80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: balazs1 » 2012. máj. 2., szer. 16:53

Iván!
Lucerna jót tesz? Ha igen, mekkora mennyiség levét szabad meginni?
Eddig háromszor próbáltam,de olyan rossz az íze (zeller zöldet,gyermekláncfüvet kisebb mennyiségben magában is megeszem gond nélkül,de ez...),hogy elkezdtem gyanakodni,interneten vegyes véleményeket találtam. Wikipédia: "Lucerna ellenjavallat: MÉRGEZŐ! Vérszegények használatát orvossal beszéljék meg!"
Előre köszönöm a segítséged!
balazs1
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2012. máj. 2., szer. 16:39


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 2., szer. 18:22

A lucernát lehet enni, leginkább a zsenge felső hajtásait együk. Mivel keserű fű, ezért salátaként , önmagában nem ízletes, viszont zöld turmixokba hasznos zöld, s igen táperős is. Szaponin tartalma van 2-3 %, de ugye a babfajtákban is van tripszin inhibítor, az almamagban meg cián, és sorolhatnánk ezen mérgeket, melyek viszont kis mennyiségüknél fogva inkább gyógyszerek , mint ártalmasak.
Keverékekben alkalmazzuk inkább , és nem kell sokat enni belőle.
Hasonlóan hasznos a vadkendert is eszegetni, mert ez igen erős immun erősítő.
Emellett érdemes eszegetni minden fiatalító, stimuláló ételt, és fúszert, l. gyömbér, medvehagyma(lassan vége), gingkó fa levele, búzafű, árpafűlé, és sorolhatjuk.
Igazából nagyon sok féle zöldet kellene enni kis mennyiségben, de legalább is több tucatot.

http://translate.google.hu/translate?hl ... a_sati.htm

http://translate.google.hu/translate?hl ... falfa.aspx
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 6., vas. 14:02

Az nem elég, ha az állatokat nem esszük meg és kikiáltjuk magunkat kulináris vegánnak. Mivel a hőkezelő vegánság zsákutca és egészségtelen.
A nyers mennyiségi magevő vegán szint az hasznos átmenet a hőkezelésről és az állati termékek megevéséről leszokni vágyóknak, de a test még ezzel nem ér az ideális testkémiai állapotába és egyensúlytalan továbbra is.
De a valódi egészség az alacsony magtartalmú, nyers vegán szinten (811) épül. Az embernek is, mint valamennyi fajnak megvan a saját, csakis rá jellemző egyedi táplálkozása, melyről nem távolodhat el messzire, ha a testkémiáját egyensúlyba szeretné látni.
És a 811-en hangsúlyozottan kell enni változatos zöldek(vad(porcsin, gyermeklánc., libatop, madárs., répalevél, petrezs., rukola, tyúkhúr, csalán, krucik levele, lucerna, disznóparéj, céklalev, hagymák, stb.) és saláta zöldek) tucatnyi fajtaszámát levekben, turmixokban, és zsenge édes salátákat pedig önmagukban, vagy a vadzöldlevek mellé. Én ezt emelném ki adalékként a 811-hez, melyben ez nincs kihangsúlyozva, de az embernek a zöld levek nagyon kellenek és sokszínűen, változatos fajtaválasztékban adva.
Fontos még a 811-ben a napi legalább 1 fajta édesgyümi bevitele, mert ezek az éhség igazi elvevői, mivel kellő koncentrációban adagolják a cukrot a testnek és az agynak. Banánevéskor pl. jelentős endorfin szabadul fel, mely szükséges a tökéletes jóllakottság eléréséhez. De hasonlóan működteti ezt a datolya, mangó, édes Stanley szilva, édes húsosos szőlők, sárgadinnye, fekete édes cseresznye, édes barackok, faszeder stb.

A testnek még meg kell adni a 811-en rendszeresen a mag kiegészítést csíramag, vagy áztatott mag formában az ajánlott 1-2 uncia mennyiségben (3-7 dkg). Ha átmenetben több a nyers mag, akkor az nem baj, később csökken ezekre az igényünk.

Lassan indul a cukorborsó, amíg zsenge vegyük. Spárgázni már javában kell, még van 1,5 hónapunk.
Eprek lassan megjelennek elfogadható árban, már tudtam venni 400 ért kg-ját, Görögöt, nagyon jó volt.
Sárgadinnye is van már. Cseresznyék is lassan jönnek.


VE.
Bő, változatos gyümi és zöld.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 6., vas. 14:10

És fontos a napi intenzív sport 1-2 óra, és a napi fél óra nap.

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. máj. 6., vas. 15:56

Napi 1-2 óra sport?

Ha valaki ülő munkát végez akkor biztosan szívesen futkározik utána akár napi 2 órát is, de ha valaki egész nap szinte talpon van akkor néha alig várja hogy leülhessen. -ettől függetlenül azt gondolom a sport nagyon fontos! de a mennyisége/milyensége szerintem egyéni.

Iván bocs ha nem így van de az írásaid alapján néha az az érésem, hogy mindig azt tartod tutinak amit éppen Te csinálsz. :roll:
A sportot régebben is biztos fontosnak gondoltad, de ha jól emlékszem valahogy nem tulajdonítottál neki ekkora jelentőséget.
Többször volt olyan vélemény, hogy pl. egy kis főttet is evő, de sokat sportoló jobb egészségnek örvendhet mint egy keveset mozgó 811-es.
Erre azt szoktad mondani, hogy nem ez számít hanem a testkémia (vagy valami hasonló).
Az az érzésem, hogy mostanában jobban elkezdtél a sporttal foglalkozni, és most már Te is nagyobb hangsúlyt fektetsz rá. -legalábbis az eddigiekhez képeset.

Zöldek:

Sokszor írtad, hogy akár 3-5 féle váltogatása is elég a "vibrant egészséghez", most meg lehetőleg együnk több tucatot. (24-et? 36-ot? 48-at? vagy 60-at? mert ez a több tucat) Ja és egy kis búzafű sem árt.
(persze ezek gondolom részben csak ajánlások -amikért köszönet- de néha mégis elég furcsán hangzik)

Szóval akkor mégsem elég 4-6 féle, és így ne is várjuk a "vibrantságot"? (ha tehetem ennél azért igyekszem én is több fajtát enni, de nem mindig sikerül)
Most akkor mi a helyzet? Vagy ez már csak azoknak szól akiknek a "vibrantság" sem elég?

Megint csak az az érzésem támadt, hogyha éppen 3-4 félét eszel akkor az is elég, de ha jobban belehúzol akkor más is tegye azt "ha igazán jót akar" mert csak így fog igazán jól működni. :hmm:
(biztos jobb lenne ha nem így lenne de pl.a petrezselyem meg a spárga sajnos még így 3 év után sem tartozik a kedvenceim közé, sőt :? és így nem is viszem "túlzásba")

Törekszem én is egyre nagyobb változatosságra, de nem akarok ennyire a kajánál leragadni, és folyton azt keresni hogy hogyan lehetne még néhány "századmásodpercet lefaragni". -na de csak hangosan gondolkodtam. :roll:

Nem kritizálni akartalak, de néha tényleg "ez jön át".
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 7., hétf. 6:58

Nem tudtam most 2 évig rendesen sportolni. A sport, mozgás fontos. Ezt soha sem mondtam, hogy nem az, mert edzettebbé tesz. Azt azonban soha sem mondtam, hogy egy nem 811 es aktív sportoló az egészségesebb, mint egy nem sportoló 811-es, bár ez utóbbi nem túl jó. A nem sportoló 811-es testműködésének magasságát soha nem képes elérni egy mindenevő, kigyúrt egyén, a két test teljesen eltér működésében, az egyik egy hatékony test, a másik egy pöfékelő testkémiáját tekintve. A napi mozgásnak meg kell lennie, természetesen, ha valaki tevékeny és nem ülőmunkát végez, lót-fut, pakol, stb., az természetesen mozgás kategória és természetesen, ha nem igényli, akkor ezen felül nem kell lefutnia 10-15 km-t, mert, megvan a km egyéb úton.

Mindenkinek egyénileg kell ennie, amit, és amikor éppen kíván, persze felismerve mi a helyes és nem helyes testi kívánalom. Ha nem szeretjük a spárgát, nem kell erőltetni. A lényeg a 811 pályán kell maradni, de adaptálni kell a fő vezérvonalat egyrészt a saját egészségi állapotunk és érzékelésünk kívánalmához, másrészt a saját területi és földrajzi adottságainkhoz és lehetőségeinkhez mérten. Nem kell az ajánlásaimat követni, mint ahogy én sem követem a Graham receptjei 100%-ban. Nekem nem elég 1 fajta saláta, és szeretem bevinni a zöld leveket, mert az utóbbi időben azt érzem, jót tesz, ha naponta gyakran iszom, eszem ezeket. Ezért én a Boutenkó vonalat kicsit ötvözöm a Grahamivel, de persze a hangsúly ez utóbbin van. Mondtam igen, hogy az alap változatosság elég hogy minden tápanyaghoz hozzájussunk, 4-5 féle zöld és akár 2-3 szezongyümi is. De miért ne tegyük változatosabbá az étrendet? Annyi féle zöld és mag és gyümi van. A 811-en belül ezért hasznos a változatosság, mert új ízeket és színeket hoz az étrendbe.

Amit akarok átadni, hogy érezzük a fejlődés végtelen, a tapasztalati tudás meg növekszik, ha kreatívan és a szűnte len jobbítás kérdésében gondolkodva keressük az étkezésben az utunkat. A legjobbat lehet tovább idealizálni.

http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/?modul ... lom=509244

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 7., hétf. 7:29

Egyébként épp tegnap gondolkodtam azon, milyen hatalmas a szerencsém, milyen okosan megláttam merre menjek. Ugyanis nézegettem a facebookon más csoportok írásait és szinte sajnáltam embertársaimat, mennyire vakok, persze önhibájukon kívül, mert egész más utakban hisznek, gondolkodnak számos megfontolásból vezérelve. Pl. az egyik csoportban kínálgatta az egyik a finom lencselevesét és hangoztatta tökéletes ételnek. Ez számomra már szánalom kategória, mert mély meggyőződéssel hiszem, hogy meg lehet tanulni a tiszta nyerset, és azon belül is a legjobb utat, mégha azt gondoljuk, hogy nekünk az nem elég kielégítő. Az a helyzet úgy szeretném embertársaim vak szemét felnyitni, csak persze nem egyszerű dolog, és számos tényezőtől függ, ezért ma már nem is erőltetem ezt senkinél, mert ezekre a dolgokra mindenkinek magának kell rájönni. Ha képesek vagyunk a táplálkozásban emberi gyarlóságainkon átlépni, és magunk mögött szeretjük tudni végre táplálékdrogizált testünket, akkor az út adott. Persze sajna még a felismerés állapotába is el kell jutni, mert még ott sem vagyunk sajna. És csak ezután lehet egy kitartó folyamatban megérteni, megtanulni, és megmaradni a legjobb úton, a fordulópontunkat megkeresve, ami megint csak nehéz, és küzdelmes út. De feladjuk, akkor nem is érünk soha célba.
Én csak egyet tudok, ismerve valamennyi táplálkozási irányzatot és ezeket jól kivesézve. Én, mi csináljuk jól, és ebben holt biztos vagyok. És akik ezt az utat eldobják maguktól azok nem tudják, mit cselekszenek, milyen értéket semmisítenek meg, de nem lehet hibáztatni senkit emiatt jelenleg, mert nem vagyunk még a széles társadalmi elfogadás szintjén. Azonban a fejlett világban nagyon, de nagyon terjed a veganság. És ez nagyon jó nekünk, mert épül a folyamat, nő a pálma a teher alatt. Mert a gondolkodó vegán a saját maga folyamatában és a saját egészségtudatára eszmélése hajnalán igen is rá fog döbbenni, hogy a hőkezelt veganságnál, a lencsefőzeléknél létezik egészségesebb kalóriabevite, és nem elég csak pusztán az állati termékeket letenni és továbbra is hőkezelgetni. Szóval, nem tudom mikor lesz áttörés, de elképzelhető, hogy nem is vagyunk már olyan messze. Véleményem szerint az első generációnak meg kell erősödnie 5-10 év alatt Amerikában, Ausztráliában stb., akik a hangadó bázis szereplőiként az utódok tucatjaiban ültetik majd el ezt az életformát. Ez mostani állapotában már egy sok ezres olyan bázis, aki élethivatás szerint így él és elkötelezett 811-es a világban. És a dolog akkor lesz érdekes, amikor a kritikus tömeg szinten a dolog hallatni fogja magát a világban, és felfigyelnek majd rá.

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. máj. 7., hétf. 8:45

Szia Iván!

Én is hasonló véleményen vagyok, csak azt akartam mondani, hogy egy ponton túl szerintem már túl nagy figyelem összpontosul az élet eme szűk (bár kétségtelenül kifejezetten fontos) területére. -a kajlásra.

Sőt az elmúlt 3 év tapasztalatai alapján azt kell, hogy mondjam (bár lehet, hogy csak nálam nem jött még el a "nagy áttörés" :roll: ), hogy az ember a "befektetett munkához" képest egy kicsit többet várna.

Sokszor az jut eszembe a 811-ről, hogy olyan mint egy Ferrari.
Nagyon pöpec kis verda, viszont nagyon szervizigényes is.
Ez alatt azt értem (legalábbis eddig így tapasztaltam), hogyha azt akarjuk, hogy minden jól menjen, meglegyen a változatosság, ne legyen unalmas, jó erőben érezzük magunkat, jó legyen az emésztés, jól aludjunk, ne érezzünk -ha nem is állandóan de gyakran- éhséget, minden tápanyag meglegyen, rendben legyen a kaki pisi, és ne adj Isten még gyarapodjunk is valamit stb., akkor rendszeresen nagy figyelmet kell fordítani arra, hogy mint, mikor, mivel, mennyit, hogyan, milyen formában stb. eszünk. -ez persze megvalósítható, csak ebből a szempontból sokkal kényesebbnek látom mint egy hagyományos vega kosztot. (főleg ha nem a trópusokon élünk)
Ezt nem a főttek védelmében írtam, csak szerintem ez is hozzátartozik a teljes képhez. (eddig is próbáltam objektíven szemlélni a dolgokat)
Persze ha valaki a főttek helyett ebben nő fel akkor biztos sokkal egyszerűbbnek látja, s talán csak a "visszasiklás" nehéz a helyes vágányra.
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2012. máj. 7., hétf. 9:38

Objektíven
Ratti! És sokan mások.
Amiért az embernek most sokat kell törődnie magával, azért van, mert eddig nem törődött semmivel. Eljutott a világ oda, hogy a természet, mint olyan, már csak az erre szakosodott magazinokban, TV csatornákban látható. Ott is csak azok a jelenetek, melyekben az egyik állat megeszi a másikat. Lényeg az akció, ami voltaképpen a gyilkolás maga. Ezt tanulják kicsik és nagyok. Mire szépen felcseperedünk, már kitanultuk, hogy mi a dolgunk ezen a földön. Most mégis meg kell tanulni, hogy van olyan, hogy EZ, és nincs helyette más. Mindegy, mivel jár. Mindegy, mennyit kell érte gürizni. Sajnos az ÉLET már csak ilyen. Ami eddig volt a fejekben, az ILLÚZIÓ, nem a valóság. Vége a gyerekkornak! Ez már a kemény, rideg tény. Vagy: lehet választani még az éhhalál, emberevés, cyborg élet, katona-világállam, és más efféle között. Mindegyik olyan, ami ebből az eddigi gondolkodásból következik. Ha viszont szembenézünk azzal, ami ránk vár, csak a természetet választhatjuk. Abban hideg van, kevés a kaja, gyakran éhezni kell. Igen. De a test éppen ezt a gyűrődést kívánja. Éppen attól egészséges és erős. A kényelem és az elbutulás tette olyanná az embert, hogy már nem hasonlít ahhoz, ami eredetileg volt.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2012. máj. 7., hétf. 9:58

És van a dolog pszichológiája.
Valóban: Ha valaki sokáig csinál valamit - mindegy, mi az -, az emberek elkezdik tisztelni. Ez is jelzi, mennyi az ostoba, automata ember. Én erre már 20 egynéhány éve rájöttem. Persze, előtte én is úgy gondolkodtam, mint a jelzett fórumok, vagy csoportok tagjai. Ezért, ebben azt is láthatjuk, hogy mindenki valamit fejlődni akar. Természetes, hogy aki eddig húsikát, tojikát, tejikét, halikát evett, az újjászületésnek érzi, ha csak főtt zöldet, és egyéb pempőket fogyaszt. Már az is kikapcsolódás a testnek. De attól még ugyanúgy lehet valaki rákos, kövér (naná!), és depis, meg minden más is. Egy idő után érzi, hogy tulajdonképpen, több volt az önszugessztió az egészben, mint a valódi jobbulás. És egyszer, talán - de az sem biztos, hogy még az ő életében -, eltalál ide is.
De, van még egy fontos dolog: a világ rohamtempóban züllik. Ez érvényes az időjárásra is. Földanya is átment üzletibe és bevette azt, amit az ember neki tanított. Ezért most már programszerűen züllik ő is. Sajnos azt is látni kell hogy a természet már nem a régi. Ugyanolyan őrült és kiszámíthatatlan, és mégis tervszerű.., vagyis paradox, mint az ember. Az emberi tudat olyan erős, hogy az általa kivarázsolt abszurd, inverz valóság a normális valóság helyébe lépett. Azok a beavatkozások, melyek a Föld számára már rendszermozgatóként jelennek meg, szinte nem visszafordíthatók. Már csak egy esélyünk van a valamennyire még elfogadható élethez, ha a gondolkodásunkat, a tudatunkat a maradék természethez hangoljuk. Ez nagyon fájdalmas lesz, és aki lemarad, elbukik. Ezzel nyugodtan le lehet feküdni, és lehet álmodni róla.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2012. máj. 7., hétf. 10:40

És egy kis más:
Reggel, ahelyett, hogy elmentem volna halat menteni egy patakból.....,
(amit 100 éve ástak, és azóta csatornának hívják, Uram bocsá'! - képes volt mégis patakká válni, halakkal és növényzettel. Már ez is szégyen a 3-ik évezred elején. Gondolta erre az ember, az okos, művelt, sokoldalúan képzett, hogy végre, itt van az ideje, hogy ezt a patakot, tekintsük annak, aminek készült: csatornának. Hümm. Hiába minden, a gépezet beindult. Április tizenkettedikén, figyelmeztetés nélkül elzárták a csapot. Mintha a Dunából kihúznák a dugót! Engem (és másokat) legalább 8 nappal korábban kellett volna értesíteni erről az eszement tervről. Apropó: terv. A tervben, hogy-hogy nem, nem szerepel a teljes leeresztés. Én, ahogyan - véletlenül - megtudtam, a feleségemmel 1 óra múlva a helyszínen voltunk és a csípős hidegben mentettük a halakat. Ja: azt elfelejtettem mondani, hogy ez az egész csak azért kivihető, mert a patak egy helyen kétfelé válik. Ezért azon a helyen egy zsilipet le lehet tekerni, amitől a másik ágban nem lesz víz. Ez, mintegy 40-70 km-t érint. Az én területem "csak" 20... Az alatt a pár óra alatt egy csomó védett halat és mást is sikerült menteni a pocsolyákból. De ez a szakasz, mindössze nem volt több mint párszáz méter. Az összes többivel akármi is lehetett. Eddig is a jó magyar nép büszke fiai, a védett halakat rendre a macskáknak fogdozták. A természetvédelem állt és nézett... Még nem tudjuk, mi lesz a végeredmény, mert körbetelefonáltam jó párezer forintokért, mire nagy nehezen megtaláltam az illetékest. Aki persze nem volt az, de már mondott olyat, amitől továbbléphettem. Egy ember a környezetvédelemben írt pár oldalt az igazi Hivataloknak, és most arra (is) várunk, hogy talán(...) mégse lesz semmi a leeresztésből. Azt még elfelejtettem mondani, hogy a második nap vége felé, mikor negyedmagammal folytattam a mentést, egyszercsak megjött némi víz. Nem a teljes, hanem annak kb 10%-a. Ez arra még nem elég, hogy a halak megmaradjanak, de arra már igen, hogy egyszerűen ne lehessen menteni. De arra is elég még, hogy viszont rabolni lehessen. Az imént idézett jó atyafiak éjszaka krampácsoló villával(!) hányták ki a partra a megmaradt halakat. Előtte ástak egy nagy gödröt lejjebb és oda be küldték az összes halat. Ezt csak azért írom ide, mert hadd tudja meg minden vegan és minden állatot evő, hogy hogyan megy ez Magyarországon, 2012-ben. Van ugyebár a természetvédelem, aki lefekszik mindenkinek, ha nem jószántából, akkor némi noszogatással, aztán van a VÍZÜGY, ami még mindig mindent visz, és van pár eszement, mint én, akik azt hiszik, hogy még a magyarnak számit az az érték, ami még magyar, bár ezt már senki sem tudja biztosan.)
- ehelyett, mielőtt a Hivatalba mentem volna engedélyért (hogy menthessük a megmaradt pár szem halacskát), elmentem egy zöldboltba, és a szemétbe dobás elől megmentettem (ha már halat nem lehetett az eső miatt), vagy egy tucat hatalmas körtét és kivit, almát, meg narancsot. Fogtam itthon az egészet, és amit még később meg lehet enni, kiválogattam, ami maradt (főleg körte, egy jó nagy starking, vagy, ami maradt belőle a javítgatás után, és pár kivi)lehámoztam, beraktam a turmixba, tettem hozzá egy jó marék biospenótot, és víz nélkül leturmixoltam.
Krémszerű, kb 2 liter finomság lett belőle. Én bevágtam kb 1 litert, és vártam, hogy a szokásos rosszullét elkapjon. Ez még mindig nem következett be, vagyis már nem is fog. Jó kis kaja volt. Igaz, hogyha az energia elfogy, vagy nem tudok varázsolni valahonnan, akkor a turmixgépet feltehetem a legmagasabb polcra, és mindezt megehetem külön-külön. De kérem szépen (!), ezt még más is megteheti, ha szóba áll a boltosokkal, és nem csak arra szorítkozik, hogy: "Van sör? - Nincs sör. – Jó napot! - Jó napot.." - És így tovább a vicc szerint. Szóval, irány a zöldboltok! Mielőtt kidobnák, hátha valaki megeszi...Egyébként pedig érettek, csak ugyebár nem keményen és ehetetlenül hevernek a ládákban, ahogyan kell, hanem már ehető formában, ami nem árucikk (termék), hanem kaja.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2012. máj. 7., hétf. 11:11

Sport és lucerna
.. Különben csak azért vagyok most itt, mert esik az eső. Folytatom a cikkeimet, de olyan régen voltam itt, hogy már senki se higgye, hogy megmurdeltam. Remélem vágjátok csávók!
Nohát:
a TV előtti kis asztalka alatt van egy szép fényes súlyzó. Míg pihentetem az agyamat, vagyis nézek valami nézhetőt, fogom ezt a vasat, és emelgetem. Nem, mintha mást nem emelgetnék nap mint nap. Érdekes a dologban, hogy már unom egy idő után, mert nem fáradok el. A bicepszem...röhely, bár a Dynamo nevű csodamanó (Discovery ch) egyik trükkjében, felemelt 155 kilót fekve. Ezt talán már írtam. Tehát, ahhoz képest én vagyok a Schwarzi. Szóval, csak annyit, hogy az ember, ha már közelít az igazi EMBER-hez, bírja, bármire van szüksége. De azt ne várja senki, hogy úgy nézzen ki, mint az, aki szemeteket gyömöszöl magába. De (még) ma mindenki megteheti azt is.

A lucerna - egyesek szerint - nem mindenkinek jó. Tehát, lehet akár méreg is. A pásztortáskára is azt mondják, meg a boglárkára (salátaboglárka pl). A gyenge ember valóban könnyen eldől, még egy kis fuvallattól is. De, ha tényleg undort okoz (nekem pl. azt), akkor nem szabad enni. Viszont van az útifű mindenfajta) gyermekláncfű (keserű, de bármennyit eszünk belőle, nem lesz keserűbb. Ha édes gyümölcsöt eszünk hozzá, olyan lesz, mint a keserűcsoki. De ez nem jelenti azt, hogy akár ehetnénk keserűcsokit is, hanem csak azt, hogy, ha egyszer azt meg tudjuk enni (naná, mert drog van benne!!, meg cukor, ami ugyanúgy drog, meg sok más szemét is, hogy eladható legyen, emellett cukor+ zsír= magas vércukorszint=hasnyálmirigyhalál), akkor talán egy olyan növényt, amiben szintén keserűanyag van némi édes gyümivel meg tudunk enni, pláne, ha még egészséges is! különben meg az állatok úgy eszik, hogy csurog a nyáluk. Egyszer (már írtam) egy kanadai természetfilmben, a medve direkt a gyermekláncfüvet ette, jóízűen. Már van egy pár tővel a növényházamban és szépen nő, ezért onnan is szedhetem.
Pöfékelés:
Nem zárható ki, mivel a lovaktól kezdve, az összes növényevőkig, mindegyik teszi. Netán metán, mondja az írás. Mondjuk energia is, csak ki kell nyerni! Nem nyelni! De sajna, minden bélflóra más, és hiába eszi az ember ugyanazt, mint a másik, mégis lehet neki ilyenje. Attól még lehet egészséges is. Ad abszurdum. De, ami tudományos szempontból érdekes: hogy az "illata" egyre semlegesebb, vagyis, még az is lehet, hogy egyszer csak elmúlik, ha végre a bélbacik megtanulják, mi a regula. Minden egyéb rendben, de - mit szépítsük!? - Ez van.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2012. máj. 7., hétf. 12:07

Itt egy tanulmány az édeni szolgálatról:
http://kovigabor.tulelo.hu//index.php?o ... 5&Itemid=1
Nem minden tanulság nélkül való - mint a többi, de nem mese...
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. máj. 7., hétf. 13:28

Szia Gábor!

Ezt írtad:
"Ha viszont szembenézünk azzal, ami ránk vár, csak a természetet választhatjuk. Abban hideg van, kevés a kaja, gyakran éhezni kell. Igen. De a test éppen ezt a gyűrődést kívánja. Éppen attól egészséges és erős."

Azért ne essünk át a ló túloldalára!
Ha már a természetnél tartunk, ez az étrend nem kifejezetten a mi éghajlatunkra "íródott".
Tehát az itteni 811 kicsit már eltér a természet "eredeti tervéből" s ezért a megvalósításának nálunk lehetnek nehézségei. Ja és a természet meleg éghajlatra "szült" minket, és nem dideregni. Azt szoktuk mondani, hogy ne akarjunk okosabbak lenni a természetnél.
Ettől függetlenül persze itt is működhet, csak kicsit macerásabb. (én csak erről beszéltem)
Amúgy ha Te 54 kilósan érzed jól magad, ám legyen, tökéletesen megértem (bár szerintem ez már a "természetes" súly alatt van), de én még továbbra sem barátkoztam meg ezzel.
Szerintem itt senki sem várja azt, hogy úgy nézzen ki mint aki szemetet gyömöszöl magba. Persze lehet 90-100 kilósnak is lenni meg ötvennek is, de a "normális", továbbra is azt gondolom valahol a kettő közt van.


Volt szerencsém látni Dynamo 155 kilós fekve nyomását. -és néhány másik trükkjét.
A többi varázslatát is fenntartások nélkül elhiszed? -hát én már csak ilyen kis hitetlen vagyok. :D
(30-40 kiló kinyomása nem okozna nagy nézettséget)
Amúgy jól csinálja a csávó, van stílusa.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RAtti 2012. máj. 8., kedd 7:40-kor.
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 7., hétf. 16:47

És arra már rájöttem, hogy társban sem keres az ember magának nyers 811-est, de még nagyon vegánt sem, mert akkor leszűkíti a lehetőségeit szinte a 0-ra. Úgyhogy bőven elfogadom még a mindenevő hölgyeket is, és egy szót nem szólok ezért, de még azért sem, hogy az utódokat milyen étrenden óhajtja felnevelni. Egyébként, úgyis ha látják az én testi életminőségemet, akkor igencsak elfognak gondolkodni a váltáson, de ha nem, az sem zavar, mert nem azért szeretünk valakit, hogy hogy eszik. Ezt mindenképpen tolerálni kell és lehet is szerintem.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron