"Vegigyalázó egyházi méltóság"

Más lapokról származó vegetarianizmussal foglalkozó cikkek és írások

"Vegigyal

HozzászólásSzerző: vegetarianna » 2005. ápr. 28., csüt. 8:08

A Stop.hu-n megjelent "A bíboros szerint a Sátán pacifista, vegetáriánus és állatvédő", kissé szenzációhajhász cikk parázs indulatokat keltett vegik körében, az alábbiak miatt:
(...)2000-ben Biffi bíboros elmondta, úgy hiszi: az Antikrisztus él és nemsokára prominens szerepet vállal majd. Az egyházi méltóság szerint a Sátán személyisége elbűvölő, és olyan ügyeket támogat, mint a vegetarianizmus, a pacifizmus, a környezetvédelem és az állatok jogai.

Ahogy mondani szokták: neki is van még hely a Nap alatt...

Emiatt azonban nem érdemes egyházellenesnek lenni, befelhősíteni közérzetünket. (Vagy igen?)

Amíg az "ideologikus megnyilvánulások" - legyenek az bármely egyház - v. közösség részéről nem mások kárára történnek, miért ne lehetne elfogadni azokat?

A dogmatizmus, a mindenkiben meglévő közösség fel nem ismerése persze nem előnyös, remélhetően a jövőben minél több felekezet meg tud szabadulni ezektől.
Avatar
vegetarianna
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest


HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 28., csüt. 10:32

Én utálom az összes egyházat. Pontosabban nem érdekel egyik sem. Nem foglalkozok ilyen embereket megnyomorító szokásokkal, dogmákkal, melyek milliók boldogságát veszélyeztetik. Csak éppen ezt pont azok nem tudják, aki gyakorolják. :twisted:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 28., csüt. 17:38

Én is olvastam a cikket :?

Próbáltam rákeresni a neten, de magyar nyelvn nem találtam más anyagot.

Pár száz éve Galileit is a pokolra kívánták és akkor bozonyosan őt is az Antikrisztussal azonosították.

De e bíboros ezzel biztosan belegyalogolt sokunk érzelmeibe :(

talán érdemes lenne egy-két katolikus fórumon feletni atémát? Vajon így golndolkodik hivatalosan az egyház?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. ápr. 28., csüt. 19:47

A másik gyalázása saját agressziónk megjelenése, akármi is legyen a látszólagos oka tettünknek, szavainknak. Ez az eset inkább azt a kérdést veti fel bennem (bár tudom a választ), hogy a bíborosok kiválasztásánál mennyire van jelen Isten, hiszen ők lennének az apostolok, nemde ?!

Nekem a Béke Evangéliumban nagyon tetszett az a rész (is), hogy minél bonyolultabbak a törvények, szabályok, annál távolabb van Isten! És ez nagyon szépen megfigyelhető a különböző egyházaknál, irányzatoknál. A kezdeti kis, átszellemült, lelkes csapatból hogyan lesz tekintélyt parancsoló egyház, mozgalom, tele szabályokkal, és mindazok elítélésével, akik nem értenek velük egyet.

Egyébként a családom erősen katolikus, én pedig vallásos vagyok :D

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 29., pén. 5:39

A Virtuális Plébánia honlapján feltettem az alábbi kérdést:

Nagyon várom a választ:

Kérdés a Virtuális Plébánián



A www.stop.hu oldalon megjelent egy rövid írás.

http://www.stop.hu/showcikk.php?scid=1001089

A lényege: 2000-ben Biffi bíboros elmondta, úgy hiszi: az Antikrisztus él és nemsokára prominens szerepet vállal majd. Az egyházi méltóság szerint a Sátán személyisége elbűvölő, és olyan ügyeket támogat, mint a vegetarianizmus, a pacifizmus, a környezetvédelem és az állatok jogai.

Kérdésem: katolikus vagyok, aki vegetárius, pacifista, óriási jelentőséget tulajdonítok a környezetünk védelmének és fontosnak tartom az állatok jogait.

Ez azt jelenti, hogy Biffi bíboros megítélése alapján akár a Sátán, az Antikrisztus szolgája is lehetnék? Tudnak-e nekem abban segíteni, hogy utánnanézzünk: ez a katolikus egyház hivatalos álláspontja, vagy "csak egy" bíboros, aki az apostolok utóda, fantáziálása?

Köszönettel: Nawesh

http://www.plebania.net/tarsalgo/?op=kerdezzteis
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 29., pén. 9:05

Szerintem nem érdemes ezen rágódni.
Antikrisztus nem létezik. A katolikus egyház találta ki, és arra mondja, ami nem tetszik neki.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 29., pén. 10:12

Most őszintén, milyen ember az aki emiattt nem lesz vega/ felhagyott a vegasággal? Milyen ember az akinek ez számít?
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. ápr. 29., pén. 13:39

Nagyon jó ez az idézett, Zozó!

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 25., szer. 6:22

Az alábbi választ kaptam a Virtuális Plébániától a témában:

Kedves Kérdező!
A cikkben található többi állítás valótlansága már bebizonyosodott, így a
bíborosnak tulajdonított állítás alaposan megkérdőjeleződik.
A sajtószabadságnak előnyeit hátrányait egyaránt megtapasztalhatjuk, ezért
nagyon fontos, hogy mielőtt valamit az Interneten, vagy nyomtatásban
olvasunk, ellenőrizzük, milyen forrásból származik. A bulvárlapok
kimondott célja a szenzációk szétkürtölése, márpedig az igazság gyakran
nem szenzációs, számukra nincs hírértéke. (Isten legnagyobb csodái is
csendben történtek, történnek.)
Azt hiszem, hogy a keresztények között igen sokan vagyunk, akik békét
szeretnénk (és teszünk is érte legalább a saját környezetünkben), védjük a
természetet, az állatok jogait, és esetleg húsmentesen táplálkozunk,
mindezek nem állnak ellentétben Jézus tanításával. Egy igazi keresztény
csak békepárti és környezetvédő lehet.
A táplálkozás vonatkozásában megoszlanak a vélemények, de nem attól
keresztény valaki, hogy eszik húst vagy sem, hanem attól, hogy az
élelemért hálát ad Istennek.
Annak megítélésében pedig, hogy valaki Istentől vagy a gonosz lélektől
vezettetve cselekszik, érdemes Jézus szavaira hagyatkozni: meg kell
figyelni az illető gyümölcseit.
Szeretettel: H. Anna
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. máj. 27., pén. 3:00

Most lehet, hogy meg fogtok kövezni, de nem érdekel.
Én elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik államelnök rejtőzik a Sátáni álarc mögött , amire a bíboros utalt (ha egyáltalán utalt). Az elnökök általában támogatnak mindent amivel "híveket "szerezhetnek. Szóval attól, hogy támogatja a környezetvédelmet valaki meg a vagetarizmust, még lehet gonosz, sőt ezzel álcázhatja magát.
Hülyén hangzik tudom, de (az utóbbi időben túl sok világvágeelméletet hallottam) a Nostradamus jóslataiban megjelenő hadvezér, aki háborút indít a világban lehet ilyen személy.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 27., pén. 12:07

litta, Nostradamus jóslatait hol lehet olvasni? egyébként egyáltalán nem mondasz butaságot azzal kapcsolatban, hogy a jót használhatja álarcként a rossz...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 27., pén. 18:10

Persze, engem csak az zavar, hogy ha vegetárius vagyok, jógát gyakorlok és keresztényként próbálok élni, akkor a keresztények előtt (tisztelet a nagy-nagy és nem sok kivételnek) 2szégyellnem " kelleen magamat, meg a Sátán hirnöke vagyok.

Örülök, hogy pl. a katolikus egyház abortuszellenes, mert az élet védelme fontos, de tessék már komolyan venni a Világ érdekében a Ne Ölj parancsolatot is.

Egyébbként melyik államelnöklre gondolsz.

Mert leegyszerűsítve ma a világ egyik leggonoszabb államfője Bush :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 30., hétf. 12:21

dehát miért kellene szégyelned magad? mondta neked egy keresztény is, hogy a vegiséged miatt te sátáni vagy? szerintem keresztényebb vagy bármelyik kereszténynél, mert te még a ne ölj parancsot is betartod!!!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. máj. 30., hétf. 13:18

"Mert leegyszerűsítve ma a világ egyik leggonoszabb államfője Bush :?"

Én rá gondolok, de ez csak feltételezés.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 30., hétf. 16:38

bUSHNAK EGYETLEN POZITÍV ÜZENETE VAN: EGY közepes tanulóból, aki később alkoholista lesz is lehet egy hatalmas ország államfője. :? :twisted:

A többi gondolatomat nem merem ide most leírni :wink: :oops: :? 8O :?: :idea: :twisted: :evil: :twisted: :(
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Lapajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron