80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 24., szomb. 20:55

http://www.30bananasaday.com/profiles/members/

A 811 csendes forradalma zajlik a fejlett világban.

1087 fő!

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2012. márc. 25., vas. 6:48

Szerintem természetes, ha az embernek olykor vannak fenntartásai, mindennel kapcsolatban. A valódi tudomány folyamatosan kételkedik. A kétkedés nélküli elv nem tudomány, hanem vallás.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. márc. 25., vas. 7:46

Kösz Iván!

Ismét nem a 811-ellen vagyok, de szerintem ha valaki eszik egy kis főttet attól még nem kell, hogy gyengék legyenek a fogai, (esetleg majd csak öreg korában)
Viszont tényleg sok nyers evőnél találkozni ezzel a problémával, aminek azért továbbra is kíváncsi lennék az okára. :roll: -jelenleg csak találgatni tudnék.
Az egyik csoportnál azt látom, hogy nagy hangsúlyt helyeznek a zöldekre, viszont nincs meg a kellő kalória, esetleg ez is lehet egy ok. Aztán van egy másik oldal aki eszik bőven gyümölcsöt, de a zöldekre nem fordít akkora figyelmet. -ki tudja talán ez is befolyásolhatja, és valahol a kettő közt kellene egyensúlyt teremteni. (de csak hangosan gondolkodtam, most nem is akarok tovább találgatni)


Dóra, Veled is egyetértek!


Szép napot! :D
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2012. márc. 25., vas. 9:10

RAtti írta:Kösz Iván!

Ismét nem a 811-ellen vagyok, de szerintem ha valaki eszik egy kis főttet attól még nem kell, hogy gyengék legyenek a fogai, (esetleg majd csak öreg korában)
Viszont tényleg sok nyers evőnél találkozni ezzel a problémával, aminek azért továbbra is kíváncsi lennék az okára. :roll: -jelenleg csak találgatni tudnék.
Az egyik csoportnál azt látom, hogy nagy hangsúlyt helyeznek a zöldekre, viszont nincs meg a kellő kalória, esetleg ez is lehet egy ok. Aztán van egy másik oldal aki eszik bőven gyümölcsöt, de a zöldekre nem fordít akkora figyelmet. -ki tudja talán ez is befolyásolhatja, és valahol a kettő közt kellene egyensúlyt teremteni. (de csak hangosan gondolkodtam, most nem is akarok tovább találgatni)


Dóra, Veled is egyetértek!


Ratti ejnye ejnye jön maj Ivbán bá és rádpirit:


Az Univerzumban a 811 a tökéletes nyers táplálkozás ez embernek vasbetonacélsziklaszilárd fogat ad Nick Árpi elmehet az anyjába,hogy Boinget,kamiont,vonatot húzott el a fogával vascsöveket hajlított meg vele pedig csak húst zabált egész életében:) Graham meg fogával csipkedi le a Sziklás hegységet ne kételkejd az út elején vagy még ha majd 8 évig nyomod a 4-es metróhoz nem kell fúrópajzs:)


Szép napot! :D
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 25., vas. 9:35

Ha valaki rendszeresen eszik még kis mennyiségben is főtteket AZ ELŐSZŐR IS NE NEVEZZE MAGÁT NYERSEVŐNEK, másodszor NEM LEHETNEK OLYAN JÓ csontadatai, mint egy sok zöldet evő ideális nyers evőnek (811).
Valóban a kulcs a sok zöld, jól látod. Ezt Graham nem emeli ki annyira a könyvében (2-6 kalóriaszázalékot mond, ez megfelel 30-80 dkg zöldnek). Én a felső 6%-ot javasolnám, és megemelném a zöldeket 5-10 kalóriaszázalék közé. Ezt nem egész évben, de amikor van, és amikor szezonja van a zsenge zöldeknek, akkor mindenképpen enném. Most pl. szezon van, tavasz az a zöld szín, a máj szervünk ideje, melynek színe a zöld. Spenót, salik(római, fejes, jég), mangoldok, gazok most vannak bőven. A legfontosabb zöldünk a SPENÓT egyébként! Majd a második lépcső hazai viszonyokban a zöldspárga behozatala, nálunk most jön, és nyár elejéig kell nyomni az össz zöldek közé betenni, és arányosan csökkenthető más zöld, de az össz zöld mennyiség meglegyen. Majd nyárelőn kimegy a spárga, felmagzanak a zöldek, és letelünk anyagaikkal is, és ilyenkor mehet a 3-5 kalóriaszázalék zöld, vagy akár napokig zöldnélküliség is, de hosszú időre nem lehet a zöldeket mellőzni. Na, ez a kulcs és ez a legújabb felfedezéseim, és gyakorlati kimutatásaim eredménye is, hogy a zöldek hangsúlyozottabban kellenek az étrendben, mint korábban csináltam.
Ezért fontos Boutenkó munkássága, aki viszont kiemeli a zöldek fontos szerepét az étrendben.
Ő viszont nem emeli ki a gyümiket kellően. Tehát a kulcs és az igazság a 2 nagyon hasonló irányzat ötvözete.

Tehát az csinálja jól, aki rendszeresen változatosan zöldeket és turmixukat eszegeti a gyümik mellé.


TUDJUK A SZLOGEN A LÉNYEG!!!
NEM VÉLETLEN ÍROM LE VÉGSZÓNAK, MERT EZ A KÖVETENDŐ JELSZÓ, AMIT NAPI SZINTEN MEG KELL CSELEKEDNI:

Bő, Változatos gyümi és zöld.
VE.
:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2012. márc. 25., vas. 9:51-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 25., vas. 9:49

Dóra!

Természetes, h. ktelkedünk, és jól is van ez rendjén. Most bedobtak egy filmet, pl. amin 4 éve túlvagyok már és nem mond nekem semmit. Nézzétek meg itt, még ingyen megnézhető 03.31-ig. http://www.hungryforchange.tv/
De az emberek többségének ez még nagyon új, és pont ez a film kell neki, hogy némileg tudjon változtatni, és főleg megértse, miért kell változtatnia. Persze a dolog árnyalt, mert nem mindenki kövér és nem csak a legrosszabb út létezik, hanem vannak mindenevő egészségtudatos, jól kinéző, salizó, kis zsírozó, lightosan hőkezelő sok gyümit evő emberek nagy hányadban, akik fittek, látszólag egészségesek. Csakhogy tudjuk, ezek az emberek sem messze nem egészségesek(Ők azt hiszik, de nem úgy van), mert a valódi egészség az a vibrant szinten épül meg és annak egyedüli eszköze a 811. Ezeket ez a film nem érint, tehát az összes célcsoportot nem célozhatja meg, vagy csak részben.


:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 25., vas. 10:02

Laci!
:D

Lökj egy pofa sört, ne is törődj vele.

:lol:
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 25., vas. 10:26

Ratti csinálj spenót kúrát, az megerősít és kikerekedsz.

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. márc. 25., vas. 11:43

Sz'asztok!


Laci nem szükséges rámpirítani, hiszen lényegében én is azt mondom amit Ő. :D

Amúgy jól megaszondtad, ha miden jól megy pár év múlva mi "rágjuk" ki az alagutat. :lol:


Szia Iván!

MÉG MINDIG! 811 párti vagyok, úgyhogy no problémó. :bandit:

Csak néha elgondolkodom azon, hogy vajon mi lehet az oka az ilyen-olyan többnyire az átállás idelye alatt felmerülő problémáknak. (pl. az említett fog)

Egyetértek Veled mindenképp abban is -én is ezt mondom-, hogy együk meg a szükséges kalóriát döntően gyümikkel, s emellett átlagban legyen meg az ajánlott zöld mennyiség. (néha kicsit több néha esetleg kevesebb, szezon szerint)
Kicsit visszatérve az előbbi találgatásaimra, több nyersevőnél azt láttam/látom, akik régebben álltak át (amikor még nem volt "ennyire" ismert a 811), hogy nagy hangsúlyt helyeztek/helyeznek a zöldekre, salátafélékre, kobakosokra, egyéb zöldségekre, magokra, viszont a kalória kicsit deficites. Így hiába ettek pl. elegendő fehérjét, mégis lehetett belőle hiány a nem kellő energiabevitel miatt.

A másik amit írtam, hogy a zöldeket nem tartják "annyira" fontosnak, sokkal nagyobb figyelmet fordítanak a gyümikre (kalóriára) .
Szóval én is amellett vagyok, hogy valahol Graham és Boutenkó közt lenne a jó arány.

Még csak annyit Graham-hoz, hogy szerintem a tartósan nagyon alacsony (6-8-10% alatti) testzsírszázalék sem a legjobb. Ilyenkor már eléggé "pengeélen táncol a szervezet". És el tudom képzelni -főleg ha még a mozgást is túlerőltetjük- hogy annak ellenére, hogy sokat eszik valaki, a nagy igénybevétel miatt mégis kevés a kalória, és a szervezet "magához nyúl". -az említett futó is 3-4 %-ot ír, ami elég kevésnek tűnik, főleg ha ez hosszabb távon fennáll.

Amikor elkezdtem a 811-et én is nagyon lefogytam, (majdnem csont és bőr, a mérleg nem is tudta mérni a testzsírt olyan alacsonyon lehetett) a körmöm is gyengült, és ínyproblémák is kezdtek előjönni. -a romlás szerencsére megállt de, bár még teljesen nem rendeződött.


Szóval:

Bő, változatos gyümi és zöld! :D
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 25., vas. 12:16

Ratti már a zöldekkel is 7-8-10 % zsír bemegy. Nyugodt lehetsz, hogy a zsír nem probléma még akkor sem ha az ember 0% magot eszik. Ekkor, 955, azonban enni kell a zöldeket bőven. A 10% már egy biztonsági többletet hordoz, és ezt a kis mértékű mag és avokádó fogyasztás adja és erősíti. Kezdők persze ne kísérletezzenek ezzel. Mindíg haladni kell a fejlődési állaponknak megfelelően előre. Amikor kezdjük mindenki lesoványodik, mert alkalmatlan a nyersevésre a testünk. De a test később kikerekedik, ahogyan alkalmas lesz hozzá. Másrészt a kezdő rutintalan, és tudatlan, nem tudja jól csinálni, nem ismeri miben mi van, és mire mivel kell válaszolni. De már szerencsére nem vagyunk kezdők, s jó úton haladsz.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. márc. 25., vas. 12:26

Iván félre értettél.

A zsír százalék alatt nem a napi kaja bevitel százalékos zsírarányát értettem, hanem azt hogy a testünk hány százaléka zsír. -teljesen más a kettő.

Azt akartam csak mondani vele, hogy szerintem nem jó ha valakinek hosszú távon túlságosan alacsony a testzsírszázaléka, még akkor sem ha emellett izmos. (szóval nincs a bőre alatt semmi zsír)

Ha jól tudom nőknél a nagyon alacsony testzsírszálék okozhat a csontrendszerben negatív elváltozásokat a különféle hormonális hatások miatt.
Férfiaknál is csökkentheti a tesztoszteronszintet. (azért nem kell pocakosnak lenünk, itt most csak a szélsőségesen alacsony testzsírról beszélek)
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 26., hétf. 7:21

Kórosan alacsony testzsírszázalék az nem a 811-en alakul ki a testben, hanem az idétlenül fogyózó egyének esetében jön létre. Ugyanis a gyümikből azonnal könnyen mobilizálható zsír képződik. Mindamellett a zöldek rendkívül gazdagok esszenciális zsírokban úgyszintén, ráadásul a hasznos zsírokat hordozzák, és ráadásul az ideális esszenciális összetétel arányban. Aki követi a :
Bő, változatos gyümi és zöld szlogent, annak tokája lesz, ha nem mozog eleget a 811 en.
Bőre és testtömege mindig a legegészségesebb, könnyen mobilizálható hasznos zsírral csordúltug fel lesz töltve, és nem úszik a teste a rossz zsír fogságában, ami aztán súlyos betegségek kiinduló oka lesz majd.
Ha időnként eszik egy kis olajos magot, akkor teljességgel kizárt, hogy testzsír tömege hiányt szenvedjen.

Sem a zsír, sem a fehérje, és sem a többi tápanyag a 811-en nem kérdés, sokkal inkább kérdés a káoszban élő, mindent evő testeknél, ahol a káosz rendetlensége és az abból eredő anyagveszteségek, hasznosulási és testkémiai defektek egy kifordult testben élve megadják nekünk mindezen hiánybetegségeket tápanyagokban. Ezen testek rosszul tápláltak bár úsznak a káros zsírban, és más szemétben mégsem a testbiológiájuknak megfelelően tápláltak, szemét , és tápanyagnak nem nevezhető anyagokat kapnak, testkémiájuk egy kínlódás, testi létezésük meg pöfékelés. Ezt nem értik meg sokan, amikor a vibrantságról beszélek, hogy az egy egészen más világ. Látszólag ugyanaz a hús vér test, a valóságban, a mélyben meg szinte más fajról beszélhetünk, ég és föld a kettő. A valóban egészséges emberi test, ami úgy működik, ami a soha sem volt emberi testműködés, az kizárólag a 811 kizárólagosságában épülhet meg, nincs más út. Mosolygunk ezen és viccelődünk, mert nem tudjuk, hogy van ilyen, és nem is hisszük el, csakhogy aki veszi a fáradságot, az majd vibrant lesz, leesik az álla, és hihetetlen remegő boldogságban éli majd le az életét megvilágosodva immár a vibrantság élményének valós átélésében. Aki pedig eljut ide, annak már egy hagyományos lét csak egy szánalmas kis lesajnálni való létezéssé degradálódik, és soha többé nem akarja már azt az állapotot vissza. Fogjuk fel, hogy létezik egy vibrant test, ami hihetetlen élmény, és mindenki számára elérhető, ha tesz érte. Aki a 811-et helyesen és következetesen életmóddá teszi, az egészen egyszerűen révbe ért. Egyedüli feladata, a dolog magas szintre fejlesztése onnantól. Amitől a helytelenül táplálkozó retteg az el is éri törvényszerű helytelen étkezése miatt, és minden hasonló viselkedés és félelem a 811-en alaptalan olyannyira, hogy az attól félőt nem képes elérni még akkor sem ha fél ezektől. Ugyanis az a pozitív ördögi kör veszi kezdetét, ahogy megy előre az időben egyre magabiztosabb lesz, és egyre jobban elhiszi, hogy jó úton van, amint érzékeli, hogy teste fizikai állapotába, és egészségébe folyamatos a javulás. Egész egyszerűen nem elég erős a kétely, hogy bármit is képes legyen manifesztálni a testben, mert a meggyőződés , hogy jó úton vagyok, előbb utóbb semmisé teszi a kételyt. Aki meg nem jut el ide, az úgyis megragad a régi élete valamely szintjén, és soha sem lesz vibrant, mert valamilyen attitűdből nem lesz képes elsajátítani a 811 kizárólagosságát. Vibrant test azonban csak ezen épülhet meg, nincs más út.

Egész egyszerűen a 811- en mindent úgy kapunk, meg ami az ideális, és ilyen módon ideális tétműködés és testi egészség épül, és csakis ezen, mivel ez az egyedüli, ami ideális nekünk.


VE.
Bő, változatos gyümi és zöld.
:D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2012. márc. 26., hétf. 7:44-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 26., hétf. 7:35

Ratti, nézd meg a számokat. Csinálj recepteket mennyiségi zöldekkel és meg fogsz lepődni, hogy milyen gazdag zsírbevitelt érsz el ezekkel. Nézz meg egy bivalyt, elefántot. Egyik sem eszik rántottát. Láthatatlan zsírban gondolkozzunk, amik az ételtől jönnek, és ne az olajlocsogtatásban, mert az egyik pont azt és pont úgy adja, ahogyan és amennyi kell, a másik meg csak arra jó, hogy zsíranyagcsere zavart képezzen.
Mindig az a tökéletes, amit a természet ad nekünk, amit az ember csinál, amikor kivonatokat löttyint az ételébe, az a testnek kódolatlan zavart ad, amit KI KELL küzdenie magából.
Amikor a test ideális működést nyer a 811-en, azért és attól nyeri azt, mert ideálisak az ételei. Amikor a test elcsesződik a hagyományos ételen, akkor meg tök mindegy már mit csinál, lötyögtethetünk neki zsírt, kivonatokat, hőkezet szarokat, a testkémiája kifordult. Na, ennek a működésnek kell a toldozom- foltozom elv és kell a tüneti orvoslás, a gyógyszeripar és minden más, mert a rendszer megbomlott és valóban beteg és kifordult, terhelt, és defektes. De annak a testnek is az oki kiút a 811, a mankók nélküli élet az ez. De a hagyományos testek a tüneti létben élnek és azt kezelik, csakhogy az nem a gyökerek, mert azt a 811 oldja meg.

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. márc. 26., hétf. 8:24

Szia Iván!

Úgy látom még mindig nem érted mit akartam mondani. Ne vegyél már mindent a 811 elleni "támadásnak". -most egyáltalán nem erről van szó.

Ha valaki túlságosan lefogy mert nem eszik eleget (holott ehetne) akkor az NEM a 811 hibája! -nem ez mondtam.

A számokat már fejből vágom nem kell nézegetnem. (természetesen azt is tudom hogy egészséges cukrukból is tudunk zsírt felhalmozni, és nem kell ehhez feltétlen több zsírt enni)

Még egyszer csak egy mondatban:
Egyszerűen annyit akartam mondani, hogyha valakinek túl alacsony (pl.5% alatt van) a testzsírja az szerintem már nem olyan jó. (szóval amikor már szinte minden ín, izomrost kilátszik, nagyon "szálkás")
Ebből a szempontból most lényegében mindegy, hogy ezt milyen kaján érte el.
Az egészet csak azért említettem meg, mert ha valaki már-már szélsőségesen alacsonyan akarja tartani a testzsírszázalékát akkor vagy nagyon ki kell számolnia a napi kalóriát, vagy nagyon sokat kell mozognia nehogy felesleg keletkezzen, szóval a napi energiabevitel eléggé ki van centizve. -és így a szervezet az "éppen elég" és a "hiány" mezsgyéjén táncol. -és itt már nincs kizárva, hogy különféle hiánytünetek esetleg kialakuljanak. (szerintem pl. Graham is már túl "szálkás")
De mondom még egyszer, hogy ez bármilyen kaján lehet, nem a 811-ről van szó.

Na de annyira nem is lényeges egyszer majd "élőben" megbeszéljük. :D
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. márc. 26., hétf. 19:30

Velem ne foglalkozz Ratti. Én mondom a magamét. Nem akarlak én bántani, Te vagy a leghűségesebb követőm.
Az országban nincs is más, aki ennyire próbálja követni a 811-et rajtam és rajtad kívül, talán még Stóner. Hányan voltunk már itt, tanúja vagy ennek, és látjuk, hogy jöttek azt mentek. De jól is van egy így, mert mi azért tudunk itt maradni, mert valóban komolyan gondoljuk és komolyan is követjük a 811-et, ami mellé szegődtünk. Mi egyformán gondolkodunk, kár, hogy ebben az országban ilyen parányi közösség felvilágosult olyannyira, hogy a nyers étkezést magáénak vallja.
De ne is csodálkozzunk ezen egy olyan nép esetében, aki az önpusztításban és egészségtelen életvitelben világelső.
De mint ahogy a fejlett világban is leesett már sok ezer embernél a tantusz, előbb vagy utóbb nálunk is sokan fogják ezt az életet választani, tudniillik ez lesz a jövőnk.



:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég