A legyekkel mi legyen?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

A legyekkel mi legyen?

HozzászólásSzerző: tami » 2004. szept. 11., szomb. 11:33

Vannak szerzetesek, akik maguk előtt sepregetve haladnak az úton, nehogy összetapossanak egy bogarat.

Ha otthon tele van a lakásod legyekkel, pókokkal stb., lecsaphatod-e őket?
Meg szabad-e ölni egy bogarat, vagy ez foglalkozni már túlzás?
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 16., csüt. 7:31

Halihó!


Szerintem naná, hogy le szabad csapni, csak nincs túl sok értelme. Úgy értem, ha netán bejön utána még 100 légy vagy bogár akkor nem nyertünk semmit azzal, hogy lecsaptunk egyetlen egy legyet.
Én spec nem is szoktam.
Van egy pók is valahol a növényeim között, nagyon szeretheti az ottani klímát, mert már nagyon befészkelte magát. :D Még nevet is adtam neki... :D

Nah, a bogarat meg ki lehet tessékelni az ablakon. :D

Ez nem hiszem amúgy, hogy a vegetáriánusságomból adódik, neked igen?
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: tami » 2004. szept. 16., csüt. 8:46

Régebben egy barátommal,aki vallási alapon vegetáriánus, összefogdostunk kb. 20 legyet a lakásban, és kiraktuk őket az ablakon. Én akkor nagyon meglepődtem, hogy ilyen összefüggései is lehetnek ennek.
Megvallom, ez elég régen történt, és azóta már agyoncsaptam egynéhány legyet és szúnyogot. Igaz, a pók és a nagyobb bogár nálam is megússza.

Nálam a vegaságnak van "nem ölünk" vonzata is, de igazán nem tudom, hol a határ. Mostani gondolkodásom a legyeket a határ túloldalára rakja.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 16., csüt. 15:38

Igen, a légy talán azért más, mert ránkszállhat, márpedig ha én nem zaklatom őt, akkor ő se zaklasson engem... :D


Szerencsére nálunk nincs légy.
Csak vidéken, de annyit ki lehet bírni. :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. szept. 16., csüt. 16:01

Vidéken lakunk, és sok a légy, mert sok állattartó van a környéken...
Mi is próbáljuk kitessékelni őket, bár engem nem zavarnak. A férjem csapkodja őket, őt zavarják!
Szerintem a legjobb megoldás a szúnyogháló :P
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 19., vas. 15:42

És vidéken- állattartók között- hogyan fogadták, hogy vega vagy?
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. szept. 20., hétf. 7:41

Sajnos ritkán beszélgetek a szomszédokkal, ennek egyik oka, hogy keeset vagyok otthon... , de pont a múlt héten kérdezte a fiam ovónője, hogy mit lehet főzni a vegetáriánusoknak, mert a fia az, és már unja a gombát!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 11., hétf. 14:32

Tetszik a téma. Én vidéken lakom. Bennem a vegetáriussággal együtt fejlődött at érzésvilágom, így már rosszul is esik, ha egy szúnyogot agyoncsapok. Ez a nyáron előfordult, véres is a plafonom. A legyeket régebben is elkaptam kézzel, néha lecsaptam, ma pedig egy 720ml-es befőttesüvegbe gyűjtöm be a kis jószágokat, aztán irány az ÉLET. A szúnyogháló jó megoldás, különösen nálunk, ahol mindig nyitva vannak az ablakok. Az vegetárius állatok csak növényevők, de mi emberek ezt odáig vihetjük, hogy könyörülettel lehetünk perifériánkon mozgó élőlényekkel szemben is. Ez csodás dolog. Ja és van néhány növény, ami riasztja a betolakodókat: ruta-légy, paradicsom-szúnyog - olvastam.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 18., hétf. 10:56

Nem akartam új témát nyitni, bár lehet, hogy érdemes lett volna.

Kérdésem: növényi eredetű kutya, macska tápot lehet-e Magyarországon kapni, mert külföldi honlapon olvastam már, de itthon még nem láttam!

(vagy van-e ezen a téren tapasztalatotok)

például: http://www.vegancats.com/

köszönöm

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 18., hétf. 17:37

Ennek az alapját egy vegetárius érti. Mármint, hogy miért nem akarunk a hlállal kapcsolatba kerülni. Látszólag ez temészetellenes, de nem az-e egy rendeltetésszerűen növényevő lénynek húsevő állatot tartania?
Szilvi! egyébként vannak angolul étrendi ajánlások a neten.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 19., kedd 8:31

Parsifal! Teljesen egyetértek veled, én nem akartam állatot tartani (tyúkok kivételével, de arról már írtam), de a család nyomása... Így van egy kutyánk 2 éve, aki többnyire azt eszi, amit főzünk, egy kis kutyatápot kap mellé - ez az, amit ki szeretnék iktatni. És van egy macskánk, aki tegnap például kinyalta lányom tányérját, amiben zöldséges hajdina volt. Szóval a helyzet nem annyira rossz, de mindig lelkiismeret furdalásom van, amikor tápot veszek :cry:

Inkább a fehérjebevitelük miatt aggódok, mert a ragadozóknak és a mindenevőknek (kutya) több fehérjére van szükségük, mint nekünk, én pedig nem főzök annyira fehérjedúsan. Lehetséges, hogy szójával dúsítva az ételüket, már elég is lenne nekik. - ehhez sem értek, sajnos

Tavasszal családi vita támadt, hogy gyermekeim az epret a kutyával etették meg, mert izlett neki :)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

???

HozzászólásSzerző: Nomad » 2004. okt. 20., szer. 10:07

A kutya mindenevő? Mióta? A farkastól biztos hogy nem örökölte...
Avatar
Nomad
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2004. okt. 20., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 21., csüt. 17:15

A macska több fehérjét iényel, mint a kutya. Igaz a cicus eléggé önellátó, ha kertes háznál lakik. Ennek azonban kárát látják a rágcsik és a csacsogó repülények. Én inkább a biokert őrzőire, a madaraka szavazok.
A hajdina nagyon magas fehérjetatalommal bír.
Az az angol hölgy, aki vegán tartotta a kutyusát, egy collie-t (mivel ő is az volt), minden nap feladatokkal mozgatta a blökit. 27 évet élt. Úszot, futott, és minden nap kapott gy nagy tál lencsét rizzsel.
Ennek példáján felbuzdulva, és táplálkozástani ismereteimet latba vetv én is ehhez hasonlóan etetek kóbor kutyusokat. Lencse és barnarizs. Hüvelyes és gabona. Meg is eszik a kis kivertek. Kevés fokhagymát elbír az gész, mivel az távol tartja az élősdieket. Íze lehet, az nem baj.
Hajrá! Éljen az önellátás!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Sajn

HozzászólásSzerző: Nomad » 2004. okt. 21., csüt. 22:03

Sajnálatos dolog a ragadozó ösztönű állatokra rákényszeríteni egy nekik természetidegen táplálkozást. Én régóta tenyésztek kutyákat és tudom hogy ha van választása, egy egészséges kutya a húsételt választja. Természetesen megeszi a vega menüt is- különösen a szerencsétlen kóbor eb ha nem kap mást. Sőt, vad rokonai is esznek gyümölcsöt és fűféléket ritkán a rost és vitamintartalmuk miatt. De ez a táplálékuk elenyésző 1-2 százaléka lehet. Nem kell okosabbnak lenni a természetnél ami így alkotta meg őket. Én vega vagyok, de az előző példa nyomán szólhatnék dédnagyapámról aki régies vidéki ember volt és szalonnán meg kolbászon élt 91 éves koráig mikor is úgy halt meg álmában és testileg egészségesen hogy senki nem tudott visszaemlékezni egy betegségére sem. Szóval a kutya végtelenül tanítható állat, egy rossz gazda rá tudja szoktatni hogy salátalevélen éljen, de ez durva beavatkozás szerintem a természet millió éves rendjébe.
Avatar
Nomad
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2004. okt. 20., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 22., pén. 10:55

Nekem az a gondom, hogy a csomagolt kutya, macska kaja már távol áll a természetestől. Nem irigylem az életüket, mielött a konzervdobozba kerültek.

Vályogházban lakunk, és vagyok annyira önző, hogy az egerekkel nem szeretném megosztani a lakteret. Vettem olyan fogót, ami ketrecbe zárja az egeret, és utána kitessékelhetem a szabadba (legjobban az az eset tetszett, amikor az egér a fürdőkádba keveredett, és nem tudott onnan kimászni, mert csúszott) Egyszer előfordult, hogy Füli (basset hound) megfogott egyet - ez talán természetesebb módja a húsfogyasztásuknak. De többször fordult elő, hogy a paradicsomunkat ette le a tőröl :)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron