Egy vegetárius viszontagságai a munkahelyen

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Egy vegetárius viszontagságai a munkahelyen

HozzászólásSzerző: nawesh » 2012. márc. 19., hétf. 10:42

Dátum: 2009. június 06. szombat, 21:29 Küldte: nawesh

Munkahelyemen időnként elvisznek bennünket tréningre, vagy külön helyen okítanak és ilyenkor ebédet is kapunk.

Két hónapja három napos tréningen vehettünk részt, ahol hideg ebédet, azaz szendvicseket szervíroztak. Mivel nem kellett elutaznunk másik városba, nem is tartottam fontosnak, hogy lobbizzak az ebédemért, vittem én otthonról ennivalót. Mivel fejenként talán három szendvicset számoltak, így legalább több jutott a többieknek.

Persze többen tudják, hogy vegetárius vagyok és együtt érzően javasolták, csak szedjem le a húst a szendvicsről. Jóindulatú javaslatukra csak legyintettem...

Az elmúlt napokban a város másik részében oktattak bennünket. Három napig. Ebéddel... Meleg ebéddel...

Mivel az oktatás kedden kezdődött és előző héten már e-mailen jelezték, hogy mikor lesz az oktatás, kapunk ételt, stb... Nos, szokásomhoz híven írtam egy válasz mailt, hogy én biza még mindig vegetárius és ráadásul lakto-vegetárius és még halat sem eszem...

Kedd reggel az oktatáson várt a mail, hogy sajnálják, de ma nem tudnak vegetárius ételt biztosítani. Milyen előrelátó voltam, hogy vittem magammal ebédet. Azért átsétáltam a kollegákkal és jeleztem a pincérnek, hogy én vegetárius vagyok. Nem lepődött meg annyira rajtam.

A többieknek húsleves volt csigatésztával. Nekem kihozott gyümölcslevesnek nevezett valamit, ami tulajdonképpen nem más volt, mint szilvabefőtt és a befőtt leve. Desszertnek elment...

Hozott rizst is rántott camambert sajttal. Mondtam, hogy tojást nem (panír), de semmi gond, a kollega megeszi a sajtot. Szóval így ettem riszt.

Szerdán másutt volt dolgom, de csütörtökre mondták, készülnek.

Készültek...

Bableves hoztak ki mindenkinek, belevagdosott kiflikarikával. Jeleztem a pincérnek, hogy én vegetárius. Mondta, tudja... Azt persze eg yszóval sem mondta, hogy egyek a furcsa állagú levesből. S mivel a konyha itt csak tálalókonyha volt, feltételeztem, nem tudná megmondani, hogy van-e a levesben néhány húsleveskocka...

No, majd a második... Megint rizs, bár én szeretem a rizst, rántott gombával és majonézzel... Örült az egyik kollegám...

Elmentem az AGNIba és ettem zöldséglevest és spenótos lepényt uborkasalátával...

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron