Gandhi és a vegetarianizmus

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Gandhi és a vegetarianizmus

HozzászólásSzerző: tami » 2011. jún. 8., szer. 17:16

Kép
„Láttam, hogy a vegetariánizmussal foglalkozó szerzők igen aprólékosan tárgyalják a kérdést: vallási, tudományos, gyakorlati és orvosi vonatkozásait egyaránt szemügyre veszik. Etikai téren az alábbi következtetésre jutottak: az ember fölötte áll az alacsonyabbrendű állatoknak, ám ez nem jelenti azt, hogy szabad prédáiként bánhat velük; a magasabbrendű lényeknek oltalmazniok kell az alacsonyabbrendűeket, és az előbbieknek meg az utóbbiaknak segíteniük kell egymást, miként ember és ember között is a kölcsönös segítség a helyes viszony…


Gyakorlati és gazdasági érveléssel bebizonyították, hogy a vegetáriánus étrend a legkevésbé költséges minden táplálkozási mód közül. E meggondolások nagy hatást tettek rám. Amellett a vegetáriánus éttermekben gyakran találkoztam vegetáriánusokkal. Angliában működött egy vegetáriánus társaság, hetilapot is adott ki. Előfizettem erre az újságra, beléptem a társaságba, és csakhamar a végrehajtó bizottságban találtam magamat. Itt kapcsolatba kerültem azokkal az emberekkel, akik a vegetariánizmus oszlopainak számítottak, és megkezdtem saját táplálkozási kísérleteimet."

„Az emberi test felépítésének gondos vizsgálata azt bizonyítja - olvashatjuk a Kalauzban -, hogy a hús nem természetes táplálék. Dr. Haig és dr. Kingsford világosan bebizonyította a hús szervezetünkre gyakorolt káros hatásait. Kimutatták, hogy a hús savat termel a testben. Fogkihullást, reumatizmust okoz, haraghoz és hasonló gonosz szenvedélyekhez vezet, és ez - betegség. Nagyon jellemző, hogy még a húsevő emberek között is a legbölcsebbek és a legműveltebbek a növényi étrend hívei."

„Az emberi test felépítésének gondos vizsgálata azt bizonyítja, hogy a hús nem természetes táplálék. Dr. Haig és dr. Kingsford világosan bebizonyította a hús szervezetünkre gyakorolt káros hatásait. Kimutatták, hogy a hús savat termel a testben. Fogkihullást, reumatizmust okoz, haraghoz és hasonló gonosz szenvedélyekhez vezet, és ez - betegség. Nagyon jellemző, hogy még a húsevő emberek között is a legbölcsebbek és a legműveltebbek a növényi étrend hívei."
(Gandhi: Egészségre Vezérlő Kalauz)

Dr. OLÁH ANDOR: India üzenete - MAHÁTMÁ GANDHI természetgyógyászati tanácsai című könyve alapján

Dátum: 2005. április 25. hétfo, 09:00 Küldte: Tami
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron