állati jog?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 6., kedd 18:41

Gega23 írta:
http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%ADres ... st%C3%A1ja
(Híres vegetáriánusok listája
...

...)



Huxley is! Ezt szinte kitaláltam!

Aldous Huxley (1894-1963) - író: Szép új világ

Tudom, hogy ez nem a könyvajánló topic, de érdemes elolvasni...figyelembe véve, hogy mikor írta!!! igen, ilyen gondolkodással csak vega lehet! :)
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó


HozzászólásSzerző: csoki » 2006. jún. 6., kedd 18:49

Sziasztok!

Valaki tud arról hogy M.o-on vmilyen radikális állatvédőszervezet lenne?
Avatar
csoki
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2006. jún. 6., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 6., kedd 19:03

Szia! a Bedurvulunk? topicban találsz említést róluk.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: csoki » 2006. jún. 6., kedd 19:14

köszi!
Avatar
csoki
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2006. jún. 6., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: csoki » 2006. jún. 6., kedd 19:19

Ha vki tud a PETA honlapjáról rendelni, kérjem szóljon!!!
Avatar
csoki
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2006. jún. 6., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 6., kedd 19:20

Szívesen. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: kinga » 2006. jún. 6., kedd 21:33

Gega23 írta:Még mindig nem tudom, hogy ti hol látjátok azt, hogy HIRDETNÉK ezt.
Csak felhívják a figyelmet a szörnyűségekre.
És ha már felhívják a figyelmet, onnan lehet továbblépni, ez egy lépcsőfok.
És igen Kinga, ők tényleg ÁLLATVÉDŐK, nem csak "állítvédők".
Ők is azt szeretnék a legjobban, ha egyáltalán nem lennének vágóhídak, mint ahoyg ti is, csak ők meg is próbálják megvalósítani ezt.
Nagyon sok állatot megmentettek már, és még fognak is.
Talán ha kicsit a dolgok mögé néznétek, akkor nem így írnátok róluk.
Mint egy bölcs ember mondta: semmi sem fekete vagy fehér...



Tudod elég sok olyan állatvédő csoportról hallottam itt Magyarországon, akik megpróbálnak aktívak lenni, de továbbra is húst esznek és ezt a jelenséget bizony elszomorítónak és egyben dühítőnek tartom. Mert az emberek látják őket tevékenykedni, aztán megkérdezik, hogy ők maguk esznek-e állatokat, s amikor a válasz "igen", akkor valóban nevetségesnek tűnnek és senki nem veszi őket komolyan.
De annak kifejezetten örülök, hogy a Fauna - egyesület vegetáriánus. Nem akartam, nem akarok senkit megbántani és őszintén tisztelek minden olyan embert, aki azért fáradozik, hogy élőlénytársainknak jobb életet teremtsen!
Avatar
kinga
Inkább olvas
 
Hsz: 17
Csatlakozott: 2005. dec. 24., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 7., szer. 8:13

kinga írta:Tudod elég sok olyan állatvédő csoportról hallottam itt Magyarországon, akik megpróbálnak aktívak lenni, de továbbra is húst esznek és ezt a jelenséget bizony elszomorítónak és egyben dühítőnek tartom. Mert az emberek látják őket tevékenykedni, aztán megkérdezik, hogy ők maguk esznek-e állatokat, s amikor a válasz "igen", akkor valóban nevetségesnek tűnnek és senki nem veszi őket komolyan.
De annak kifejezetten örülök, hogy a Fauna - egyesület vegetáriánus. Nem akartam, nem akarok senkit megbántani és őszintén tisztelek minden olyan embert, aki azért fáradozik, hogy élőlénytársainknak jobb életet teremtsen!


Ne ítélj elsőre!
Van pár ilyen is, de nem mind ilyen.
No meg Norci írta, hogy a zöldek, akik állat- környezettudatosak, nekik már csak egy lépés hogy vegák lesznek e.
És ez a lépés bármikor bekövetkezhet.
A Fauna azért nem csak leveleket irogat, most volt pl. egy a cirkuszi állatokat bemutató kampányuk, és ott is sikerült javítani a helyzeten.
És ők igenis felvállalják hogy mi megy a vágóhidakon, de akkor nem fogják őket komolyan venni, ha kiállnak, és azt mondják, hogy emberek, szörnyű ami itt megy, legyetek vegák.
Sajnos el kell fogadni a tényt, hogy még több a húsevő (reméljük nem sokáig ;) ), és addig is javítsunk az állatok helyzetén, amivel a környezetet is védjük.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: cathy » 2006. jún. 7., szer. 10:00

Gega23 írta:
kinga írta:Tudod elég sok olyan állatvédő csoportról hallottam itt Magyarországon, akik megpróbálnak aktívak lenni, de továbbra is húst esznek és ezt a jelenséget bizony elszomorítónak és egyben dühítőnek tartom. Mert az emberek látják őket tevékenykedni, aztán megkérdezik, hogy ők maguk esznek-e állatokat, s amikor a válasz "igen", akkor valóban nevetségesnek tűnnek és senki nem veszi őket komolyan.
De annak kifejezetten örülök, hogy a Fauna - egyesület vegetáriánus. Nem akartam, nem akarok senkit megbántani és őszintén tisztelek minden olyan embert, aki azért fáradozik, hogy élőlénytársainknak jobb életet teremtsen!


Ne ítélj elsőre!
Van pár ilyen is, de nem mind ilyen.
No meg Norci írta, hogy a zöldek, akik állat- környezettudatosak, nekik már csak egy lépés hogy vegák lesznek e.
És ez a lépés bármikor bekövetkezhet.
A Fauna azért nem csak leveleket irogat, most volt pl. egy a cirkuszi állatokat bemutató kampányuk, és ott is sikerült javítani a helyzeten.
És ők igenis felvállalják hogy mi megy a vágóhidakon, de akkor nem fogják őket komolyan venni, ha kiállnak, és azt mondják, hogy emberek, szörnyű ami itt megy, legyetek vegák.
Sajnos el kell fogadni a tényt, hogy még több a húsevő (reméljük nem sokáig ;) ), és addig is javítsunk az állatok helyzetén, amivel a környezetet is védjük.


Igen, muszáj kiállnunk,de vannak témák ,melyekben nem szabad kompromisszumot kötni.Az is igaz azonban,hogy ha nagyon támadunk,a befagyott szívű emberek még jobban ellenünk fordulnak, már csak azért is.tehát át kell gondolnunk,azt,amit cselekszünk,mindenki érdekében. Amit viszont nagyon fontos lenne: kevesebbet beszélnii és többet publikálni, egyénileg is.Sokkolni kell az embereket,mert amit megszoktak,megszoknak,már nem bír nagy jelentőséggel.Sokkolni pedig igenis lehet szórólapokkal, feigyelemfelkeltő képekkel.Azt tartják,hogy senki nem hagy fel semmiféle rossz és bűnös szokással addig,míg egy jobbat nem talál.Hát kínálnunk kell nekik: hangsúlyozva,ajánlva a számtalan vegán finomságot.Nagyobb reklám kellene a vegán boltoknak és termékeiknek, orvosi véleményekkel is kiegészítve.

Erről jut eszembe,régen milyen jó volt az Elixír magazin.Már jó ideje nem veszem,mert teljesen oda a színvonala...Most mégis megvettem,mert kicsit ki akartam kapcsolódni s amúgy is az állatokról vvan szó benne...Hát el vagyok képedve, rettenve,mivé fajult ez a szépen nyomtatott magazin!!!Banalitások,nívótlanságok, semmit-mondások.Lehetne belőle középsőcsoportos ovodásoknak felolvasni...
De ami még ijesztőbb: a vegetárius tendencia is megszűnőben...már becsempésztek egy ráksalátát is..
Avatar
cathy
Inkább olvas
 
Hsz: 19
Csatlakozott: 2005. okt. 23., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Hatvan

HozzászólásSzerző: cathy » 2006. jún. 7., szer. 10:08

nawesh írta:A tehén Indiában….

Tapasztalatok…

Nagy várakozással tekintettem (immáron 11 évvel ezelőtt) indiai utam elé. Akkor már lassan öt éve voltam vegetárius. Magam is úgy gondoltam, hogy India egy toleráns, teljesen vegetárius ország.

Így nagy csalódás volt pl. Indiában mészárszéket látni….

Számunkra érdekes lehet a keleti ember élethez való viszonyulása. Jellemzi egy nagyfokú tisztelet: „minden élőlénynek joga van az élethez”, de ehhez kapcsolódva ott van minden élőlény szabadsága is. Azaz „nem kell törődni a másikkal”… Ebből következik, hogy az indiai ember maximálisan tiszteli a „szenet” tehenet, de nem igazán érdekli, hogy mit eszik az a tehén…

Ez persze nagyfokú általánosítás:

Indiában van talán a világon a legtöbb tehén. Vannak háziállat tehenek is. Nem láttam a Spektrum adását, de valóban így van. A mezőgazdaságban elengedhetetlen a tehenek használata. A sok milliónyi kis háztáji gazdaság nem olyan gazdag, mint a mi lestrapált magyar gazdáink (nekik sem könnyű!) és nincs arra pénzük, hogy mezőgazdasági gépeket használjanak. S képzeljük el, mi lenne az emberek és állatok millióival, ha pl. egy – egy nagy kombájn learatná a gabonát és nem kellene annyi munkaerő. S azt hiszem, ahogy a magyar parasztember megbecsüli a háziállatait, az igavonó lovat, stb…, úgy az indiai földműves is maximálisan tiszteli a teheneit.

(Itt azért zárójelben kell megjegyezni, hogy sajnos az állattartó mentalításba maximálisan belefér, hogy a kiöregedett igavonó lovat, ha már nem tudják dolgoztatni, akkor eladják a vágóhídra. Minden kultúra bizonyára más és más állat fogyasztásán botránkozik meg, de azért lovakat enni, amikor annyira nemes állatok….

Így maximálisan örültem, amikor Makón egy-két éve bezárták a lóvágóhidat…)

Emellett ott vannak a valóban utcán, szabadon kószáló tehenek. Nagyon szép kis banánokat lehet kapni Indiában. Érettek, egy rúpia darabja és nagyon finomak. (Mikor lesznek banános receptek a veg.hu-nJ?) Nagyon megijedtünk, amikor a tehén kiszúrt bennünket és látta, hogy nyammogjuk a banánt és trappolva megindult felénk. Nem csak a banánhéjjat kapta meg, hanem az egész banánt:J)

Láttam tehenet kartondobozt enni. Nagyon sok a beteg állat. De pl. a dzsainok működtetnek az utcán kószáló idős és beteg tehenek számára kulturált otthont.

Talán azért kapcsoljuk a vegetárius étkezést Indiához, mert Indiában vannak olyan őshonos vallások: hinduizmus, dzsainizmus, melyek alaptanítása a vegetárius étkezés. Vegetárius volt Buddha is, még ha minden követője nem is az.

Persze ez nem azt jelenti, hogy minden hindu vegetáriusan étkezne. Sokan vallási kibúvókat keresnek: pl. Káli istennőre hivatkozva megeszik az áldozatként felkínált állatok húsát. Ám a legtöbb hindu nem hisz ebben, s abban sem, hogy Isten (tiszteljék bármilyen néven) ember, vagy állatáldozatot kívánna. Isten a szeretet és a jóság, nem a vér istene…. Mahatma Ghandi

http://www.worldpeace-conference.net/

Fiatal korában elgondolkodott azon, hogy a britek miért olyan erősek, hogy a fél világot le tudják győzni. Arra az eredményre jutott, hogy a húsevés miat. Elhatározta, hog yő is húst eszik. Barátaival elbújt a falujuk mellett és próbáltak húst enni. Forgot a szájában, száraz volt, mint atapló és érezte, hogy ez egy HALOTT valami… S ki győzte le a hatalmas Brit Oroszlánt? Egy egyszerű apró, kis vegetárius ember. Egyébként manapság HETENTE kétezer ember dönt úgy Nagy Britanniában, hogy vegetáriusan étkezik.

http://www.yogaindailylife.org.au/news/quiz/QuizV1.htm

Van egy közel 40 éves történet a radzsasztáni Nipal faluból: az embereke a folyóparton egy fa alatt Kálinak áldoztak állatokat és húst ettek. Holy Guruji

http://www.ganga.hu/?page=guruji

Többször felhívta a figyelmüket az ahimsza elvére, az élet tiszteletére, de folytatták az állatáldozatokat. Ere Guruji egy sivalingamot helyezett el Káli oltárán. S ahol Shívát tisztelik, ott vér nem folyhat. A falusiak félve Shíva haragjától nem is merték eltávolítani a lingamot és így megszűntek itt az állatáldozatok….

Az emberi íny vágya óriási tudatlanságokat szül…

Miért „szent” a tehén Indiában?

Azért is kellett vallási dogmákba fektetni a tehén sérthetetlenségét, hogy az ember és állat együttműködésében hosszú távon tudjanak együtt dolgozni. Ha az embert az ínye és a vágyai vezérlik, akkor levágja a tehenet, megeszi a húsát és kész. Gyilkossá válik. Ilyen a mai hamburger kultúránk….

Ám ha a tehenet hagyjuk élni, akkor tejet ad, melyből étel készülhet. Ad trágyát, mellyel lehet a föld minőségét javítani; lehet tüzelni. (képzeljük el, ha egy milliárd indiai tűzifát használna), lehet építkezni, stb…

Emellett, ha a tehén (természetes halállal) kimúlik, csontját bőrét feldolgozhatják…

Indiában több, mint százmilliós mohamedán kisebbség is él. Számukra nem tiltja semmi a tehén fogyasztását. (Bár sertéshúst nem ehetnek) Így a hinduk és dzsainok számára örök probléma a mohamedánok marhahúsfogyasztása. Indiában létezik olyan szövetségi állam, ahonnan pl. törvényileg megtiltották a tehenek kivitelét más államba, nehogy megöljék őket.

Hozzá kell tenni, hogy Indiában nem csak tehenek, hanem kutyák és malacok is kószálnak szabadon. S lehet, hogy kegyetlen, nemtörődömnek tűnik, ahogy nem foglalkoznak az állatokkal az indiaiak, de ahogy jöttünk hazafelé Indiából, sokkoló volt látni Pakisztánban a nyilvános (nem eu-konform) utcai vágóhidakat….

S végezetül egy kedves történet:

Jadani (Radzsasztán, India) Jóga a Mindennapi Életben központunkban élt egy indiai kisfiú, aki beszélgetett egy európai jógagyakorlóval, aki látogatóban volt az ashramban. Kérdezte a kisfiú, hogy Európában élnek-e tehenek. Mondta az európai ember, hogy természetesen élnek és szép nagyok, kövérek.

S mennyi tejet adnak – érdeklődött az indiai fiúcska, - mert – mondta büszkén – az ő tehen még napi fél liter tejet is képes adni. Az utazó közölte, hogy az európai tehenek bizony adnak akár napi 20 liter tejet is. Elkerekedett a fiú szeme és nem is akarta igazán elhinni, hogy az ő tehene egy hónap alatt nem ad annyi tejet, mint az európai tehenek. S amikor az utazó készülődött hazafelé, oda ment hozzá és megkérte, hogy ha legközelebb jön, ugyan hozzon már magával egy olyan tehenet, amely ilyen sok tejet ad.

Amit európai barátunk nem tett hozzá:

A „mi” teheneink nem szemetet esznek. Viszont rengeteg génkezelt és hormonkezelt tápot kapnak. Nem kószálnak szabadon az utakon, hanem szűk, zsúfolt karámokba tesszük őket, melyek olyanok, mint egy haláltábor. Az európai tehenek valóban, akár 20 liter tejet adnak, de ez fájdalmas dolog. Megváltásként élik meg a fejést. S hiába a milliárd liternyi tej, amikor a boltokba ér, már számtalan munkafázison keresztülmegy: kivonják belőle az értékes tartalmat. S hegyekben áll a vaj, a sajt, melyet, ha a gazdasági helyzet megkívánja, inkább kidobják, megsemmisítik, semhogy az éhezőknek adják…

Elnézést a hosszúra nyúlt hozzászólásért….

Én egy olyan Indiában hiszek, ahol a tehenekkel is tisztelettel bánnak…

Nawesh


kedves Nawesh, nagyon tetszett a cikked.Még nem jártam Indiában,de valamikor el akarok jutni.Szeretem Bhaktay Erwin könyveit (India, Szanátana Dharma)de hát a mai kép bizonyára más.Teljesen át tudom érezni az írásod alapján...Furcsa társadalom,nem is tudom,mennyiféle benyomás és izgalom éri ott az embert...rossz lehet látni az éhezést.Ám a mohamedán társadalmak s a mi technokrata társadalmunk a legördögibbek, szerintem....
Avatar
cathy
Inkább olvas
 
Hsz: 19
Csatlakozott: 2005. okt. 23., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Hatvan

HozzászólásSzerző: cathy » 2006. jún. 7., szer. 10:09

nawesh írta:A tehén Indiában….

Tapasztalatok…

Nagy várakozással tekintettem (immáron 11 évvel ezelőtt) indiai utam elé. Akkor már lassan öt éve voltam vegetárius. Magam is úgy gondoltam, hogy India egy toleráns, teljesen vegetárius ország.

Így nagy csalódás volt pl. Indiában mészárszéket látni….

Számunkra érdekes lehet a keleti ember élethez való viszonyulása. Jellemzi egy nagyfokú tisztelet: „minden élőlénynek joga van az élethez”, de ehhez kapcsolódva ott van minden élőlény szabadsága is. Azaz „nem kell törődni a másikkal”… Ebből következik, hogy az indiai ember maximálisan tiszteli a „szenet” tehenet, de nem igazán érdekli, hogy mit eszik az a tehén…

Ez persze nagyfokú általánosítás:

Indiában van talán a világon a legtöbb tehén. Vannak háziállat tehenek is. Nem láttam a Spektrum adását, de valóban így van. A mezőgazdaságban elengedhetetlen a tehenek használata. A sok milliónyi kis háztáji gazdaság nem olyan gazdag, mint a mi lestrapált magyar gazdáink (nekik sem könnyű!) és nincs arra pénzük, hogy mezőgazdasági gépeket használjanak. S képzeljük el, mi lenne az emberek és állatok millióival, ha pl. egy – egy nagy kombájn learatná a gabonát és nem kellene annyi munkaerő. S azt hiszem, ahogy a magyar parasztember megbecsüli a háziállatait, az igavonó lovat, stb…, úgy az indiai földműves is maximálisan tiszteli a teheneit.

(Itt azért zárójelben kell megjegyezni, hogy sajnos az állattartó mentalításba maximálisan belefér, hogy a kiöregedett igavonó lovat, ha már nem tudják dolgoztatni, akkor eladják a vágóhídra. Minden kultúra bizonyára más és más állat fogyasztásán botránkozik meg, de azért lovakat enni, amikor annyira nemes állatok….

Így maximálisan örültem, amikor Makón egy-két éve bezárták a lóvágóhidat…)

Emellett ott vannak a valóban utcán, szabadon kószáló tehenek. Nagyon szép kis banánokat lehet kapni Indiában. Érettek, egy rúpia darabja és nagyon finomak. (Mikor lesznek banános receptek a veg.hu-nJ?) Nagyon megijedtünk, amikor a tehén kiszúrt bennünket és látta, hogy nyammogjuk a banánt és trappolva megindult felénk. Nem csak a banánhéjjat kapta meg, hanem az egész banánt:J)

Láttam tehenet kartondobozt enni. Nagyon sok a beteg állat. De pl. a dzsainok működtetnek az utcán kószáló idős és beteg tehenek számára kulturált otthont.

Talán azért kapcsoljuk a vegetárius étkezést Indiához, mert Indiában vannak olyan őshonos vallások: hinduizmus, dzsainizmus, melyek alaptanítása a vegetárius étkezés. Vegetárius volt Buddha is, még ha minden követője nem is az.

Persze ez nem azt jelenti, hogy minden hindu vegetáriusan étkezne. Sokan vallási kibúvókat keresnek: pl. Káli istennőre hivatkozva megeszik az áldozatként felkínált állatok húsát. Ám a legtöbb hindu nem hisz ebben, s abban sem, hogy Isten (tiszteljék bármilyen néven) ember, vagy állatáldozatot kívánna. Isten a szeretet és a jóság, nem a vér istene…. Mahatma Ghandi

http://www.worldpeace-conference.net/

Fiatal korában elgondolkodott azon, hogy a britek miért olyan erősek, hogy a fél világot le tudják győzni. Arra az eredményre jutott, hogy a húsevés miat. Elhatározta, hog yő is húst eszik. Barátaival elbújt a falujuk mellett és próbáltak húst enni. Forgot a szájában, száraz volt, mint atapló és érezte, hogy ez egy HALOTT valami… S ki győzte le a hatalmas Brit Oroszlánt? Egy egyszerű apró, kis vegetárius ember. Egyébként manapság HETENTE kétezer ember dönt úgy Nagy Britanniában, hogy vegetáriusan étkezik.

http://www.yogaindailylife.org.au/news/quiz/QuizV1.htm

Van egy közel 40 éves történet a radzsasztáni Nipal faluból: az embereke a folyóparton egy fa alatt Kálinak áldoztak állatokat és húst ettek. Holy Guruji

http://www.ganga.hu/?page=guruji

Többször felhívta a figyelmüket az ahimsza elvére, az élet tiszteletére, de folytatták az állatáldozatokat. Ere Guruji egy sivalingamot helyezett el Káli oltárán. S ahol Shívát tisztelik, ott vér nem folyhat. A falusiak félve Shíva haragjától nem is merték eltávolítani a lingamot és így megszűntek itt az állatáldozatok….

Az emberi íny vágya óriási tudatlanságokat szül…

Miért „szent” a tehén Indiában?

Azért is kellett vallási dogmákba fektetni a tehén sérthetetlenségét, hogy az ember és állat együttműködésében hosszú távon tudjanak együtt dolgozni. Ha az embert az ínye és a vágyai vezérlik, akkor levágja a tehenet, megeszi a húsát és kész. Gyilkossá válik. Ilyen a mai hamburger kultúránk….

Ám ha a tehenet hagyjuk élni, akkor tejet ad, melyből étel készülhet. Ad trágyát, mellyel lehet a föld minőségét javítani; lehet tüzelni. (képzeljük el, ha egy milliárd indiai tűzifát használna), lehet építkezni, stb…

Emellett, ha a tehén (természetes halállal) kimúlik, csontját bőrét feldolgozhatják…

Indiában több, mint százmilliós mohamedán kisebbség is él. Számukra nem tiltja semmi a tehén fogyasztását. (Bár sertéshúst nem ehetnek) Így a hinduk és dzsainok számára örök probléma a mohamedánok marhahúsfogyasztása. Indiában létezik olyan szövetségi állam, ahonnan pl. törvényileg megtiltották a tehenek kivitelét más államba, nehogy megöljék őket.

Hozzá kell tenni, hogy Indiában nem csak tehenek, hanem kutyák és malacok is kószálnak szabadon. S lehet, hogy kegyetlen, nemtörődömnek tűnik, ahogy nem foglalkoznak az állatokkal az indiaiak, de ahogy jöttünk hazafelé Indiából, sokkoló volt látni Pakisztánban a nyilvános (nem eu-konform) utcai vágóhidakat….

S végezetül egy kedves történet:

Jadani (Radzsasztán, India) Jóga a Mindennapi Életben központunkban élt egy indiai kisfiú, aki beszélgetett egy európai jógagyakorlóval, aki látogatóban volt az ashramban. Kérdezte a kisfiú, hogy Európában élnek-e tehenek. Mondta az európai ember, hogy természetesen élnek és szép nagyok, kövérek.

S mennyi tejet adnak – érdeklődött az indiai fiúcska, - mert – mondta büszkén – az ő tehen még napi fél liter tejet is képes adni. Az utazó közölte, hogy az európai tehenek bizony adnak akár napi 20 liter tejet is. Elkerekedett a fiú szeme és nem is akarta igazán elhinni, hogy az ő tehene egy hónap alatt nem ad annyi tejet, mint az európai tehenek. S amikor az utazó készülődött hazafelé, oda ment hozzá és megkérte, hogy ha legközelebb jön, ugyan hozzon már magával egy olyan tehenet, amely ilyen sok tejet ad.

Amit európai barátunk nem tett hozzá:

A „mi” teheneink nem szemetet esznek. Viszont rengeteg génkezelt és hormonkezelt tápot kapnak. Nem kószálnak szabadon az utakon, hanem szűk, zsúfolt karámokba tesszük őket, melyek olyanok, mint egy haláltábor. Az európai tehenek valóban, akár 20 liter tejet adnak, de ez fájdalmas dolog. Megváltásként élik meg a fejést. S hiába a milliárd liternyi tej, amikor a boltokba ér, már számtalan munkafázison keresztülmegy: kivonják belőle az értékes tartalmat. S hegyekben áll a vaj, a sajt, melyet, ha a gazdasági helyzet megkívánja, inkább kidobják, megsemmisítik, semhogy az éhezőknek adják…

Elnézést a hosszúra nyúlt hozzászólásért….

Én egy olyan Indiában hiszek, ahol a tehenekkel is tisztelettel bánnak…

Nawesh


kedves Nawesh, nagyon tetszett a cikked.Még nem jártam Indiában,de valamikor el akarok jutni.Szeretem Bhaktay Erwin könyveit (India, Szanátana Dharma)de hát a mai kép bizonyára más.Teljesen át tudom érezni az írásod alapján...Furcsa társadalom,nem is tudom,mennyiféle benyomás és izgalom éri ott az embert...rossz lehet látni az éhezést.Ám a mohamedán társadalmak s a mi technokrata társadalmunk a legördögibbek, szerintem....
Avatar
cathy
Inkább olvas
 
Hsz: 19
Csatlakozott: 2005. okt. 23., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Hatvan

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 7., szer. 10:43

cathy írta:Igen, muszáj kiállnunk,de vannak témák ,melyekben nem szabad kompromisszumot kötni.Az is igaz azonban,hogy ha nagyon támadunk,a befagyott szívű emberek még jobban ellenünk fordulnak, már csak azért is.tehát át kell gondolnunk,azt,amit cselekszünk,mindenki érdekében. Amit viszont nagyon fontos lenne: kevesebbet beszélnii és többet publikálni, egyénileg is.Sokkolni kell az embereket,mert amit megszoktak,megszoknak,már nem bír nagy jelentőséggel.Sokkolni pedig igenis lehet szórólapokkal, feigyelemfelkeltő képekkel.Azt tartják,hogy senki nem hagy fel semmiféle rossz és bűnös szokással addig,míg egy jobbat nem talál.Hát kínálnunk kell nekik: hangsúlyozva,ajánlva a számtalan vegán finomságot.Nagyobb reklám kellene a vegán boltoknak és termékeiknek, orvosi véleményekkel is kiegészítve.

Erről jut eszembe,régen milyen jó volt az Elixír magazin.Már jó ideje nem veszem,mert teljesen oda a színvonala...Most mégis megvettem,mert kicsit ki akartam kapcsolódni s amúgy is az állatokról vvan szó benne...Hát el vagyok képedve, rettenve,mivé fajult ez a szépen nyomtatott magazin!!!Banalitások,nívótlanságok, semmit-mondások.Lehetne belőle középsőcsoportos ovodásoknak felolvasni...
De ami még ijesztőbb: a vegetárius tendencia is megszűnőben...már becsempésztek egy ráksalátát is..


A Fauna is pont ezt teszi, elég sokkoló szórólapjaik vannak.
Én úgy gondolom az egészet, hogy aki meglátja ezt, és meg van benne a változásra való hajlam, akkor változtatni fog, vagy vega lesz, vagy kevesebb húst fog enni.
És iagzad van, pont ezt akartam kihozni, hogy ha rárontunk az emberekre, hogy hogy képzelik hogy húst esznek, akkor tényleg még jobban berzengeni fognak a vegetáriusoktól.
Lépésenként kell haladni, nagyon fontos a fokozatosság, mint midnenben.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 8., csüt. 15:18

Engem személy szerint nem igazán érdekel, hogy egy állatvédő eszik-e húst vagy sem. Persze élelmezési célból tartott állatok tartási körülményeinek jobbításáért kűzdők talán így valóban hitelesebbek. Az állatok szempontjából azt hiszem mindegy, hogy vega vagy húsevő ember érte-e el, hogy nagyobb helyük legyen, gyakrabban cseréljék az almot alattuk / Nyugat-európában egyszer cserélik az almot a csirkék alatt, Magyarországon kétszer egy állomány alatt, ezért égeti feketére a lábukat az ammónia! /, hogy napfényhez jussanak, stb. ....
Míg lesznek emberek, akik húst esznek és ezért állatokat tartanak, addig kűzdeni kell az állatok tartási körülményeinek javításáért, az élő állat szállítás ellen, és a vágóhidakon a legkíméletesebb vágásért, hogy ne forduljanak elő olyan esetek amikről a fejmészáros beszámolt.
A muszlimok mint nagyon sok más ember is, valóban megeszik a teheneket, de a Korán így rendelkezik a vágásról:..... minden állatot részvéttel kell levágni. Torkukat a lehető legélesebb késsel kell elvágni, hogy gyorsan és viszonylag fájdalom nélkül meghaljanak, eközben a biszmilláh áldást kell mondani. Állat ne lássa, hogyan hal meg a másik állat.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 1:56

Gega23, ismersz faunásokat?
te is faunás vagy?
milyen aktivak?
vannak tüntetések?
tartanak info-rendezvényeket?
hol láthatnám a szórólapjaikat?
tényleg mindenki vegán náluk?

üdv
parika

már régen irtam nekik és felajánlottam segitségemet, de köszöneten kivül azóta se hallottam róluk semmit....
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 2:01

pitypang írta:Engem személy szerint nem igazán érdekel, hogy egy állatvédő eszik-e húst vagy sem. Persze élelmezési célból tartott állatok tartási körülményeinek jobbításáért kűzdők talán így valóban hitelesebbek.


hát pont ez az: aki azért küzd, hogy a rabszolgáknak több helyük legyen, vagy ne szenvedjenek annyira az nem kell hogy a rabszolgatartás ellenese legyen :(
igy ehet nyugodtan húst is, addig, amig minden hús, tej, tojás és ebböl készült ételei és gyapjúja stb. kevésbé kinzott de mégis legyilkolt állatoktól való.

egy állatvédö csak reformálja a rabszolgatartást és nem a beszüntetéséért harcol.

üdv.
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron