Bicsérdy Béla

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: smanag » 2009. jan. 18., vas. 10:07

Szia Zoli!

Én is elolvasnám a szakdolgozatot. Át tudod küldeni a smanag@gmail.com címre? köszi, Ivan
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett


HozzászólásSzerző: george22 » 2009. jan. 18., vas. 20:10

Szia Zoli!

Kérlek küldd el nekem is a szakdolgozatodat.
georg22kukac-freemailponhu
Köszönöm.

Üdv.
Péter
Avatar
george22
Írogat
 
Hsz: 156
Csatlakozott: 2008. nov. 18., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 18., vas. 22:14

Szia!

georg22@freemail.hu vagy george22@freemail.hu ? Nem mindegy, csak azért kérdezem, hogy nem felejtettél-e ki véletlenül egy "e" betűt a címedből?
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: george22 » 2009. jan. 19., hétf. 15:24

Szia Zoli!

Nem felejtettem ki, nincs az emailcím végén "e".

Üdv. és köszi
Avatar
george22
Írogat
 
Hsz: 156
Csatlakozott: 2008. nov. 18., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: raspberry » 2009. jan. 19., hétf. 17:45

szia!

én is szívesen elolvasnám :)

át tudnád küldeni?

tujztku@citromail.hu
raspberry
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2008. jún. 9., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 19., hétf. 20:36

Megtörtént. :)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2009. jan. 20., kedd 13:24

Elolvastam. Még feldolgozom a leírtakat, de az biztos, hogy hasznos olvasmány. Stílusa, mint egy mese: Hősünk...

Tanainak részletezése tényleg hiányzik, de aki akar, utánanézhet.

Leginkább a Természetes Higiénia elveihez áll közel a leírtak alapján. Az pedig annyira természetes, hogy nincs benne olyan, ami miatt egy külön irányzatként fennmaradna :D
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 20., kedd 17:42

Köszönöm Szilvi!

A "hősünk" megnevezést mondjuk azért használtam egy párszor, mert nem akartam annyiszor Bicsérdyt írni. :)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 27., kedd 20:05

Smanag! Olvastad már? Némi kritika? :)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. feb. 10., kedd 14:17

Szia Zoli!

Te hogy akadtál rá Bicsérdy-re? :wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. feb. 10., kedd 14:45

Szia!

Valamikor 2006 nyarán olvastam egy könyvet (fogalmam sincs, hogy ki volt a szerzője és mi volt a címe), ami pár sorban említette, hogy élt Erdélyben egy Bicsérdy Béla nevezetű ember, aki a nyerskosztot hirdette és a maga korában nagyon híres volt. Kb. ennyi. Mivel addig még nem is hallottam a nyerskosztról, el kezdett érdekelni a dolog, aztán szépen utánajártam. Még abban az évben elolvastam a "Halál legyőzését", meg az "Élet könyvé"-nek az első két kötetét. Az, hogy dolit írjak belőle, csak később jutott eszembe...:)

És Te? :)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. feb. 10., kedd 23:52

Hihetetlen de tavaly, nyár elején még nem voltam vegetáriánus sem de ennek ellenére már régen fontolgattam, hogy megcsinálom a 21 napos átállást. Ezt meg is tettem augusztusban majd elkezdtem gondolkozni, hogyan tovább.

Aztán jött talán elsőként a Testkontrollal majd az újabb s újabb kérdéseimre keresve a választ eljutottam a nyerskosztig (számtalan könyvet átolvastam, érdeklődtem, kutatgattam). Ekkor felkerestem egy régi barátomat aki többnyire nyerseken él és ő ajánlotta Bicsérdyt. (Eközben jött meg a 811 is)

Érdekesség, hogy neki is csak egy fénymásolt jegyzet van, amit az Etka anyótól kapott. Szerencsénkre ez pont a "A Halál Legyőzése" c. könyv másolata volt. Végül, megkaptam és azóta olvasom, újra s újra. Valahányszor beleolvasok, mindég ámulatba ejt Bicsérdy személye. Majdhogynem 100 évvel ezelőtt olyan igazságokat terjesztett az életről mint amiket még ma is kevesen! Most vadászom a "Mester" könyveit de nehéz fellelni őket. :(
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. feb. 11., szer. 0:05

Bicsérdy sokat ír a böjt gyógyító erejéről. Megfordult a fejemben, hogy talán a böjt maga lenne egy újabb kulcs a nagyon-nagyon hosszú élethez? Úgy gondolom, a könyvben olvasottak alapján, hogy egy hosszabb böjt alkalmával a szervezet önregenerációra kapcsol be. Olyan regenerációra amikor pl. a fogak, haj újra kinő. A kérdés viszont ilyenkor az, hogy a szervezet honnan veszi az ehhez szükséges tápanyagot? Egy válasz van - szerintem, a pránából vagy hívhatjuk életenergiának is. Ez nagyon emlékeztet a pránatáplálkozásra... Ez csak egy elmélet ne ijedjen meg senki!
Egy érdekes példát hagy említsek meg még a böjt és a hosszú életre; Saint Germain ritkán evett, többnyire akkor is csak gyümölcsöt, de sokszor elment hosszabb időkre (hónapokra) böjtölni. Ő volt az aki sose öregedett meg..
:wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. feb. 17., kedd 12:12

Igen a böjt egy nagyon természetes állapota minden élőlénynek. Ezt Paul Bragg: a BÖJT CSODÁJA c. könyvében nagyon szépen leírja.

A böjt során a szervezet előveszi a rejtett tartalékait, energiatakarékos üzemmódba kapcsol és mivel nem kell az emésztéssel foglalkoznia rengeteg energiát megspórol.

A böj Paul szerint egy gyógymód is lehet, hihetetlen sok betegséget gyógyított meg vele, kezdve a kóros soványságtól, a durva elhízásig, vagy pl. Paulból egy hosszabb böjt után nehézfémszennyeződés távozott a széklete segítségével.

Sajnos elfelejtettük a böjt "csodáját" rohanunk, nincs időnk megállni, figyelni magunkra. (magamat is bele értve) Pedig fontos lenne.

Én úgy gondolom, amikor a böjtölünk és leállunk a fizikai táplálékkal, erősebb lesz a kapcsolat a szellemi szférával. nem véletlen hogy az emberiség nagy tanítói is böjtöltek...
Jézus 40 napig...
Buddha is böjtölt a fügefa alatt, míg elérte a megvilágosodást...
A reiki megalapítója Mikao Usui 21 napos böjt után járta át ez a csodálatos képesség.

stb stb. A böjt az az állapot amikor feladod a fizikai éned. Számomra erről szól.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pannicsek » 2009. szept. 4., pén. 11:29

Sziasztok!

Bicsérdy Béla könyvei és tudománya után kutatok. Van valaki aki tud valamilyen helyet vagy módot arra hogy könyveit beszerezhessem? Vagy csak részletesen olvashassak róla?
Goggle-n keresgéltem és itt találtam néhány hozzászólást, valamint valakit aki szakdolgozatot írt a témában. Engem ez nagyon érdekel. Kérlek megosztanád velem is a tanulmányodat, forrásaidat?
Bízom a segítségetekben!
pannaci@citromail.hu
Avatar
pannicsek
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2009. szept. 4., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron