Nyerskosztosok hol vagytok?

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 19., kedd 18:58

tetszik az ötlet!
Jó könyv lenne

Nawesh, kispapapa :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 20., szer. 14:41

mit szólnátok külön topichoz ebben a témában?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 20., szer. 16:18

szerintem jó ötlet, de még tapasztalatokkal nem tudnánk szolgálni - egyelőre. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 21., csüt. 11:52

pont ez az, hogy lehet, hogy az immáron 71 (!) tagra duzzadt fórumunkon vannak olyanok, akik tudnának segíteni nekünk, egymásnak, csak eddig még nem nyilatkoztak meg.

még engem sem érint, csak pár év múlva, de nagyon érdekelnek az alternatív szülési módok, és minden gyerekneveléssel kapcsolatos dolog!

szóval nyitom.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 16:30

Norci írta:a krumpliról azt mondja a kolléga, hogy a leve kifejezetten ajánlott terhes anyáknak, megszünteti a hányingert, rosszullétet. de hogy egészében ehető lenne...? én úgy tudom, mérgező.


Egeszben nem erdekel, en a levet iszom csak.
Talan ez kiderult a hozzaszolasaimbol.

A kollegad mitol hozzaerto??? Az talan tobbet elarulna a hitelessegerol, hogy pl. 5, 10 eve vegan, es van 2 vegan gyereke, mint az, hogy szemben ul veled.

Tomi
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 16:45

Parsifal írta:A mosás még rendben is lenne, ha ilyen bolti árukat eszünk. A héjatlanítás felesleges. Ha a búzát se héjaz(tat)nád, a gyümit, gyökeret miért? Esztétikumból? Ez hülyeség, már bocs.

Peace


Pl. a repat en megpucolom, aztan megmosom még utana. Mivel gyumolcscentrifugahoz ezt sokat hasznalom, ez rogton beugrott.

Bocs.

Beke veled.

Tomi
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 17:05

Parsifal írta:Sportoltam versenyszerűen (napi edzések, hétvégén focimeccs, + szabadidőben is, ...), 1-2 évet vegán is, kertészkedek is, és az is igényel elegendő erőkifejtést.
Ajánlom Dr. Douglas Graham írásait, aki maga nyersevő sportember; pl. a www.living-food.com -on.

Ha vidéki piacon vásárolok.
Aszalt gyümölcs: datolya 20 dkg 150 Ft.
Olajos mag: Fél kg mák 400, dió, szezám 500, kókusz 200, ... Mondjuk 7 étkezésre elég.
Gabona: a köles 200 fél kg, a rizs 200, a hajdina 300, ezek hőkezeltek. és mondjuk 3 étkezésre.
Burgonya 50 ft/kg, de van 20-ért is! nem bio!
Gyökér: cékla, répa 100 ft/kg 4-étkezés!
Zöld: spenót, fejes sali 100ft - 2 étkezésre való mennyiség. Csalánőrlemény: 100 Ft egy tasak bio csalán- kb egy hétig elegendő ételzöldítő - "táplálékkiegészítő", ha nincs friss zöld.
Alma 100ft/kg nem bio!

Drágán számolva 1 átlagos napom, 2 koncentrált főétkezéssel, délben és vacsorára. Az első főétkezésig 1,5 kg alma elosztva. Saláta: 50 Ft. Ebédre a drágább hajdinakása (fél kg mag harmada vízben főzve); 10 dkg dió, 20 dkg cékla. 10 dkg datolya egy napra elosztva. Vacsoráig 1 kg alma elosztva. Vacsora mennyiségei mondjuk az ebédével megegyezzenek.

Egy nap pénzbeli költsége tehát:
gyümölcs-alma: 2,5 kg 250 Ft.
olajos mag-dió: 20 dkg: 200 Ft.
kása-hajdina: 35 dkg 200 Ft.
gyökér-cékla: 40 dkg 40 Ft.
aszalvány-datolya: 10 dkg 75 Ft.
zöld: két étkezésnyi 100 ft.
Összesen: 865 kerekítve ~ 1000 Ft. És ez a drága és bőséges mennyiségű menü! Ennél csak olcsóbbat és kevesebbet tudok! :{)

A dió, cékla, hajdina, és zöld vegyszermentes.
3,2 kg nyers táplálék, 35 dkg hajdina vízben főzve, mondjuk 60 dkg. Így meg is van a 75% nyers étek...

Sportoltam így, nem is rosszul! Másnap reggel nem vagyok éhes, de tettrekész igen! :D

Havi 30 ezer elegendő nekem. Nem is rossz! (most számoltam ezt ki először...) És ebben nincs a saját termény, csak a vásárolt!




Parsifal, ez hasznos volt azert, elmentem amit irtal, majd kiprobalom valamikor. Hajdina kasat fogalmam sincs hol lehetne venni, majd utana jarok, nem vagyok meggyozodve rola hogy talalok.

A heten vasaroltam, sajnos en erre jutottam:

En ugy talaltam, hogy kb. 2-3 szor annyiba kerulne szamomra nyers zoldsegeken, gyumolcsokon es magvakon elni, mint most. Es ugye nem a bio arakat neztem, mivel a kozelemben nem is tudok bio termekekrol.
Napi 2000 forintot szerintem lazan el tudnek kolteni nyers etelekre, ez sok lenne jelenleg. Zoldseg, gyumolcs leveken eles meg ugye maga napi 2-3 ezer lenne. Pl. 3 csomag zeller aminek van leve is, ez mar maga 1200ft lenne ugye. Ez talan 6-7 dl lenne csak. Max. 2-3 pohar. Ezt a szazad atletaja Carl Lewis is csinalta hogy zoldseglevet ivott mindennap, o tobbet ivott, 2 litert, de napi 1 liter zoldsegle pl. nekem is kellene.

3 szem avokado meg masfel kilo banan az mar 1000 ft. Ket csomag retek, 260, nehany citrom, narancs, kiwi, mondjuk 500. Uborka, kis mandula, dio, ez tobb napra, de egy nap 1-2 szaz forintert ebbol is megennek. 1 cekla. Ennyit egy nap biztos megennek. Ez kb. 2000-2500 ft, 60-75e egy honapban. Annyi mint amennyit az eros emberek kozott sokszor szereplo Fekete Istvan(?) szokott enni. De, biztos hogy egeszseges taplalkozas lenne. Szoval ehhez kellene egy netto 200e -es fizetes.
Szoval vagy ennyit kell keresnem itthon, vagy kimennem az USA-ba, a rohej hogy ezt az etkezest ott is kihoznam $400 -bol.

Jol van, nekem delig eleg harom alma is. Igazabol en 80ft/kiloert vettem utoljara almat, szerintem nagyon szep es joizut.

Szoval ha nem mindennap almat es kasat eszem, tehat mondjuk atlagolom Parsifal a te aradat es az enyemet, az meg mindig 40-45e/ ho.

Ezt a legtobben, foleg csaladosok, nem engedhetik meg. Szerintem.

Tamas
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 17:24

tigristomi írta:
Parsifal írta:,2 kg nyers táplálék, 35 dkg hajdina vízben főzve, mondjuk 60 dkg. Így meg is van a 75% nyers étek...




Ja, tehat akkor 75%-ban nyers etel, de ugy tunik hogy a fo eteled azert a fel kilo vizben fott kasa.

Igy akkor en is voltam 1 honapig nyers etelen, hogy napi egyszer ettem vmi fozeleket - organikus alapanyagokbol, mellette meg zoldseglevet ittam egesz nap.

Most epp kolest csinalok, fogalmam sincs hogy kell, kivancsi leszek mi lesz belole.

T. :)
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 22., pén. 17:31

Szia Tomi!

Az, hogy nem engedhetik meg maguknak sokan, a kertészkedés mellett szól. Először viszont a táplálkozási reformhoz kellene eljutni...
Nincs mese, váltani kell. :wink:

A héjazást a gyökérnél rosszul mondtam. Úgy értem, hogy ha egyszer ott a rostja, akkor az azzal együtt teljes. Te most turmixolsz, vagy préselsz?

Üdv, Parsifal
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 17:35

Hali,

gyumolcscentrifuga.

Nagyon hasznos, nekem legalabbis igen, 10 almat biztos nem ettem volna meg egy nap, ha nem lett volna a gyumolcscentrifugam.

Mondjuk van sajat almank, ez jo, mult heten fogyott csak el. Vagyis ma, de mult hetvegen mar vettem a piacon nehany kilot. Ket honap mulva meg lesz nyari almank. Osszel meg megint a teli.

T.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 17:37

A koles kozben jol megdagadt, es jol nez ki, a baj az, hogy ezt is pesten vettem, itt erre sehol sem lattam.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 17:41

Parsifal írta: Te most turmixolsz, vagy préselsz?



A szolon kivul mit szoktak meg preselni?
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 23., szomb. 9:05

Merre laksz te, tigrisember? :)

A turmix az elektromos, a prés meg kézi, én így gondolom. Nekünk ez utóbbi is van. Elvileg reszelt gyökerekből tud lét csinálni, szőlőn kívül meg bogyósokat is présel, mint a málna, eper, ribiszkék, stb. Csak én inkább a fogamat használom, mint az áramot...

2 bölcs mondás:
"Mindig van jobb választás."
"A jó mindenkinek jó."

Szervusz Tamás!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. jún. 19., csüt. 16:30

Norci írta:a krumpliról azt mondja a kolléga, hogy a leve kifejezetten ajánlott terhes anyáknak, megszünteti a hányingert, rosszullétet. de hogy egészében ehető lenne...? én úgy tudom, mérgező.

én úgy tudom csak akkor mérgező hogyha zöld színű lesz, különben nem
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

Üdvözlet

HozzászólásSzerző: Stoner » 2009. nov. 13., pén. 8:39

Szia Tigristomi!
Mi lett a jó kis Egészség-receptekből?
Azóta, mióta kitiltottak a saját topicomból, nem is jártam arrafelé.
Örülök, hogy még mindig itt vagy!
Én már igazából csak egy-két kis szelet Napkenyeret eszem a zöldeken kívül, azt is csak 1x. Tegnap mégis rábuktam pár szeletre lefekvés előtt, és most érzem, hogy hiba volt. Szóval, minél kevesebb gabona!
A régi autoimmunom, úgy látszik már nem jön többet elő. 2 éve folyamatosan iszom a zöld turmixokat. Idén végre kilábaltam (lekopogom) ebből a rossz nyavalyából.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron