Testápolás

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 6., szer. 18:27

"- Sok tinédzser szenved a pattanásoktól. Meg lehet valahogy előzni azok kialakulását?

- A legrosszabb, amit a bőrünkkel tehetünk, a húsfogyasztás. Negyven évig dolgoztam kozmetikusként, szegény világban, amikor mindenki bölcsődébe hordta a gyerekét, és üzemi konyhán evett. Itt nagyrészt káposztából, borsóból, babból, lencséből és krumpliból, vagyis a legmagasabb fitoösztrogén-tartalmú növényekből készült ételek kerültek az asztalra, a húsfogyasztást nem engedhették meg maguknak az emberek, és mindenkinek gyönyörű volt a bőre, jóformán semmit sem kellett nyomkodni, csak masszírozni. Ám mikor és több húst ettek, tele lettek pattanással. így sok anyuka hozta el hozzám a fiát, hogy tegyem rendbe a bőrét: az én dolgom az volt, hogy arctisztítással, pakolásokkal és a megfelelő szappannal eltüntessem a mitesszereket, a mamáknak pedig arra kellett odafigyelniük, hogy mit tesznek a fiuk tányérjába."
Ilcsi Néni
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 7., csüt. 17:50

http://www.magicsuds.net/ - A nyers (természetes) szépségápoló szer (egy magyar származású hölgy terméke)

jó cikkek is vannak az oldalon, érdemes megnézni
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 8., pén. 9:08

tegnap voltam a lush boltban, vettem egy pár fürdősót, az illatuk nagyon jó, de még nem próbáltam ki. az ára viszont nem olcsó. :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: cameleon » 2005. ápr. 9., szomb. 15:26

Ilcsi néni is híres vega!

Amúgy csak hozzátenném, hogy nem a húsfogyasztástól lesz pattanásos a bőr! Nekem konkrétan a csokitól és az annyira dícsért olajos magvaktól meg mustár. bármelyikből is eszem csak egy kis mennyiséget, másnapra ott égtelenkednek a homlokomon. A két éve tartó vegaság semmi változást nem hozott. Egyedül a közérzetem jobb, de szerintem az is csak lelki hatásra vagy mi. Bár én lennék a legboldogabb, ha elmondhatnám, hogy mióta nem eszem húst, leszáradtak a pattanásaim, nőttem tíz centit és százon verhetetlen vagyok, de egyik sem igaz. :cry:
Avatar
cameleon
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. márc. 31., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 15., pén. 2:41

Lehet hogy jot tenne neked nehany tisztito kura.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 15., pén. 11:00

hát az bizony tényleg jó dolog. mióta hordom ezt a mágneses ékszert, és csinálom a heti egy böjtöt, sokat javult a bőröm. persze még korántsem tökéletes, nem is várható el tőle, hogy 23 évnyi mérget pár hét alatt kidobjon magából, de azért már jó úton van, és ez sokat jelent! :-) (mondjuk most egy jó nagy pattinkó éktelenkedik a nyakamon, de sebaj :D )
a bőr a májnak a kivetítése, ha mérgezett a májad, akkor az kiütközik pattanás formájában. a máj nagyon nem szereti a fehér cukrot, tehát csoki minimálisra csökkentésével, vagy elhagyásával jó eredményt érhetsz el. az olajos magvak pedig a magas fehérjetartalmuk miatt pattanásgerjesztők: ha több fehérjét viszel be, mint amennyire a szervezetednek szüksége van, valahol ki kell adnia...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 15., pén. 11:04

Úgy van, tisztítás. Ha ez elmarad, akkor a vegi akár tst-súlyosabb is lehet...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 15., pén. 11:14

Igen,a máj nem szereti a cukrot, mert megerjed és alkohol képződik belőle.. és szegény máj szenvedhet míg lebontja.. :?
Amúgy persze nem csak a hústól van a pattanás, de az Ilcsi nénis szöveg a 60-as években íródott Cameleon, és akkor még nem volt elterjedt ez a sok szar csipsz meg csoki. A hússal kezdődött a dolog.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 15., pén. 11:33

Meg ugye a hús általában elég zsíro, olajos, fűszeres ami megint pattanáshoz vzet, ezt pl paradicsomról nem lehet elmondani :)
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 15., pén. 13:11

Ja, hö hö :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 15., pén. 17:35

Azt mondják, hogy a test kb. 7 évente minden sejtjét kicseréli...
illetve a megfelelő böjttel rövid idő alatt is...

Erről még Jézus is szól, amint az az Esszénus Evangéliumban olvasható...

<i>Bizony mondom néktek, Mennyei Atyátok végtelenül szeret benneteket, mert megengedi néktek is, hogy hét év adósságait hét nap alatt fizessétek vissza. Azok, akik hét év bűneivel és betegségeivel tartoznak, de becsületesen fizetnek és kitartanak a hetedik napig, azoknak elengedi majd a Mennyei Atya mind a hét évnek az ő tartozását.
...
De ha ti őszintén megbánjátok a ti bűneiteket, és böjtöléssel és imádsággal keresitek az Isten angyalait, akkor minden egyes napon, amikor folytatjátok, a böjtöt és az imádkozást, az Isten angyalai kitörölnek egy gonoszsággal eltöltött évet testetek és lelketek könyvéből.
</i>
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jún. 2., csüt. 22:15

"Sodium Lauryl Sulfate, Stearic Acid, Creamed Coconut (Cocos nucifera), Glyceryl Stearate (&) PEG-100 Stearate, Cocoamide DEA, Lecithin, Perfume, Vetivert Oil (Vetiveria zizanoides)" - ez egy Lush sampon összetétele... szóval ezt is elrontják. Már kezdtem örülni, hogy van egy jó márka az Ilcsin kívül.. de tévedtem. :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. jún. 10., pén. 8:50

flower írta:www.ilcsi.com
én ezt komálom, ez magyar is legalább. :D


Sziasztok!

Hol lehet hozzájutni ezekhez a termékekhez? Van valahol boltja Ilcsi néninek?
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jún. 10., pén. 10:24

Ha pesti vagy akkor könnyebb. A honlapon fent vannak az Ilcsi üzletek.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. jún. 10., pén. 10:32

Igen, láttam a honlapot, csak az üzleteket nem találtam. Ezekszerint fenn vannak, csak én voltam figyelmetlen. Köszi hogy válaszoltál. :)
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron