december

Hírek, érdekességek a vegetárius hírességek életéről az ókortól napjainkig

december

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 6., vas. 23:50

Vegetárius évfordulók – november 29 – december 5.

E „vegetárius” hetet a spiritualitás fogja keretbe. Egy tanítvány és egy Mester…

2001. november 29-én hunyt el 58 esztendős korában a legendás beatles legendás tagja, George Harrison.

Társaihoz hasonlóan George Harrison is vegetárius volt.

1966-ban járt először Indiában, és megérintette India szellemisége, a jógik tanítása. 1968-ban, amikor a beatles tagjai Rishikesben találkoztak Maharishi jógival, mindannyian vegetáriusok lettek.

„Azt gondolom, számomra a húsevés az állatok gyilkolása miatt visszataszító. De lényeges, hogy a húsevés nem egészséges és nem természetes”

Később kapcsolatba került a Krishna-tudattal is…

1971. november 29-én született Gina Lee Nolin színésznő Minnesotában.

Egyike a Baywatch sztárjainak. „Kolleganőjéhez” Pamela Andersonhoz hasonlóan vegetárius. Láthattuk őt, mint Sheenát, a dzsungel királynőjét is.

1835. november 30-án született Samuel Langhorne Clemens, vagyis Mark Twain.

Ádám és Éva naplójának, a Hucklabery Flinn, vagy a Koldus és királyfinak a szerzője vegetárius volt.

”Ha befogadsz egy éhező kutyát és gondoskodsz róla, nem fog megharapni; ez a legfőbb különbség egy kutya és egy ember közt.”

„Időnként elmegyek az orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar. Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltom az orvosságot, mert a patikus is élni akar. Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm – mert én is élni akarok!”

„Mindig legyél tisztességes! Ez majd sok embernek örömet okoz, a többi pedig megdöbben.”

1955. november 30-án született az Egyesült Királyságban William Michael Albert Broad, azaz Billy Idol. A híres zenész 18 esztendős kora óta vegetárius. Az egészséges életmód iránti elkötelezettsége persze (sajnos) nem gátolta meg abban, hogy a kilencvenes években ne próbálja ki a kábítószereket.

1982. december 2-án hunyt el Marty Feldman. A brit komikus, színész is vegetárius volt.

Elmesélte, hogy a családja egy hentes család. Egy mészáros lánya hozzáment egy vegetáriushoz.

1960. december 3-án született Daryl Hannah. Illinois államban, aki a Szárnyas fejvadásszal lett ismert, de negyedszázaddal később a Kill Bill-ben is megmutatta, mennyire jó színésznő.
Gyerekkora óta vegetárius, autója biodízellel működik, mindkét házában az energiát
megújuló energiahordozók biztosítják. Egy saját videoblogja is van, kisfilmjeiben hétről hétre
egy-egy környezetvédelmi témát jár körül, és hasznos ötletekkel segíti azokat, akik fontosnak
érzik Földünk védelmét.

(Videoblogja: http://www.dhlovelife.com/v2/opening/ )

A színésznőt először 2006-ban tartóztatták le, mivel ő is csatlakozott az egyik városi kert
lerombolása ellen tiltakozókhoz. 2009-ben pedig újra őrizetbe vették, amikor a hegytetőket
elmozdító szénbányászat ellen tüntetett Nyugat-Virginiában.
Forrás: nol.hu

1963. december 5-én távozott el Bhagwan Sri Deep Narayan MahaprabhuJi.

A világszerte ismert jógi, Swami MaheshwaranandaJi Mesterének, Holy GuruJinak a Guruja volt ő.

Egész életében az ahimsa, a nemártás törvényét hirdette. Példája nyomán uralkodók és koldusok mondtak le a húsevésről és fordultak ezrek a jóga tanítása felé.

Bölcsességének esszenciája az Arany tanításaiban található, ezekből néhány idézet: http://www.jogaszeged.hu/tanitas.php

Szeresd Istent tiszta szívvel.

Ne vedd semmibe a természet törvényeit. Ha a természet ellen teszel, el kell viselned következményeit.

Szeress minden élõlényt legalább annyira, mint önmagadat.

Isten fénye minden élõlényben ott van. Szeretni és szolgálni õket Isten szolgálatát jelenti.

Enni, inni, aludni – ehhez minden élõlény jól ért. Az ember abban különbözik az állatoktól, hogy életének célja az önmegismerés és az önmegvalósítás

MahaprabhuJi 135 esztendőt töltött a Földön…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vegetárius évfordulók – december 6 -12.

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 6., vas. 23:50

December
második hete bővelkedik a vegetárius évfordulókban. Avagy John
Lennontól Pitti Katalinig…

1938.
december 6-án, Szent Miklós ünnepén született Patrick
Bauchau. A vegetárius színész belga származású. (Vajon flamand,
vagy vallon, hiszen belgák nem is léteznek…)

Vegetárius
életmóddal és jógával tartja karban magát. Mostanában híres
sorozatokban is játszik epizódszerepeket, mint a Dr House-ban, vagy
a CSI-ban.

1951.
december 7-én született Szentesen Pitti
Katalin, opera-énekesnő,
szoprán.

”…
-Szép, hogy másokkal foglalkozik, de saját művészi pályájára,
sorsára is figyelni kellene. Hiszen teli energiával, az évek
múlásával is gyönyörű maradt!- A mondás igaz: egészséges
testben egészséges lélek. Vegetáriánus vagyok, sportolok.
Korábban atlétizáltam, vívtam. Ezek a sportok nagy fegyelmet,
állóképességet adtak…”
”..Vegetáriánus lettem, mert negyven után már nem
mindegy, mit eszik az ember. A testet, a lelket és a szellemet
egyaránt táplálni kell, ezt tanítja a buddhizmus…”
Forrás:
vegetarianus.info

1976.
december 7-én született Georges
Laraque vegán atléta, Kanadában.

Annyira
fontos számára az életmódja, hogy saját honlapján is teret
szentel a vegetárius életmódnak, az állatvédelemnek. Innen azt
is megtudjuk, hogy 2009. június 1-je óta vegán.

Mahatma
Gandhi
- “The greatness of a nation and its moral progress can be judged
by the way its animals are treated.”

1957.
december 8-án született Philip
Collen brit vegán zenész. A Def Lepard tagja. 1984 óta nem eszi
húst, tejterméket, tojást. Eg yinterjúban elmesélte, hogy Jackye
a felesége és Rory a fia is vegán, ő születésétől kezdve.

1966.
december 8-án született a szomorú szemű, kopaszon hódító vegán
ír énekesnő, Sinead O’Connor.

December
8-hoz kötődik egy szomorú dátum is. 1980-ban ezen a napon New
Yorkban egy merénylő megölte a Beatles legendás tagját, John
Lennont. Lennon 1966-ban lett vegetárius.

Nem
tudok úgy gondolni az állatokra, hogy megegyem őket. Van elegendő
élelmünk nélkülük is. …

1950.
december 9-én született Joan Armatrading.

1968.
december 9-én született Brian Bell vegetárius zenész.

1972.
december 9-én született Annalise Braakensiek vegetárius modell.
Hét esztendős kora óta vegetárius, a PETA támogatója és lelkes
Bikram yoga gyakorló.

1978.
december 10-én született az édesanyja révén negyedrészt magyar
Summer Phoenix. A Phenix család öt vegetárius gyermeket is adott a
világnak. A tragikusan fiatalon elhunyt Rivert, a híres színész
Joaquint és Summert. Az Isten gyermekei szekta tagjaként nőttek
fel.

A
PETA lelkes támogatója és felesége Casey Afflecknek (Ben Afflec
öccsének). Vegán ételekből állt az esküvi vacsorájuk is,
melyen 130 vendég vett részt.

1931.
december 11-én született Rita Moreno Puerto Ricoban.

1944.
december 11-én született Gianni Morandi olasz vegetárius zenész.
49 millió lemezt adott el.

1821.
december 12-én született Gustave
Flaubert, francia író. Talán leghíresebb műve a Bovaryné.
(1880. május 8-án hunyt el.)

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Vegetárius évfordulók – december 28.

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 6., vas. 23:51

1868. december 28-án született Daniel Nicol Dunlop. (+1935.05.30.)

A skót származású üzletember kora gyermekkorától az ezotéria bűvöletében élt. 9 esztendős volt, amikor a barátainak már Krisztusról tartott előadásokat. 14 évesen már látomása volt előző életeiből. Hol másutt látta volna magát, mint az ókori Egyiptomban, Görögországban.

Fiatalon ismerkedett meg a XIX. Század végi új filozófiai hullámmal, a teozófiával.

A teozófusok alapvetően vegetáriusok. (Akik rendszeresen járnak a vegetáriánus fesztiválokra, találkozhatnak a teozófusok információs asztalával is)

Mit mond a teozófia a vegetárius életmódról?

”Közvetlenül felelősek vagyunk az emberek erkölcsi karakterének bármilyen méretű lealacsonyításáért, azokért, akikre a mészárlás munkáját áthárítjuk, mert mi túlságosan kényesek és kifinomultak vagyunk, hogy azt megtegyük.” (Annie Besant, a teozófia alapítója)
Az ősi bölcsesség szerint a test mindent szeret, amihez hozzászokott. (Így vagyunk a hússal i, hozzászoktunk – szerk.) A Teozófiai Társulat nem várja el egyetlen tagjától sem a húsmentes táplálkozást, minden törekvőnek joga van eldönteni, hogy mely területen és hogyan kívánja (ha kívánja) fejleszteni magát.
Azoknak a törekvőknek viszont, akik célul tűzték ki, hogy valamely területen fejlesszék magukat, igyekszik megadni minden felvilágosítást és segítséget.
Forrás:
http://www.forras.eu/index.php?modul=vegetarianus

Mr. Dunlop személyes fejlődése a teozófiától eljutott az antropozófiáig, Rudolf Steiner filozófiaii rendszeréig, mely meghatározója a ma is nagyon népszerű Waldorf pedagógiának. Mr. Dunlop 1920-ban lett tagja az Antropozófiai Társaságnak. A nagy-britanniai társaság elnöke lett 1930-ban. 1935-ben pedig nézetei miatt már ki is zárták az antropozófusok közül. Így megy ez…

Az antropozófia is ajánlja a vegetárius életmódot. Ez még akkor is így van, ha az antropozófia alapján álló Waldorf iskolák közül sok nem vegetárius…
Megfontolandó az antropozófia álláspontja a táplálék feldolgozásáról, mely (szerintük) hasonlatos a tanulás folyamatához. (Forrás: vegetarius.hu )
1. (be)légzés, vagy evés, amikor az idegen anyagot visszaemeljük az anyagba
2. melegítés, saját szintre hevítés
3. emésztés, a maga módján szétszedi az ember az anyagot, rendezi
4. kiválasztás, individualizálja, magáévá teszi
5. az anyag megtartása
6. ”megnő”, kitágul benne az anyag
Mr. Dunlop éppen egy esztendős volt, amikor 1869. december 28-án szabadalmaztatták a rágógumit. Vajon mennyire járult hozzá a rágógumi az emberiség jólétéhez?
Százmilliók rágják nap mint nap. Tudjuk, ha máshonnan nem, a Dr House-ból, hogy akár hasmenésünk is lehet tőle. A rágógumik (igen, a cukormentes juj de egészséges) tele vannak aszpartammal. S az aszpartam, bár édesítőszer, a ráktól kezdve számos nyavalya oka lehet. Az aszpartam lesz az új kor népbetegsége?
2004. december 28-án hunyt el az 1935-ben született Susan Sontag. A XX. Század egyik jelentős írója volt ő, de négy filmet is rendezett. Születet egy fia, de élete utolsó 15 évében a szintén vegetárius Annie Leibovitz fotóművésszel élt kapcsolatban.

nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Vegetárius évfordulók – december 30

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 6., vas. 23:52

1879. december 30-án született Sri Ramana Maharishi.

Világszerte ismert bölcs, jógi. Sokan guruként, mesterükként tisztelik. Dél-India keresztények, hinduk és mohamedánok laka államában, Tamil Naduban született egy kis faluban, Tirucsuliban.

15 esztendősen volt egy halálközeli élménye, mely felért számára egy mély meditációval. Ettől kezdve megváltozott az élete. Elhagyta családját és egy dél-indiai hegyre, az Arunacsálára költözött. Itt élt 1950-ig, élete végéig. Sri Ramana Maharishit az Arunacsala szentjeként is tiszteljük.

India egy misztikus ország. Több, mint 1,1 milliárd lakója van, többségében hinduk lakják. S csak a hinduk között több, mint 20 millió (!) sadhu, szentember, jógi él. Nem is beszélve a katolikus papokról, szerzetesekről, a buddhista, dzsain szerzetesekről, vagy a mohamedán fakírokról.

Időről-időre a nyugati világban is ismert lesz egy-egy jógi, swami, mester. Időről-időre a nyugati világba is eljön egy-egy Mester, hogy átadja a jóga tanítását. Így jött el a Mesterem, Swami MaheshwaranandaJi is 1972-ben nyugatra. http://www.swamiji.tv

Ramana Maharishi ki sem mozdult az Arunacsáláról. Ismert úgy lett a nyugati világban, hogy a múlt század harmincas éveiben egy brit újságíró elutazott Indiába. Oly sokat hallott a jógikról, fakírokról, mindenféle kóklerekről, hogy elhatározta, egy riportsorozatban lerántja a leplet a sok csalóról. Utazásából született az India titka c. könyv és utazása végén eljutott az Arunacsálához, ahol nem csak találkozott Ramana Maharishivel, hanem a tanítványa is lett.
1950-ben, Sri Ramana Maharishi halálának pillanatában egy hullócsillagot láttak India szerte.

Advaita filozófus volt. Az advaita, azaz „nem kettőség” tanítása szerint Isten részei vagyunk, az isteni atma megnyilvánulásai. Swami MaheshwaranandaJi Mestere, Holy Guruji ezt így fogalmazta meg:
One in All and All in One, azaz Egy Mindenben és Minden Egyben!

Szintén a mai naphoz kapcsolódik egy 1999-es esemény. George Harrisont egy betörő megtámadta otthonában és négyszer mellkason szúrta. Az ex-beatles tag túlélte a támadást, de egy esztendővel később elhunyt.

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: december

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. dec. 27., kedd 22:07

Vegetárius évfordulók – december 28


1987-ben ezen a napon született, így még csak a karrierje elején jár a vegán színész, Thomas Dekker. De már így is számos filmben szerepelhetett a 12 évesen vegetáriussá váló fiatalember.

Zenész anyuka és színész apuka gyermekeként született Las Vegasban. Az álomgyár hamar beszippantotta. Eleinte a zenével kacérkodott, majd sorozatok epizódszerepeiben tűnt fel. Még a Vészhelyzet 1994-es egyik epizódjában alakított egy négy éves fiút, majd játszott a Dr House egy részében, vagy a Hetedik Mennyországban.

Az itthon különböző lehetetlen időpontokban vetített Hősök-ben már állandó szereplő. Zach-et, a sorozatbéli Claire Benett barátját alakította két évadon át. A Hősöket egy új sorozat, a Sarah Connor krónikái miatt hagyta ott, melyben főszerepet kapott, ő játszhatta az ifjú John Connort, aki felnőve a Treminátorok ellen vezeti a világot. Ám ez a sorozat is csak két évadot ért meg.

Ám az amerikai nézők már láthatják egy új, misztikus sorozatban, A titkos kőr-ben, ahol szintén főszerepet játszik. Még a kilencvenes években megjelent egy lemeze is, kísérletező elektrofolk, legyen az bármi.

Őt is utolérte a gyerekszínészek problémája, akiket Hollywood használ és kihasznál, de nem tanítja meg, hogyan is lehet bánni a sikerrel. Voltak alkoholproblémái, és egy interjúban azt nyilatkozta, lehetősége sem volt arra, hogy tinédzserként megtanuljon normális szexuális életet élni.

Thomas Dekker vegán vagyis nem csak húst nem fogyaszt, de tojást és tejterméket sem.

Példaképei között említi River Phoenix-et, a tragikusan fiatalon elhunyt http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=95306 színészt, aki szintén vegetárius volt. Ahogy vegetárius a Hősökbéli partnere, Hayden Penettriere is. http://ismeret.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=95187

A Sarah Connor krónikáinak főszereplő karaktere, a jövőbeli gépek ellen küzdő Sarah Connor vegetárius, ahogy az őt alakító gyönyörű színésznő, Lena Headey is. Ugyanígy a „védelmező” terminátort alakító Summer Glau és a ’gonosz” terminátort alakító Owain Yeoman is, akit mostanában a Mentalistában láthatunk. http://otrolahatra.virtus.hu/?id=detail ... &aid=93606

Thomas Dekker 12 évesen döntött a húsmentes életmód mellett. 2009-ben erről így nyilatkozott a Vegetarian Times-nak:

Amikor nyolc éves voltam, jártam egy sertéstelepen. Amikor láttam, mi történik ott, nem ettem többé disznóhúst. Négy évvel később feltettem magamnak a kérdést: miért nem eszem disznót, ha más állatok húsát elfogyasztom? Ettől kezdve adtam fel a húsevést.



Most múlt el Karácsony, így itt az Immanuel c. száma látható: http://www.youtube.com/watch?v=RPLfF1cC ... re=related

S mit láthatott a sertésfarmon az ifjú Thomas? Talán valami ilyesmit: http://www.youtube.com/watch?v=L_vqIGTKuQE

Nawesh



Eredetileg itt jelent meg ez az írás: www.joga.virtus.hu
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: december

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. dec. 29., csüt. 23:01

Vegetárius évfordulók – december 30.

Mindössze 20 esztendős 2000-ben, amikor a Maxim magazin szerint Eliza Dushku a világ 80. legszexisebb nője. Nos, az albán származású színésznő ma is nagyon szép és vegán.

10 évesen választják ki a That Night c. film egyik mellékszerepére. A film egyik főszereplője Juliette Lewis, aki szintén a vegetáriusok táborát erősíti. 13 évesen Leonardo di Caprio mellett játszott az Ez a fiúk sorsa c. filmben, majd egy évvel később Jamie Lee Curtis lányát alakította egy Schwarzenegger filmben, a Két tűz közöttben. E két színész is vegetárius.

A tinédzser szerepek után középiskola, majd jöttek a sorozatok, de játszott a hajrá csajok c. filmben is a vegetárius Kirsten Duntsttal.
Az igazi nagy szerepek még nem találták meg.
2006-ban az akkori albán elnök, Sali Berisha meghívására édesapja hazájába utazott. Ellátogatott Kozovóba is, és a tarkójára tetolváltatta az albánok jelképét, egy sast. 2011-ben, mint „híres” albán megkapta az állampolgárságot is. Albánia fővárosának, Tiranának lett a kulturális nagykövete. (csak csendben jegyzem meg, vajon Budapest és Magyarország miért nem él ezzel a lehetőséggel a magyar származású sztárokkal kapcsolatban?)
Miért mondott le a húsról? Egyike azoknak a sztároknak, akik miután látták a Forks over knives c filmet, úgy döntöttek, nem esznek többé húst. Vagyis elsősorban egészségügyi megfontolásból lett vegán…

A film trailere http://www.youtube.com/watch?v=O7ijukNz ... ure=relmfu

1879-ben született december 30-án az Arunachala szentje Ramana Maharishi. Róla már korábban írtunk. http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=101681

A vegetárius táplálkozásról. http://www.yogaindailylife.org/esystem/ ... plalkozas/

Vegetárius évfordulók – december 28
http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=111112


Jelen írás eredetileg itt jelent meg: www.joga.virtus.hu
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Vegetáriánus évfordulók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron