veszélyes élelmiszerek - miért nem ajánljuk vegetáriusoknak?

Biogazdálkodók tapasztalatai, bioházak, biofalu

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 2., szer. 22:31

Igen.
Éppen azért kellett másképpen elnevezniük a nem bio termékeket, mert a terméknévben is csak akkor használhatják a bio szót, ha tényleg bio.
Eu-szabály.
Ezért alkották meg a Vegabondot.
De nem feltétlenül rossz az, nem lehet mindenből bio-t venni.

Adi írta:Csak annyi a különbség a Vegabond és a Biopont között, hogy a Vegabondra icipici betükkel ra van irva, hogy nem ökologiai gazdalkodasbol szarmaznak az összetevök.
:o
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. okt. 5., csüt. 23:53

Olvasom a Greenpeace egy kiadványában, hogy Romániában 80 ezer hektáron termesztenek GMO növényeket, elsősorban szóját és gyakorlatilag nincs tiszta szója az országban.

Szegeden is refirmboltokban lehet kapni különböző, vegetáriusok által fogyasztható konzerveket (tiszta sor, hogy a konzerve nem friss étel),. s ezk között vannak Romániában készült szóját is tartalmazó termékek. :cry: :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. okt. 9., hétf. 20:17

Igen, a mi bioboltunkban is vannak ilyen román szarok. Egyszer vettem is és aztán láttam, hogy romániából való, miután megvettem. nem is volt gyanús, mert a csomagoláson nem látszott, nem volt gagyi..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. okt. 10., kedd 8:19

Pedig vannak roman vegi pastétomok,amikre az van rairva, hogy nem génkezelt szojabol, akkor ez nem igaz? :?
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. okt. 10., kedd 8:19

Pedig vannak roman vegi pastétomok,amikre az van rairva, hogy nem génkezelt szojabol, akkor ez nem igaz? :?
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. okt. 10., kedd 12:36

Hát én a románoknak nem hiszek.. :?
valami ellenőrző szervezet esetleg hitelesíti ezt a csomagoláson? hogy nem génkezelt.. ?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. okt. 10., kedd 14:31

hat arra sajnos nem emlékszem, de legközelebb megnézem.
Bioboltokban lehet vasarolni.
Miért nem hiszel a romanoknak?
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. okt. 11., szer. 8:39

vegánoknak mondom, hogy a Mandy fedőnevű, amúgy nagyon finom szójás pástétomról kiderült, hogy van benne valami fel nem tüntetett állati eredetű adalék, vagy fűszer, vagy valami hasonló... ne kérdezzétek, hogy derült ki, nem tudom, de ezek után nem veszem meg. sőt, lehet, hogy butaság, mert általánositás, de én sem bizom a környékbeli országok termékeiben, hacsak nem rá van irva, hogy bio.

az én tippem a következő: minden terméken megnézem legalább az angol, esetenként a német és egyéb nyelvű feliratokat is, ugyanis találtam már különbségeket... például az ikeás kekszeken magyarban nincs rajta az, ami angolul igen: zsirsavak mono- és digliceridjei és társai, ami E472 néven fut egyébként, és lehet állati... :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. okt. 11., szer. 13:50

Asszem ez votl az, amelyiknél bíbortetűt használtak színezéknek, tehát állati eredetű anyagot, és még fel sem tüntették a csomagoláson, csak az e-számot.
És ez ráadásul vega pástétomként volt hirdetve, no comment...

Norci írta:vegánoknak mondom, hogy a Mandy fedőnevű, amúgy nagyon finom szójás pástétomról kiderült, hogy van benne valami fel nem tüntetett állati eredetű adalék, vagy fűszer, vagy valami hasonló... ne kérdezzétek, hogy derült ki, nem tudom, de ezek után nem veszem meg. sőt, lehet, hogy butaság, mert általánositás, de én sem bizom a környékbeli országok termékeiben, hacsak nem rá van irva, hogy bio.

az én tippem a következő: minden terméken megnézem legalább az angol, esetenként a német és egyéb nyelvű feliratokat is, ugyanis találtam már különbségeket... például az ikeás kekszeken magyarban nincs rajta az, ami angolul igen: zsirsavak mono- és digliceridjei és társai, ami E472 néven fut egyébként, és lehet állati... :?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. okt. 12., csüt. 10:38

igen, ez volt az, nagyon durva, nem??? :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. okt. 25., szer. 17:51

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. okt. 25., szer. 21:44

pláne, hogy a paradicsom nem zöldség, hanem gyümölcs... :lol:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 11., hétf. 12:38

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. márc. 8., csüt. 2:15

http://www.kontextus.hu/hirvero/film_2006_0619.html

tud valaki esetleg arról (vag ylátta?), hogy a We Feed the World - Essen global
c. film megjelent-e magyarul, vagy esetleg angolul? kapható-e dvd-n?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Adi » 2007. márc. 12., hétf. 9:49

Németorszagbol meg tudnam rendelni, 20,99 Euro, viszont sajnos most héTvégéré mar nem tudom magammal vinni, mert ma indulok. Ez angol nyelven is nézhetö.
:roll:
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Biokert - bioház

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron