Futva a Pápához

A Civil Rádió vegetáriánus műsorának találkahelye.

Futva a Pápához

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2011. dec. 23., pén. 11:30

Dátum: 2008. február 08. péntek, 07:00 Küldte: boldogsag

Egy remek ember csodás válalkozása.
Kép

Schirilla György neve nem ismeretlen a kedves olvasók előtt, hiszen az ország egyik leghíresebb sportembere a jeges Duna átúszásaival és futásaival méltó örököse édesapja tevékenységének. Jógát oktat és szerte az országban tart előadásokat az egészséges életről, lévén: vegetárius.

Egyik élő példája annak, hogy a vegetárius étkezéssel is lehet kimagasló fizikai teljesítményeket elérni.


Gyuri, érdekes hírt csiripelnek a verebek Rólad. Igaz, hogy a pápához futsz idén?

Igaz a hír! 2008 május 7-én a Vatikánban fogad a Pápa. Utam kb. egy hónapig tart majd, napi 50 km futok.




Mi inspirált erre a dologra? Vallásos vagy?

Azért futok a Pápához, mert hiszek a szeretetben. Ez egy béke futás lesz, és több ezren csatlakoznak hozzám.




Az egészséges élet egyik hazai apostola vagy. Sok előadást tartasz e témában. Mit jelent számodra az egészséges életvitel?

Aki egészséges az boldog. Az egészséges életmód tényezői a pozitív gondolkodás, szeretet és a vegatáriánus táplálkozás. Légző gyakorlatok, jóga. Vagyis kapcsolat a természettel.




Édesapád is vegetárius volt. Ez számodra akkor családi örökség?



Természetesen a vegetáriánus életforma apai örökség, de valószínűleg én alkalmas is vagyok erre a táplálkozási formára. / Nem kell magamat megerőszakolnom, hogy ne egyek húst. /




Miért jobb a vegetárius étkezés, mint a hagyományos vegyes táplálkozás?

A hagyományos vegyes táplálkozás elsavasítja a testet, és így alsórendű folyamatok indulnak el a szervezetben. A vegyes táplálkozás a bélcsatornának nagy próbatételt jelent. De ez csak két érv a sok közül.




Sok ember számára a húsmentes étkezés összekapcsolódik a lelkiséggel. Mi a véleményed erről?

A húsmentes étkezés megszelidíti az embert, mivel a vegetáriánusok nem bántják az élőlényeket. A vegetáriánizmus a békés emberek táplálkozási szokása.




Köszönöm a válaszokat! Sikeres futást a szent atyához!

Boldogságot: Schirilla Gyuri
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


Vissza: Kanál forradalma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron