néhány gondolat a magyarságról - lovak kihasználása

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

n

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 4., szer. 16:46

http://www.veg.hu/modules.php?name=News ... le&sid=337

"köztudott,hogy a magyar nép lovas nomád nép volt,és a lovakat óriási tisztelet és szeretet övezte."

ha az emberek tényleg tisztelték és szerették volna a lovakat, akkor nem tették volna ezeket a gyönyörü élölényeket rabukká.
vagy rosszul tudom, hogy a lovak nem a nyereggel a hátukon születnek, és soha nem kérték az embereket, hogy használja ki öket és üljön már a hátukra.

"A magyaroknál évente egyszer volt egy úgynevezett fehérló-áldozat.Ennek az volt a jelentősége,hogy az akkori magyarság a fehér ló által hordozott és közvetített Naperőket fel tudta venni."

szoval még le is gyilkolták öket egy hit miatt...ennyire tisztelték öket.

"A magyarság olyan szeretettel és tisztelettel ápolta a lovakat,hogy amikor meghalt egy magyar ember,eltemették mellé a lovát is,ugyanis a ló asztrális testén keresztül az illető olyan segítséget kapott a lovak"

na ez aztán a csúcspontja a szeretetnek. meghal a gazda, meg kell ölni a lovát! mindjárt sirok, hogy mennyire szerették és tisztelték a lovakat!

"A magyarság tehát a szaki fajtát hasznélta."

na itt azért kimondjuk az igazságot: "használta"
nem kell nagyon sokáig törni a fejünket, hogy a lovak nem csak hogy használati eszközök voltak, hanem még ki is lettek használva.

"A IX-X. századig tartó katonai sikerek nagy része ennek a szaki lófajtának,az ő szívóságának és gyorsaságának köszönhető."

aha, még csak direkt ugy tenyésztették öket, hogy még jobban megfeleljenek az emberi szükségletek, egoizmusnak!

ha ezek az embereket mi a lovak barátainak nevezzük, hát én nem szerettem volna lenni a barátjuk!

"A magyarok egyik fő tápláléka a lótej volt"

emlékeztet es valakit valamire?

"Rendszeresen tartottak lóversenyeket,és ami érdekes,hogy a nők ugyanúgy megtanúltak lovagolni,és sok esetben indultak is a versenyeken.A lóverseny egy szakrális tett volt.Volt egyfajta vallásos,szellemi háttere ezeknek a versenyeknek.Hónapokkal ezelött meghírdették,mindig valamilyen kiemelt napra,ünnepnapra tették és nagyon értékes nyeremények voltak,néha még menyasszony is szerepelt a díjak között."

loverseny! az állatok megbocsájthatatlan kihasználása nevetséges okokból!

"A lószőrből készítettek kötélféléket és dísztárgyakat is."

mintha az emberek börével/szörével öltöztetnék az embereket.

fazit:
én szégyenleném ilyen állatok elnyomásáról szóló kihasználásáról szóló szövegeket egy oldalra tenni, ami állati jogokkal foglalkozik.

vagy pont ezért van itt, hogy mindenki lássa, hogy milyen egoista emberek a magyarok?

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 4., szer. 17:29

Szia parika!

Nem vagy egyedül gondolataiddal, érzéseiddel, amit a lovakkal való bánás miatt érzel. Ha következetesen szerette volna az ember a környezetét, ami akkoriban még a Természet volt, akkor nem kellett volna úgy bánnia vele, ahogy. (Ez a jelenre, és a jövőre is igaz.) Az is igaz, hogy akkor most nem ülnénk itt...

Mindenesetre tekintsük gondolattébresztőnek az írást, amelynek a célja az ilyen vélemények megszületése, amely mögött a szeretet egy magasabb szintje áll. Ebben kell fejlődnünk, nem az anyagias, haszonelvű, ráadásul káros technikában. Persze a meglévőt bölcsen használjuk a jóra, mint mi most az internetet. ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 4., szer. 18:21

Parsifal írta:Szia parika!

Nem vagy egyedül gondolataiddal, érzéseiddel, amit a lovakkal való bánás miatt érzel. Ha következetesen szerette volna az ember a környezetét, ami akkoriban még a Természet volt, akkor nem kellett volna úgy bánnia vele, ahogy. (Ez a jelenre, és a jövőre is igaz.) Az is igaz, hogy akkor most nem ülnénk itt...

Mindenesetre tekintsük gondolattébresztőnek az írást, amelynek a célja az ilyen vélemények megszületése, amely mögött a szeretet egy magasabb szintje áll. Ebben kell fejlődnünk, nem az anyagias, haszonelvű, ráadásul káros technikában. Persze a meglévőt bölcsen használjuk a jóra, mint mi most az internetet. ;)


szia Parsifal!

elmagyaráznád még egyszer, hogy mi is a lényege és célja ennek a szövegnek? mert nem értem...

mit jelent ez?: "Mindenesetre tekintsük gondolattébresztőnek az írást, amelynek a célja az ilyen vélemények megszületése, amely mögött a szeretet egy magasabb szintje áll."

hogy érted ezt: szeretet magasabb szintje?

ugy érted hogy az emberi faj nem csak magát hanem másik fajokat is tisztel és értékel és szeret. de nem azért mert haszna van belölük, hanem mert élölények mint mi. ?

állati jogokért harcoloak nem tesznek különféle fajok között különbséget.
legalább is nem a bánási móddal kapcsolatban.
én, mint ember, aki eljutott az evolucio során egy olyan szintre, hogy bármit képes tönkretenni és elnyomni ezen a világon. (kivéve a természeti katasztrófákat és effélét. - megvan nekem a választási lehetöségem, hogy hogyan bánok élölény társaimmal.

az, hogy a magyarok a szöveg szerint nem érték volna soha el azt ami nekünk most megvan, az egy dolog. az, hogy hol tartana az ember, jobban mondva, hol lenne a természet és az emberiség és állatvilág ma, ha az ember ne tette volna rabszolgájává az állatokat és az eg´sz világot, az megint egy olyan dolog, amit senki nem tud megválaszolni. de nem is szükséges. mert mi most itt vagyunk. 2005-ben.
és ha visszatekintünk, észrevesszük, hogy milyen kiméletlenül és egoistán bánunk az állatokkal. még mindig!
söt! tovább megyek! az állatkihasználás manapság csak egyre nö és nö!
ha arra apellálunk, hogy az ember az valami nagyon különleges és az állatok felett áll, (ha más nem a morál és etika megkülönböztet minket a legtöbb esetben az állatoktól) pont akkor kell hogy belássuk, hogy mint erösebb és okosabb faj megvan a választási lehetöségünk hogy hogyan bánunk az állatokkal és a természettel.

de azt olvastam, hogy volt egy kisérlet, amit két majommal végeztek:
a két majmot csak egy üvegfal választotta el. mindkettö láthatta tehát egymást. az egyik majom nem kapott ételt, csak akkor, ha egy kart lehúzott. ha ezt tette, akkor ö megkapta az eledelét, de egyidöben kapott a másik majom a padlón keresztül egy nagyon fájdalmas elektromos áramütést. a másik majom ezt észrevette, és napokig éhezett, hogy ne okozzon a másiknak fájdalmat.

elgondolkodtató kisérlet....

forrás: h.f. kaplan: leichenschmaus

szerintem egy vegan oldalon...(vegetariánus) nem illö ilyenféle modon a magyarság sötét tetteit igy ajnározni!
mert én semmiképpen nem vagyok büszke rá, amit olvastam!

söt szégyenlem magam ezért.

szia
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 4., szer. 20:24

Szerintem részben igazad van Parika, mert sokan nagyon rosszul bánnak a lovaikkal, de szerenvsére én láttam ennek az ellenkezőjét is....
Lehet, hogy hülye a logikám, de akkor Neked miért van kutyád?
Gondolom nem vadászni, vagy házat őrizni, hanem, mert szereted, és mert ő is szeret Téged. Azaz a szeretete miatt tartod, tehát kihasználod őt érzelmileg...(bár lehet, hogy tévedek). Szerintem manapság a lovak egész jó helyzetben vannak, pl a marhákkal szemben, persze ezen is lehetne javítani.
Azzal a kijelentéseddel viszont 100%ig egyetértek, hogy nem szabad különbséget tenni állatok és emberek között, csak ez ma elég nehezen megvalósítható...
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 5., csüt. 2:26

zsolidodd írta:Szerintem részben igazad van Parika, mert sokan nagyon rosszul bánnak a lovaikkal, de szerenvsére én láttam ennek az ellenkezőjét is....
Lehet, hogy hülye a logikám, de akkor Neked miért van kutyád?
Gondolom nem vadászni, vagy házat őrizni, hanem, mert szereted, és mert ő is szeret Téged. Azaz a szeretete miatt tartod, tehát kihasználod őt érzelmileg...(bár lehet, hogy tévedek). Szerintem manapság a lovak egész jó helyzetben vannak, pl a marhákkal szemben, persze ezen is lehetne javítani.
Azzal a kijelentéseddel viszont 100%ig egyetértek, hogy nem szabad különbséget tenni állatok és emberek között, csak ez ma elég nehezen megvalósítható...



legjobb védekezés a támadás??? ;) csak vicc volt. tudo hogy miert reagáltál igy...nem prbléma...én is igy gndlkodtam régen.

van 3 lehetöség valakit valamitöl visszatartani:
az egyik az az, ha megvádoljuk, hogy nem konsequent.
mit jelent magyarul?? ah, igen: szoval ha nem következetes!
tehát kb igy:
"mert nem vagy következetes, igy felesleges ezzel érvelj"

a másik kettö majd még jön gondolom. valószinü lovasoktól:)


de azért megválaszlom a kérdésedet.

a kutya a képen egy beagle. pontosabban egy marshall-beagle.
az usa-ban tenyésztették és méghozzá a marshall farmon. ez a farm speciálodott a beaglek tenyésztésére és méghozzá a kisérleti célokra!
kisérleti laborok az egész világon ott a farmon vásárolhatnak ezres csomagban beagleket. különféle gén manipuláltakat, beagleket akiknek valamilyen szervét elöre kioperáltak stb... igy került delphi-mert igy hivják- még kölyök korában egy német kisérleti laborba, amit nem nevezek inkább itt. postán küldték többi társával.
másfél évig szenvedett a "tudomány" birtokában. vannak képek a laborbol, ahol látható hogy a kutyák semmiféle szociális kapcsolatokat nem tudnak ápolni. egyedül egy cellában élte le másfél évét.
soha nem látott napfényt, soha nem látott mezöt, és fákat. de még más kutyákat se! soha nem szaladhatott szabadon.
fél éve aztán a sors ugy adta, hgy túl sok tesztet csináltak vele, amik a további teszteket elferditették volna.
igy használhatattlaná vált.
(használhatatlan- tehát értéktelen- mert az ember csak addig szereti az állatot, legalßább is a legtöbben, amig haszna van belöle. a kutya ami öriz, a lo amit lovagol, a diszn amit megeszik, a tehén aminek a tejét isza, a tyuk aminek a tojását eszi....etc...ersze itt a labrban csak egy szám volt. soha nem szerették)
ahhelyett, hogy ugy járt volna, mint millio sorstársa csak egy évben(!) csak németországban(!),és a szemetesben köt ki, az lett a szerencséje, hogy pár állatok jogaiért harcolok kihozták a pokolból.
igy került hozzám.

és igen, kutyatartás a legtöbb esetben egoizmusból fakad. mint a legtöbb esetben a lótartás is. kivéve, ha valaki egy kegyelem-farmot hz létre, ahol a lovakat nem lovaglják, csak etetik és ápolják. tehát semmiféle hasznuk nincsen belölük.
mint vegan ellenzem is mindenféle állattartást. KIVÉVE: ha életet ment!

hogy én kihasználom e a kutyát, aki az életét többek között nekem köszönheti...nevettséges gondolat. föleg ha tudnád, hogy mit áldoztam fel emiatt a kutya élete miatt...de ez nem ide tartozik. pontsabban nem is tartozik rád. egyéltalán: nem sokan tudják hogy honnan jön ez a kutya...

az, hogy nem megvalósitható, máról holnapra, hogy az állatok akik ugye gyengébbek ne legyenek kihasználva, az tény. (kivéve, ha hirtelen mindenki vegánná válna, amit kétlek)
de (!) pont ezért az a feladatunk veganoknak, hgy harcoljunk a gyengébbekért. mert öket soha senki nem kérdezte, hgy szabad-e öket kihasználni.

ne veszitsd el a reményt.
talán és valószinüleg nem fogjuk ezt megérni, de akkor is számitanak a gyenge állatok a segitségünkre! mert a legtöbb ember csak magára gondol. és mert nem tudják, hogy másképp is lehet.
ezért ez a mi teendönk, hogy felvilágositsuk ezeket az embereket akik elvileg állatszeretök, de csak egoista okkból, hogy egy ember segithet egy állaton akkor is ha semmi haszna nincsen belöle. avval, ha nem támgatja a kihasználó cégeket, ha nem használja ki az állatkat saját maga. stb stb stb...info terjesztés, demnstrácio, állatmentési akcik stb..

hogy mit értesz az alatt, hogy egy kutyát érzelmileg kihasznál valaki, azt azért még leirhatnád.
te különben kihasználod a partneredet érzelmileg?
mert szereted? ---ezt én nem értem...bocsi...
vagy mit is kell a partner a másiknak adni hogy szeresse a másik;)


NEM AZ A LÈNYEG hogy ki hogy bánik a loval amit kihasznál---ez csak állatvédö gondolat. legalább is, ha megáll a gndolat itt.

ÉN elitélek mindenféle kihasználását az állatknak. mert sajnos, vagy szerencsere erösebb vagyok, és mert szociális gondlkolodású vagyok, és a szociális beállitottsagom nem áll meg a saját fajomnál.
hanem tovább ér el!

nem vagyok állatvédö, aki egy humánusabb tartásért és humánusabb ölésért küzd.
számomra minden élölény, beleértve az embereket értékes és az érdekeiket védem.

gondolom minden vegan ezt teszi. ha tudat alatt is.

minden jót!

jó éjszakát!

szia
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 5., csüt. 8:49

Ok, így már más ez a kutya téma, belátom, hogy felszínes ismeretek alapján íttélkeztem, bocsi!

Viszont szvsz, azt be kell látnod, hogy Németországban, és általában Nyugat
Európában, már sokkal előrébb járnak ebben (is) az emberek. (Mint mondtad, Te is ott lettél vegan, nem itt.) És az emberek is sokkal beszűkültebbek annál,hogy foglalkozzanak magukon kívül másokkal is (akár emberekkel, nemhogy állatokkal). Számomra, az ahogy a lovakkal bánnak az szinte semmi ahhoz képest, ahogy a húsállatokkal bánnak.

De reméljük képesek lesznek változni, változtatni. Legalább egy kicsit.....
(Mi egyébként 4 nyulat mentettünk meg a vágóhídtól ;) )
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 5., csüt. 10:30

Elolvastam a magyarság II. (lovas) cikket úgy, ahogy van. Amit előzőleg mondtam, azt úgy gondolom. Ennek az írásnak, a történelemnek tanító szerepe kell legyen.

Vizsgáljuk meg szokásainkat! A lovakkal (és más élőlényekkel) való bánásmód a mi szemünkben már! kegyetlenség, ugyanakkor megmutatja, hogy az élet csodálata és a lovak csodálata azért összefüggött.

A szeretet szempontjából egy alacsonyabb fejlettségi szinten álltak az őseink (és sokan ma is). Amit parika, zozo és én is érzünk (és még remélhetőleg többen is... ;) ), az a szeretet, amit meg kellene valósítson, ahová fejlődnie kell. Összhangban a Természettel, minél kevesebb fájdalmat nem okozva neki. Manapság ezt nem tudjuk egyszerűen véghezvinni, mert akkor Assziszi Ferenc nyomdokaira kellene lépjünk... De így már manapság nem sok sikert érnék el a világ jobbátételében. Régen még a Ferencéhez hasonló példa is jó volt, kiszakadni az anyagi kötelékek rabságából. Ha ezt nem is kell megtennünk, azért az állatokkal, a Föld Anyával való viszonyunkat meg kell változtassuk, a múltbeli eseményeket a szeretet fényében kell értékeljük, így belátva a hibákat, és megtalálni a HELYES MEGOLDÁSOKAT! A magyarság II. cikkel is így kell bánjunk! Ahogy parika is tette, kimondta, hogy mit érez, és ez az objektív igazság!

Tanulság: A PETA SZLOGENJE: <B>"Az állatokat nem használhatjuk étkezésre, ruházkodásra, kísérletezésre, vagy a szórakoztatásban. Ők egyszerűen nem a mi tulajdonjaink, és nem tehetjük meg, hogy tetszés szerint bánjunk velük, mintha a tulajdonjaink volnának, és jogunk volna ezt tenni."</B>

---
A fenti sorokat akkor írtam, amikor még csak egy parika válasz jött. Azóta a többit is olvastam, és hadd tegyem ide parika szavait, ajánlónak:

<b>"ezért ez a mi teendönk, hogy felvilágositsuk ezeket az embereket akik elvileg állatszeretök, de csak egoista okkból, hogy egy ember segithet egy állaton akkor is ha semmi haszna nincsen belöle. avval, ha nem támgatja a kihasználó cégeket, ha nem használja ki az állatkat saját maga. stb stb stb...info terjesztés, demnstrácio, állatmentési akcik stb.. "</b>
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 5., csüt. 12:14

Büszkének kell lennünk (ha lehetünk) az őseinkre, tudásukra, tapasztalatukra.

Meg kell ismerjük az életüket, gondolkodásmódjukat, még... a lovakhoz való viszonyukat is.

Azért, hogy 2005-ben is egészséges, gerinces emberek, jelen esetben magyarok tudjunk maradni...

Gondolkodtam már, mi a célja, van-e egyáltalán célja, hogy fél éve, pár hónapja összejöttünk itt enniyen (és a regisztrációk alapján úgy tűnik lassan legalább száz ember olvasgatja a portált.) és "osztjuk az észt". Azaz beszélgetünk.

Nagyon-nagyon örülök, hogy e Fórum értelmes eszmecserékkel telik. A vegetarianu.lap.hu fóruma te evan gyűlülködő fröcsögéssel és trágársággal :cry:

Talán össze kelelne fognunk valami nemes ügy érdekében?

Hozzunk létre vegetárius éttermet, valami szellemi műhelyt, egy akciózó csoportot, aki nem csak a neten felhívja az emberek figyelmét arra, hogy máshogy is leheetne, kelelne élni?

Vagy hozzunk létre állatmenhelyet? Vagy feküdjünk az állatszállító kamionok elé?

Nem tudom.

Biztosan van valami célja annak, hogy itt vagyunk. Biztsan van egy KÖZÖS feladatunk.

Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 5., csüt. 13:06

szerintem nem kell semmi nagyban, látványosban gondolkodnunk, a lényeg a kis dolgokban rejlik, jelen esetben, hogy itt vagyunk, eszmét cserélünk, elmondjuk a véleményünket, megvitatunk dolgokat, ütköztetjük az érveket, ellenérveket.

és ha van itt 50-60 ember, aki csak olvassa ezeket, és nem szól bele, viszont információhoz jut, esetleg csatlakozik az életmódunkhoz, az máris nagy eredmény!!! lehet, hogy ez a közös feladatunk...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 5., csüt. 13:25

parika, szerintem neked nem sikerült megértened egészen a cikk üzenetét...

a cikk írta is, hogy a lónak milyen szerepe, küldetése van. és a magyarok ezt mindig is tudták, észben tartották, és mindenekelőtt tiszteletben. tehát innentől kezdve nem beszélhetünk kihasználásról... ráadásul a lovas és a ló összeolvadásáról írtak sem arról tanuskodnak, hogy az akkori emberek "alattvalójukként" kezelték a lovaikat...

sőt, még egy adalék, később még hozok ilyeneket, ha szeretnétek: mindenki úgy tudja, hogy a húst az ősmagyarok a nyereg alatt puhították. ez nagy butaság, azért tették oda, hogy a ló nyereg okozta sebeit begyógyítsák vele...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 5., csüt. 17:25

zsolidodd írta:Ok, így már más ez a kutya téma, belátom, hogy felszínes ismeretek alapján íttélkeztem, bocsi!

Viszont szvsz, azt be kell látnod, hogy Németországban, és általában Nyugat
Európában, már sokkal előrébb járnak ebben (is) az emberek. (Mint mondtad, Te is ott lettél vegan, nem itt.) És az emberek is sokkal beszűkültebbek annál,hogy foglalkozzanak magukon kívül másokkal is (akár emberekkel, nemhogy állatokkal). Számomra, az ahogy a lovakkal bánnak az szinte semmi ahhoz képest, ahogy a húsállatokkal bánnak.

De reméljük képesek lesznek változni, változtatni. Legalább egy kicsit.....
(Mi egyébként 4 nyulat mentettünk meg a vágóhídtól ;) )


szia!

az, hogy németben az állati jogokért harclok száma több, és magyaro-on kevesebb, egy további oka annak, hogy még többet tegyen az, aki az állatvédök vagy állatjokokért harcolk közé sorolja magát!
az, hogy otthon (magyaro.-on) "beszükültebbek" az emberek nem mondanám. azért vannak kapcsolataim ha csak indirekt, de azért vannak, akik egész életüket és összes "vagyonukat" az állatok segitésére forditják.
azok, akik még nem gondlkodtak el arról, hogy ez igy nem mehet tovább, azok a mi cél-személyünk. ök azok akik potenciális vegan-ok, és potenciális állatvédök lennének, ha jönne végre valaki és gondolkodásra késztetné öket.
én saját indittatásból azt tüztem ki célomnak, hogy mindig minden lehetöséget kihasználok arra, hogy az állatok sirását, könyörgését az emberekhez eljuttassam.
ha a buszon megyek, "véletlenül" elfelejtem a szórólapot az ülésen.
már többször láttam az emberek arcát, amikor ezt olvasták!
ha valamilyen tüntetés van, akkor ott vagyok. ha nincsen tul messze.
minden kutyasétáltatást használok arra, ha más kutyatartókkal találkozok, hogy terjesztem pl. az állateledelt készítö cégek borzalmas állatkisérleteket végeznek és adk nekik egy listát, amin kiválaszthatnak olyat akik nem kisérleteznek állatokon...
az isklában, a munkában, az utcán, a barátaimmal, mindig sokat beszélgetek.
a városi ujságba irok cikkeket.
különféle frumokban, amiknek nem sok közük van az állatvédelemhez, irogatok. cél: a gndolkodás elinditása. hogy kritikusabbak legyenek az emberek.


"Számomra, az ahogy a lovakkal bánnak az szinte semmi ahhoz képest, ahogy a húsállatokkal bánnak."

EZ volt a második érv, amit mindig jön, ha valaki valamit relativálni akar. :)
(vannak más dolgok a világn ami sokkal rosszabbak, amik sokkal több figyelmet érdemelnek, miért nem az ellen harcolsz? az amiröl te beszélsz, az nem annyira fntos, mint ez meg az...)

mindig lesznek a világon kisebb és nagyobb igazságtalanságok. de ez nem jelenti azt, hogy ne kelljen MINDEN igazságtalanságot és kihasználást megszüntetni.

örülök, hogy megmentettétek a nyuszikat a vágástól! MINDEN ÉLET SZÁMIT!

minden nem megevett hús, minden megmentett élet, minden nem megivott tej, stb...hozzájárul az állatok helyzetének jobbitásához.
de nem szabad ott megállni. nem ez a cél. a cél a teljes megszüntetése az állatarasnak. az állatok kihasználásának.
mert csak kicsit kihasználni és csak kicsit megeröszakolni nem megy.


minden jót !
és remélem még több nyuszinak mentitek meg az életét!
(különben sterilizáltattátok öket?-ez fontos a nyusziknál. -bár nincs tapasztalatom velük, csak olvastam)

szia
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 5., csüt. 17:37

szia Parsifal!

igen, igy is lehet felfogni ezt a szöveget :)
talán nem szabad mindent nagyon komolyan venni. de ez nagyon nehéz, ha az embernek ilyen ideáljai vannak mint nekem.
persze, ami volt az volt. már nem változtathatjuk. tanulnunk kel belöle. evvel egyetértek.
de erröl ugy irni, mint valami, ami egyáltalán nem elitélendö, ezt azért rossznak tartom. én is maradok ennél a véleményemnél.

de azért nem húzzuk a hajunkat emiatt :)
nem szerettem volna itt egy felkelést csinálni, csak leirni a gndolataimat, és érzéseimet, amit éreztem a szöveg olvasása közben.
igen, impulziv vagyok. de én ezt is pozitivan látom: ez a tulajdonság adja nekem az eröt a mindennapi harchoz.

bocsánat ha néha hiányoznak betük a szövegemböl...a billentyüzetem már nem a legjobb állapotban van:(
és kicsit magyartalan is néha...de majd irok többet magyarul és akkor jobb lesz:)

neked is minden jót!
köszönöm a szép szavaidat!

szia
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 5., csüt. 17:56

Persze, önmagában is nagy dolog ez a "csendes" internetes tanítás, eszmecsere, de igen is tehetünk együtt valami közös nagy dolgot. Nawesh ötletei remekek. Én legalább is egy közös veg.hu vidéki házban gondolkodtam, ahol minden veg.hu -s jöhet, lennének könyvek, konyha, kert, ... Ez egy jó bázis lenne. :D

Akciókba pedig vegyünk csak részt aktívan.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 5., csüt. 18:36

"Büszkének kell lennünk (ha lehetünk) az őseinkre, tudásukra, tapasztalatukra."

nem vagyok az.

"Meg kell ismerjük az életüket, gondolkodásmódjukat, még... a lovakhoz való viszonyukat is."

megismerni az életüket stb semleges hangnemben, igen.
de nem ugy ha, olyat feltételezünk amit nem tudhatunk, és ami hamis.#
mert lehet hogy szerették az állatokat de csakis önzö modon.
mert ha igazán szerették volna öket nem tették volna öket a rabszlgájukká. egy rab amit nem vernek és nem kinznak az akkr is rab marad!


"Gondolkodtam már, mi a célja, van-e egyáltalán célja, hogy fél éve, pár hónapja összejöttünk itt enniyen (és a regisztrációk alapján úgy tűnik lassan legalább száz ember olvasgatja a portált.) és "osztjuk az észt". Azaz beszélgetünk."

de nem sokan irogatnak...a vegan.de -n minden nap kb 150 irást olvashatok...

"Nagyon-nagyon örülök, hogy e Fórum értelmes eszmecserékkel telik. A vegetarianu.lap.hu fóruma te evan gyűlülködő fröcsögéssel és trágársággal :cry: "

még nem voltam azn az oldalon. miért gyülölködnek?


"Talán össze kelelne fognunk valami nemes ügy érdekében?"

az állatok jogaiért harcolni?! lenne ez egy nemes ügy?


"Hozzunk létre vegetárius éttermet, valami szellemi műhelyt, egy akciózó csoportot, aki nem csak a neten felhívja az emberek figyelmét arra, hogy máshogy is leheetne, kelelne élni?

Vagy hozzunk létre állatmenhelyet? Vagy feküdjünk az állatszállító kamionok elé?"

nagyon jó!!!! akkor is ha én csak virtuálisan, de segiteném minden megmozdulást!
pontosan erre gndolok én is! tenni kell valamit. nem csak sajnálkozni hogy miyen szörnyü a világ. a sajnálkozástól még soha semmi nem változott meg!
fel a harcra! tegye mindenki a töle telhetöt!

"Biztosan van valami célja annak, hogy itt vagyunk. Biztsan van egy KÖZÖS feladatunk."

a közös célunk azt hittem, hogy az állatok jogaiért harcolás...de lehet hogy tévedek...nekem nem kell sokáig gondlkozzak, hgy mi is a közös célom a vegan.de -s forum tagjaival. és meg is valósitjuk.
külön vegan esték csevegések, eszmecserék felkészitenek minket a mindennap harcára. és együtt megyünk a demnstráciokra az utcákra.
együtt ostromoljuk az állatkinz´cégeket. levelekkel emilekkel, telefnokkal, személyesen a bltokban.
addjatok hangot a szenvedö állatoknak! legyetek a hangszórójuk!

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 5., csüt. 18:51

Norci írta:parika, szerintem neked nem sikerült megértened egészen a cikk üzenetét...

a cikk írta is, hogy a lónak milyen szerepe, küldetése van. és a magyarok ezt mindig is tudták, észben tartották, és mindenekelőtt tiszteletben. tehát innentől kezdve nem beszélhetünk kihasználásról... ráadásul a lovas és a ló összeolvadásáról írtak sem arról tanuskodnak, hogy az akkori emberek "alattvalójukként" kezelték a lovaikat...

sőt, még egy adalék, később még hozok ilyeneket, ha szeretnétek: mindenki úgy tudja, hogy a húst az ősmagyarok a nyereg alatt puhították. ez nagy butaság, azért tették oda, hogy a ló nyereg okozta sebeit begyógyítsák vele...



hogy a lonak milyen szerepe van??? milyen küldetése???
ki mondta meg a lonak, hogy te most azért jöttél a világra, hogy szolgáld az emberek nevettséges és komolyabb szükségleteit?
ki meri az állatokat az emberek céljára alattvalójává tenni???

EGY RAB AKIT TISZTELNEK ES NEM VERNEK; TALÁN SZERETNEK IS:
AZ AKKOR IS RAB MARAD. és lehet hogy jobb sora van, mint annak, akit vernek és rabszolga, de AKKOR IS Ö IS SZERENCSÉTLEN KIHASZNÁLT ÉLÖLÉNY.
PERSZE: hogy a magyar enyhitette a sebeit a lovának. nem volt olyan böség hogy megengedhette vlna magának, hogy a lo használhatatlanná váljon!
még egyszer: "használhatatlanná" tehát használati eszköz.
ezt senki nem tagadhatja.
persze hogy meggyógyitom a vadászkutyám lábát, ha igy nem tud vadászni. persze hogy meggyógyitom a versenylovam lábát, mert nem tudok addig versenyre menni, és nincsen meg rá a pénzem egy másikat venni.

ami az elsö látásra szeretetnek néz ni, az valójában csakis öncélt támogat.
ugyanugy mint a környezetvédelem: ami a természetet akarja megörizni az emberek számára.
vagy mint a husról lemondás egészségi okok miatt: az ember nem eszik annyit, vagy semmi húst, mert a saját egészsége neki fontos.
vagy mint: a nagyüzemi tartás ellenzése, mert a hus ami onnan származik nem egészséges az embereknejk.
vagy ha rájön az ember, hogy a jószág, ami hatalmas mennyiségü növényi táplálékot kell hogy megegyen élete során, hogy az emberek ihassák a tejét, hogy megehessék a husát stb...a növények amit az állatokkal feleetünk és ha mi ennénk inkább meg, akkor 10 szer annyi ember lakna a földön jól.
ez is egoista: mert: az embereknejk van belöle megint hasznuk-

érted amit mondani szeretnék?

minden jót neked is!

azt hogy a magyarok a húst nem a nyereg alatt puhitják tanitották a töri orán. de lehet hogy nem mindenütt.

szia
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

Következő

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron