Magyarország antivegetáriánus ország

Más lapokról származó vegetarianizmussal foglalkozó cikkek és írások

Szerinted Magyarország antivegetárius ország?

igen
18
58%
nem
4
13%
szép jövő áll a magyar vegetáriusok előtt
9
29%
 
Szavazatok száma : 31

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 22., kedd 0:26

Én nem láttam, de a nemvegi barátnőm mesélt róla... és rosszul is volt tőle, és elmondtam ezért neki, hogy a virslike meg sonkácska is így kerül ám az aztalra... Ő nem kimondottan anti-vegi beállítottságú, talán hatott rá..
i hope so.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 23., szer. 6:38

Olvasom az írást a Föoldalon a bostoni reklámról :wink:

Azt hiszem, időnként szükség van egy kis sokkoló reklámra. Kerestem a cikk eredetijét, illetve magát a képet, de csak egy angol nyelvű alapcikkig jutottam el, mely 2003-ban íródott. Valószínűleg így most nem borítják Bostont ilyen képek.

Egy CNN anyag erről:
http://www.cnn.com/2003/TECH/science/12 ... index.html


Itt maga a poszter is látható
http://209.157.64.200/focus/f-news/1046126/posts
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 23., szer. 11:43

Így van! Néha kell egy kis sokk a népnek, hogy észhez térjen. Jó a kép!!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 1., kedd 18:45

Üdv Fórumozó Társak!

Jó, ha előbb elolvassátok ezeket, a www.vegetarianus.hu-n vannak:

Lámával az Országház előtt
Labant Csaba gondolatai az Első Magyar Vegetáriánus Felvonulásról
(Vegetáriánus Hírlevél, 9. szám, 1996. június)

...és ezt:

Válasz a vegetáriánus felvonulásra (ebből több is van, ez az egyik...)
(Vegetáriánus Hírlevél, 10-11. szám, 1996. július-augusztus)

Ezek után:

Nyílván ki lehet találni, de mégis, kíváncsian hallgatnám a hivatalos illetékesek szájából, hogy mi MA Magyarországon az álláspont a vegetarianizmussal kapcsolatban. Gondolom az eü minisztérium az egyik illetékes...
Kellene valamit tennünk annak érdekében, hogy itthon is jobban elfogadják a vegetáriánus étkezés- és életmódot. Hivatkoznunk kellene a külföldi példákra. Hogy lehetne ezt a változtatást eszközölni? Aláírást kellene gyűjteni? Ajánlani a példákat és az irodalmat? Hiszen már minden kutatás és felismerés aláttámasztja a vegetáriánus étkezés embernekvalóságát.
Ha szerveznénk egy ilyet, akkor kérhetnénk a külföldi "társak", szervezetek, elismert és "nagyhatalmú" emberek (legalább) nyílt, szóbeli támogatását. Jó példa lenne ez világszerte.
Rengeteg elérendő cél lenne. Például nyugodtan választhassa a szülő a még nem döntésképes gyermekének a vegiséget, "papíron" ne legyen megkülönböztetés, és megvalósítható legyen (pl menzán választható/rendelhető/otthonról hozható menü).

Valamit tenni kell, fel kell kavarni ezt az állóvizet, hogy a topik címében foglalt "féligazság" eltűnjön. A 96-ban volt az első Vegetáriánus Felvonulás Budapesten, jó lenne most is egy (volt azóta még?). Eljönnétek? Kinek kellene a szervezést elindítani? Olvastam nemrég, hogy hamarosan megalakul a Magyar Vegetáriánus Szövetség. Vajon ők összefogják majd a magyar vegizmust? Velük kellene megszerveztetni ezt? Talán volt közük az előzőhöz... Sajnos Vass György Boldizsár már nem lehet közöttünk, ő nagy szerepet játszott az akkori eseményekben.

Kérlek Titeket, írjatok ötleteket, gondolatokat, infókat az "elhangzottakkal" kapcsolatban.

Előre, Vegetáriánusan!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 3., csüt. 16:37

http://velvet.hu/velvet/test/vega0223/

ezen ahelyen olvasható egy szörnyű cikk a vegetárius gyerekekről.

várom a reakciókat!

Még agyalok, hogyan is lehetne visszavágni :twisted: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 3., csüt. 18:25

Szemét dolog, mondhatom. Pénzért mindenre képesek. Kezdeve az agrikultúrakárkiktől a velvetig. Azt hiszem, már ők is ajánlották a vegiséget, persze csak divatból, most meg így meghasonlanak. Félinformációkat tálaló cikket löknek a nők elé, akik meg megriadnak, bebeszélik a hülyeséget maguknak. Mint ahogy a "megelőző" rákszűrésen. Aztán meg tényleg jön rákapó... Vagy nem. Ez már az érettebbje. Aki tudja, hogy ezek a lapok messze vannak az igazságtól.

Vajon megy a téma a velvet fórumában? ...ha van olyan

Tanítsd a népet!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. márc. 3., csüt. 20:51

Szerintem ez hülyeség. Mindig is utáltam az ilyen általánosító, megmondom a z abszolúlt igazságot cikkeket. Szerintem nem egészséges húst enni, de ha eszem húst ugyanúgy megpusztulok...csak nekem számít, hogy hány állatot kínoznak meg miattam. Amúgy a B12 vitamin mire jó? Miért ajánlja a brit Vegan Society a vaganoknak/vegetarianusoknak, hogy szedjék?
Én soha nem szedtem ilyesmit (húsevő koromban sem) és eddig nem voltam igazán nagyon beteg.....
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. márc. 3., csüt. 20:51

Szerintem ez hülyeség. Mindig is utáltam az ilyen általánosító, megmondom a z abszolúlt igazságot cikkeket. Szerintem nem egészséges húst enni, de ha eszem húst ugyanúgy megpusztulok...csak nekem számít, hogy hány állatot kínoznak meg miattam. Amúgy a B12 vitamin mire jó? Miért ajánlja a brit Vegan Society a vaganoknak/vegetarianusoknak, hogy szedjék?
Én soha nem szedtem ilyesmit (húsevő koromban sem) és eddig nem voltam igazán nagyon beteg.....
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 3., csüt. 21:23

A b12 idegrendszerre, ilyesmire, az idegek normális működéséhez kell. Napi 1 mikorgramm kell belőle, ami kurva kicsi. anapfenyes.hu oldalon nézd meg ezt http://www.napfenyes.hu/index.php?i=535.

a cikk szar. (velvet cikk)ennyi. nincs benne semmi utalás, forrás.... semmi! egy nulla
és az emberek meg ezt olvassák. :cry: nálunk a család okoskodó tagjai is gondolom ilyen nem hiteles helyekről szerzik az infokat, hogy aztán kioktassanak...
a gyerek csontozata lassabban fejlődik lehet, de nem is lesz hanyag tartása, meg gerincferdülése a hirtelen növéstől. szerintem nem természetes a nagyon gyors növekedés - "fejlődés"
Érdekes módon kisbabáknak húst adni életveszélyes! Ez tény! vajon ez áll az almára is? Hogy lehet egy táplálék az embernek rendelve, ha az kis korában akár az életét is kiolthatja?? Logikus, hogy nem lehet. :!:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 4., pén. 11:20

flower hozzászólása remek (Szép volt! 8) ), igazság a köbön...
a link szuper, Magyarország jelenlegi legegészségesebb gondolkodását képvíseli a Napfényes Élet Alapítvány, ezt ajánljátok mindenkinek!

én tegnap este írtam a következő gondolatokat, a cikk egyes részeire reagálva... (megtalálható a http://arpa.uw.hu -n is)
-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+
Válaszom a velvet cikkére

NEM...Butábbak társaiknál a vegetariánus gyerekek
{állításként nem lehet helye egy címben, kérdésként is csak az igazság kutatásának szellemében (sem!); ez így egyértelműen lejárató célzatot takar, érdekekkel a háttérben...; mivel a cikk a gyermekekkel foglalkozik, és egy ilyen, a nők által inkább olvasott lapban jelent meg, a nem eléggé felkészült, de jót akaró szülőket, nőket elbizonytalaníthatja}

velvet
{sajnálatom, hogy ilyenhez adják a nevüket}
2005. február 23., szerda 12:26

Amerikai kutatók szerint a vegetáriánus ételeken felcseperedő gyerekek sokkal lassabban fejlődnek húsevő társaiknál, akik ráadásul intelligensebbek is náluk. A vegetáriánusok nem értenek egyet.

Az amerikai Agricultural Research Service szakértője szerint etikátlan a gyermekeket vegetáriánus étrendre fogni, mert az megzavarhatja a fejlődésüket, írja a BBC.

Lassan nőnek

A Washingtonban tartott American Association for the Advancement of Science tudományos társaság éves konferenciáján Lindsay Allen kutatónő erőteljesen lépett fel a gyermekeiket vegetáriánus étrendre fogó szülők ellen, mivel úgy véli, hogy az állati eredetű élelmiszerek tartalmaznak néhány nélkülözhetetlen, más forrásból nem pótolható tápanyagot. Emellett hangsúlyozottan felhívta a figyelmet arra is, hogy a vegetáriánus édesanyák gyermekei általában alacsony testsúllyal jönnek a világra, növekedésük lassabb, és visszamaradhatnak a fejlődésben, esetleg véglegesen.
{A következő dolgok jutnak eszembe. A "más forrásból nem pótolható" kijelentés egy borzalmas tévedés, hiszen nem veszi figyelembe az emberi test és táplálkozástörténet ismereteit, miszerint az ember minden kétséget kizárólag növényevő, legfőképpen gyümölcsevő, hasonlatosan a legközelebbi rokon emberszabásúakhoz, mint a gorila, az orángután.
Az alacsonyabb testsúly és alacsonyabb magasság oka a természetes növekedés. Éppen a hús- és mindentevészet az, amely a "természetellenes" csontmegnyúláshoz, magasabbra növéshez vezet. Ehhez képest egy vegetáriánus szülők gyermekei valóban alacsonyabbak lehetnek, mivel fejlődésük közben nem kell elszenvedniük a hús mindenféle káros hatását. Így természetesebben fejlődhetnek, ami a mostanság (éppen a hús- és mindentevés miatt) felgyorsult növekedésnél és "érésnél" természetesen lassabb lehet. A hús hiányából adódó fejlődési visszamaradottság az embernél nem létezik. Ez érthető úgy is, hogy ha fejlődési visszamaradottság van, akkor nem a hús hiánya miatt van, hiszen az természetellenes az embernek, hanem más táplálkozásélettani törvények nem ismeretéből származik.}

Okosabbak a nem vegetáriánusok

A szakértő több mint 500 afrikai iskolás körében végzett kétéves vizsgálatai során arra az eredményre jutott, hogy akár napi két teáskanálnyi hús elfogyasztása is biztosíthatja a szükséges tápanyagmennyiséget, mint például a B12 vitamin, a cink és a vas. Allen négy csoportra osztotta a gyermekeket, az első csoport kevés húst, a második egy csésze tejet, a harmadik egy csésze olajos kiegészítőt kapott, míg a negyedik csoport nem kapott semmiféle táplálék-kiegészítést. A táplálék-kiegészítőt kapott gyermekek fejlődése drámai volt, elsősorban a hússal táplált kicsiké. Ezek a gyermekek nemcsak a testi fejlődésben hagyták maguk mögött társaikat, hanem a problémamegoldó feladatokban és az intelligenciatesztekben is: aktívabbak illetve szociálisabbak voltak.
{A kutatás (?) nem említi a körülményeket, de ettől függetlenül is felismerhető az afrikai iskolásoknál végzett felmérés hiteltelensége. Az egész világ étkeztetését uralja, hogy nagyrészt tápértékétől megfosztott növényi anyagokat szánnak táplálkozásra. Ezek fogyasztása természetszerűleg a testben is hiányállapotot vált ki, de ez nem a hús hiánya, ahogyan azt tévesen értelmezik. Konkrét példa a rizs teljes magjának teljesértékűsége, embert tápláló volta, amely a finomítás, fehérítés, csiszolás hatására életfontosságú tápanyagok elvesztéséhez vezet (következménye beri-beri betegség).
Ha ezek után a finomított élelmi cikkek elvett tápértékét állatok húsával, vagy iparilag előállított ún. táplálékkiegészítőkkel akarják pótolni, bizonyos eredményre juthatnak, hiszen az állat is felépítette magát a természetének megfelelően, így tartalmazza az összes anyagot, amit nekünk is hozzájuk hasonlóan kellene megszereznünk, a nekünk rendelt táplálékokból. Mivel azonban az állat az embernek társ, nem pedig élelem, elfogyasztásuk eredménye előbb-utóbb bekövetkező testi hanyatlás, betegség, idő előtti kínhalál.
A buta vegetáriánus ("Okosabbak a nem vegetáriánusok") feltételezés kártyavárként dől össze ismert gondolkodó és alkotó vegetáriánus élelmet fogyasztó, és életet élő elődök és kortársak példáját figyelve, mint amilyenek Pythagorasz, Jézus, Leonardo Da Vinci, Thomas Edison, Lev Tolsztoj, Mahatma Gandhi, Albert Einstein, Paul McCartney, Joska Fischer (német politikus), Anand Viswanathan (világbajnok sakkozó), .... Ha valóban lenne bármilyen gond a vegetarianizmussal, akkor ezek az emberek biztosan nem választották volna. Ilyen egyszerű. Követni való emberek ők, semmint az pénz- és íz-vágyügyi érdekcsoportok szószólói.
Továbi ismert és elismert vegetáriánusok a http://web.freewebsite.hu/hiresvegi oldalon.}

Bár Lindsay Allen elismeri, hogy táplálék-kiegészítő tablettákkal a szükséges mikroelemek nagy része pótolható, véleménye szerint az állati eredetű tápanyagok jobb alternatívák, mivel a tabletták esetében nehéz beállítani a szükséges mennyiséget.
{Lindsay Allenék ebédje valószínűleg valami "FINOM", húsos étel volt. Nem hiszem ugyanakkor, hogy ő maga elkapott volna, megölt volna, majd frissen, nyersen elfogyasztott volna egy állatot, vagy annak bármely részét, vagy mint a hiénák és keselyűk, a már bomló tetemen ínyenckedtek volna. Hiszen a Természet törvénye azt rendelte, hogy mindent nyersen, a maga durva formájában együnk. Különben pedig tűzhelyet is adott volna mellé... Mivel pedig a húst nyersen és véresen nem fogyasztjuk, undorodunk tőle, csakúgy, mint az öléstől (lásd a még ártatlan gyermeket is!), nem is lehet szükségünk abból semmire. Egyébként is, a hőkezelés után a növények teszik ehetővé az állati tetemet, fűszereknek, köretnek hívjuk őket..
Észre kell venni és fel kell ismerni minden embernek, hogy milyen ÉRDEKEK állnak ezek mögött az áltudományos kijelentések, a húsevés emberi étkezésben való szükségessége mögött. Ezek a különböző ipari érdekek (hús- és egyéb élelmiszeripar, gyógyszeripar (táplálékkiegészítők, ...), ...), és természetellenesen a hús iránti ÖRÖKLÖTT SZOKÁSVÁGY. }

A vegák nem értenek egyet
A brit Vegan Society vegetariánus szervezet azonban más állásponton van: kutatási eredményeik ugyanis azt bizonyítják, hogy a vegetáriánusok gyakran egészségesebbek húsevő társaiknál. A szervezet vezérigazgatója, Kostana Azmi a BBC-nek elmondta, a vegetáriánus étrend több energiát és tápanyagot biztosít, a növényi eredetű táplálékok emellett biztonságosabbak és olcsóbbak. Mindazonáltal a szervezet B12 tabletta szedését ajánlja a vegetáriánusoknak.
{Természetesen valamennyi vegetáriánus és természetes életmódot valló és képviselő társaság és egyén nem ért egyet ezzel, hiszen a felismerések és tudományos érvek is mind alátámasztják a vegetarianizmus hitelét.
A b12 vitamin pedig a nekünk rendelt, természetesen fogyasztott, friss, élő (nyers) ételek közreműködésével a testünkben megtalálható lesz. Csíráztatott magok, gabonafélék; vegyszermentesen, organikusan termesztett, frissen szedett gyümölcsök; savanyúkáposzta, ...}
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 4., pén. 16:23

Köszi mindenkinek! :wink: :wink: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. márc. 7., hétf. 9:48

Sziasztok!

Pont azon gondolkoztam, hol is olvastam erről a témáról néhány napja, aztán váratlanul felbukkant a levelesládámban :)

http://www.vegsource.com/articles2/ncbs_vegan_study.htm

Érdemes elolvasni, ír a tanulmány körülményeiről

üdvözlet

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 7., hétf. 11:42

Jó a cikk! De kíváncsi vagyok vajon mikor kerül fel a velvet-re magyarul....
gondoltam,hogy csak lejáratni akarják a vegánokat, ráadásul a húsgyár(vagy mi a szar) fizetett érte. Nem megy a bolt?? :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 14., kedd 18:31

Egy érdekes tapasztalat:

A hónap elején céges továbbképzésen voltam Gyulán!

nem igazán volt kedvem elmenni, főleg azért, mert csapatépítés volt a témaés nem szeretek kötelezően lelkesedni, valamint a korábbi csoportoktól már hallottam, hogy a második napon a feladat: közösen kell vacsorát főzni.

na gondoltam..

Második nap délben a tréner elmondta a paramétereket: 14 főre van 12600 ft-unk, meg kell, hogy beszéljük, mit szeretnénk főzni, stb...

Jeleztem a többieknek, hoyg a reám eső részből én főzök magamnak valamit, a többiek meg azt esznek, amit szeretnének, vagy esetleg elmegyek pizzázni.

erre valaki megszólalt, hogy ajánljak valami menüt, mert már úgy is sok húst kaptak :wink:

Így a végén a vezérletemmel készült egy sabji

készült görög saláta, egy kis gombapörkölt, köretnek mogyorós rizs, hajdinakása és köleskása olivabogyóval.

A főnökök poénjait kivéve mindenkinek ízlett, s csak az volt a baj, hogy az arányokat nem tutuk eltalálni és rengeteget főztünk...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 10., vas. 10:54

Bár az utóbbi hetekben nem voltam Szegeden, úgy tudom, július 3-án a Tisza Lajos körúton megnílt egy vegetárius étterem.

Volt már valaki ott?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Lapajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég

cron