Zöldturmixok az egészségért!

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Zöldturmixok az egészségért!

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2012. feb. 28., kedd 9:43

Dátum: 2009. február 18. szerda, 00:05 Küldte: giyandeva

Kevesen ismerik a nyers zöldek gyógyító erejét. Pedig ezek a turmixok nemcsak egészségesek, hanem finomak is lehetnek. A mindennapjaink részei kéne hogy legyenek.

Amikor legtöbször a zöldség turmixokra gondolunk akkor valami rossz ízű lötty képe jut eszünkbe, ami állítólag egészséges, de nem szeretjük. Azomban ez lehet másképp is. Zöldek és gyümölcsök turmixolásával értékes reggeli italt nyerhetünk.


És hogy miért is jó zöld turmixokat inni?

-több zöldet tudunk bevinni a szervezetbe

-több élő enzim

-több vitamin, ásványi anyag

-több antioxidáns

-erősíti az immun rendszert

-megtisztítja a belső szerveket

-nagyon könnyen emészthető



Nézzünk pár jótanácsot!



1. A turmixba leveles zöldön, gyümölcsön és tiszta vízen kívül ne kerüljön más összetevő! Miért is? Mert a leveles zöldek a leggazdagabbak a tápanyagokban és gond nélkűl társíthatóak a gyümölcsökkel!



2. Tatsuk szem előtt az egyszerűséget! Egyrész tisztább színeket kapunk másrészt, ha sokéle zöldet és gyümülcsöt turmixolunk akkor kioltják egymást! A legkíválóbb ízeket is akkor kapjuk ha kevés összetevővel dolgozunk, viszont a varriációk végtelenek! :D



3. Tarts szem előtt a saját határaidat! A szervezetnek hozzá kell szoknia a nyers és zöld ételekhez. Ezért fokozatosan növeld a turmix mennyiségét és a benne lévő zöld arányát. Kezdetben a gyümölcs legyen min. 60% majd csökkentsd a leveles zöldek javára!



4. Cserélgesd a zöldeket a turmixban pl. kelkáposzta, spenót, zellerszár, petrezselyem, sóska, stb. Erre azért van szükség, hogy többféle tápanyagot megkapjon a szervezet és ne legyen egyoldalú.





Végül egy kedvcsináló kép, JÓ ÉTVÁGYAT!

Kép
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Re: Zöldturmixok az egészségért!

HozzászólásSzerző: Stoner » 2012. feb. 28., kedd 15:35

Igen!
Emellett a turmixok legnagyobb előnye, hogy jól felszívódnak. Nincs utánuk gázosodás. Az ideális étel volna, de azért a rágás mozgatja meg a beleket igazán.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: Zöldturmixok az egészségért!

HozzászólásSzerző: vegaanya » 2012. júl. 23., hétf. 10:49

Másfél évig küszködtem a szájflórám helyreállításáért. (Később kiderült tejallergia okozta, így lettem ovo-vegetáriánus. Azóta tudom, hogy ez jó dolog!) A tej és mindenféle cukor elhagyása után nagyon lassú javulás következett be. Két hét után a zöld turmixok csodát tettek! Azóta is rendszeresen iszom, megerősítehetem, hogy nagyon finom!

Vegaanya
vegaanya
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2012. júl. 20., pén. 11:46

Re: Zöldturmixok az egészségért!

HozzászólásSzerző: sharifa » 2013. máj. 30., csüt. 21:48

Nekem is ízlenek, az utóbbi 3 hétben minden nap ittam legalább egyet. A zöld általában spenót, saláta, tyúkhúr. Nem tudom, még mi lehetne, mert az ilyenek, mint petrezselyem, káposzta túl erős ízű nekem. Egyszer csináltam reteklevéllel, mert olvastam valahol, hogy azzal is lehet,, de nekem borzalmas volt. :oops:
sharifa
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2013. máj. 30., csüt. 21:25


Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron