állati jog?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. jún. 24., szomb. 2:09

A Green Peace honlapján ez olvasható:


http://www.greenpeace.hu/home/story/story_260.html
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. aug. 14., hétf. 10:21

Hallottatok már az eddigi legnagyobb kampányról az állatok jogaiért?

http://www.fauna.hu/hu/index.html

A Szigeten kint vana fauna, de a Jógasátorban már mi is összegyűjtöttünk több, mint 120 aláírást. 5 év alatt 10 millió kellene. Több is össze fog jönni!!!!!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 25., pén. 6:52

Ezért kell levágni azokat a szerencsétlen állatokat, hogy így végezzék? 8O :bociszemek:

http://koltozes.blog.hu/2006/08/24/tome ... s_ujpesten
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 7., csüt. 12:31

Nocsak. Várható valami előrelépés a fókák védelmében?? Azért én szkeptikus vagyok...
http://zoldmagazin.com/belso/fokavadaszat17.html
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. szept. 8., pén. 0:40

Ez nagyon jó hír.

Legalább a gönlandi fókák élveznek majd egy ki svédelmet.

Bár a Zöld Föld egyre zöldebb és lehet, a globális klímaváltozás végez előbb utóbb a fókákkal.

nem is beszélve a kanadai fókákról

http://www.veg.hu/modules.php?name=News ... le&sid=786
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. szept. 8., pén. 8:14

:D Ezt ma kaptam emailen:

Dear Adél,

I have some great news! I want to share with you an important victory in our efforts to close European markets for seal products, a vital step to end Canada’s commercial seal hunt.

The European Parliament has issued a Written Declaration calling for a ban on the import, export and sales of harp and hooded seal products. IFAW and other groups successfully lobbied more than half of all MEPs (Member of the European Parliament) to sign the resolution which will now be forwarded to the European commission and the Council of Ministers.

A European ban will help reduce demand for seal products and send an important message to the Canadian Government that the European Union wants no part in this cruel hunt.

The import of whitecoat harp seal and blueback hooded seal furs and furskin products (taken from pups younger than 2-3 weeks) was banned in Europe in 1983, but sealers now wait a few days until harp seal pups have moulted their white fur to kill them, with 95% of the seals killed still under three months old. The products of these baby seals are still imported into the European Union.

The declaration states that the last time the annual number of seals now being killed were slaughtered in the 1950s and 1960s the seal population was reduced by two thirds. It also states that on average sealers receive less than 5% of their income from sealing which provides only a few days' work each year.

A number of EU countries (Belgium, Luxembourg and Italy) have already taken steps to ban the trade in seal products, and others (the UK and the Netherlands) are considering their own bans.

Please help us keep the momentum going by Taking Action to end the seal hunt today.

For the seals,

Fred O’Regan
President and CEO

P.S. It’s critically important that we capitalize on this victory by adding new activists to fight for baby seals. This is a great opportunity to show others that we can win this fight with their help. Can I count on you to tell five new people about our efforts to end the seal hunt?
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 8., pén. 8:50

szuper, ez nagyon jó!!! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. okt. 13., pén. 10:07

Tegnap értesültem róla, hogy egy kisállatkereskedésben majmot tartanak a kirakatban. Gondoltam elmegyek megnézni, és szólni a tulajdonosnak, hogy amit csinál, az törvénybe ütközik, ugyanis a majmok, főemlősök védett állatok, ráadásul különböző engedélyek szükségesek a tartásához, és előírások is vannak a tartásának körülményeire.
Elmentem az ominózus bolthoz, és majdnem hanyattdobtam magam, amikor megláttam hogy egy díszhalkereskedésnek a kirakatában van a majom!!! Szerencsétlen teljesen meg van zavarodva, nem valószínű hogy ennek a nak itt lenne a helye. Itt láthatóan nem olyan körülmények között tartják a majmot, ami szükséges lenne. Ráadásul a Váci úton van a bolt, ami nagyon zajos.
Mivel a rács még nem votl bezárva, gondoltam bent van valaki illetékes. Bekopgtam az ajtón. Harmadszorra kinézett a bolt feletti lakásból egy férfi, és kérdezte mit szeretnék.
Mondtam, hogy a tulajjal szeretnék pár szót váltani. Azt mondta, pár perc és jön. Pár perc múlva kinézett egy ősz szakállas, ötven körüli férfi. Én kicsit feldúlva (érthetően), de még normális hangnemben próbáltam megkérdezni, hogy mit keres itt a , miért nem érdekli az állat sorsa stb., de nem igazán érdekelte amit mondok. Elkezdett ordibálni, hogy mi közöm van hozzá, foglalkozzak a saját dolgommal stb.
A beszélgetés az ő részéről odáig fajult, hogy elkezdett káromkodni, szídni az összes felmenőmet, majd amikor visszaszóltam neki, akkor elkezdett köpködni, és ami a közelében volt, azt hozzámvágta. Szerencsére ez csak egy hungarocel darab volt, de ha féltégla, vagy virágcserép van ott, azt is hozzámvágta volna.
Még az sem érdekelte, hogy elmondtam neki, hogy már fel van jelentve, nem is foglalkozott vele. De a legszomorúbb, hogy a sorsa sem nagyon érdekli.
A tulaj tényleg fel van jelentve az Eurogroup nevű nemzetközi állatvédő szervezetnél, mivel mint mondtam, a majmok védelem alatt állnak.

Hihetetlen...

Még nem tudjuk pontosan, milyen fajta majom, addig nem is tudunk lépni, de az biztos, hogy szabálytalanul tartják: egy kb. 2 m2-es, 3 m magas akváriumba van bezárva a kirakatba, amiben egy mű-fa és egy műborostyán van. Olyan ingernek van kitéve a Váci úton, elképzelhetitek. Egész nap teherautók, kaminok mennek arra.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 7., csüt. 14:59

Kedves Állatbarátok!
Egy nagyszerű hírem van számotokra.
Gondolom emlékeztek még arra a majomra, akit egy barom a díszhalkereskedésének a kirakatában tartott akváriumban, egy mű-fa és egy műborostyán társaságában.
Na, ennek vége, fel lett jelentve kétszer az ember, kimentek a hatóságok, megivzsgálták a helyzetet, és az ember önként lemondott a majomról, aki már útban van egy angliai álatfarmra, ahol a fajtársaival fog együtt élni. : )))

Ez fontos lépés, mert azt mutatja, hogy még itthon is be lehet tartatni a törvényeket. Van hová fejlődnünk.

:lol: :D :lol: :D :lol: :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. dec. 7., csüt. 16:24

a kis győzelmek is győzelmek. gratula :wink: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. dec. 8., pén. 17:32

Jó ilyeneket olvasni!
Örülök neki. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. márc. 14., szer. 13:09

Írjátok alá a fókabébik lemészárlása elleni petíciót, és tejesszétek!
Köszi
http://getactive.peta.org/campaign/seal_hunt07
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. márc. 28., szer. 16:53

TILTAKOZÁS A BIKAVIADALOK ELLEN
Évente több, mint 40 000 bika leli halálát az arénákban a bikaviadalok során az Európai Unió országaiban. A bikaviadalok és azok elõkészítése során olyan kegyetlenségeket követnek el az állatok ellen, ami méltatlan az Unió szelleméhez és nem összeegyeztethetõ annak állatvédelmi törekvéseivel.Szemükbe vazelint kennek, hogy látásuk homályos legyen, szarvukat megcsonkítják, hogy rontsák mozgáskoordinációjukat. A viadal végén a bikák füleit, farkát, sõt, heréit is gyakran úgy vágják le, hogy az állat még él és öntudatánál van. A viadalokban évente rengeteg - betömött fülekkel és letakart szemekkel az arénába vezetett - ló is elpusztul.
A bikaviadalok egész EU-ra kiterjedõ tilalmáról szóló írásbeli nyilatkozatot az európai parlamenti képviselõk többségének (394 fõ) alá kell írnia április 15-ig ahhoz, hogy az Európai Bizottság napirendre vegye az ügyet.
A MÁOSZ külön weboldalt hozott létre a http://www.bikaviadal.hu címen, ahol nyomon követhető, mely képviselők álltak ki az állatkínzás ellen.
Március 22-ig mindössze a magyar képviselõk 25%-a támogatta a bikaviadalok betiltását:
Az állatvédõk arra kérik az állatbarátokat: küldjenek e-mailt az egyelõre a "szégyenfalon" szereplõ magyar képviselõknek és kérjék tõlük, hogy álljanak ki a kezdeményezés mellett, hiszen a XXI. században ilyen barbárságnak és "tradíciónak" csúfolt állatkínzásnak nincs helye!
ITT VANNAK AZOK A KÉPVISELŐK EMILCÍMEI, AKIK NEMMEL SZAVAZTAK. ŐKET KELL BOMBÁZNI A LEVELEKKEL!

zsolt.becsey@europarl.europa.eu
alexandra.dobalyi@europarl.europa.eu
szabolcs.fazekas@parlament.hu
zita.gurmai@europarl.europa.eu
andrás.gyürk@europarl.europa.hu
gabor.harangozo@mszp.hu
edit.herczog@europarl.europa.eu
livia.jaroko@europarl.europa.eu
magda.kosanekovacs@europarl.europa.hu
csaba.ory@parlament.hu
pal.schmitt@europarl.europa.eu
gschopflin@clara.co.uk
laszlo.surjan@europarl.europa.eu
jozsef.szajer@europarl.europa.eu
istvan.szent-ivanyi@europarl.europa.eu
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. márc. 31., szomb. 5:29

Próbálgattam tiltakoz maileket küldeni, Fazekas Szabolcs mail címéről visszapattant a levél.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. márc. 31., szomb. 21:48

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég

cron