Vega 80/20

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 26., hétf. 15:04

Jó oké, a kenyér és tejtermék nem olyan hátrányos étel főleg a kenyér,
és főleg ha nem esznek belőle sokat, mert a JÓBÓL is megárt a sok.
De Ő akkor is evett olyanokat, ettől függetlenűl tudom tisztelni és becsűlni
mert ellenezte a húsevést. Én az állatokat hagynám a természetbe és még annyira sem molesztálnám hogy fejegetem vagy éppen a tojásait elkobzom
vagy bármi egyébb, állatokat hagyni kell szabadon... :cry

Azért annak csak ürülhetek és hálát adok "Istenkének" hogy nem születtem
akár félkarral, és nemtörtént velem semmi extrém (bár fujtogatott már pszichopata ember de csak próbálgatott, annyi is volt neki, nem volt az életem olyan "rózsaszínű" küzdöttem és csak adtam és adtam...)
Az a baj hogy sok ember aki szép is és még jólétben is él, nincs harmoniában még önmagával sem.

Peti az a puszi hálából és örömből fakadó volt, nagyon fontos infót közöltél, engem megerősített még jobban, hiszem mert tudom miről van szó. És köszi mégegyszer pusssssszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Arctic azokat én sem favorizálom de még sorolhatnám..... :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00


HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 26., hétf. 15:30

Csak gyümölcsöt evett valamikor az ember azt látta valaki?

A gyümölcs gyorsan emésztődik, ( banán több idő) főleg ha kevesebbet is eszünk belőle mint ami... hamar elhagyja a testet.
Akkor miért nincs egyszerűbb fogazatunk és bélrendszerünk és szerveink?
Az ember igen is eszegetett mindent, aztán a tudás által mindent ehetővé tett, egy idő után valamiért rosszvágányra tért és őlte az állatokat, és egyre csak rosszabbodott a helyzet, nem maradt meg az egyszerűségnél, kutyúl kever mindent össze. / ez sem szentírás...

Bármit eszel ami nem állati nem leszel büdi, hús és tojás hőkezelten büdösít jobban, tojástól tisztulunk a legtovább. / ez tapasztalat..

Csak növényt evő állatok pld-ul a ló igen is büdi szagu, de Mi nem vagyunk állatok, embernek semmi köze az állatokhoz és nem is volt soha én ezt érzem.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 26., hétf. 16:55

Ribizli írtad hogy vannak kevés szeplők a szép formás arcodon, igen az mert láttalak. És azt mondod nem lehet eltüntetni semmivel, de ellehet én
úgy érzem, nem lézerre gondoltam, "Istenke mindent megadatott nékünk még a szépülésre is" :lol: nyáron a naptól a szeplők erősebbek...
Én egy idős Úrnak az öregkori májfolt- pigment foltjait eltüntettem, mivel?
Friss körömviráglével többszőr bekente naponta az arcán lévőket. Én úgy érzem hogy a szeplőket is ellehet evvel távolítani. Ez a lé fantasztikus hatóanyaggal bír, rákos bőrfelületre is rakják. Én nyáron az egész testemre rakok, védelem és szépít, sejtregeneráró hatása is van.
De a neten olvass a szeplőkről, bár Te avval is szép vagy nagyon, de ha lehet az ember mégtökéletesebb háááát akkor miért is ne... :wink:

Körömviráglé: a levelét szárát és virágát egyben kipréseljük s annak levét használjuk, frissen ha lehet.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 26., hétf. 20:14

köszi,ki fogom próbálni. nemtudom honnan szedek körömvirit,talán ültetek :( ma nincs :( jókedvem,megyek
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 26., hétf. 21:27

Oké ribizli értelek... :cry: :P

Új medicina / kérlek ezt ismerd meg, nagyon fontos dologról beszélnek,
megerősítették bennem azt amit én valóban tudtam, öngyógyítom magam régóta ill nem tud elhatalmasodni bennem semmi betegség, még nátha sem,
bár nálam a táplálkozás is számít kis dolgoknál.
Nem csak a betegség miatt ajánlom nagyon...gyermekedet is tudod majd segíteni...

Az ember öngyógyító de tud önpusztító is lenni!!!
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 27., kedd 7:16

Néha az ember azt hiszi, hogy teljesen tünetmentes, és ő nem beteg soha. Pedig az is tünetnek számít, amit sokan nem tartanak annak. Tünet pl. az is Zsu, hogy kiesett egy fogad. Ennek is van jelentése, értelme. A gyenge ínyről azt mondják, egyfajta bizalomhiány. A fog gyökerének állapota a világban való gyökereink milyenségéről árulkodik. No nem azt, hogy én itt vagyok, mert azt mindenki látja. Az ős-gyökerekre kell ilyenkor gondolni, az eredetre. Tudod-e, milyen céllal vagy itt, mik a feladataid, felismered-e Istennel való kapcsolatodat, ill. vállalod-e a felelősséget a tetteidért teljes egészében (soha nem okolsz másokat a téged ért negatív dolgokért).
Én sem voltam megfázva már vagy 5 éve, de ettől még nekem is vannak tüneteim. Tünet a soványság, az elhízás is, vagy az allergia.

Azt írtad, hogy tökéletesnek látod magad (vagy csak megpróbálod elhitetni magaddal?). Hát én nagyon nem látom magam annak. Ha annak látnám magam, akkor nem lenne több dolgom, nem lenne már mit tennem, egy megvilágosodott faszi lennék :lol: Szerintem minden ember tökéletlen, épp mert ember. Ezt nem kéne szégyellni, vagy emiatt szomorkodni. Épp ez a feladatunk: tökéletesedni. Azt viszont csak az tud, aki felismeri és elfogadja, hogy tökéletlen, eredendően bűnös (=beteg). Tökéletes csak Isten, és nekünk hozzá hasonlóvá kell válnunk. Mi a véleményed? (bocs, ha off)
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 27., kedd 10:47

Arctic akkor amikor meglazult igen gyorsan a fogam ill.az ínyem,és kiesett a teljesen épp fogam sokfélét gondoltam miért is történt, eleinte nagyon zavart és röhelyes is volt a látványa amikor nevettem, aztán nem sokáig témáztam rajta elfogadtam mert annak valamiért úgy kelett lennie, nem lett még önértékelési konfligtusom se :lol: :lol: bizalomhiányom tuti nincs,
inkább túlbizalmas is vagyok sokszor, én inkább úgy érzem hogy az a fogkiesés valamiféle jelzés lehetett (akkoriban konfligtusaim voltak a sok gyümölcsel bizti) bár kitudja, a lényeg hogy hamar túlteszem magam a negatív dolgokon.

Tökéletesség: ez is relatív...bár ezt nem én hangoztattam előbb....
Nem hitetek el magamról semmit, nem önszuggesztálom magam soha,
arra nincs nekem szükségem de másra sem, kopogtatás magunkon meg egy hülye játék, baromság az egész, valaki kitalálta és sokan mennek utána,
túl sok a divat és reklám.
Én inkább azt mondanám magamról (mivel már volt idő megismerni önmagam 48 éve, és tisztában vagyok külső-belső értékeimmel)
öszhangban van a lelkem a testemmel (főleg amióta már nem vagyok 811-es) egészséges és szép vagyok, történhet már bár mi én akkor is elfogadom önmagam maximálisan amilyen vagyok, mert nem én vagyok a legfontosabb (de ez ne zárja ki azt hogy törődsz önmagaddal mert önbizalom nélkül nincs önzetlen szeretet, de a legnagyobb önbizalma az embernek akkor lesz ha nagy szeretet van benne, akkor érzelmeit is könyebben kimutatja, együttérez másokkal és aggódik segítő...
A túlzott önmegvalósításra törekvés mindenáron és mindenféle segítségekkel arra lehet jó hogy a végén nem vagyunk önmagunk.
Az unokahugom a drága Zitácska akit a mai napig is imádok, annyi mindennel foglalkozott az agykontrólltól kezdve stb hogy már nem is önmaga, megváltozott-elváltozott, túl nyugott olyan átszelleműlt vagy mi,
néz de olyan mintha átlátna rajtam, "nem érzem hogy érez" már nem is olyan humoros, kedves most is de már az is másabb...

Tökéletes csak isten lehet, hasonlóvá kell válni, /de mitől fogunk....
Előbb Mi emberek probáljunk meg egymás szívéhez eljutni akkor juthatunk el Istenhez, " ha meglátom benned azt az Isteni szeretetet....

Írtam itt a tisztán születtünkről...bár vannak gyerekek akiknek érzelmi világuk mégis tisztább nagyobb a szeretet is bennük, akár értelmesebbek is, olyan "felnőtt gyerek" :P

Gyermekként is a szeretet generált, bennem volt (nem kellett azt nekem tanúlni Stóner) azt sem hiszem hogy mindenki elfogadja és ráragadna minden "mocsok" amiben nevelkedett. Már írtam: pici kislányként arra ébredtem hogy apám öli a malackánkat, kirohantam és sírva kezemmel verve Őt, kiabálva mondtam neki hogy olyat nem szabad csinálni, de sok minden negatívokra robbantam már kicsiként is, figyeltem az embereket reakciókat...ez végig kisérte életemet, egyet nem értettem és nem is tudtam elfogadni hogy az emberek miért nem mutatják ki érzelmeiket és szeretetüket. Robbantam és nem fogadtam el az agresszíót, támadtam és védtem is az embereket. Tudok ám rosszkislány is lenni :lol: hát
akkor nem is vagyok olyan tökéletes, az érzelmi világom sokaknak ciki,
nem baj, annak a kevésnek meg cuki :wink: :lol: :lol: :lol:
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 27., kedd 12:39

én kevés olyan embert ismerek aki szereti a másikat.de olyat is keveset aki segíti a másik embert.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 27., kedd 12:50

Arctic akkor amikor meglazult igen gyorsan a fogam ill.az ínyem,és kiesett a teljesen épp fogam sokfélét gondoltam miért is történt, eleinte nagyon zavart és röhelyes is volt a látványa amikor nevettem, aztán nem sokáig témáztam rajta elfogadtam mert annak valamiért úgy kelett lennie, nem lett még önértékelési konfligtusom se bizalomhiányom tuti nincs,
inkább túlbizalmas is vagyok sokszor, én inkább úgy érzem hogy az a fogkiesés valamiféle jelzés lehetett (akkoriban konfligtusaim voltak a sok gyümölcsel bizti) bár kitudja, a lényeg hogy hamar túlteszem magam a negatív dolgokon.


Ok, miért nem növeszted ki újra? :idea:
Hiszed, hogy képes vagy rá??
Talán, egy lehetőség arra, hogy maximalizáld tested regenerációs képességeit!
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 27., kedd 13:04

Azt írtad, hogy tökéletesnek látod magad (vagy csak megpróbálod elhitetni magaddal?). Hát én nagyon nem látom magam annak. Ha annak látnám magam, akkor nem lenne több dolgom, nem lenne már mit tennem, egy megvilágosodott faszi lennék Szerintem minden ember tökéletlen, épp mert ember. Ezt nem kéne szégyellni, vagy emiatt szomorkodni. Épp ez a feladatunk: tökéletesedni. Azt viszont csak az tud, aki felismeri és elfogadja, hogy tökéletlen, eredendően bűnös (=beteg). Tökéletes csak Isten, és nekünk hozzá hasonlóvá kell válnunk. Mi a véleményed? (bocs, ha off)


Én nem tudom... de mi van ha más alapokra építjük fel a világképünket (hitünket); a világ úgy tökéletes ahogy van, én úgy vagyok tökéletes ahogy vagyok ebben a pillanatban, az előzőben és a következőben is?

Ebből kifolyólag nem KELL tennem semmit, nem várhat el tőlem senki semmit, ("Isten" sem). Ez felszabadít!
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 27., kedd 13:08

én kevés olyan embert ismerek aki szereti a másikat.de olyat is keveset aki segíti a másik embert.


Segíts Magadon és Isten is megsegít! :wink:

Ügyes mondás ez. :)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 27., kedd 13:30

Igen felszabadíthat, de csak ideiglenesen, mégpedig azért, mert ez hazugság. Akkor lepleződik le, ha pl. az ember olyat tesz, amit a következő pillanatban megbán (hibázik). Ez mindenkivel előfordul. Mindenki életében vannak ilyen pillanatok, és ekkor érzi meg, hogy milyen tökéletlen is valójában.
Ha te hibázol valamiben, akkor is azt meséled be magadnak, hogy te milyen tökéletes vagy és milyen jól cselekedtél? Nem hiszem. Ez csak önámítás. Épp ezzel ismerjük el, hogy tökéletlenek vagyunk, mert képesek vagyunk hibázni. Nincs olyan, aki sosem hibázik, legfeljebb olyan, aki nem ismeri el :)
Nincs ebben semmi rossz. Nem szégyellni, elnyomni kell, inkább felvállalni és elfogadni. Egyedül az igazság elfogadása a felszabadító!

Másik: "nem KELL tennem semmit"? Aki így gondolkodik, az csak lusta vállalni a felelősséget és kibújik alóla. Igenis az egyénnek kell tenni, senki sem fog helyette. Nem lustulni vagyunk itt, és bemesélni magunknak, hogy minden frankó. A feladatunk, hogy magunkat tökéletesítsük, kijavítsuk a hibáinkat, dolgozzunk magunkon. Nem másért, hanem magunkért. Behazudhatjuk ugyan, hogy tökéletesek vagyunk, de szerintem százszor jobb az igazságot felismerni és elfogadni (még ha nehezebb is, és kevésbé rózsaszín).
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 27., kedd 13:38

Miért nem növesztem ki újra? :lol: :lol: már nem akarok maximálni semmit,
nekem jó amit teszek, nem akarok túlzásokba sem esni, lehet hogy van akinek kinől újra a foga főleg ha tejcsifogat ejtett ki, de én még nem láttam olyat bár elkébzelhető bár mi is, itt most az is a kérdés hogy akarom e,
szerinted mit kéne tennem hogy újra ott fogacska nőljön, önszuggesztáljam magam és erősen higgyem "beduma" hogy igen is nőljön már oda egy fog,
vagy legyek tán egy 811-es nyersevő? oké de most komolyan, Te tudod mit kell tenni ezügyben?
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 27., kedd 13:46

gpeter írta:
én kevés olyan embert ismerek aki szereti a másikat.de olyat is keveset aki segíti a másik embert.


Segíts Magadon és Isten is megsegít! :wink:

Ügyes mondás ez. :)


Ez eddig oké, de én nem tudok csak magamra gondolni, igen is van akinek segítség kell, nem állatok vagyunk a dzsungelben...együttérző érzelemgazdag ember igen is segít másokon....... :oops: :P

Vidd hírét az igazaknak!- ajánlom nagyon e könyv kiolvasását....
"ott az emberek szavaknélkül is értették érezték egymást..."
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 27., kedd 13:54

"együttérző érzelemgazdag ember igen is segít másokon"

Persze csak akkor, ha az illető kéri. Mert ha nem, akkor az már nem segítés lesz, hanem erőszak (akármilyen jót is akarunk mi tenni). :)
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron