80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 1., hétf. 21:51

nincsenek olyan igazán jó édes gyümölcsök, mandarinok se olyan jó édesek már, banánok nagyon ....-ok, más egzotikus gyümölcs drága, egyszerűen tele zabálom magam de még mindig valami nagyon édesre vágyom :(
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: tothek » 2008. dec. 1., hétf. 22:06

Iván!

Köszi a választ, jó, hogy mondod a magok keverését. Régebben (20 éve) tudtam ezt az elvet még a testkontrollból, de mára már annyi új dologgal találkoztam, hogy ezt el is felejtettem.

A Nutridiary-t Doug ajánlja a könyvben, meg épp tegnap láttam, hogy szintén javasolta valakinek a fittinfo vagy micsoda helyett. Meg fogom nézni, amit te mondtál, de mondd csak, miért jobb? Én nem tudom leellenőrizni, hogy melyik mennyire hiteles adatokat tartalmaz, ugyebár, tehát max. csak a lehetőségeket, kezelési felületet értékelhetem.

Bio ügyben mi eddig mindent a biopiacon vettünk, de már az is megterhelő volt, nem ezek a mennyiségek... Ma vett a férjem a Lehelen banánt, de nagyon csalódott volt az ize miatt. Mi is gondolkodunk a nagybani beszerzésen. Bár ez egyelőre még csak elméleti szinten zajlik.

Mai tapasztalatom, hogy miután megettem 1 kg körtét, totál rosszul lettem, felfúvódott a hasam, és majdnem elájultam, olyan gyenge lettem. Persze, tudom, hogy szokták mondani, hogy a körte felfúj, de én ezt hagyományos mennyiségben még sosem tapasztaltam. Erről lehet tudni valami többet?

Amúgy a tegnapi 800 kcal-hoz képest ma már kb. 1500-1700-at sikerült bevinnem (ha rosszul nem leszek, akkor még vacsoráztam volna is, és akár meg is lett volna a 2500 kcal, de ez ma elmaradt), úgyhogy azért haladok ebben is.

üdv. nektek!
Avatar
tothek
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2008. nov. 29., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 1., hétf. 22:12

Nagyon nehéz néha tartani ilyenkor télen a 811-et, egyszerűen nincsenek olyna jó édes gyümölcsök amik kielégítenék az ember szükségleteit, lehet tényleg megérné bio banánt beszerezni
találtam valami www.biokukac.hu-t, de nézem 780Ft 1kg bio banán :? az elég sok :?
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: george22 » 2008. dec. 1., hétf. 23:22

Zoli!

Köszi a bíztatást, talán nem ősszel kellett volna indulnom hanem tavasszal...ki tudja? Heti 6-7 óra sportom biztos megvan, jóga lazít, fallabda viszont lehet hogy csak fogyaszt. Talán tényleg súlyzó kellene, viszont szeretek mozogni! Swarzinak olvastam az egyik testépítős könyvét, abban volt egy 10 gyakorlatos alap sor ami egyszerű és átfogó.

Sajnos nálunk nincs biopiac, a zöldeket és almát+körtét+paradicsomot a sima piacról szerzem be. Banán multiból, próbálok puhább kezdődő barna pöttyöset választani hátha érettebb.
Holnap reggel szőlő lesz, ebéd körte, uzsi banán, vacsora saláta+paradicsom

Van egy testzsír mérlegünk, a jelenlegi értékeim:
súly 58,6kg - zsír 14,6% - víz 58% (magasság 178, bár jóga után 180)

Üdv.
Avatar
george22
Írogat
 
Hsz: 156
Csatlakozott: 2008. nov. 18., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. dec. 2., kedd 8:05

Sziasztok!

Gyümölcs ügyben had javasoljam a mandarint, itt Fehérváron egész olcsón, 200-250 ft körül lehet hozzájutni kilójához! (a narancs is kapható már 200-250 ért) Nekem nagyon bejött és érdemes a PIACON körülnézni KIWI ügyben is. Én pl. felkutattam egy olyan zöldségest ahol magyar kiwit árulnak. Más mint a standard nagyáruázi, ez nem olyan szabályos forma, kicsit deformált, de ízre kíváló és nincs vegyszer íze :)

A piacon szintén felfedeztem egy alma termelőt, akinek mézédesek (és giganagyok) az almái, nekem nagyon bejött a sárga alma, de ha kifaggatod a kofát tud ajánlani kalóriadúsabb édesebbet, melyik fajtát válaszd.

Gyümölcsevéssel gyakorlatilag eljutottam oda, hogy nem vagyok éhes az aszalványok alig szerepelnek az étrendemben. Igaz a napi 2-3x i étkezést nem tudom tartani, van hogy naponta 4-5x is eszem! :S
(délelőtt, délben gyümölcs, általában megvan a napi 1 turmix is, este giga adag saláta és van hogy később este még szükségem van gyümölcsre)
-nem egyszerű beállni, mert váltott műszakban dolgozom és munkahelyre leginkább salátát és gyümölcsöt tudok hozni

Nekem a fő gondom úgy érzem a bevitt zöldek mennyisége :S Szerintem keveset eszem még belőlük.
- hacsak tehetem ugye megiszom a klasszikus banán spenót turmixot
-este a salátában elfogy egy fél fej saláta - szerintem télen is lehet majd beszerezni ilyen olyan félét, remélem - , és jó maréknyi brokkoli is, kiegészítem ízesítésnek zellerrel/répával/céklával, gondolom ez nem baj. Némi uborka ha olcsón hozzájutok... A paprika, paradicsom ugye kifújt... Kínai-kelhez még nem lehet hozzájutni. Próbálok petrezselyem zöldet is enni, salátában 1-2 csokorral alkalmanként.

Ivántól szeretném kérdezni a leírtak alapján kellene még növelnem a bevitt zöld bevitelt?

A másik, hogy a nyers kelkáposztával képtelen vagyok megbírkózni :S:S:S Ez nemtom mekkora baj... A fejes káposzta/lila káposztát szintén csak kiegészítésként tudom elképzelni salátában.

Köszönöm előre is a választ,

Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 2., kedd 9:41

Gábor!

Köszi, valahogy így kéne egymást segíteni mind a beszerzések terén, mind más téren is, hogy megadni a jó tippeket amiket tapasztaltunk. A zöldek bevitele azért fontos, mert van ugyan jónéhány gyümölcs melyek keveréke önmagában is táplálja az embert, mert teljesek mint a többi gyümölcs összanyagaikra vonatkoztatva, de a legtöbb gyümölcsöt ki kell egészíteni főleg fehérje, ásványi makro-és mikroelem és olyan egyébb létfontosságú anyagok(klorofill) stb.) vonatkozásában , melyben a zöldek a királyok. A kép úgy lesz teljes, ha a kettőt együtt esszük napi szinten. A szerző min. 1 font, 0,45kg zöld elfogyasztását javasolja. Kelkáposzta a király a teljességet tekintve, de bővelkedik kemény , részekben ezért én turmixolom, s durvaszűrőn átnyomom, s a zaccot kidobom. Az sem gond, ha csak a levüket visszük be a zöldeknek, de napi szinten enni kell a zöld vért. Teljesen mindegy csak zöld legyen s zsenge lehetőleg. Legjobbak:minden saláta(római, fejes, endivia, radiccio, rukkola, jég, stb stb, spenót, kelkáposzta, káposzták, petrezselyem, kinai, brokkoli, vadfüvek( fehér libatop, amarant, porcsin, lucerna, stb. stb.
Nekem az a vélaményem, hogy napi szinten, legalább lé formájában de le kell nyomni a min 1 font zöldet, nagyon meghálálja a test hosszú távon.

Nem kell aggódni ha 4*5*6* eszel gyümölcsöt , a lényeg, hogy bevidd az energiát s jokl lakj vele. Van úgy, hogy én is 5*-6* eszem. Az ideális a napi 3* lenne, de az elején ez természetes, hogy egyszerre nem tudunk mennyiséget enni még.

Kelkáposztát , káposztákat ha nem bírod s általába a durvább zöldeket, elég ha csak a levüket becsempészed, s nem kell napi szinten sem , azt a zöldet egyed amihez kedved van, a zsenge saláták a legjobbak egyébként, csak azért favorizálom én a kruciferous zöldeket, mert ezek a királyok a beltertalmukat tekintve. A kelkáposzta hihetetlen csontépítő, de ugyanazt a hatást eléred petrezselyem zölddel. És vannak fehérje zöldek pl spenót, libatop, amarant 105%, lucerna spárga, melyeknek a fehérjéi vernek sok húst. De ez nem azt jelenti hogy a fejes saláta alacsonyabb rangú, csak annak fehérjéje 91% os , míg a spenóté 129%, karfiol 100%, kaki gyümölcs 105%, kivi 103%, alma 65%, banán 70%
De nem kell minden étkezéssel bevinni a 100%-os biol értékű fehérjét, s még napi szinten sem. Ezek csak példák.
És valójában a biológiai érték fogalma az aminósavak sűrűségét fedi. A liebig elv érvényesül, hogy a legkisebb jelenlevő alkotó arányában használja fel a többit alkotót a test. Azonban nem kell aggódni akkor sem ha kisebb biol . értékű fehérjéjűeket eszünk, mert ha bevisszük a napi energiát a nyersekkel bekerül a fehérje is vele a megfelelő sűrűségben.
Egyébként meggyőződésem, hogy a feh. biol. érték fogalma a nyers koszton teljesen más értelmezést kap, mint ahogy a honlapomon a meglepő számok tényeiben néhány ásványi anyagról leírtam, mert csakúgy mint azoknál, itt is mások az RDA értékek erre vonatkozóan s szerintem egy nyersfehérje, mely 60% os az van olyan értékű, mint egy főtt 100% os.

Remélem sikerült kellően összezavarni.
:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 2., kedd 10:18-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Eperke » 2008. dec. 2., kedd 9:44

Hali!

Én Kiskunfélegyházán élek, itt olyan az egyetlen piac, hogy csak őstermelők vannak szinte és télen semmi sincs csak gyökerek, alma... tavaly január körül már nem is nagyon tudtam zöldet enni. Emiatt majd tavasszal fogok szigorúan áttérni.
Jó lenne a bio banán meg valami zöld is nekem valahonnan, néztem hogy kb. 1000 ft. egy kilo spenót..hát nem tudom
A viszonyításokhoz: 50 kilós nő vagyok kb. heti háromszor edzek 40 percet, a gyümölcsfogyasztásom kb most: reggel 1 kilo mandarin, ha bírok még pár banán. ebéd: banán kb. öt db. plusz ha bírok zöld turmix banánből meg többféle zöldből, amit találok. Vacsora még nem tökéletes de azt is gyümölccsel kezdem, alma, kiwi, mandarin vagy narancs.
Ősszel mikor volt még szőlő azt is kilószámra ettem és egyre jobban kívántam a zöldet utána. sosem szerettem a zöldeket de a sok kalóriadús hazai gyümölcs miatt rávetettem magam a salátákra. Van egy recept, hogy salátalevélbe tekerj bele banánt, hát az meglepően nagyon finom!!!!
Különben ha valaki fogy, szerintem egyen több gyümölcsöt, de én mikor áttértem vegyes táplálkozásról 70% nyers vegánra vészesen lefogytam de utána visszaszedtem.
Iván, melyik a D2 vitamin tartalmú növény?
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 2., kedd 10:21

D2 van napraforgó csíra, repcecsíra, bizonyos olajos magok, pl. dió. Utána kell nézni még miben van még dokumentálva, szívesen vennék kereséseket s hivatkozásokat rá, mert engem is érdekel.

:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 2., kedd 11:54

Fehérváron vagy vidéki nagyvárosokban vannak bio nagykerek? Olyan mint pesten a Mediline, vagy a Herbaház? Tudtok ilyet, mert ide bevinném a könyvet.

Köszi.
Ivan
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 2., kedd 12:05

Eperke!

Jól csinálod. Semmi mást nem kell tenni mint változatos édesgyümölccsel bevinni az energiát s kiegészíteni ezt zöldekkel s időnként( télen lehet napi szinten) ajánlott mértékben, 3 dkg , enni olajos magot.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. dec. 2., kedd 12:47

Nagykereskedésről nem tudok, de az alábbi "bio-boltoknak" van könyv részlegük és szerintem szívesen veszik a megkeresésed:

Édesvíz ezoterikus biobolt Vár krt. 3. [jobb alul] 06-22-323531

Gyógynövény diszkont 8000, Budai út 27. 06-22-331303

Tavaszpont Ady E. u. 5. [bal közép] 06-22-379447, 06-20-4118124


ITT vannak amúgy csokorba gyűjtve országos szinten a bio boltok, ahol érdemes érdeklődni könyveket is árulnak:
http://www.vegetarianus.hu/bolt.html
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: george22 » 2008. dec. 2., kedd 13:23

Sziasztok!

Dunaújvárosban egy bio boltok tudok, van egy kis polc 50-100 könyvvel.

Forrás Egészségbolt Cím: Vasmű út 25. Tel: (25) 282-080

Tegnapi vacsorára kipróbáltam - újra - a kelkáposztát. Külső két levelet leszedtem, és négyfelé vágtam. Kemény csonkját próbáltam kivágni és kezdtem beleaprítani a turmixgépbe. Csak 1 negyedet tudtam belevágni,
mert olyan markáns illata-íze volt egyből, hogy nem mertem tovább növelni inkább spenótlevéllel teleraktam a gépet + két banán. Ezt elkortyolgattam. Érdekes, azt vettem észre hogy zöldturmix ivás után kiszárad a tenyerem és tiszta ránc lesz... vízhiány nem lehet hiszen naponta vagy 8x megyek pisilni a gyümölcsök miatt... :?
Igazából tömeget növelni csak izommal lehet, azt meg bevinni nem lehet. Zsírral és vízzel is lehetne hízni, csak nem optimális. Pénteken veszek naspolyát a piacon, legutóbb 400Ft/kg volt. Láttam brazil sárgadinnyét boltban, de nem mertem megvenni mert korábban semmi íze nem volt és szinte világoszöld, szintelen volt a korábbi.

Üdv.
Avatar
george22
Írogat
 
Hsz: 156
Csatlakozott: 2008. nov. 18., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. dec. 2., kedd 13:57

Ma a Sparban jártam, és bio banán 499 ft/kg-ért van!

Egy baj van, én nem vagyok oda a banánért, napi 5 darabnál többet még sose bírtam enni!

További szép napot!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 2., kedd 14:14

Ma aldiba szererncsére jó banánok voltak, mandarint én is eszem sokat, most jó édesek, valamelyik nap megettem 3kg-t, banánból 20 volt eddig a napi max bevitel :)
nézem pécsen is van biobolt, lehet van banán, megkéne érdeklődni
amúgy narancsokat nem nagyon szeretek venni, eléggé savanyúak
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 2., kedd 16:49

Gábor és Georg22!

Köszi a címeket.
Szilvi, igen a multikban némelyikben van biogyümölcs rész s itt olcsóbb a bio mint a piacokon.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron