Nyerskosztosok hol vagytok?

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. júl. 31., szomb. 15:55

Sziasztok!
Új vagyok itt, most regisztráltam, de örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt! Röviden leírom a tapasztalataimat: egyetemista lány vagyok, 12 éves korom óta vegetáriánus és elmondhatom, hogy ez az életmód kizárólag pozitív változásokat hozott az életembe!
És ami még ennél is szuperebb: kb. 2 éve (gyenge, folyton fájó epém miatt) rátértem a teljesen nyers étrendre (csak nyers zöldség, gyümölcs, gyümölcslé, zöldséglé, forrásvíz, esetleg - kizárólag bio minőségű, zsírszegény - kefír, joghurt). Ez az étrend, melyet nem "tudományos alapon" választottam, hanem egyszerűen megfigyeltem, mitől nem fáj a hasam - számomra egy megváltás volt! A főzött, hőkezelt ételek után - hiába vegák - feszült a gyomrom, úgy éreztem, túlzottan jóllakom és egyszerűen nem volt jó a közérzetem. A csak nyers koszttól kirobbanó erőben vagyok, sportolok, tanulok, a hasfájást és a fáradtságot meg egyszerűen nem ismerem :) !!!

Mostanában kezd érdekelni Bicsérdy Béla élete, már csak azért is, mert Hozzá hasonlóan én is erdélyi vagyok. Nem tudok sokat róla még, csak családi elmondás alapján annyit, hogy az anyai nagyapám is "bicsérdista" volt. Bármilyen infót szívesen veszek bárkitől és örülök, hogy megoszthattam Veletek az élményemet :wink: !

üdv,
Scythian
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00


HozzászólásSzerző: seuso » 2010. aug. 5., csüt. 10:18

Scythian,
Bicsérdyvel kapcsolatban küldtem Neked üzenetet,
s.
Avatar
seuso
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2005. ápr. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. aug. 12., csüt. 20:15

Szia Seuso,
most jutottam géphez és így az üzenetedhez, úgyhogy már válaszoltam is rá :)
Szép estét,
Scythian
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00

Előző

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron