Bicsérdy Béla

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 13., kedd 11:16

Kedves Smanag!

Bicsérdy amióta megkezdte a nyilvános előadásait (1921), azóta a tiszta gyümölcsevést hirdette, tűzte ki végcélként. (Mármint a táplálkozásban).
Noha volt egy jópár tanítványa aki valóban erre az útra tért, ő maga azonban sohasem élt huzamosabb ideig totális nyerskoszton.
Ezenkívül azt hirdette, hogy évtizedekig kell várni, amíg az emberi szervezet oda fejlőd(het)ik, hogy tisztán gyümölcsből is képes legyen fenntartania magát. Hát ebben sem volt teljesen igaza...

Bio-gyümölcs szekció! :)

Ha hazaért a barátom, akkor megtárgyalom vele a dolgokat és javasolni fogok egy konkrétan erre a célra kialakított ímélcímet, ahova le lehet adni a rendeléseket. Vagy még jobb lenne egy kollektív telefonszámcsere, sms riadólánc...:)
Addig kitartás és szép napot kívánok mindenkinek!
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. jan. 13., kedd 13:05

Bicsérdy említ néhány embert akik száz, néhány száz évig éltek tejfogyasztás vagy/és kenyérfogyasztás ill. gyümölcsfogyasztás mellett... Akárhogyis egyelőre maradok a 811 mellett egy darabig (mondjuk egy év) aztán meglátjuk. Saint Germain gróf viszont már tudott valamit :)

Egyébként most komolyan, gyümölcsfogyasztással több száz évig élhet az ember?

Biztos ismeritek a "Beszélgetések Istennel" könyvet, amikor egy fura alak beszélget "magával" :) Abból való a köv. szöveg:

Mert ti, emberek, nagyon megelégedettnek tűntök azzal, ahogy az életeteket élitek. Az életet azonban, bármilyen meglepő is a számodra, egészen másfajta életmódra szánták. És a terv szerint sokkal-sokkal hosszabb ideig kellene tartania.

Tényleg ?

Igen.

Mennyivel hosszabb ideig ?

Végtelenül hosszú ideig.

Ezt hogy érted ?

Ez azt jelenti, fiam, hogy a tested arra készült, hogy örökké tartson.

Örökké ?

Igen. Olvasd el még egyszer: „örökké".

Tehát hogy soha ne haljunk meg ?

Soha nem halsz meg. Az élet örökkévaló. Egyszerűen megváltoztatod az alakodat. De még csak ezt sem kell megtenned. Te határoztál úgy, hogy így teszel, és nem Én. Én arra készítettem a testedet, hogy mindörökké kitartson. Valóban azt gondolod, hogy a legtöbb, amire Isten képes, a legjobb, amit meg tudok alkotni, az olyan test, mely hatvan-hetven, esetleg nyolcvan év alatt teljesen szétesik ? Csak nem képzeled, hogy ez a képességeim határa ?
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. jan. 13., kedd 13:07

Szia Zoli!

Bicsérdynek még most is vannak tanítványai? Ha igen, tudsz felőlük valamit?
Az tudod-e véletlenül, hogy Bicsérdy hogyan halt meg? Mi történt vele?
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: smanag » 2009. jan. 13., kedd 13:31

Tudomásom szerint vonatbalesetben halt meg Amerikában a 80 as éveiben, s az orvosi boncolás szerint az erei állapota olyan volt mint egy 20 évesé. Minden bizonnyal legalább 120 évig élt volna. Az erek állapota az egyik legjobb mérője a szervezet egészségének. Vannak ma élő tanítványai, az Ilona néni, én voltam a lakásán, tőle vettem a Bicsérdy könyveimet.
Szerintem a jelenlegi környezetterhelés s stressz mellett is a 100% 811 legalább 120 évre predesztinál.
Vannak írásos feljegyzések korabeli gyümölcsevőkről akiknél 150-270 év életkort írnak le.
A kelet indiai orángután is kizárólag gyümölcsöt eszik s a legintelligensebb főemlős.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 13., kedd 16:06

Sziasztok!

Legjobb tudomásom szerint már csak Békés Antal (94) és Magyar Ilona (93) élnek még a tanítványai közül. Ilonka néni sajnos már elég rossz állapotban van, viszont ő semmit nem hajlandó enni kenyeren és gyümölcsökön/zöldségeken kívül. Bandi bácsi viszonylag jó állapotban van, de már nem él a Bicsérdy-féle nyerskoszton sem. Sima főtt vegetárius.
Bicsérdy egyébként 1872. március 20-án született Pesten és 1951. december 7-én hunyt el az amerikai Billingsben. Tehát nem élt egészen 80 évig, még bő 3 hónap hiányzott volna hozzá. Egyébként 6 (!) féle változat kering a halálának körülményeivel kapcsolatban, én a szakdolgozatomban leírtam a legvalószínűbbet, ami nem egyezik Smanag verziójával.
Akit érdekel, annak szívesen átküldöm ímélben a dolgozatomat. Nem sok, jegyzetekkel együtt 68 oldal és nem csak szerintem olvasmányos és érdekes, hanem azok szerint is, akik már eddig elolvasták. :D

Bicsérdy emlékére még tavaly csináltam egy oldalt az iwiwen (név: Bicsérdy Béla), ahova egy csomó képet felraktam róla, meg a könyveiről. Ha akarjátok jelöljétek ismerősnek. :D
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 13., kedd 16:16

Jól van, a matek az már megint mumusom...:( Egy évvel elszámítottam magam és ezúton kérek elnézést az érintettektől!

Szóval Békés Antal, alias: Bandi bácsi tavaly decemberben töltötte be a 95. életévét, Ilonka néni pedig tavaly szeptemberben a 94-iket.
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. jan. 15., csüt. 13:03

Szia Zoli!

Kérlek küld el Bicsérdyről a szakdolgozatodat a peter.german89@gmail.com címemre.

Nagyon szépen köszönöm! :)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. jan. 15., csüt. 14:07

Szia Zoli!

Kérlek nekem is küldd el a Bicsérdy szakdogát!

heian@freemail.hu


KÖSZI
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Emese » 2009. jan. 15., csüt. 17:03

Szia Zoli!

Engem is érdekelne a szakdolgozat, kérlek küld át nekem is:
emese-nemeth@freemail.hu

Köszönöm szépen!
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 15., csüt. 19:52

No!

Eddig mindenkinek elküldtem aki kérte. :) Aki még kíváncsi rá, szóljon.
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. jan. 15., csüt. 20:46

Képzeljétek, Magyar Ilona Nagykőrösön született, itt lakom :)

Ha jól értelmeztem akkor már gyerekkora óta vegán életmódon él, plusz kenyér. Elméletben ilyen táplálkozás mellett egészen jó vitalitás várható de írtátok, hogy nincs olyan jól...

:?:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2009. jan. 15., csüt. 20:53

Olyan a szakdolgozatod mint egy misztikus-kalandregény. Szépen bemutatod Bicsérdy jellemét, felemelkedését és bukását.

Bejelöltem iwiw-en is :wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 15., csüt. 21:14

Köszi Péter! :)

Ilonka néni amúgy sajnos tényleg nincs jól. :( Már jópár éve folyamatos ápolásra szorul. :(((
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. jan. 15., csüt. 23:13

Zoli!

Fantasztikus a szakdogád!

Számomra ami hiányzott, hogy szívesen olvastam volna a bicsérdizmus lényegét, bővebben, hogy pontosan mit tanított.

GRATULÁLOK!!! :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jan. 15., csüt. 23:56

Köszönöm Gábor! :)

Amúgy az az igazság, hogy a dolit kicsit összecsaptam, ugyanis majdnem kifutottam az időből...A felét nem írtam bele, amit eredetileg le szerettem volna írni, de hát ez van. Majd talán egyszer írok belőle egy könyvet. :D

Az életmód lényegéről azonban nem is nagyon írtam volna többet, mert nem ez volt a célom, másrészt amúgyis kihúzatta volna a cenzorom. :) A bicsérdizmusnak inkább a társadalomra gyakorolt hatását próbáltam több-kevesebb sikerrel szemléltetni.
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

Következő

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron