Magyarország antivegetáriánus ország

Más lapokról származó vegetarianizmussal foglalkozó cikkek és írások

Szerinted Magyarország antivegetárius ország?

igen
18
58%
nem
4
13%
szép jövő áll a magyar vegetáriusok előtt
9
29%
 
Szavazatok száma : 31

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. feb. 28., kedd 12:42

Igen, igazad van Pitypang. Rám is jellemző volt a "vegás-bió-állatvédő-fanatizmus", de már levetkőztem... muszáj volt, mert a szó szoros értelmében beleőrültem volna... élnem meg kell. Sajnos vannak olyan dolgok amiken nem tudunk változtatni és vagy megpróbálunk ezekkel együttélni, vagy kereshetünk magunknak egy "lakatlan" barlangot... vagy lehetünk dzsainista szerzetesek (elvük az ahimsza, nem mosakodnak, nehogy elpusztítsák a testükre tapadt szervezeteket. Felsöprik az utat maguk előtt, s álarcot viselnek, nehogy belélegezzék a rovarokat.).

Eddig nem tudtam kibékülni azzal az egyetemmel, ahol természetvédelmet tanulok, nem bírtam elviselni, hogy vadászokkal kell naponta találkoznom, de semmi sem történik véletlenül... sikerült megértenem és elfogadnom olyan dolgokat, amik ellen harcoltam... engem ez a hely "mentett meg". Sikerült rájönnöm, hogy nekem (embernek) is jogom van élni, mint ahogy a többi élőlénynek is. Nem szabad szélsőségesnek lenni, általánosítani vagy kategórikusan elítélni valamit, aminek nem ismerjük az okát...

Nem ítélhetjük el a húsevő embereket és a vadászokat sem... de nem folytatom, mert még megfolytotok :lol:
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. feb. 28., kedd 15:29

Egyetértek Pitypanggal és Mintakával: valóban nem a test a legfontosabb, és vannak dolgok, amit el kell fogadnunk, DE

a cikkben az nem tetszett, hogy egy új problémaként veti fel ezt a betegséget, és kicsit beleveszi a vegetáriánus eszmét is (pedig hús is van BIO).

Valójában mindig is voltak egészség- és tisztaságmániás emberek, akiket lehet, hogy gyógyítani kellenne, ez a bio őrület az esetükben csak egy újabb kifejezési forma

Nekem van húsevő családtagom, aki a saját bio húsukon és zöldségükön kívül csak a biopiacon vásároltat eszi meg :lol:
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 28., kedd 18:10

Igen Szilvi, nekem is az nem tetszett a cikkben, hogy a húst is belevették.
Hát lehet hogy tényleg vannak ilyen emberek.. nem tudom, én még nem találkoztam ilyennel. Viszont tisztaságmániással már igen, ő minden nap kitakarít, felsöpör, felmos, mos, porszívózik.. stb. :roll:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. feb. 28., kedd 19:19

sztem ezen a cikken is látszik, hogy valaki olyan írta, aki nem igazán vágja ezeket a dolgokat, és fogalomzavarokkal küzd. a minimum, hogy a cikk elején definiálnia kellett volna a fogalakat pl, a vegannak, vegetarianusnak nem sok köze van ehhez, legalábbis nem erről kéne szólnia, szerintem.
sztem itt is csak a mértékletességgel van a baj, meg azzal, hogy minden az "átlagostól" (van egyáltalán ilyen????) eltérő dolgot betegesnak tiulálnak, és kitalálnak neki valami nevet. pl workalkoholic, stb, holott nem hinném, hogy bárkinek köze lenne ahhoz, hogy mit is csinálok, amíg az másra nincs közvetlen hatással.
ez a cikk kb annyira volt értelmes, mint az, amelyikben azt boncolgatták, h a vegan gyerekek "hülyébbek" a nem veganoknál.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 9., csüt. 13:02

Zsoli, egyetértek veled!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 9., csüt. 13:46

nekem a kettős mérce nem tetszik: amint az egészséges életmóddal kapcsolatos valami, azt felfújják, eltúlozzák, de ha "csak" társadalmi jelentségről, akkor semmi baj. ahogy szóba is került, vannak takaritásmániások és még egy csomó szenvedélybetegség, pl alkoholizmus és társai, amik sokkal veszélyesebbek lehetnek a biomániánál. nyilván mindegyik kezelendő, ezt nem vitatom, de azért ne vegyük már egy kalap alá a kettőt!

bárcsak ott tartanánk társadalmi szinten, hogy ez a legnagyobb bajunk, hogy biomániások az emberek! úgy fenyeget a jelenséggel, mintha társadalmi méreteket öltene! "vigyázz, jómódú polgár, nehogy biomániás legyél...!" miért nem az alkoholizmus méreteivel törődnek, amiben "előkelő helyen állunk"... és az ezzel kapcsolatos májbetegségekben is, ezen kivül a sziv- és érrendszeri megbetegedésekben, agyi katasztrófákban, és még sorolhatnám... mind visszavezethetők az egészségtelen életmódra (testi és lelkire gondolok). úgyhogy hagyjanak engem békén a biomániával. akkor már inkább biomániás vagyok, mint halott ember.

ráadásul azt hagyta ki a pakliból a cikk irója, hogy az egészségükre figyelőknek is legalább két nagy tábora van: olyanok, akik kizárólag a fizikai hatásokkal törődnek, és olyanok, akik a testi-lelki egészséget tartják szem előtt. ez utóbbi tábor szerintem jóval nagyobb önismerettel rendelkezik, mintsem belekerüljön a csapdába... vagy legalábbis időben felfedezi, és ki is lép onnan, mint ahogy mintaka is leirta saját példáját. a "szellemi biomániások" sokkal könnyebben megtalálják az arany középutat, mert tudatosan keresik a mértékletesség erényét gyakorolva...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 9., csüt. 16:39

Nem hiszem, hogy felfújták ezt a dolgot és nem is a vegások ellen szól.
Csak kitaláltak egy új szót, az oka miatt erre a problémára. Bármilyen okból válik valami kényszerré, az mindenképpen káros és szenvedést okoz. Kérdéseim nem költőiek voltak! A"poklot" szenvedtem el egy"kutyult" pánikbetegség miatt. Tisztaságmánia, betegségektől való félelem, bacimánia, de legfőképp a gyerekeim épségének védelme. Szenvedtem tőle én is,de szenvedett a családom is, a gyerekeim akiket megakartam óvni! Kádsikálás ha kell,ha nem, gyümölcsmosás akár ötször is,és még nem biztos, hogy tiszta. Mindennapi kis meghűlés, de már lepereg ellőttem az összes szövődmény./ Boldog, aki nem ismeri őket!/ Apró sérülések-tetanusz és a többiek, álmatlan éjszakák! Mástól kap enni a gyerek, rettenet, mi lehet benne, elég tiszta-e, elég friss-e?
Leesett, koszosnak vélt dolgok kidobása-elmosás helyett. STB.............
Nem tudom, hogy sikerült-e érzékeltetnem valamit az egészből, de higgyétek el rettenetes volt! Sokszor úgy éreztem, hogy ennél még meghalni is jobb lenne. De az egészben az a legszörnyűbb, hogy tudod,mit kellene csinálnod, hogy nem halsz bele, hogyha ezt a sok hülyeséget nem csinálod végig-és mégis végigcsinálod, mert nem tudod megtenni, hogy ne csináld végig! Tiszta szívből kívánom, hogy találjátok meg az arany középutat. Mert az ortorexia borzalmas lehet!
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 9., csüt. 17:23

Erről Michael Jackson jutott eszembe...
tényleg rettenetes lehetett.
és hogy gyógyultál ki?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 9., csüt. 18:31

Néhány beszélgetés egy pszihiáterrel, egy kis gyógyszer,egy még nagyobb betegség, és ami a lényeg egy KISKUTYA! A legtöbbet a kiskutyának köszönhetek! Az ő iránta érzett szeretetem ami leginkább segített legyőzni először a bacimániám, aztán a többit is.

ÉLJENEK AZ ÁLLATOK! :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. márc. 12., vas. 10:43

Magyarország nem India!!!
Itt sosem lesz vegetarianizmus!
De nem is ez a cél. Itt mindig fognak húst enni, ez a sajnálatos igazság.
Ha valaki ezt nem veszi észre...
Itt más a probléma. Talán nem a húsevés ártalmaira kellene felhívni a figyelmet, hanem segíteni kelél az olyan embereket, akik hagyják, hogy segítsünk rajtuk, hogy rájöjjenek testük és lelkük adottságaira. Ez a lényeg, hogy aki tud, az segítsen. Nem adományokkal, élelemmel, hanem tanítással. Megtanítani az ember5eket arra, hogy hogyan kell éálniük, hogyan tudják önállóan fentartani önmagukat, ha már ezt a testet választották, és nem sajnálni őket, mert attól még szerencsétlenebbek lesznek. Megtanítani őket ÉLNI, SEGÍTENI ÖNMAGUKON, AZTÁN MÁSOKON IS.
Röviden, tudom, ez nem a vega téma, csak valahová le kellett írnom. Mert zavar a tudatlanság!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 17., pén. 12:05

Jó az, amit mondasz Padrosa. azon kell segíteni, aki segítséget kér.és jó, hogy a tanításra fektessük a legtöbbet, de ha megtehetjük, segítsük anyagi termszetű tettekkel is. Nem a jótékonykodásra gondolok, hanem hogy szaporodjanak gombamódra a teljesértékű vegetáriánus élelmeket kínáló üzletek és éttermek, az életmódot megkönnyítő változásokat előteremtő vállalkozások. Ilyeneket nem a húsevő embertársaink fognak csinálni, hanem mi.

Szerintem a "vegás-bió-állatvédős" dolog nem szükségszerűen válik kényszerré. Ha jól csinálod, életművészet lesz.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 22., szer. 17:42

kedves vegi társak!
azt hiszem, átértékelhetjük a "Magyarország antivegetáriánus ország" topicot: most szervezek egy szervezetfejlesztési tréninget, ahol a 20 jelentkezőből eddig 10 :!: vegetáriánus! :D :D :D

azért hozzáteszem, hogy zöldek, és náluk a természet iránti felelősségtudat mellé hamarabb társul a vegiség, de akkor is gyönyörű eredmény!

éljenek a vegik!!! :bravo:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: antimammon » 2006. máj. 21., vas. 15:59

Üdv Padrosa! Bocs, de szerintem ez így lenne helyes(ebb): nem csak adományokkal, nem csak élelemmel, de tanítással is. Még egyszer bocs.
Avatar
antimammon
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2006. máj. 19., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. máj. 21., vas. 19:48

Norci írta:azért hozzáteszem, hogy zöldek, és náluk a természet iránti felelősségtudat mellé hamarabb társul a vegiség, de akkor is gyönyörű eredmény!


Nem értem, miért ez a negatív hangnem! A természet iránti felelősségtudatnál kevés dícséretesebb erényt tudok elképzelni. Szerinted az ideális vegi miért lett vegi? Vagy hogy is van ez?
Bocs, csak zavar ez a hozzáállás, lévén magam is "zöld" vegi...
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. máj. 22., hétf. 20:09

ne haragudj, ha félreérthető volt, de én pont pozitivan irtam. :D ez a mondat azt jelenti, hogy a "többséghez képest hamarabb ébrednek, mert már elindult a felelősségvállalás náluk a környezet iránt, magával a zöld léttel" :-) innen már csak egy lépés a vegiség, ami hamarabb következik be nálunk, mint a többségnél. vagyis ezt az eredményt, hogy 50% vegi nem vetithetjük ki az egész társadalomra, mert igy nem állja meg a helyét, ebből is látszik, hogy a zöldeknél gyakoribb a vegiség. egyébként magam is zöld vegi lenni... :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Lapajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron