekeztem sok nyerset is enni. Közben észrevettem, hogy minden étkezésnél a nyers dolgok fogynak először el a tányéromról. És persze sokat olvastam a témáról, könyveken, neten tájékozódtam. Először csak pár napokra próbáltam a 811-et, de visszaléptem az első kis kudarcok után. Aztán végül idén január vége óta, tehát kicsit több, mint 4 hónapja álltam át teljesen erre. Az előnyök: jobban bírom a terhelést, sportoláskor ha súlyzós edzésről van szó, ott is pár kilóval többet bírok, ha pedig állóképességi pl. futás, akkor később "fulladok ki". És régebben gyakran megfájdult a térdem edzés után, most ez szinte teljesen megszűnt!Vérkép is jó, egyedül a D-vitamin volt alacsony, ezt most tablettából is pótolom már, és minél többet vagyok szabad levegőn.
Az emésztés még gyorsabb lett, de azért nem has-mars :-) Fiatalosabb bőr (mások szerint is), bár ez a sima vegán koszton is elég jó volt a mindenevők bőréhez képest akik mindenféle ragyákkal küzdenek. Most könnyebben lesz normális színem a napon. Az allergiám, ami már a főtt + nyers vegánságtól is majdnem teljesen megszűnt, most nyersen már abszolút nincs, csak el ne kiabáljam! És a dezodor is nyugdíjba mehet többnyire.
Hátrány: nekem nehéz elegendő kalóriát bevinnem úgy, hogy ne feszüljön kellemetlenül a gyomrom. Persze, fejlődök, a legelején még 2 banánt is épphogy begyűrtem egyszerre, most már azért emelkednek a mennyiségek. És igaz, hogy izomban biztos fejlődök a nyersen, nekem némi zsír-tömeg is jól jönne még, sokakkal ellentétben. A magokat és aszalványokat nem akarom nagyon megnövelni, de naponta van néhány deka olajos mag. Szóval, főként az bizonytalanít el időnként, hogy valaha képes leszek-e csak nyersből összeszedni a kellő mennyiségeket hosszú távra.
Plusz még érdekesség, hogy nekem nem voltak detox-tüneteim az elején mert előtte is tisztán étkeztem, semmi junk-food. Annyi volt, hogy pár hétig nagyon viszketett a bőröm, mert totál kiszáradt. Főleg éjszaka volt ez rémes, bármivel kenegettem. Gondoltam, hülyeség a 811, ha ilyen problémákat okoz. Aztán egyszer csak, néhány hét elteltével bumm, mintha elvágták volna, megszűnt ez a kellemetlenség!
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. jún. 17., szer. 10:30

Sziasztok!
A helyzet fokozódik...
Shakespeare-rel kezdem: "...Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes.
(...)
Ezért is mondom néktek... Az igazság nem olyan egyszerű és egyarcú.
De az igazság keresése sok valóságos tapasztalatot hoz. Most közelítve a 68-hoz már jobban látom magam, és végül az itt folytatott kísérlet is csak azt szolgálja, hogy megtaláljuk önmagunkat, mert a Rendszer legfőbb terve az, hogy minket önmagunktól eltávolítson.
A tegnapi nap fontos az életemben, ahogyan az a nap is fontos volt, mikor az autoimmun téma elém került. Egy másik genetikai betegség is megtalált, nagy nehezen, mert a feleségem gyógymasszőrnek tanult és patológiát is tanultak legalább is a masszőrök munkájához szükséges betegségismeretet. Elmondtam neki, hogy jellegzetes, amiért este, ha eszem valamit egyből nyálka képződik, és másként zajlik, ha különbözők az ételek. Persze, leginkább a nyersek között volt különbség. Akkor kiejtette a száján ezt a kifejezést: cisztás fibrózis...és akkor megvilágosodtam... Szóval az autoimmun RA és a CF egyrészt egymást is erősítik, másrészt sok korábbi bajt megmagyaráznak. Ezen túl azt is megértették velem, hogy miért kell nekem a nyersekkel élnem, és hogy az emberiség milyen utat járt be, és hol tért le a helyes útról. A CF, ha rákerestek egyszerű kis nyavalya, mert az emberek 25% valamilyen formáját hordozza, és örökíti. Azonban a megjelenése sok betegség forrása lehet. Ez tulajdonképpen a klór ionok sajátos kezelése a tüdőben és a hasnyálmirigyben, ami azután egész lavinát indít el. Nekem is rengeteg bajom volt a nyálkahártyámmal, de szuper, mert 4 éves koromban kikapták a manduláimat, mire azután évente 3-4 alkalommal begyulladt a fülem, a torkom, és köhögtem mint a szamár. Ha akkor abbahagyom a Gabesz féle étrendemet, amiben főleg a zsír, meg a fehérje és a szénhidrát dömping volt az irányadó, de azért valamennyi gyümölcs is volt, de pl. a petrezselyem zöldtől hányingerem volt, mikor a levesben láttam... Szóval meglehetősen el voltam vadulva. Tehát, ha akkor elkezdem a zöldet, az életem gyökeresen másként alakul, hasonlóan ahhoz, ha a katonai sorozáson megtalálták volna a CF-et és az RA-t, amiről lehet, hogy alig tudtak valamit '66-ban, akkor is más lett volna az életem, mert a katonaság hiányzott a legkevésbé az örömömhöz. Szóval a lényeg, hogy a sóevés miért is rossz az emberkének: mert a durva vegyszer tönkre vágja az egész nyálkarendszert és nyirokrendszert, valamint hamarosan a hasnyálmirigyet is, lásd cukorbetegség. Az apám és nagynéném, és az egész felmenőim cukorbetegek voltak. Most, aki úgymond "egészséges" ne örüljön, mert neki majd a vesekárosodással, gyomor és bélproblémákkal kell a kórházba zarándokolnia. Szóval, az okos genetikai tudat úgy pórbálja a buta embert a helyes irányba kényszeríteni, hogy betegségeket tol az orra alá, de az inkább az orvosok betegségellenes, tünetellenes, mellesleg igen jól jövedelmező módszerével operál - akár a szó szoros értelmében is - ha az ember feleszmél a saját sorsára, és a korai emberek történetét is kicsit megismeri, akkor megérti, mit is kell tennie. Mellesleg ez a nyavalya oda vezet, hogy igen rossz lesz a felszívódás, és soványság alakul ki. A zöldek (lásd: reggeli vad zöld ital) éppen azt adják, ami közvetlenül is felszívódik, és annyi tápanyag van benne, hogy nincs gond a táplálással. A zsírok témája is kb ide vezet, mert a CF miatt a hasnyálmirigy (szénhidrát-fehérje-zsír bontó enzimek) ezt se bírja. Szóval Shakespeare (és Arany János) tudott valamit... Nem a zöldevést kell kárhoztatni a soványságért, mert már az okok is ott vannak... De a zöldevés az egyetlen módja annak, hogy az RA és a CF tünetmentesen, vagy minimális tünettel, hosszú évekig elviselhető maradjon, és talán a megfelelő étrend javít a genetikán, ami azt is eredményezheti, hogy az emberiség azon része, akik már megvilágosodtak, talán jobb géneket tud átörökíteni. Ugyanis a sómentes nyers és nagy tápanyag tartalmú étrend hatására a nyálka olyan formában képződik, hogy már nem sűrűsödik be és pláne: nem telepednek meg rajta a bacik, vírusok stb. , hogy az egész kellemetlen utóhatás elmarad, és az ember erős, munkaképes lehet.(mi lenne szegény virológusokkal, mikrobiológusokkal, gyógyszervegyészekkel, ha ezt mindenki megértené?!) Ezért mondom néktek..., hogy az se olyan nagy baj, ha egészségesnek érzitek magatokat, mert a bennetek lappangó hibás gének, nagy része ezzel megkaphatja az eredeti erős génállományát. Sok sikert hozzá!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stoner 2015. jún. 19., pén. 12:35-kor.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. jún. 19., pén. 12:33

A nyár és a méhek hozták magukkal, hogy egy darabig várnom kell a tönkölyre, de ez nem ejt kéltségbe, mert legalább felüdülhetek a sok cseresznyétől, és a többi finomságtól. A súlyom megint kezd lefelé kúszni, mégsem gyengülök. Mindig arra gondolok ilyenkor, hogy mennyire reálisak az összevetéseim: tényleg frissebb vagyok vagy csak beképzelem magamnak, de a tegnapi nap is rácáfolt, mert gond és lihegés nélkül hajtottam magam felfelé a Somló hegyen. Talán sikerül megtalálnom az egyensúlyt, és a napokban megtalált új felismerés csak az egészről alkotott képemet élesíti.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 19., pén. 12:58

A súlynak nem kedvez a nyár, bár változatos is a kínálat. Egész télen vártam, hogy legyen már meggy, eper, őszibarack, cseresznye. De ezekkel mégha pukkadásig teleeszem magam, akkor sem elég valahogy kalóriára. A cseresznye még csak-csak, de pl. eperből meg kéne ennem több kilónyit, hogy elég energiát adjon. Annyitól meg biztos rosszul lennék. Szükségmegoldásként néha datolyával turmixolom, hogy felturbózzam. Hiába, mégiscsak oda lyukadhatunk ki, hogy a trópusi banán, datolya stb. a mi eledelünk. Télen jobban megvoltak a kalóriák, datolyaszilva, banán, olykor „import szőlő”. Most meg itt a sok finom, színpompás, ámde energiaszegény gyümölcs.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2015. jún. 20., szomb. 19:59

Súlytartást magok bevitelével lehet elérni. Ha valaki alul súlyos egyen a 811 aránynál is több magot. A lényeg, hogy nyers legyen. Lényeges továbbá, hogy a magnak életképesnek kell lennie. Én csak olyan magot eszem, ami csirázik. Ennek leellenőrzése lényegében kiderül az evés előtti feltárásakor (puhítás) áztatás. Ha nem csirázik, vontatottan, kis arányban csirázik, a mag döglött, s ajánlatos a kukában landoltatni. Az a jó, ha a mag gyorsan csirázik. Továbbá a magnak ízesnek kell lennie, általában ha csíraképes, akkor az ilyen.
Döglött lehet a kereskedelemben kapható magok közül, fehér szezám, napraforgó, kopasz zab, tökmagok stb.
A dinnyemagok brutális táperős magok. Lényegében megverik a tojás fehérjeállományát és kicsit a tökmagot is. Ezért pl. ajánlatos kis béltartalommal turmixolni a sárgadinnyét, majd a kreálmányt finomszűrőn (1 mm) átkeverni bottal, a héjas zaccot kidobhatjuk. Ha teszünk bele egy kis héjat is, akkor kb. olyan lesz az íze, mint a sárgaborsó főzeléknek. Most már termelhetjük befele a csemege kukikat, ehetünk kopasz zab turmixot, csicseri és beluga lencse csírát, lehet aszalni lenmag kenyeret, hajdina kenyeret stb., stb. Sózásra csak a természetes sók a jók (szárzeller porítmány), semmilyen só, legyen az himalájai, vagy kelta stb.. nem a testbe való. Én vizeket sem nagyon iszom, inkább facsarjunk valamilyen növényi lét. Az egyedüli kész víz az embernek az esővíz, mely teljesen desztillált. AZ ásványvizek, mégha lágyak is lényegében szervetlen salakot tartalmaznak, mely sokat és hosszútávon alkalmazva lerakódhat a testben hasonlóan, mint amikor a radiátorra rátesszük a párologtatásra szolgáló vizet és az edény falán ott marad a vízkő.

VE.
Bő, változatos gyümi és zöld!
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: frvfun » 2015. jún. 21., vas. 16:50

Sziasztok,

Angolul tudóknak, ez mintha nem vetne jó fényt ránk:

https://www.change.org/p/youtube-termin ... m-for-life
frvfun
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2015. jún. 21., vas. 16:43

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 21., vas. 18:19

Köszi a súlynövelő tippeket, Iván, nálam a magok aránya eléggé megvan, a napi zsírszázalék több, mint 10 %. Most inkább a csírákra, zöldekre helyezek majd nagyobb hangsúlyt - a gyümölcsös zöldturmix továbbra sem túl jól emészthető nekem, úgyhogy inkább külön mennek a zöldek.
A fenti linkkel kapcsolatban pedig: a 30bananasaday azért nem ugyanaz, mint a 80 10 10. Az tényleg hülyeség, hogy tonnányi banánokkal tömjük magunkat. Ezzel együtt, a cikk írója és "elszenvedője" valószínű már régebben a betegségei szélén állt. Viszonylag rövid idő alatt nem hiszem, hogy egy étrendtől ennyi baja összejött volna.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. jún. 22., hétf. 0:08

Dóri, egyetértek veled!

Csak mert az emberek NEM olvassák, vagy nem TUDATOSÍTJÁK Grahamat, elkezdek idézni tőle..

"Én magam azt vallom, hogy a hasznos élelmet mértékkel kell fogyasztani, mert csak akkor válnak hasznunkra, de azt, ami káros a szervezetünknek, azt messzire el kell kerülni, és egy falatot sem szabad enni b e l ő l ü k ."
26. o teteje..
Ez saját értelmezésemben NEM korlátlan - 10000 Kcal banánevést jelent..
De persze mindenki másképp is magyarázhatja..
De azt,h beteg emberek szervezete mire, hogy reagál, számomra NEM jelent semmit..
Főleg nem azt, h ha egészségesen étkezett volna egész életében, akkor is ez lenne a hatása..
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2015. jún. 22., hétf. 7:19

Meglepődtem én is a Freelyék visszalépésén. Fejben nem értették meg eléggé a nyersezést, azon kívül egyetértek azzal, hogy a nyersezés nem azt jelenti, hogy 30 banánt magunkba kell tömni. Ez annál sokkal több sokban más. Én túl sokat nyerseztem, hogy érezzem , annál nincs jobb.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron