Csicseriborsó curry (vegán)

Csicseriborsó curry (vegán)

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2011. márc. 16., szer. 16:17

Felszolgálási idő:
Elkészítési idő:
Főzési idő:
Kategória: Desszertek
Fajtája: vegán

Hozzávalók
2 csicseriborsó konzerv (vagy 20 dkg száraz csicseriborsó beáztatva, puhára főzve)
5 közepes hagyma
1 5 cm-es gyömbérgyökér
5 gerezd fokhagyma
4 közepes paradicsom
2 fekete malabár-kardamóm (black cardamom)
8 db szegfűszeg
3 babérlevél
2 tk római kömény

1 tk kurkuma
3 tk garam masala
2 tk őrölt koriander
őrölt bors
olaj

Elkészítés módja

3 hagymát apróra vágok, a másik kettőt a meghámozott gyömbérrel és a fokhagymával aprítógépbe teszem és pürésítem. A paradicsomokat leforrázom, héjukat lehúzom, a magokat kiszedem és a paradicsomot is pürésítem (a hagymás pürétől külön).

A felaprított hagymát egy kis olajon alacsony-közepes lángon kb 20 perc alatt puhára dinsztelem - mélybarna színe lesz. Ehhez adom a hagymás-gyömbéres keveréket és újabb 15 percig pirítom közepes lángon - nem szabad, hogy megpiruljon, akkor lesz nehezen emészthető a hagyma. Csak puhuljon. Ha kész, hozzáadom a lecsöpögtetett csicseriborsót, a szegfűszeget, a kardamómot, a babérlevelet, a római köményt és az őrölt borsot. (Az eredeti recept szerint a száraz csicseriborsót kell ezekkel megfőzni áztatás után. A konzervhez nem írja ezeket a fűszereket, de miután mindkét verziót kipróbáltam úgy találom, hogy érdemes őket is belefőzni, majd a végén kiszedegetni a szegfűszeget, a babérleveleket és a kardamómot, amire nem lenne jó ráharapni.) Átforrósítom, sózom. Jöhet a fűszerezés: kurkuma, garam masala, őrölt koriander és egy újabb rotyogtatás - nem kell megijedni, ha besűrűsödik, mert máris hozzá lehet adni a pürésített paradicsomokat és ha még mindig sűrű, egy kis vizet. Fedő alatt 5-7 perc alatt összefő egy kicsit utána lehet sózni. Párolt Basmati rizzsel azonnal tálalható.



FORRÁS:
http://lilafuge.blogspot.com/2006/10/bl ... _4093.html
Forrás: net
Beküldte:: giyandeva , febr. 03. 2010 - 15:32:27
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Vissza: Desszertek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron