gyorséttermek

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 19., szer. 20:55

ok.
de hát én már csak ilyen szkeptikus vagyok... :oops:

persze drukkolok nekik ezerrel! :D
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 19., szer. 21:41

Ne legyél szkeptikus, mert az senkinek sem jó. :)
Mindenben meg kell látni a jót, csak így lehet előrelépni!

syzygy írta:ok.
de hát én már csak ilyen szkeptikus vagyok... :oops:

persze drukkolok nekik ezerrel! :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 19., szer. 21:43

Azért nehogy bárkinek kétségei támadjanak, hogy a "normál" éttermek nélkülözik az erőszakot... (kivéve a vegi éttermek) csak erről kevés szó esik a szépen megterített abroszok árnyékában...

Nekem pl. kifejezetten piszkálta a csőröm, amikor Esztergomban voltam a Csülök Csárda márton napi lúdnapok és egyéb őrült akciói! Egy nyavalyás tál kajáért elvágni egy-két lúd nyakát. És jó forgalmuk van! Hát ez is barbárság! vagy a japánok szusi-jai... bizonyára mindenki tudja hogy készül: az élő hal fejébe belvágnak egy villát, élve! lehúzzák a bőrét, belezik, majd a még rángó friss halat szépen szeletelik és betöltik a szusiba! Jó étvágyat! a két szememmel láttam a TV-ben hogy megy... de a kínaiak vagy mások se különbek, csak nem látjuk; vagy a bálnahús... delfínhús... az élve megfőzött rákok... van szenvedés elég a világon. csak most épp a KFC lett kispécizve, NYISSUK KI a szemeineket és bojkottáljuk az összes nem vega éttermet! NYISSUK KI az emberek szemét, meséljük el, hogy is kerül a hús a tányérra! Ennél jobb reklám nem is kell... persze mindíg lesznek olyanok akik a fejüket a homokba dugják... vagy a tudatlanság olyan mély sötétében élnek, hogy olyan érzéketelnek akik nem éreznek át semmiféle szenvedést, velük vajon mit lehet csinálni????? EZ A KÉRDÉS
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 9:12

.

giyandeva írta:Azért nehogy bárkinek kétségei támadjanak, hogy a "normál" éttermek nélkülözik az erőszakot... (kivéve a vegi éttermek) csak erről kevés szó esik a szépen megterített abroszok árnyékában...

Nekem pl. kifejezetten piszkálta a csőröm, amikor Esztergomban voltam a Csülök Csárda márton napi lúdnapok és egyéb őrült akciói! Egy nyavalyás tál kajáért elvágni egy-két lúd nyakát. És jó forgalmuk van! Hát ez is barbárság! vagy a japánok szusi-jai... bizonyára mindenki tudja hogy készül: az élő hal fejébe belvágnak egy villát, élve! lehúzzák a bőrét, belezik, majd a még rángó friss halat szépen szeletelik és betöltik a szusiba! Jó étvágyat! a két szememmel láttam a TV-ben hogy megy... de a kínaiak vagy mások se különbek, csak nem látjuk; vagy a bálnahús... delfínhús... az élve megfőzött rákok... van szenvedés elég a világon. csak most épp a KFC lett kispécizve, NYISSUK KI a szemeineket és bojkottáljuk az összes nem vega éttermet! NYISSUK KI az emberek szemét, meséljük el, hogy is kerül a hús a tányérra! Ennél jobb reklám nem is kell... persze mindíg lesznek olyanok akik a fejüket a homokba dugják... vagy a tudatlanság olyan mély sötétében élnek, hogy olyan érzéketelnek akik nem éreznek át semmiféle szenvedést, velük vajon mit lehet csinálni????? EZ A KÉRDÉS
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. júl. 22., szomb. 20:28-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. júl. 20., csüt. 10:49

Geag23: bazz, ne legyél már ilyen sötét lécci! A Peta KFC mániája ugyanaz, mint a Green Peace esso mániája. Az összes ugyanolyan szemét, alig van különbség köztük!!! Ennyi. Azonkívül pedig nekem nem megoldás a szenvedés enyhítése!!! Az is valami, de ez kb olyan, hogy ma nem 5ször, hanem csak 4szer rúgnak beléd! bocs, h szókimondó voltam.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 14:18

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. júl. 22., szomb. 20:27-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 14:26

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. júl. 22., szomb. 20:27-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 15:25

195.70.38.162/hirado/2006/07_julius/jul18/kfc.wmv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. júl. 22., szomb. 20:26-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 20., csüt. 15:58

fiúk-fiúk! nem vagyok moderátor, nem is venném el a kenyerét, csak nyugalomra intenék. békére, amit annyiszor hangsúlyozunk mások felé - mi magunk is tartsuk be!

ne minősitgessük egymás nézőpontjait, hanem fogadjuk el, hogy ő máshogy gondolja! eddig arról voltunk hiresek, hogy itt szépen beszélünk egymással, toleránsak vagyunk, megértőek, próbáljunk meg szeretetben élni a virtuális létben is. mutassunk példát húsevő társainknak :D

személyes véleményem a dologról, hogy a béke és a szeretet jegyében nem lehet radikalizálódni, tüntetni, bármilyen erőszakot alkalmazni, mert az már nem a békéről és szeretetről szól. nem hiszek abban (és a tapasztalataim is ezt mutatják), hogy valakinek fel lehet nyitni a szemét erőszakkal, sokkolással, mert belső folyamatnak tartom a felébredést, ahogy azt már sokszor átrágtuk a fórumon.

viszont hiszek abban, hogy minden kis lépés számit! ha valaki nem heti 7-szer, hanem csak heti 5-ször eszik húst, az is nagy lépés neki! ha úgy vesszük, áldozat a részéről. persze mondhatnám azt is, hogy az semmiség hozzám képest, aki egyáltalán nem eszik húst, de a másokkal való összehasonlitgatásnak nincs sok értelme. mindannyian egyediek vagyunk, ami nekem kis lépés, másnak nagy lehet és forditva! mindenki tevékenységét, cselekedeteit magához és a lehetőségeihez kell mérni! mindenki tegye meg a saját életében azt, amit meg tud tenni, és nem lesz gond a világon! a baj ott kezdődik, ha ezt elmulasztjuk...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 16:56

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. júl. 22., szomb. 20:26-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 17:34

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. júl. 26., szer. 10:46

Norci írta: [...]

személyes véleményem a dologról, hogy a béke és a szeretet jegyében nem lehet radikalizálódni, tüntetni, bármilyen erőszakot alkalmazni, mert az már nem a békéről és szeretetről szól. nem hiszek abban (és a tapasztalataim is ezt mutatják), hogy valakinek fel lehet nyitni a szemét erőszakkal, sokkolással, mert belső folyamatnak tartom a felébredést, ahogy azt már sokszor átrágtuk a fórumon. [...]


Ha nem így csináljuk, akkor át esünk a ló túloldalára, és ugyan azt csináljuk, mint a diktátor állambácsik. Mi lenne a különbség? Szerintem a legszebb, ha mindenki rájön magától, és a tendenciák (szerintem!) azt mutatják, hogy sokan érdeklődnek (legalább is tőlem). Egyik pillanatról a másikra csak gyűlölettel lehet elérni célokat, a világnak pedig nem ez a természete. Mert ha erőszakosak vagyunk, akkor szerintem ellenérzést váltunk ki... én a Békére szavazok, és hogy ha nem 1, 5 , 10 hanem 300 év alatt érjük el a céljainkat is megéri. :roll:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. júl. 26., szer. 10:49

Gega23 írta:Igen.
[...]

nawesh írta:A mai újság azt írta, hogy a KFC előtt nem volt bejelentve a tüntetés és elvittek néhány demonstrálót a rendőrök :oops:

Volt valaki ott :?: :idea:


:?
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. júl. 26., szer. 10:54

giyandeva írta:[...]NYISSUK KI a szemeineket és bojkottáljuk az összes nem vega éttermet! NYISSUK KI az emberek szemét, meséljük el, hogy is kerül a hús a tányérra! Ennél jobb reklám nem is kell... persze mindíg lesznek olyanok akik a fejüket a homokba dugják... vagy a tudatlanság olyan mély sötétében élnek, hogy olyan érzéketelnek akik nem éreznek át semmiféle szenvedést, velük vajon mit lehet csinálni????? EZ A KÉRDÉS


Igen sajnos sokan vannak akik a fejüket a homokba dugják, de én már kitaláltam a megfelelő választ a "Az állatok úgy is meghalnak ha te nem eszel belőle" Demagógiára

"Úgy is fognak embert ölni, ha te nem teszed, sőt a lopások száma sem lesz kevesebb"

Láttátok volna a reakció4

Különben kéne egy ilyen témát is nyitni (ha még nincs) ahol a Demagógiákra találnánk ki a legszimpatikusabb és a dologra ráterelő válaszokat... szerintem ezekkel lehetne egy kicsit szemfelnyitogatni!
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2008. jan. 30., szer. 6:36

Olvastam eg ycikket a Burger King reklámkampányáról:

http://allati.virtus.hu/index.php?id=de ... &aid=37100
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Előző

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron