tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: ibocska » 2012. máj. 25., pén. 12:52

Sziasztok. Erdekelne valakit egy olcso balatoni gyumolcsevo tabor/osszejovetel onkoltsegen? Minel tobben vagyunk, annal jobban motivaljuk egymast, es alapozzuk meg az egeszsegunk jovojet. Sot, annal nagyobb esellyel kapunk kedvezmenyt mind a szallasra, mind a gyumolcsokre. A napi terveinkbe - az evesen kivul :) - szerepel a biciklizes, uszas es kirandulas. Az uticel Nagycsepely, amely Szantodtol 10 km-re van. Gyonyoru kornyezet, halasto, vadasz haz, bicikli utak, tura osvenyek, forrasok, gyogynovenyek. (Allando buszjarat ha valaki kocsi nelkul erkezne). Jelenlegi szamitasain ha mar legalabb 10 osszejonnek heti 60ezer forintter tudnank szallast es zomeben vegyszermentes gyumolcsot kapni. Az alvas hazban es satrakban tortenne a berelt haz telken.



Az otletet az adta, hogy mar jo ideje kuzdunk unokatestveremmel a gyumolcsevok diktalta illetve Graham 80/10/10-es etrendjenek betartasaval. Nem tudom, ki hogy van vele de ez a gyumolcseves nem mindig olyan egyszeru. Eszrevettuk, hogy tenyleg fuggunk a fott etelektol. Mikor unokatestverem, Kata meglatogatott, ot napig, mig itt volt nem volt gond betartani ezt a fajta etkezest. Erot adtunk egymasnak.



Mindketten Angliaban elunk. En it vegeztem az egyetemet es szociologiat tanitottam egy foiskolan. Jelenleg itthon vagyok a gyermekeimmel (1 es 2 evesek). Kata pedig szemelyi edzokent dolgozik egy londoni 'fittness paradicsomban'. Augusztusban szabadsagon vagyunk Magyarorszagon. Magat az osszejovetelt augusztus 6-12-ig tervezzuk (de ez az erdeklodok igenyetol is fugg).



Ha valakit erdekel, kerlek irj akar ide, vagy a kovetkezo email cimre: ibocska@yahoo.com, kesobbiekben szivesen megadjuk az iwiw-es elerhetosegunket is, a jobb megismerkedes erdekeben. Megadom Kata email-jet is: inwemiriel@gmail.com


Mindenkit szeretettel varunk 0-99eves korig, (igen gyerekek is johetnek) aki ezen az uton szeretne alapokat szerezni, vagy aki szimplan egy belso tisztitast szeretne vegezni. Orommel tudatom azokkal, akiket ez az osszejovetel erdekel, hogy mar jelentkezett is hozzank egy gyogymasszor. Nala kedvezmenyesen masziroztathatjuk magunkat. Sot, Kata is szivesen segit szemelyreszabott edzesterv kialakitasaban, ingyen es bermentve. Tovabba egy par napra csatlakozik hozzank egy gyogynovenyszakerto, aki szivesen korbevezet minket az ottani kornyezetben es megtanit egy par dologra, szinten ingyen.


Mindenkinek kicsattano egeszseget kivanok

Ibolya
ibocska
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2012. máj. 25., pén. 11:31


Re: tabor/osszejovetel 80/10/10-eseknek es gyumolcsevoknek

HozzászólásSzerző: atill » 2012. máj. 26., szomb. 14:52

Szia Ibolya!
Nagyon jó ötlet, én szivesen csatlakoznék! Nem tudom, ott vagy a facebookos 811 csoportban? Belinkelem oda is.
Attila
atill
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2011. márc. 6., vas. 18:46

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: smanag » 2012. máj. 26., szomb. 16:17

Jó kezdeményezés! Tegyétek fel a face-ra eseménynek, és gyűjtsetek rá jelentkezőket, szerintem lenne rá érdeklődés.

http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/?modul ... alom=77826


:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: ibocska » 2012. máj. 26., szomb. 20:25

Sziasztok!

Örülök, hogy itt is találtunk érdeklődőket. Nemsokára elkészül a videó a képekkel. Fel fogom tenni ide a linket.

Szia Atilla! Szerintem te fenn vagy a 30banana-n is. Oda is feltettem a chatokhoz. Ott találkoztam valakivel aki meghívott a 811-és klubba. De ha megelozol azzal, h felteszed nem bánom. Nem nagyon értek a Facebook-hoz. Bár regisztraltam, keveset használtam eddig.

Videót először keszitek. Tudja valaki, h van-e jogi vonzata annak, ha beszurunk egy zene számot. Vagy elég ha feltuntetem a nevet.

Azt szeretnem ha mindenki tudna, h ez egy non-profit dolog. Ezert is tudjuk ezért az árért biztosítani a szállást és bio gyümölcsöt, salátát. Halozsakokat és sátrakat is berlunk így az is benne szolgaltatik az árban. A házban is elférnek egy kevesen. A készletek viszont limitaltak, így ha bárki bármilyen módon tud segíteni azzal akár, h a sajátját hozza az jó lenne.

A bicikli kölcsönzéssrol éppen tárgyalunk. Reméljük, h a napi 2000forintos arat a felére tudjuk csökkenteni.

Mindenkinek szép napot
(nem én írok ilyen helytelenül de ez a telefon csak arra tesz ékezetet, amit felismer)
ibocska
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2012. máj. 25., pén. 11:31

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: Katy » 2012. máj. 27., vas. 15:04

Sziasztok! :)

Nagyszeru, hogy ennyi erdeklodo van a 811-es talalkozoval kapcsolatban! Tovabbi reszletekkel szolgalok:

Amiota Ibolyaval elkezdtuk szervezni a mi kis balatoni LFRV talalkozonkat, meglepoen sok erdeklodot talaltunk, mind kulfoldrol, mind Magyarorszagrol. Olyannyira, hogy szembesultunk a tennyel, hogy ennyi emberhez lehet, hogy ceget is kell majd alapitanunk, hogy legalisak legyunk - es nehogy karunk szarmazzon belole, vagy egy buntetes. Ha komolyan erdekel Titeket a talalkozo (olyannyira, hogy be is fizetnetek ra), kerlek jelezzetek vissza akar itt a forumban ,vagy priviben.

Amire szamithattok:

Egy atlagos nap a tervek szerint: Ebredes, Reggeli torna kb 15 perc, Reggeli, 30 min keszulodes, stb, Sportprogram, pl kirandulas, biciklitura, torna, futas stb, Ebed, Delutan elmehetunk a Balaton partra, szabad foglalkozas, lazazas, Vacsora, Film/dokumentumfilm vetites, eloadas stb,Takarodo

A programok szempontjabol rualmasak leszunk lehetosegeket tekintve. Szeretnenk, hogy mindenki jol erezze magat es mindenki megtalalja a fitness programot az o szintjehez, legyen valaki akar kezdo vagy halado. Mint azt biztos olvastatok mar en Fitness edzokent dolgozok itt Londonban, ami sokat segit majd a programszervezesben. Barkinek szivesen segitek akar egy az egyhez is teljesen ingyen es bermentve. Tudom, hogy milyen nehez elkezdeni az eletmodvaltast es mennyit szamit egy kis motivacio, tanacsadas. Abban biztosak lehettek, hogy alternativak lesznek mindenkinek, aki mozogni szeretne. En magam meg a 80 eves nagymamat is elhivom, es biztosak lehettek benne, hogy ra fogom szanni az idomet, hogy setaljak vele, de egyedul sem fog futni senki :) Ez egy nagyszeru lehetoseg, hogy megmutassatok a szeretteiteknek, hogy mirol is szol ez az eletmod, hogy jobban megertsenek titeket, es a sajat borukon tapasztaljak, mirol is szolunk :)

Ugy nez ki, hogy az egesz talalkozot ki tudnank hozni 60eFtbol per szemely (7nap), igy, hogy valoszinuleg ceget is kell alapitanunk, engedelyeket szerezni, ÁNTSZ (amiert mint tudjatok nem keveset kell fizetni, es mindent, amit lehet, megadoztatnak...) Ebben az arban benne van a szallas berlese, etel(foleg bio szezonalis gyumolcsok, zoldsegeg), halozsak es a programok. Igyexunk olcso biciklikolcsonzest szervezni, de ha vonattal erkeztek, hozhatjatok a sajatotokat is.

Kerlek jelezzetek vissza, hogy mit gondoltok az otletrol, programokrol, es hogy hogyan tudnank szinesebbe tenni. Fontos lenne, hogy tudjuk, mekkora erdeklodessel szamolhatunk, mennyien jonnetek.

Mindenkit szeretettel varunk :)

Kata :)
Katy
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2012. máj. 25., pén. 13:56
Tartózkodási hely: Durham, UK

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. máj. 28., hétf. 8:53

Szia kedves Ibolya és Kata!

Szerintem is jó az ötlet!

Azt szeretném megkérdezni, hogyha valaki valamiért nem tudna végig ott lenni, vagy még nem tudja előre hogy alakul akkortájt a programja, de ha úgy adódik szívesen kilátogatna 1-1 napra és csatlakozna az akkor zajló éppen aktuális programokhoz, ez vajon megoldható-e, nem okozna-e különösebb gondot, problémát?

Mivel az így kilátogatni kívánó emberkékre étkezés, szállás, tisztálkodás, tekintetében nem lehetne előre számolni, így természetesen ezekről a dolgokról ilyen esetben mindenki maga gondoskodna, az esetleges fizetős programokat (pl. kerékpárkölcsönzés, vagy bármi más ami pénzbe került) meg a helyszínen intézné, ill. hozzájárulna a költségekhez.


Kösz a választ!

Legjobbakat! :D
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: ibocska » 2012. máj. 28., hétf. 11:09

Persze. Nyugodtan lehet hozzank csatlakozni, akar velunk vagytok egy szallason, akar nem. Viszont elotte ajanlom vegyetek fel velunk a kapcsolatot (balatonfruit@gmail.com) mert masok is lehetnek hasonlo helyzetben, h nem tudnak a teljes hetre maradni igy valthatjatok egymast. Ha nem is a mi birtokunkon vagytok javaslom az ostermelohoz, amikor megyunk gyumolcsert tartsatok velunk, hogy megkapjatok a mennyisegi kedvezmenyt. Aki a biopiacra kivankozik (siofok) szamoljon kilogrammonkent 1000 forint felett.
A programjainkon is szivesen latunk, meg kata edzesein is (sot azota egy masik sportolo is bejelntkezett). Termeszetesen minden szellemi szolgaltatasunk igyenes. Minnel tobben vagyunk annal jobb.

Kozben elkeszult a kisfilmunk is. A hosszu huzavona utan megvan az is, hogy melyik hazba megyunk.
A film maga nem mutat sok ujdonsagot a Magyaroknak, elsosorban a kulfoldieknek segitseg abban, hogy elkepzelesuk legyen a helyrol. Azert remelem tetszeni fog es jo hangulatot teremt a kezdeshez.

http://www.youtube.com/watch?v=6oHzKKSPzKo
ibocska
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2012. máj. 25., pén. 11:31

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: RAtti » 2012. máj. 28., hétf. 19:05

Kösz szépen!
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: nehrta » 2013. jan. 7., hétf. 10:55

sziasztok!
a tabor szamomra targytalan, mivel jelenleg uj-zelandon elek, de a facebook 811 csoport erdekele. tudnatok abban seguteni, hogy keressek ra, hogy lehet csatlakozni? ha rakeresek, vagy kulfoldi oldalakat hoz fel...vagy valami teljesen mast.
elore is koszonom
nehrta
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2013. jan. 7., hétf. 10:49

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: atill » 2013. jan. 7., hétf. 13:18

szia nehrta,
"811 közösség" a neve, ezzel a linkkel mukodnie kellene:
https://www.facebook.com/groups/283498705014993/
atill
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2011. márc. 6., vas. 18:46

Re: tábor/összejövetel 80/10/10-eseknek és gyümölcsevőknek

HozzászólásSzerző: nehrta » 2013. jan. 7., hétf. 23:57

koszonom :)
nehrta
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2013. jan. 7., hétf. 10:49


Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron