Füge termesztése

Biogazdálkodók tapasztalatai, bioházak, biofalu

F

HozzászólásSzerző: tami » 2007. júl. 25., szer. 11:06

Fügét termeszteni Magyarországon nem egyszerű feladat. A legnagyobb probléma a tél. Nem szélvédett helyen, takaratlanul könnyen tövig fagy, igaz tavasszal mindig újra kihajt. Azonban a gyümölcs így nem tud beérni.
Idén az enyhe tél miatt szuper a termés.

Keresgéltem az inerneten, de sehol sem találtam olyan tapasztalati leírást, ami az átteleltetésről szólna.

Van valakinek tapasztalata ebben?
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. júl. 25., szer. 18:50

Hello Tami!

Szuper a fügétek, nagyszerű a cikk a sok képpel.
Egészségetekre! ;)

Mi tavaly ültettük ki, addig egy óriási cserépben volt. A tél nem viselte meg, mivel mint mondtad is, nem volt, viszont amikor már el kezdett hajtásokat hozni, rügyezni és levelezni, az év leghidegebb és egyetlen tavaszi fagya elvitte az egészet. Persze azóta már megújult, és megjelentek a pici fügécskék, amelyek még simán beérhetnek.

Nem is tudom, hol olvastam, talán több helyen is: vastagon mulcsozzuk a fa tányérját szalmával, komposzttal; takarjuk le vászonnal, fóliával és kössük össze. Jó a téma, ha találok még infót, legalább lesz hova írni, és a képeimet is megmutatni. :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Pepe7 » 2009. dec. 11., pén. 22:36

Hölgyeim és Uraim, ideje takarni a fügebokrokat, különös tekintettel a kicsikre! Tél tábornok serege közeledik felénk, és a füge csak -15°-ig van hitelesítve, a fiatalok még ennyit sem bírnak.
A tövét érdemes földdel felkupacolni, a kicsikéket le kell hajtani, a nagyobbakat lombbal, szalmával, a végén ágakkal betakarni, hogy a föld tudja melegíteni.
Ezután már nyugodtan kortyolhatjuk a lobogó tűz mellett a fügebort, vagy ehetjük a fügelekváros kenyeret, tudván, hogy megtettük a tőlünk telhetőt a következő évi termés érdekében.
Avatar
Pepe7
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2009. jún. 27., szomb. 0:00
Tartózkodási hely: Bp és környéke


Vissza: Biokert - bioház

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég